TURUMUZUN ÖZELLİKLERİ

 

Sagalassos Lodge&Spa'da, muhteşem bir doğanın ortasında, iki keyifli gece.

 

Yeni yılı karşılarken doğanın dinginliğinde UNESCO Dünya Mirası adayı Sagalassos Antik Kentninin keşfi.

 

Zengin menüden oluşan sınırsız içkili Yılbaşı Yemeği

 

Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız öğlen ve akşam yemekleri.

 

 

 

TURUMUZUN ÖZELLİKLERİ

 

Sagalassos Lodge&Spa'da, muhteşem bir doğanın ortasında, iki keyifli gece.

 

Yeni yılı karşılarken doğanın dinginliğinde UNESCO Dünya Mirası adayı Sagalassos Antik Kentninin keşfi.

 

Zengin menüden oluşan sınırsız içkili Yılbaşı Yemeği

 

Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız öğlen ve akşam yemekleri.

 

 

Tur Tarihleri : 1. 30.12.2017 - 01.01.2018
Fiyat : 895 TL dan başlayan fiyatlar
USD: 3.8674 TL, EURO : 4.5414TL

SAGALASSOS YILBAŞI

30 Aralık Cumartesi  – 01 Ocak Salı

2 GECE / 3 GÜN

Tur Lideri:  Emre GEZGİN

    

Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos antik kenti, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelir. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan akan ve çok iyi restorasyon görmüş Antoninler çeşmesi, agora, hamam ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma şehrine hayran olmamak mümkün değil.    Bütün bunların yanında muhteşem kış manzaralarının ortasında, Ağlasun mutfağının harika lezzetleriyle ve Sagalassos Lodge'un samimi atmosferinde yeni yılı karşılama ayrıcalığına sahip olacağız.

 

30 Aralık Cumartesi : İzmir - Sagalassos Lodge&Spa

 

Sabah 08:00’de İzmir’den özel tur otobüsümüzle hareket edeceğiz.  Otelimize yerleştikten sonra, akşam yemeğinde zengin soğuk sıcak meze çeşitleri,  ana yemek, leziz  tatlı çeşitleri ile hep birlikte keyifli bir akşam geçireceğiz. Arzu edenler,  Lodge'un ısıtılmış kapalı yüzme havuzundan ve ya barda keyifli vakit geçirip faydalanabilirler.    

31 Aralık Pazar :   Sagalassos Antik Kentinin keşfi

Otelde alacağımız Ağlasun bölgesinin doğal ürünleriyle bezenmiş kahvaltı sonrası, vadinin etkileyici manzaralarını seyrederek yüzerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Öğlen saatlerinde Sagalassos Antik Kent gezisi için otelden hareket. 1706’da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Koptur'un da kazı ve restorasyon sponsorları arasında olduğu antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis binası; Antoninler çeşmesi; Agora; Odeon; Roma hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon kütüphanesi; Çömlekçiler mahallesi ve diğer yapıtları görerek öğlen yemeği için otelimize döneceğiz. Öğleden sonra otelimizde serbest zaman.  Akşam Lodge'un barında Yılbaşı kokteyli ve ardından mutfak şefimizin size özel hazırladığı yılbaşı yemeklerinden oluşan akşam yemeği: Zengin soğuk, sıcak meze çeşidi; Kestaneli kuzu dolma; Zengin tatlı çeşitleri ve gece yarısından sonra işkembe çorbası. Tüm gece, yöresel bir müzisyen grubundan neşeli parçalar. Kısacası kendinizi evinizde ve dostlarınızla yeni yılı karşılıyor gibi hissedeceğiniz bir atmosfer.

01 Ocak Pazartesi :      Sagalassos –  İzmir

2018’i karşıladığımız bu ilk gün geç brunch ile dinlendikten sonra 13.30’da İzmir’e doğru hareket ederek,  yılbaşı programımızı sonlandıracağız.

        Ağlasun: Sagalassos Lodge&Spa 4*

    

    

    

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi