Tur Tarihleri : 1. 07.02.2017 - 25.04.2017
Fiyat : 1.599 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.4357 TL, EURO : 6.1513TL

Küba Cruise Kara Turları   

Havana

Havana şehir turu- Yarım Gün     

Tur türü: Şehir Turu

Ne getirmeli: Kamera, Nakit para ve iyi bir ayakkabı

Önemli Bilgi: Lütfen rahat ve spor bir ayakkabı giyiniz.

Bu turumumuz inanılmaz güzellikte olan Havana şehrini tanımak için harika bir yoldur. Turumuz öncelikle, Havana limanının diğer tarafında bulunan Tarihi Askeri Kaleyi ziyaret ederek başlayacak olup, buradan şehrin muhteşem manzarasına hayran kalacaksınız. Sonrasında Havana şehrine dönüp, şehrin tarihi alanlarında yürüyüş turumuz gerçekleşecektir. Yolumuzun üzerinde meşhur Sulama Çukurunu göreceğiz ki burası; Hemingway’in  Mohitosunu keyifle içtiği yerdir. Ayrıca buradan ayrılmadan önce kendize ait bir imza atmayı unutmayınız. Turumuza otobüsümüzle devam edecek olup, Devrim müzesinin ve önünde Klasik arabaların sıralandığı yerin, Havana Merkez Parkının ve Devrim meydanında bulunan ihtişamlı Havana Tiyatrosunun fotoğraflarını çekebilceğiniz fırsatlar sizlere sunulacaktır.

Orjinal Küba ve Klasik Amerikan Arabaları

Tur türü: Yürüyüş ve Sürüş Şehir Turu

Ne getirmeli: Kamera, Nakit para ve gerçek bir puro!

Ne giyilmeli: Rahat ayakkabılar


Bu turumuzla birlike gerçek Havanayı, eski ve yeni bölgelerini görerek keşfedeceksiniz. Havananın eski kentindeki gezintimizde ünlü Assisili Aziz Francis heykelini görebileceksiniz ve bu heykelin bulunduğu meydanın etrafını çevreleyen inanılmaz 16. yüzyıl mimarilerinden olan koruma surlarını görebileceksiniz. Eğer hakiki Küba purolarına karşı bir ilginiz var ise burası test edilecek bir yer olup, hafızanızda yerini alacaktır. Burada Küba purolarının yuvarlama sanatını öğrenecek olup size ücretsiz olarak servis edilecek Küba kahvesi ve Rum eşlik edecektir. Sonrasında ilham verici deniz duvarları eşliğinde modern şehir turumuz başlayacak olup burada Devrim meydanı ve Canlı Sanatlar bölgesini görebilceksiniz ve turumuzun bu kısmı aynı eski filmlerde olduğu gibi vintage diye adlandırılan şöförlü eski klasik araçlarla olacaktır.

Vinales Turu- Çiftlikte Bir Gün

Tur Türü: Ülke Tecrübesi

Ne Getirmeli: Kamera, Şişe su

Ne giyilmeli: Günlük kıyafet, Bot

Bu fantastik bir gezi olup, gerçek Küba’nın derinliğini hissetmek için sizi büyülü Vinales vadisine götüreceğiz. Otantik bir tütün çiftliğini ziyaret edip, tarih öncesi bir duvar resmini gördükten sonra  yeraltı nehirlerine doğru yol alacağız.

Havana şehrinden hareket ederek 2 saat süren yolculuğumuz sonucunda Vinales Vadisine ulaşacağız. Yol üzerinde Los Jasminez’de durup muhteşem manzaranın fotoğrafını çekmek için ara vereceğiz. Daha sonrasında Hint mağarasını ziyaret edip, yeraltı nehrinde yapılacak gezi ile birlikte nefes kesici bu deneyimi yaşayacaksınız.

Ancak gezi burada bitmiyor. Viñales köyünde panoramik bir tur yaptıktan sonra bölgedeki tütün alanlarını ve Eduardo'nun çiftliğini ziyaret edeceğiz. Eduardo çiftliği; tütün, mango, guava, ananas, pirinç, kahve ve turunçgil gibi çeşitli plantasyonlara sahiptir. Sonrasında ogle yemeği için tipik bir restorantta mola verilecek ve burada içeceklerin de tadını çıkartabileceksiniz. Saat 16:00’da Havana’ya haraket etmeden önce de Tarih Öncesini Duvar resiminin fotoğrafını çekme fırsatını da kaçırmayacaksınız.

Tropicana Kabere  (Bu tur sadace gemide satılacaktır)

Tur tipi: Kültür ve Eğlence

Ne getirmeli: Kamera ve nakit para                        

Dahiller olan İçecekler: Her masaya 1/4 şişe kokteyl rom

Önemli bigi: 16 yaş altı çocuklar için bu tur önerilmemektedir.

Erkeklerin pantolon giymesi gerekmektedir.

Uluslararası adı çok iyi bilinen Tropicana Cabaret, Havana'nın en büyük gece kulübüdür ve ana aktivitesi şovlarıdır. Tasarımı, Las Vegas'ın gösterişli haline ve Paris'teki 1950’lerin ünlü Lido'suna benzemektedir. Her gece sahnede bir dev orkestra eşliğinde 200'den fazla dansçı ve şarkıcı gelen misafirlere hizmet vermektedir. Tur, Tropicana Cabaret Şovu’na giriş, hoşgeldiniz içeceği Tropicana Cabaret şovuna hoş geldiniz içeceği olarak kişi başı ¼ Havana Club Rum ve yanında karıştırmak için diğer içecek, aperatifler ve masa tercihini içermektedir.

Buena Vista Social Club

Tur Türü: Müzik ve Dans

Ne getirmelisiniz: Küba müziğine ve büyük Küba eğlencelerine ait bir sevgi.

Ne giyilmeli: Kırmızı ayakkabılarınızı giyin ve dans edin...

Dünya standartlarında sanatçıların muhteşem bir şov.Eğer Buena Vista Social Club seviyorsanız, bu tribute şovda çok eğleneceksiniz. Luis Valiente "Betún", Félix Baloy, Luis Barzága ve Alberto Virgilio gibi Grammy ödüllü Buena Vista Social Club üyelerinin salsa ve bolero numaralarıyla en içine kapanık hayranları bile koltuklarında oturmakta ve kendilerini dans etmekten alıkoymakta zorlanacak!

Havana Romu & Puroları

Tur Türü: Kültür Turu

Getirilecekler: Kamera,nakit para

Ne giyilir: Şapka, güneş gözlüğü, güneşten koruyucu ve rahat ayakkabılar.

Küba, romu ve elle sarılan puroları ile dünya çapında bilinmektedir. Eğer puro seviyorsanız, bu turumuz ülkenin sevgilisi "Habanos"ların üretildiği fabrikada geleneksel üretim sürecin, birinci elden tecrübe etme fırsatı verir! Klimalı otobüsümüzle puro fabrikasından ayrıldıktan sonra kısa fotoğraf molaları da vereceğimiz Başkanlar Caddesi, Havana Üniversitesi ve Devrim Meydanı gibi Havana'nın en tanınmış hazinelerini ziyaret edeceğiz. Buradan sonraki durağımız, eski konukları Winston Churchill, Errol Flynn, Rocky Marciano, John Wayne ve yeni evlenen ve 1951’de 225 numaralı odada balayılarını geçiren Ava Gardner ve Frank Sinatra gibi ünlülerin tercihi inanılmaz Hotel Nacional de Cuba olacaktır. Bir diğer önemli konuk ise, Aralık 1946'da burada bir mafya zirvesine ev sahipliği yapan kötü şöhretli gangster Lucky Luciano'ydı. Nacional’dan Havana’daki rom üretiminin tarihini öğreneceğimiz ve Havana Club romun yapılışını izleyeceğimiz ve elbetteki tadına da bakacağımız rehberli tur için Havana Club Müzesine gidiyoruz. Tadına baktıktan sonra gemiye döneceğiz.

Havana Sömürgesi

Tur Türü: Kültürel ve Tarihi Tur

Ne Getirilir: Kamera, Nakit,güneş koruyucusu

Ne giyilir: Şapka, güneş gözlüğü ve rahat ayakkabılar.

Eski Havana ve surları UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Bu tura sömürge Havana'nın görkemini yaşamak için bize katılın. Şehir 1519 yılında İspanyollar tarafından kuruldu ve 17. yüzyılda gemi yapımı için Karayiplerin ana merkezlerinden biri haline geldi. Eski şehir merkezi, nefes kesici Barok ve Neoklasik anıtlardan ve kemerler, balkonlar, dövme demirden girişler ve iç avlulu özel evlerden oluşmaktadır. Sizi bu büyülü şehrin masalsı tarihiyle şaşırtacak olan uzman rehberimiz ile şehrin dar sokaklarında bizimle dolaşmaya gelin.

İlk durağımız, Havana valilerinin eski ikametgahı ve şu anda Havana Şehri Müzesi olan muhteşem barok Palacio De Los Capitanes Generales binası olacaktır.Havana valilerinin eski konutu olup ve şu anda sömürge işçiliğinin antik mobilya, seramik, mücevherat ve diğer örneklerini sergilemekle birlikte Havana’nın daha erken yüzyıllardaki modellerini de sergilemektedir - müzede ABD'nin Küba'yı işgali ve ülke üzerindeki etkisi ile ilgili bilgi ve sergiler de bulunmaktadır.

Bir sonraki durağımız El Floridita olup, dondurulmuş Daiquiri'nin doğum yeri ve Ernest Hemingway'in Eski Havana'daki favori mekânlarından biridir ("Habana Vieja"). Bir daiquiri alıp  keyfini çıkarınız ve sonra Hemingway heykeli ile bir fotoğraf için poz verin! Gemiye at arabasıyla geri döneceğiz... tıpkı Sömürge Havana'da olduğu gibi!

Akşam Yemekli Gece Şehir Turu

Tur tipi: Şehir turu

Ne getirmeli: Kamera, Nakit

Ne giymeli: Rahat ayakkabılar

Bu kusursuz tur size zamanın gerisine, Unesco Dünya Mirası listesindeki Eski Havana ve Surlarına götürecek. Eski Şehir surlarının tanımladığı Eski Havana,  Plaza de Armas ve Castillo de la Real Fuerza (1558 başlayan Amerika’daki en eski koloni kalelerinden birisidir), the Plaza de la Catedral ve Eski Meydanın dahil olduğu kendi mimari karakteri olan geniş plazaları ile erken kentsel yerleşim modelini korumuştur. Bu mimari harikaları ziyaret ettikten sonra, Havana’nın limanlarını koruyan, komplike bir istihkam sistemine sahip olan Fortaleza De San Carlos De La Cabana için Eski Havana'dan hareket ediyoruz: İnşaatı 1763'te başladı ve 1774'de tamamlandı. Kalenin içerisindeki turumuz Havana’nın sömürge olduğu dönemlere özgü bir gelenek olan şehir kapılarının 21.00’de kapanacağına işaret eden "El Canonazo De Las 9"  top atışı merrasimini de kapsamaktadır. Top-ateşi söndüğünde, akiam yemeği vakti gelmiş demektir. Havana’nın ünlü restoranlarından Paraderos’ta akşam yemeği yiyeceğiz.

Hemingway’in Havanası

Otantik Havana'da ünlü yazarın evi ve uğrak yerleri

Tur türü: Kültürel ve görsel

Ne getirmeli: Rahat ayakkabılar ve yürüyüş için enerji

Önemli bilgi: Turumuz rehberli olup restoranlardaki yemekler ve bir içecek dahildir.

Bu hem Havana hem de yazar Ernest Hemingway’e sizi yaklaştıran bir gezidir.

Bu sizi hem Havana ruhuna hem de yazar Ernest Hemingway'e yakınlaştıran bir gezi. Kısa nesir yazılarının ustası, Küba’nın dünyevi cazibelerini, dürüstlüğünü ve açık yürekli insanlarını önemsedi. Ruhunun günümüz şehirlerinin çoğuna gururla yansıdığını tecrübe edeceksiniz.

Havana limanından otobüsünüzle doğudaki San Fransisco de Paula'ya kısa bir yolculuğumuz olacaktır. Hemingway, 1940 yılında, bu mütevazi kasabada  yerellerin onlarla yaşama seçimine saygı duyduğu Finca La Vigia (Manzara Çiftliği)’yı satın aldı. En büyük romanlarından ikisini nerede yazdığını ve arka veranda süzülen Hemingway Müzesi'nde bir saatiniz olacaktır. Şu an Hemingway Müzesinde ne olduğunu, en önemli iki romanını nerede yazdığını ve arka verandada bunları tasarladığını hayal edeceğiniz bir saat serbest zamanınız olacak.

Sonraki durağımız, balık tutma tutkusu ile sık sık demir attığı Cojimar Köyüne panoramic bir tur olacak. En büüyük balığı kimin yakaladığı konusundaki diğer balıkçılarla renkli alışverişini görün. Hemingway anıtı, deniz duvarı ve Terazza de Cojima’da bir kokteyl için kısa molalarımız olacak.

Devamında tur size Hemingway’in sevdiği Ambos Mundos Hotel, San Geronimo Universitesi ve KAtedral meydanına götürecek. Son olarak, Hemingway’in kendisine özel çifte vuruşlu duble rom “Papa Doble” isimli Daiquiri’sinin servis edildiği Floridita’ya adım atacağız. Film yıldızı arkadaşlarının eşliğinde, büyük adam bir öğlen saat 12’de içkisini devirir ve belki de sevdiği arkadaşlarından biriyle şakalaşarak kavgaya tutuşur. Siz de bir tane alıp şehrin ve edebiyatın efsanesiyle kendinizden geçmiş şekilde gemiye döneceksiniz.

Punta Frances - Gençlik Adası

Gençlik Adası'nda Şnorkelle Dalma (PFR-04)

Tur Türü: Doğa ve Macera.

Neler dahildir: Şnorkel ekipmanları.

Başlangıçta herşey böyle doğa tarafından ayrıcalıklıydı. Isla de la Juventud (Gençler Adası)’un doğal ortamında, keşif için ideal, eşsiz güzelliğiyle ve muhteşem deniz dibiyle sizleri bekliyor. Canarreos Takımadasının incisi olan bu tek ada, mercan, balık ve çeşitli bitkilerin çok derin olmayan sularındaki el değimemiş kumsalları sayesinde en iyi deniz aktivitelerinden birisi olarak kabul görmektedir.

Cienfuegos

Cienfuegos Kent Turu

Tur Türü: Tarih, Kültür ve daha fazlası

Ne getirmeli: Kamera, Nakit ve Meraklı bir düşünce

Önemli Bilgi: Lütfen rahat ve yardımcı ayakkabılar giyiniz

Bu turumuza, bir başka UNESCO Dünya Mirası olan Güney'in İncisi olarak da bilinen bu güzel kentin sokaklarını gezerek başlıyoruz. Bulvar'dan Marti Park'a kadar, Zafer Kemeri, şehrin en eski binası Bar Meson El Palatino, Don Luís de Clouet'nun ikametgahı La Casa del Dundador, Eski Belediye Başkanları Ofisi, San Lorenzo Okulu, Kuramsal Konsept Kilisesi ve 1890’da Tomas Terry tarafından inşa edilmiş, şu an ulusal anıt olan tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Otobüsle, Jagua Körfezi'nden Cienfuegos Promenade'nin manzaralarını izleyerek 1913'te inşa edilmiş ve mimari bir mücevher olarak kabul edilen Palacio de Valle'ye ulaşıp, burada bir kokteylle karşılanıp saray hakkında bilgi alacağız.

Cienfuegos ve Botanik Bahçesi

Tur Türü: Doğa, Tarih ve Kültür

Ne getirmeli: Kamera ve Nakit

Önemli Bilgi: Lütfen rahat ve yardımcı ayakkabılar giyiniz.

Bu turumuz şehir dışında bulunan Botanik Bahçe ile başlayacaktır. 1901'de Edwin Atkins tarafından kurulmuştur ve Harvard Üniversitesi'nin sponsorluğunda yapılmıştır. Tropikal bahçeler sıralamasında dünyadaki en önemli üçüncü bahçedir. Beş ayrı kıtadan getirilmiş palmiye, bambu ve benjamin kollaeksiyonlarını da içeren, 1600’den fazla bitki çeşidi bulunan bahçe yaklaşık 94 hektarlık bir alanda kurulmuştur. Botanik bahçeden sonar 1913'te inşa edilmiş ve mimari bir mücevher olarak kabul edilen Palacio de Valle'ye ulaşıp, burada bir kokteylle karşılanıp saray hakkında bilgi alacağız. Buradan da, şehrin sembolik sokaklarında yürüyeceğimiz UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Paseo del Prado’ya devam edeceğiz. Bulvar'dan Marti Park'a kadar, Zafer Kemeri, şehrin en eski binası Bar Meson El Palatino, Don Luís de Clouet'nun ikametgahı La Casa del Dundador, Eski Belediye Başkanları Ofisi, San Lorenzo Okulu, Kuramsal Konsept Kilisesi ve 1890’da Tomas Terry tarafından inşa edilmiş, şu an ulusal anıt olan tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Gemiye dönene kadar zamanınızın tadını çıkartın.

Trinidad

Tur Türü: Tarih ve Kültür

Ne getirmeli: Para, Kamera ve İyi bir Ayakkabı                

Öğle yemeği dahildir.

Önemli Bilgi: Bu tur yürüyüş zorluğu çekenler için önerilmemektedir. Arnavut kaldırımı sokakları çok pürüzlü ve dik olduğundan zorluk çekebilirsiniz. Tek yön 1,5-2 saat sürmektedir.

Lütfen rahat ve yardımcı ayakkabılar giyin.

Bu tam-gün tur Küba’daki bir diğer Unesco Dünya Miras alanı olan Cienfuegos to Trinidad’a yolculukla başlıyor. Yerel bir öğle yemeğinden önce Küba’nın en meşhur seramik stüdyosu olan Chichi’nin evine kısa bir ziyaretimiz olacak. Trinidad’ın tarihi merkezinden giriyoruz, “Plaza Mayor”dan başlayıp Kutsal Üçleme Kişisesini de gezeceğimiz Mimar Müzesine kadar devam ediyoruz. Bundan sonra bir Canchánchara Bar’da Kübalı savaşçılarca hazırlanan eski bir içecek olan ‘La Canchánchara’nın keyfini bir puro ile çıkartabilirsiniz. GEmiye dönmeden önce keşfetmek ve fotoğraf çekmek için serbest zamanınız olacak.

El Nicho, Şelaleler ve Doğal Harikalar

Tur Türü: Doğa Turu

Ne getirmeli: Kamera ve merak hissi.

Ne giyilir: İyi yürüyüş ayakkabısı, mayo.

Ormanlık alanlardan egzotik kuşların bulunduğu mis kokulu portakal ve avocado ağaçlarıyla dolu kıvrımlı nehirler ve akarsulardan geçerek ve Escambray Dağının göz alıcı manzarasıyla doğanın izini takip edeceğiz. Rehberli tur serinletici tropikal şelalenin çiseleri altında durgun havuzunda yüzebileceğiniz ünlü El Nicho Park Şelaleriyle sonuçlanacak. Takiben, sağlıklı aperatifler için El Colibiri restorantında Creole (sosla pişirilmiş biber, domates ve soğanlı pilav) yapacağız. Tüm bu kaloriler yakacaksınız, endişelenmeyiniz!

Küba Doğası

Tur Türü: Doğa ve Kültür hepsini bir arada.

Ne Getirmeli: Kameralar, Nakit, güneş kremi

Ne Giymeli: İyi yürüyüş ayakkabıları, şapka ve güneş gözlüğü.

Küba'nın doğal ihtişamının ortasında zaman geçirip, ardından 19. Yüzyılda planlanan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Cienfuegos'u ziyaret edeceğiz. Bu gezi, doğayı –özellikle kuşları– özellikle kuşları sevenlere bir hediyedir. Küba, 25’i özgün, 368 kuşa ev sahipliği yapıyor. Klimalı otobüslerimizlerimizle, lezzetli içeceklerle karşılanacağımız ve korumanın nasıl oluşturulduğu ve yürüyüşümüzden ne beklememiz gerektiğine dair kısa bir açıklama alacağımız özel bir doğa koruma alanına gidiyoruz.  Ardından kısa yürüyüşümüze orta Küba’nın el değmemiş güzelliği ile içiçe olan, küçük kürekli kayıklara bineceğimiz bir iç gölün kenarından başlıyoruz. Kürek çektikçe, güzel pembe filamingoları dahil Küba’ya özgü bir çok inanılmaz kuş çeşidinden örnekler göreceğiz.

Yürüyüşümüzden sonra, 1819’da bir sömürge kasabası kurulan “Güneyin İncisi” olarak anılan Cienfuegos’a yol almak için buradan ayrılıyoruz. Ülkenin şeker kamışı, mango, tütün ve kahve üretim alanının kalbinde, güney-merkez Küba'nın Karayip kıyısında bulunan kasaba, ilk önce neoklasik tarzda inşa edildi - büyüdükçe daha düzensiz hale geldi ancak halen uyumlu bir genel şehir manzarasını korumaktadır. Cienfeugos'un panoramik manzarası eşliğinde muhteşem Thomas Terry Tiyatrosunu ziyaret edeceğiz. Venezuelalı sanayici Tomás Terry'yi onurlandırmak için 1887-1889 yılları arasında inşa edilen bu 950 koltuklu opera binası ve tiyatro, Carrara mermeri ve el oyması Küba ahşaplarıyla süslenmiştir. Tiyatronun tavan fresklerine bakmayı unutmayın. Tiyatrodan ayrılıp gemiye dönüyoruz.

Yunuslarla Yüzün

Tur Türü: Doğa ve Kültür

Ne Getirmeli: Kameralar, Nakit, güneş kremi.

Ne giyilir: Mayo, şapka ve güneş gözlüğü.

Hadi biraz eğlenelim! Yunuslarla tanışmak için hazır mısınız? Bu inanılmaz canlıların ne kadar zeki olduğunu gösteren yunus şovundan önce karşılama içeceğinin tadını çıkaracağız. Gösteriden sonra ıslanma ve yıldızlarımıza tanışmaın vakti geldi!

Bir yunus ile yüzmek sihirli bir deneyimdir. Bu gerçekleşmeden once ne hayal ettiğinizin ya da ne düşündüğünüzün bir önemi yok, hiçr birşey size buna hazırlayamaz. Bu, her zaman hatırlayacağınız, tekrar tekrar arkadaşlarınıza ve ailelerinize anlatacağınız derin bir duygusal deneyimdir.

Montego Bay - JAMAICA

Dunn's Nehir Şelaleleri

Tur Türü: Doğa ve Macera

                                                              Ne getirmeli: Mayo, Havlu ve Nakit                                                             

Not:Öğle yemeği dahildir.

Önemli Bilgi: Kıyafet değiştirme imkanı sınırlıdır, mayonuzu içinize giymek isteyebilirsiniz.

Kameralar ıslanabilir, getirmemenizi öneririz

Kıyafet değiştirmek için kısıtlı sayıda dolap bulunmaktadır.

Tırmanmak için suya uygun ayakkabılar gereklidir.

Minimum yaş 13'tür. Bu gezi için asgari katılımcı sayısı 18'dir.

Montego Bay limanından Jamaika’nın iç kısımlarında bulunan dünyaca ünlü Dunn’s Nehri Şelalelerine tırmanacağımız “Ochie” yakınlarına gideceğimiz yolun manzarasının tadını çıkartın. Bu tüm aile için kaçırılmayacak bir eğlence aktivitesidir. Zİrveye tırmanırken “ferahlatıcı” suyun keyfini çıkartacağız. Eğer size çok uygun görünmezse, şelalelerin altındaki plajın keyfini çıkartabilir, ardından tekrar aileniz ve arkadaşlarınızla buluşup dükkandan küçük hediyelik alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ardından gemiye dönmeden önce geleneksel Jerk (Karayiplere özgü bir yemek çeşidi) öğle yemeğinizin tadını çıkartacağınız Columbus Park’a devam edeceğiz.

Negril Plajı

Tur Türü: Doğa ve Gevşeme

Ne getirmeli: Kamera, nakit, mayo ve havlu

Önemli Bilgi: Yiyecek ve içecekler dahil değildir.

Gününüzü Jamaika'da hiç birşey yapmadan bir cennette mi geçirmek istiyorsunuz? Budur! Saatiniz sabah 10.30’u gösterebilir fakat Negril’deki ana noktamız olan Jimmy Büfe’deki Margaritaville’ler her zaman indirimli. 7 mil uzunluğundaki güzel beyaz kumsaldaki şezlonglara uzanıyorken karşılama içeceğinizin keyfini çıkartabilirsiniz.  Size kalmış! Çocuklar için oyun alanı bile bulunmakta. Fonda çalan müziğin eşliğinde siz öğlen yemeğinizin ve kokteylin keyfini çıkartabilirsiniz. Dilerseniz opsiyonel olarak servis aracımız sizi havuzunun keyfini çıkartacağınız ve maceracı iseniz uçurumlarından atlayabileceğiniz dünyanın en iyi barlarından birisi olarak seçilen dünyaca ünlü Rick’s Café’ye götürecektir.

Bambu Raftingi

Tur Türü: Kültür, Gevşeme ve Romantizm

Ne getirmeli: Kamera ve Nakit

Önemli Bilgi: Öğle yemeği dahil değildir. Tur, 16 yaşın altındaki çocuklara sunulmaz.

Biraz Reggae şarkıları indirin ve sıkıntılarınızı gerinizde bırakın. Kendinize, birbirinize arkadaşlık ederken Jamaika'nın güzelliğini ve doğasını tadarak biraz zaman ayırın. Yedi metre uzunluğundaki Bambu sallar başlangıçta ihraç edilecek muzları taşımak için kullanılmaktaydı, Errol Flynn Hollywoodlu arkadaşları ile birlikte Jamaika’da tatildeyken, arkadaşlarının rahatlığını sağlamak için koltuk yaptırınca, bu sallar çok meşhur oldu. Bu turumuz gevşemek ve gerçek Jamaika’nın tadını çıkartmak için güzel bir yoldur.

Greenwood’un Köşkü ve Tarihi Falmouth

Tur Türü: Tarih ve Kültür

Ne getirmeli: Kamera ve Nakit

Önemli Bilgi: Öğle yemeği dahil değildir.

Turumuz Rose Hall’dan Montego körfezinde kısa bir sürüş mesafesinde olan tarihi Greenwood Köşküne kısa bir yolculuk ile başlayacak. Bu rehberli tur süresince bu evin tarihi ve eski sahipleri hakkında bilgi alacağız. Ev ilginç antikalar ve nadir bulunan eşyalarla doludur. Karayipler'deki en iyi antika müzesi olarak ilan edildi  ve Jamaikadaki en ilginç köşktür. Turu ferahlatıcı bir içecek ile birlikte ve evin sunduğu tüm tarihe yansıyan sessiz anlarla bitireceğiz. Daha sonra, Karayiplerin en iyi korunmuş Georgian kasabalarından biri olan Falmouth’a  devam ediyoruz. Baptist Manse, Su Meydanı ve 1790'lı yıllara dayanan Parish Kilisesi gibi yerlerde duracağız.

Yunuslarla Buluşma ve Doktor’s Cave Plajı – Yunuslarla Oyun

Tur tipi: Yunusları ziyaret etme ve dinlendirici plaj zamanı

Ne getirmeli:Doğa sevgisi, rahat kıyafetler, deniz kıyafetleri, havlu ve güneş koruyucu

Önemli Bilgi: Hediyelik eşya alınabilcek yerler vardır. Yiyecek ve içecekler dahil değildir.

Bu turumuz kaçırılmaz bir olaydır. Doğanın en cana yakın ve akıllı yaratılışlarından biri olan yunuslarla birlikte yüzmek, sıçramak ve eğlenmek şansına sahip olacaksınız, ardından tecrübelerinizi paylaşacağınız güneşli Karayip plajında dinleneceksiniz.

Negril’deki Lucea Yunus Koyuna güzel sahil manzarası ve çekici geleneksel balıkçı villalarından geçerek yarım saatlik bir yolculuğun sonunda varacaksınız. Burada, bu mucizevi memelilerin arkadaşlığında, gezegeni paylaştığımız olağanüstü türlerle yakın ve kişisel olmanın heyecanını hissetmek için size yetecek iki saatiniz olacak. Kendi alanında dünyanın en büyük yunus tesisidir ve suyun içinde yunusların doğal mutluluklarını izleyebileceğiniz ve hatta onlara dokunabileceğiniz özel bir platform da bulunmaktadır! Bir kez size karşılık beklemeden sundukları sevgiyi görmeniz, bir ömür boyu sürecek yunus sevgisine sebep olacaktır. Hediyelik olarak bu heyecanlı sabahın videosunu ya da fotoğrafını eve götürebileceksiniz. Bütün bunlardan sonra, mükemmel bir sabahın yansıması için gemiye dönmeden önce, Doktorun Mağarası Plajında Karayip büyüsünü yaşayacağınız bir saatiniz olacak.

Karayiplerde Doktor’s Cave Plajı Tecrübesi

Tur Türü: Plaj ve Deniz kenarı rahatlama

Ne Getirmeli: Eğlence modu, deniz kıyafetleri, havlu ve güneş koruycu.

Önemli Bilgi: Alışveriş imkanı sunulacaktır. Yemek ve içecekler dahil değildir.

İşte dünyanın en göz kamaştıran plajlarından birini yaşama ve Karayip sahillerinin ruhunu yaşama fırsatı. Bu  sabah Doctor’s Cave Beach Club turu ile güneş, deniz ve görkemli beyaz plajların sarhoş edici karışımı için reçetenizi alın.

Öncelikle hareketli Howard Cooke otobanından Montego Bay’a gideceksiniz. Çok kısa bir sürede plajda olacaksınız ve Hip Strip boyunca eğlenen insanların görüntüsü sizi orada bulunacağımız 3,5 saat boyunca Jamaika usulü eğlenme moduna sokacak.

Açık mavi, mineral bakımdan zengin suşar içinde banyon yapmak, ardından palmiye gölgesi altındaki bozulmamış beyaz kumsallarda uzanmak sizi canlandıracak. Orada keşfedecek daha çok şey bulacaksınız. Etkileyici mercan kayalığını görmek için şnorkelle dalış yapabileceğiniz Marine Park bulunmaktadır. Ağzınızı sulandıracak aperatifler yemek bölümünden satın alınabilir, bronzlaşmanın zirvesindeyken kabaran Karayip ruhunuzu çok sayıdaki barlarda yükseltebilirsiniz ve elbette Wi-Fi da bulunmaktadır.

Mayfield Nehiri ve Şelalesi

Tur Türü: Otobüslü tur ve dağ doğa yürüyüşü

Ne getirmeli: Macera ruhu, günlük kıyafetler, sağlam ayakkabı, havlu, mayo ve güneş kremi.

Önemli Not: Uygun yürüyüş ayakkabısı kiralanabilir. Öğlen yemeği ve içecek alabilinecek yerler sizlere sunulacaktır. Güneşe karşı bol gölge. Hediyelikler alma fırsatı

Jamaika'nın doğal manzarasının tam kalbinde bir gezi mi yapmak istiyorsunuz? Macera havasında mısınız?  Büyüleyici Mayfield Şelalelerinde manzara eşliğinde öğle yemeği ile sonlanacak Mayfeild Nehri Yürüyüş tam size göre.

Montego Bay iskelesinden Dolphin Dağlarına gideceksiniz. Ne kadar yükseğe tırmanızsanız dağ manzarası o kadar muhteşem olur. Sadece iki saat sonra, yürüyüşün başlangıcına varacaksınız. Bambu köprüleri geçerek ve orijinal sakinlerin bir zamanlar kanolarını sürükledikleri eski liman yollarını izleyerek yürürken bir gezgin gibi hissedeceksiniz.Yürüyüşümüz sık sık nehrin içinden ve dışından zig zaglarla dolu olduğundan soğuk suların üzerinde sıçramak çok eğlencelidir.

Birkaç saat içinde şelalelere ulaşacaksınız. Çiçekler, bitkiler ve birçok çeşit otlarla halı gibi kaplı bozulmamış pastoral bir yerdir. Eğlenceli bir şekilde suların kayaların üzerinden akışı, beyaz çiselerin havaya karışması ve kuşların ve kelebeklerin sağa sola uçuşması doğanın bir parçası olduğunuzu hissettirecek. Kaynak sularıyla beslenen 21 havuzdan birisine ve takiben nehrin kenarındaki kamış çatılı restoranda otantik bir Karayip büfesine dalabilirsiniz.

Rainbow mağazasından otobüsle dönüş yolculuğundan önce hediyeliklerinizi alabilirsiniz. Günün sonunda gemiye döndüğünüzde, güzel hatırlayacağınız anılarınız olacak.

Santiago de Cuba

              Gran Piedra & Baconao                       

Tur Tipi: Doğa, Kültür ve Tarih

                              Ne Getirmeli: Kamera, Nakit ve rahat ayakkabı                             

Not: Öğlen yemeği ve bir kokteyl dahildir.

Önemli Not: Lütfen rahat ve spor bir ayakkabı giyiniz.

Güne deniz seviyesinden 1234m. yükseklikteki Fransız kahve ekim yerleşimi, Gran Piedra Park’tan daha geniş olan Sierra Maestra ile başlayacağız. Burada 200’den fazla ot ve orkide çeşidinin bulunduğu Botanical Garden Ave Del Paraiso’yu ziyaret edeceğiz. Küba’nın en yüksek sıra dağlarından La Gran Piedra’nın eteklerine doğru devam edeceğiz. Macerasever varsa 450 basamak tırmanırsanız güney Karayip kıyılarının muhteşem manzarasını görebilirsiniz. Buradan Moncada garnizon saldırısında Fidel Castro ile birlikte savaşmadan önce uyudukları ev olan La Granjita Siboney Ulusal Anıtındaki molamızın ardından Parque Bocanao’ya gidiyoruz.

Ayrıca Endozoik ve Mezozoik dönemlerinden gerçek boyut ve şekillerinde 200'den fazla tarih öncesi hayvana ev sahipliği yapan Valle de la Prehistoria'yı ziyaret edeceğiz. Küba’ya yapacağınız ziyaret harika arabalar serisi ve Kübanın en geniş minyatür kolleksiyonunu barındıran Ulaşım Müzesini ziyaret etmeden tamamlanamaz.

                       Santiago Özel                              

Tur Türü: Kültür ve Tarih

                                Ne getirmeli: Kamera and Nakit                              

Not: Öğlen Yemeği dahildir.

Bugün tarih ve kültürle dolu fantastik şehir Santiago de Cuba’yıyaşayacağız. Şehrin ana caddelerinde ve bulvarlarında yürüyeceğiz;  eski konut mahalleleri ile San Juan Tepesi, eski Bacardi rom Fabrikası La Barrita de Caney’in barı ile Antonio Maceo Revolution Meydanından geçeceğiz. Ardından otobüsle tarihi 16. ve 17. yüzyıllara dayanan bir UNESCO Dünya Mirası El Morro Kalesini ve Küba ulusal kahramanı olan Jose Marti'nin onuruna yapılan muhafız değişimine şahit olacağımız Santa Ifigenia Mezarlığı'nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğini deniz ürünleri pitoresk Cayo Granma’ya bakan açık havada alacağız, sakince yemeğimizi yedikten sonra aşağıda bulunan ana meydanda vakit elverdiği taktirde  serbest zamanınız olacak.

             Panoramik Santiago     

             Tur Türü: Kültür ve Tarih

                                               Ne Getirmeli: Kamera ve Nakit                               

Bugünkü maceramız, otobüsle yapacağıımız panoramik Santiago turu ile yön tayininizi yapma fırsatıdır. UNESCO Dünya Mirası El Morro Kalesi’nde duracağız ve Jose Marti’nin mozolesi önündeki nöbet değişimine şahit olacağımız ve içinde rom imparatoru Emilio Bacardi ve Buena Vista Social Club’tan bilinen Compay Segundo gibi önemli insanların yattığı Santa Ifigenia Mezarlığında turlayacağız. Gemiye geri döndükten sonra, bu sabahki ziyaretlerimizin bazılarını kendi keyfinize göre yürüyerek gezmek ve şehri yeniden keşfetmek için gemiden tekrar dışarıya çıkmakta özgürsünüz.

Tur Türü: Kültür ve Tarih

Ne Getirmeli: Kamera and Nakit

Tarih Sever misiniz? Modern Küba'nın büyüleyici tarihini yakından görmek için bu rehberli turumuza katılın! Klimalı otobüslerimiz ile birlikte limandan ayrılarak Fidel Castro’nun doğum yeri Biran’a gideceğiz. Biran'a giderken, Küba'nın "Vahşi Doğusu" olan Santiago de Cuba'nın enfes kırsal alanından geçeceğiz.

Biran, 1915 sonbaharında İspanya'dan buraya geldikten sonra, Fidel'in babası Angel Castro'nun çiftlik kurduğu köydür. Kendisi ve eşi Lina, burada Fidel'in de aralarında bulunduğu dokuz çocuk yetiştirmişlerdir. Angel Castro, genişleyen çiftliğinin yanı sıra bir bakkal, bir telgraf odası, bir okul, bir otel ve bir mini horoz döğüşü stadyumu da inşa etti. Castro evi 1979'da Fidel'in arkadaşı ve sevgilisi olduğu dedikodu konusu olan Celia Sánchez tarafından özenle ile restore edildi.

Biran'dan sonra La Granjita Siboney'e gidiyoruz. Bu çiftlikten, 26 Temmuz 1953 günü saat 05.15'te Fidel Castro komutasındaki 26 araba, Santiago de Cuba'daki Moncada garnizonuna saldırıp "cennetleri ele geçirmek" diye adlandıralan çıkartma için ayrıldı. Ev saldırıya katılan Haydee Santamaria ve Melba Hernandez isimli iki arkadaşın kullandığı zarif oda da dahil orjinal ayrıntılarıyla duruyor. Ayrıca silahlar, belgeler, fotoğraflar ve saldırıya ait kişisel efektler de gösterilmektedir. Silahlar, binanın yanında iyi gizlenmişti.

La Granjita Siboney'den sonra yerel bir restoranda lezzetli bir öğle yemeğinin tadını çıkartıp takiben Santiago'daki "26 de Julio" anıtını ziyaret edeceğiz ve bu güzel şehirde dolaşmanız için serbest zaman verilecektir.Viva Cuba!

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi