Tur Tarihleri : 1. 17.11.2017 - 07.12.2017
Fiyat : 5.749 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.4357 TL, EURO : 6.1513TL

MISSISSIPPI NEHİR TURU

17 Kasım – 07 Aralık 2017

 

2017de suya inecek olan 5*  American Duchessegemisi ile

 

Tamamı suit olan iç ve dış kabinlerde,Yeni Kıtada tarihe Mississippi üzerinden yolculuk...

MİSSİSSİPPİ TURU

İki kişilik kabinbaşı 500 Usd  indirim sgl kabine 250 Usd

Aşağı Mississippi de New Orleans’da başlayan bu yolculuk sizi Louisiana, Mississippi ve Arkansas eyaletleri ile tarihte bir yolculuğa çıkartacak. Yolculuğumuz 2017’de suya inecek olan  5*American Duchesse buharlı ve çarklı nostalji gemisi ile  Memphisde sona erecek.

 

Mark Twain’ın “Life on the Mississippi”yolculuğuna hazırlanın....

JAZZ, BLUES, ELVİS PRESLEY  VE AMERİKANIN TARİHİNE BUHARLI ve

ÇARKLI GEMİLERLE MİSSİSSİPİ ÜZERİNDE UNUTULMAZ YOLCULUK....


1.GÜN  17 Kasım Cuma         İSTANBUL – CHICAGO
Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde saat 11.00’ de buluşma ve saat 16:00’ da Türk Hava Yolları nın TK5 sefer sayılı uçuşu ile Chicago ya uçak yolculuğu. Saat 18.50 de Chicago ya varış. Gerekli gümrük  ve pasaport işlemlerinin ardından otelimize transfer ve geceleme

2.GÜN   18 Kasım Cumartesi        CHICAGO (Illionis)
Otelde sabah kahvaltıdan sonra  arzu edenlerle yürüyerek şehir turu. Dünyanın ilk gökdelenlerinin yükseldiği bu şehir de Sears Tower,Water Tower gibi dünyanın ilk 1970 lerde yapılan gökdelenlerini göreceksiniz.Ayrıca bu turda dünyaca meşhur alışveris caddesi Magnificent Mile ve State Street,Trump Binası,Millenium Park,Chicago nehri,Chicago Tribune gibi yapılar sizleri kendisine hayran bırakacak.Akşam geceleme otelimizde.Chicago Bulls takımının dev ismi Michael Jordan ın sahip olduğu restaurant da akşam yemeği şansını kaçırmayın!!!(rezv.gereklidir!!)

3.GÜN   19 Kasım Pazar        CHICAGO – NEW ORLEANS

Otelde sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman.Öğleden sonraki uçuşumuz ile Jazzın ve Blues un kalbi New Orleans’a geçiyoruz.Jazzın evinde jazz geceleri sizleri bekliyor .Akşam dünyaca meşhur Bourbon Caddesinde yürüyüş turu. Geceleme otelimizde.

4.GÜN    20 Kasım  Pazartesi     New ORLEANS(Louisiana)

Hareket: 17:00de
Bugün Jazzın kalbi New Orleans’ın tadını çıkarıyoruz. Arzu edenler ile  ekstraNew Orleans turu(65 Usd).French Quarter,French market,St.Louis kilisesi,en saygın üniversitelerden biri olan Loyale ve Tulane üniversitesi,city park ve en klasik Louisiana malikanelerini olduğu semt gercekten görülmeye değer.Bu turda Katrina Kasırgasının net izlerini hala görebileceksiniz.Öğleden sonra rüya gemimiz  American Queen maceramız Welcome Dinner ile başlıyor.Geceleme gemimizde

5.GÜN    21 Kasım Salı        NOTTOWAY(Louisiana)

Tarihi 1859 yılına uzanan Nottoway Güneyin uçsuz bucaksız pamuk

Tarlalarına ve sahiplerinin yaşadığı büyük konaklara ev sahipliği yapmış

şehirlerinden biridir.Mississippi nehrine tepeden bakan  Güneyin en büyük ünlü

Antebellum  konağı ve Beyaz Kale  eski günlerin zafer ve ihtişamını

size yansıtacaktır. İkiyüzyıllık meşe ağaçlarının yer aldığı bahçeler

 göz zevkinizi tatmin edecektir.

6.GÜN    22 Kasım  Çarşamba   ST.FRANCISVILLE(Louisiana)
Bu eski ve hoş kasaba Mississippi nehrine hakim tepede kurulmuş olup sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak.140 dan fazla tarihi yapıları resmi belge ile onaylanmış bu kasabada Amerikada tarihsel bir yolculuk yapacaksınız..
Arzu edenler için Hop-On, Hop-Off Tur: Buharlı mini lokomotif tren ile Royal Street de bulunan büyükannelerimizin kullandığı takılar düğmeler ve pek çok tarih sayfalarında kalan antik eşyalarla dolu bu ilginç müze fazlasıyla görülmeyi hakediyor...Ardından Eski halk pazarında el yapımı ürünler antikalar ve muzik albümlerini alma şansına sahip olacaksınız.. Turumuz Spring Creek alışveriş merkezi, Batı Feliciana tarih müzesi ve Ferdinand caddesi,Grace Episcopal kilisesi ziyaretleri ile devam ediyor.

7.GÜN     23 Kasım  Perşembe     NATCHEZ(Mississippi)
Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchez, pek çok malikane ve konağa ev sahipliği yapar...
Arzu edenler için Hop-On Hop-Off tur:Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchezde bu turumuzda pek çok filme ev sahipliği yapmış doğal plato olarak kullanılan sokaklar ,malikaneler ;Stanton Hall , the Magnolia Hall, Rosalie Mansion ve William Johnson evi,ikiz meşe ağacı, Regina Charboneau evi, görülecek yerler arasında.

8.GÜN   24 Kasım  Cuma   VICKSBURG (Mississippi)
Varış: 08:00 — Kalkış: 17:00

Konukseverliği ve şehre gelen misafirlere karşı hoşgörülü tavrı sayesinde
bu kasaba güneyin” Kırmızı halı serilmiş şehri” olarak ün yapmıştır
Arzu edenler için Hop-On Hop-Off Tour: şehrin kültürel karakteristik ve sanatsal tüm özelliklerini görebileceğiniz bu turda aracınızdan istediğiniz yerde inecek ve dolaşıp arzu ettiğiniz taktirde yeniden binerek tüm şehri keyifle yorulmadan gezeceksiniz.Aracınız sizi aynı zamanda ünlü alışveriş bölgesine de götürecek.Ayrıca tur sırasında 125yıldır aynı yerde bulunan kutsal üçleme kilisesini de gezebilirsiniz.Bir sonraki durak iç savaş yıllarından kalan Pemberton karargahı ve müze olan mahkeme binası. Son olarak Washington caddesi ile alışverişe doyacaksınız.isteyenler kaçırılmayacak fırsat Amerika ile özdeş meşhur Biedenharn Coca-Cola Muzesini de gezebilir.Ayrıca civarda antika oyuncak bebek müzesi gibi pek çok müze bulunmakta.

9.GÜN 25 Kasım Cumartesi   GREENVİLLE (Mississippi)
Fergusson gölü kıyısında yer alan Greenville şehri Missisipinin kalbi ve ruhudur.Indianolaya kısa bir mesafede bulunan bu şehir B.B King gibi birçok blues şarkıcısının ve yazarın  doğduğu  yerdir.Yerel bir deyiş vardır der ki “ Greenville’in sularında yazarlar doğar”.Geniş park ve bahçeleri de ünlü olan bu şehir sizin kalbinizi de fethedecektir.Arzu eden yolcular için B.B King’in doğduğu Indianolava kasabasına ekstratur imkanı

10.GÜN   26 Kasım Pazar    MİSSİSSİPPİ ÜZERİNDE ... 
Bugün koltuklarımıza uzanarak ya da tüm güzellikleri kaçırmamak için kamera ve fotoğraf makinelerimizle güvertede bekleyerek eşşiz Mississippi de seyirin tadını çıkartabilir ve gemi içi eğlence aktivitelerine katılabiliriz.
Mississipi de eşi benzeri olmayan bir deneyim ve yolculuk sizleri bekliyor. 

11.GÜN   27 Kasım  Pazartesi  MEMPHIS(Tennesse) - İSTANBUL
Varış: 08:00
Rüya gibi yolculuğumuz Rock’n Roll kralı Elvis Presley’in şehri Memphis’de sona eriyor.Kahvaltı sonrası gemiden ayrılıyoruz ve Memphisde bir tarihi anı yaşamak üzere Memphis Şehir turumuz başlıyor. Blues Müziğin kalbi olan bu şehir aynı zamanda 1968de Martin Luther Kingin vurulduğu Lorainne Otel ya da Ulusal Medeni Haklar Müzesi’nin (National Civil Rights Museum) bulunduğu yerdir.. Otelin olduğu ve sokağın karşısında ateşin açıldığı binayı görüyoruz. Main Street ve trolleyleri, tarihi Peabdoy Hoteli de burada bulunuyor. Akşam Blues müziğinin çalındığı barları ile ünlü Beale Sokağı nı geziyoruz.Ardından arzu edilmesi durumunda extra ElvisPresley Graceland(95 Usd) turumuz başlıyor.Kral Elvis’in  ayak bastığı her yeri sizler de görecek nefes alacak ve resimleyeceksiniz..Bu unutulmaz tecrübenin ardından öğleden sonra Chicago’ya 2 saatlik bir uçuş ve ardından Türk Hava Yolları nın TK6 sefer sayılı uçağı ile saat 21:20de İstanbul’a uçak yolculuğu ve ertesi gün

12.GÜN    28 Kasım Salı  İSTANBUL
Saat 16.45 de Istanbul’a varış ve yolculuğumuzun sonu. 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi