TUR ÖZELLİKLERİ

Alsace'ı ve İsviçre'nin Alp Dağları'nı ve Gölleri'ni kapsayan bir program.

Alsace bağ rotasında ve şirin kasabalarında bir tam gün.

Bern ve Friburg gibi önemli iki Ortaçağ şehrinin keşfi.

Bu bölgeleri gezmek için en uygun mevsim.

Konforlu 4 yıldızlı otellerde konaklama.

Tüm yemek ve gezilerin dahil olduğu EKONOMİK bir seyahat.

TUR ÖZELLİKLERİ

Alsace'ı ve İsviçre'nin Alp Dağları'nı ve Gölleri'ni kapsayan bir program.

Alsace bağ rotasında ve şirin kasabalarında bir tam gün.

Bern ve Friburg gibi önemli iki Ortaçağ şehrinin keşfi.

Bu bölgeleri gezmek için en uygun mevsim.

Konforlu 4 yıldızlı otellerde konaklama.

Tüm yemek ve gezilerin dahil olduğu EKONOMİK bir seyahat.

Tur Tarihleri : 1. 25.06.2017 - 02.07.2017
Fiyat : 1.585 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

 Colmar'dan Cenevre'ye

İsviçre Gölleri ve Alpleri'nde Neşeli Günler...

25 Haziran - 02 Temmuz 2017

İlkbahar'dan Sonbahar'a kadar Alsace'ın bağları renklenir, Ren Nehri coşar ve İsviçre'nin Alp Dağları arasından göllerine doğru, şelaleleri gürüldeyerek aşar ve bereketi müjdeler. Yemyeşil çayırlarda koşan koyunlar, sakin sakin dolaşan inekler mavi gökyüzünde parıldayan güneşin ışıklarıyla neşelenip en lezzetli sütlerini verirler. Bunu gören dağ köylerinde hararetli bir peynir imalatı başlar. Sonbahar yaklaşırken Alsace ve Montreux'nün Vevey Bağları'nda köylüler üzümlerini toplayıp bir an önce şaraplarını yapmanın sabırsızlığıyla güneş doğarken kendilerini çalışmanın temposuna kaptırırlar. Göreceğiniz ve keşfedeceğiniz bu harika manzaraların arkasındaki yaşam tarzı asırlardır her sene, hiç değişmeden tekrarlar durur. Bunun yanında, yol boyunca keşfedeceğiniz Colmar, Bern, Friburg gibi Ortaçağ şehirleri, seyahatinize müthiş bir kültürel zenginlik katacak. Üç saatlik uçuş mesafesinde, çok faklı yöreleri ve kültürleri tanımanın mutluluğunu yaşamaya hazır olun...

Tur Lideri: Ahmet AYBAR

25 Haziran - Pazar     İstanbul - Basel - Eguisheim - Colmar

Türk Hava Yolları ile saat 08:15'te hareket ederek saat 10:25’te İsviçre-Fransa sınırında bulunan Basel-Mulhouse hava limanına varış. Özel tur otobüsüyle Fransa’nın Kuzeydoğusunda bulunan ve “Fransa’nın en güzel köyleri” labeli taşıyan çiçek diyarı Eguisheim’a hareket. 1989’dan beri ulusal çiçeklendirme yarışmasının Büyük Ödülü’ne sahip ve Avrupa çapındaki yarışlarında derece alan köyde gezinti ve öğle yemeği. Yemekten sonra Colmar'a doğru yola devam. Colmar IX. yüzyıllara dayanan zengin bir kültürel mirasa sahip. Kutsal Roma Germen İmparatorluğu'nun kurucusu Charlemagne (Karolus Magnus) ve diğer Karolenj krallarının bir sayfiye yeri olmakla birlikte Colmar, ressam Martin Schongauer (1445-1491), Matthias Grünewald (XVI. yy.), dünyaca meşhur Özgürlük Heykeli’nin mimarı heykeltıraş Auguste Bartholdi (1834-1904), “Hansi” olarak tanınan yazar, suluboya ressamı ve karikatürist Jean-Jacques Waltz (1872-1951) gibi ünlü sanatçıların doğum yeridir. Yürüyerek yapılacak olan tarihi şehir turu için hareket. Belediye binası, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Pfister Evi, Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise” semtini keşfedeceksiniz. Meşhur sanatçı Bartholdi'nin doğduğu evde bulunan müzesini gezdikten sonra otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
 
26 Haziran - Pazartesi     Haut Koenigsbourg Şatosu - Bergheim - Riquewihr - Colmar
 
Kahvaltıdan sonra, Şarap Yolu’nun tam ortalarında yer alan ve olağanüstü bir konuma sahip Haut Koenigsbourg Şatosu gezisi için hareket. Ormanlarla çevrili Haut Koenigsbourg Şatosu Alsace Vadisi’ne hakim 700 metrelik bir dağın tepesinde konuşlanmış. XII. yy’da Hohenstaufen sülalesi tarafından inşa edilen şato XV. yy’da Habsbourg’lara geçer. 1633’ten sonra terk edilen şato 1899’da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Wilhelm II von Hohenzollern’e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt dev bir restorasyonu üstlenir. Şato’yu gezdikten sonra, Şarap Yolu’nun şirin bir kasabası olan Bergheim’e doğru yola devam. Bergheim’de öğle yemeğinin ardından köyde kısa bir gezinti. Ardından, enfes bir Alsace kasabası ve Şarap Yolu’nun incisi olan Riquewihr’e hareket. Yürüyerek şehrin keşfi. XVI. yy’da Riesling şaraplarının sayesinde zengin olan Riquewihr’in eski evleri, sokakları ve surları hala ilk günkü ihtişamını korumakta. Daha sonra Colmar’a dönüş. İstediğiniz gibi dolaşabilmeniz ve son alış verişleri yapabilmeniz için masal görünümlü tarihi şehirde serbest zaman. Akşam yemeği lokal bir restoranda . Geceleme otelde.
 
 
27 Haziran - Salı     Bad Säckingen - Rheinau- Rhein Şelaleleri - Stein am Rhein - Konstanz Gölü - Bregenz
 
Sabah kahvaltının ardından, Ren Nehrini takip ederek Konstanz Gölü istikametinde yola çıkış. Bir buçuk saat sonra Bad Säckingen şehrinde mola. Bu şehrin ilk yerleşimi 6.yüzyıla kadar uzanır. Nehrin iki yakasında kurulu olan bu yerleşim bir yakası Almanya, öbür yakası ise İsviçre'dir. Bu iki yakayı, ilk inşası 13.yüzyıla uzanan, üstü kapalı, ahşap bir köprü birleştirir. Köprünün bir ayağındaki 14.yüzyıla uzanan kilise de görülmeye değer. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra ikinci mola Rheineau'da. Bu Ren kıyısındaki İsviçre kasabası üç bir tarafından Alman topraklarıyla çevrili. Nehir üzerindeki adada kurulu manastırıyla tanınmakta. Manastırın ilk defa 8.yüzyılda kurulduğu söylenirse de, en eski buluntular 12.yüzyıla uzanmakta. Mola esnasında manastırı ve ortaçağ yerleşimlerini gezebilirsiniz. Bundan sonraki durak ise, çok yakındaki Ren Şelaleleri olacak: 23 mt. yükseklik ve 150 mt. genişliğindeki bu şelalenin ortasındaki kireçtaşı kayalığı, şelalenin 17 000 yıl önceki ilk oluşumundan kalmadır. Çok güzel bir manzara sunan şelale Avrupa'nın kendi sınıfındaki en ilginç manzaralarının başında gelir. Şelaleyi gezip fotoğrafladıktan sonra, kısa bir yolculukla Stein am Rhein şehrine varış. Bu şehir Ortaçağ özelliklerini çok iyi korumuş. Burada göreceğiniz cepheleri fresklerle kaplı karkas evler Ortaçağ sokak planlarını gayet iyi sergilemekte. Eski şehir surlarıda zaman içinde evlerle adeta birleşmiş. Burada öğle yemeği molası ve ardından iki saatlik bir yolculukla, şirin bir kasaba olan Bregenz'e varış. Kasabanın merkezindekiKutsal Yürek Kilisesini, Martin Kulesini ve St. Gallus Kilisesini gezdikten sonra teleferikle kasabanın yüksek tepelerine çıkış. Buradan harika bir manzara seyredeceksiniz. Bu noktadan İsviçre, Almanya ve Avusturya'yı aynı anda görebilirsiniz. Dönüşte otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Bregenz'deki otelimizde.
 
 

28 Haziran - Çarşamba     Bregenz - Liechtenstein - Maienfeld - Davos - St. Moritz

Sabah, kahvaltının ardından, bir saatlik bir yolculukla Liechtenstein Prensliğinin başkenti Vaduz' a varış. Liechtenstein, İsviçre ve Avusturya sınırlarının arasında yer alır.160 km²’lik yüzölçümü ile dünyanın altıncı küçük devleti ve Özbekistan ile birlikte kendisinin ve komşularının denize kıyısı bulunmayan iki ülkesinden biridir. Hükümet merkezi, 25.000 nüfuslu Vaduz’dur. Şehir merkezinde Vaduz Meydanı, Kale ve Parlamento Binası'nı gördükten ve kısa bir mola verdikten sonra Maienfeld'edoğru yola devam. Maienfeld yerel şarapları veHeidi hikayesi ile Alpler'in en turistik yerlerinden biridir. Gerek yolda, gerekse bu küçük kasabada göreceğiniz manzaralar size adeta bir doğa şenliğini andıracak. Burada kısa bir yürüyüş yaparak muhteşem dağ ve köy manzaralarını doyasıya seyredebilir ve tipik bir dağ evi olan Heidi'nin evini görebilirsiniz. Daha sonra öğle yemeği molası. Yemekten sonra Davos'a doğru yola devam. Davos, Landwasser Irmağı üzerinde 1,560 m yüksekte bir kayak merkezidir. 1971'den beri Dünya Ekonomik Forumuna evsahipliği yapan Davos'da bulunan Parsenn pisti dünyanın en iyi kayak pistlerinden biridir. Şehri gezip, keşfettikten sonra, günün son etabı olan St. Moritz'e hareket. Varışta otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
 

29 Haziran - Perşembe     St. Moritz - Zurih - Bern

Sabah, kahvaltının ardından göl etrafında ve şehirde gezinti. Ardından Zürih'e doğru hareket. Zürih'e varışın ardından öğle yemeği ve şehir gezisi. 408 metre rakımdaki Zürih, aynı adı taşıyan gölün kuzey kıyısında, göl ile Limmat Nehri'nin birleştiği noktada kurulmuştur. Şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, Limmat Nehrinin doğu yakasında bulunur. Schanzengraben kanalı, eski şehrin sınırlarını belirler. Bu yapay su kanalı, 17. ve 18. yüzyılda şehrin üçüncü tahkimatı olarak, yıldız biçimindeki surların çevresine savunma amaçlı kazılan çukurların suyla doldurulmasıyla yapılmış. Şehir turunda Avrupanın en büyük saatlerinden birine sahip olan St. Peter Kilisesi'ni, Opera Binası'nı ve 12. yüzyıldan kalma Zürih Katedrali'ni görebilirsiniz. Gezinin ardından, Limmat Nehri kıyısında kısa bir mola ve İsviçre'nin başkenti Bern'e hareket. Varışta otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
 
 
30 Haziran - Cuma     Bern - Friburg - Lozan - Montreux
Sabah, Bern'in keşfi: İsviçre'nin dördüncü büyük şehri olan Bern, hem ülkenin hem de Bern Kantonu'nun başkentidir. Şehir 12.yüzyılda kurulduysa da, çevresinde MÖ. 3.yüzyıla kadar uzanan kalıntılar vardır. 1405'de meydana gelen büyük yangında, şehrin orijinal ahşap evleri tamamen kül olunca, yerlerine şu anda eski şehirin karakteristiği haline gelmiş olan yarı ahşap ve daha sonra da kumtaşından evler yapılmış. Bern'in Ortaçağ'dan miras kalan tarihi merkeziAltstadt, üç tarafı Aare Nehri ile çevrili bir tepede yerleşik olup, İsviçre'nin en yüksek katedralini, bir çok tarihi kiliseyi, köprü, çeşme ve tarihi yapıyı içinde barindıran bir UNESCO dünya mirasıdır. Şehir turu esnasında Bern Katedrali, İsviçre Parlamento Sarayı, Hapishane Kulesi ile İsviçre'nin ikinci tarih müzesi ve özel bir Einstein Müzesi'ni barındıran Bern Tarih Müzesi gezilecek yerler arasında. Ardından, olağanüstü güzellikte bir ortaçağ şehri olan Friburg'a hareket. Varışta öğle yemeği. Ortaçağ'da kurulan ve Katoliklerin oturduğu eski bir ticaret kenti olan Friburg Katolik niteliği ile tanınmıştır. La Sarine Nehrinin derin bir menderesine egemen, korunmalı kesiminde yer alır. Kentin en eski bölümü nehir kıyısından yüksektedir. Eski mahalleler, gotik cepheli evleri, 13-17. yüzyıllar arasında kenti tümüyle çevreleyen surları, kule ve kapı kalıntılarıyla hala ortaçağ görünümünü taşır. La Sarine Nehri üzerinde çeşitli köprüler vardır. Bunların en ünlüsü yedi kemerli Zähringen Köprüsü'dür. Yemekten sonra, şehir turunda Maigrauge Manastırı, Friburg Katedrali, Belediye binası ve şehrin eski sokakları görülecek yerler arasında. Friburg'un keşfinden sonra, 1923 senesinda imzalanan Lozan Anlaşmasıyla çok yakından tanıdığımız Lozan şehrine hareket. Cenevre (Leman) Gölü'nün kuzey kıyısında bulunan ve bir Galya-Roma limanı olan Lozan şehri Vaud Kantonu'nun başkentidir. Gölden yükselen yamaçlara kurulu bu sakin şehir, muhteşem bir göl manzarasına hakimdir. Lozan, İsviçre’nin düzenli ve zengin şehirlerine iyi bir örnek oluşturur. Temiz yolları, yemyeşil bahçeleri, hareketli göl kenarıyla huzur aşılayan bir şehirdir.Notre-Dame Katedrali, Rumine Sarayı (dışardan), Louve Meydanı, Beau Rivage Oteli (Lozan Anlaşmasının yapıldığı) ve eski şehrin tarihi sokakları ile Ouchy Liman Bölgesi gezisi ardından yarım saatlik bir yolculukla Montreux'ye varış ve otele yerleşme. akşam yemeği ve geceleme otelde.
 
01 Temmuz - Cumartesi     Montreux - Evian les Bains - Thonon les Bains - Yvoire - Cenevre
 
Sabah, kahvaltıdan sonra Montreux'yü keşif turu: Tanınmış şarkıcı Fredy Mercury yaşamının büyük bir bölümünü burada geçirip, burada da hayata veda etmişti. Şehrin merkezinde sanatçının bir anıtı bulunmakta. Anıtın bulunduğu meydanda kısa bir fotoğraf molası. 1936 senesinde Boğazlar'dan geçişleri bir düzenleme altına alan Monteux Anlaşması bu şehirdeki Fairmont otelinde imzalanmıştı. bu otelde de kısa bir fotoğraf molasından sonra Chillon Şatosu gezisi. 12.yüzyılda inşa edilen bu görkemli şato hiç bir zaman alınamadı ama anlaşmalarla el değiştirdi. Hala çok iyi muhafaza edilmiş bir durumda olan şatonun içi de dışı kadar ilginç. Şato gezisinden sonra yarım saat mesafede bulunan Evian le Bains'e hareket. Fransız ihtilali döneminde keşfedilen bu termal kaynak Napoleon tarafından kullanılınca tanınmış. Ardından Avrupa sosyetesinin tatil yeri haline gelmiş. Şehirde yapacağımız gezide ilk termal kaynak olan Cachat Çeşmesi ve güzel bir art-nouveau örnek olan Novarina çeşmesi görülecek yerler arasında. Öğle yemeği için Thonon les Bains'e hareket. Bu sempatik termal şehrinin en büyük özelliği Boujon Peynircisi. Peynir merakı olanlar için bulunmaz bir nimet. Alp Dağları'nın tepelerinde kaybolmuş peynir üreticilerinin ürünlerini burada bulmanız mümkün. alışveriş için gerekli moladan sonra Yvoire kasabası'na hareket. Öğleden sonranın kalanını gölün kıyısındaki bu şirin kasabada geçireceğiz. Buradaki, müthiş güzel Beş Duyu Bahçelerini birlikte gezdikten sonra kasabanın dar ve şirin sokaklarını keşfedebilmeniz için serbest zaman. Akşam erken bir yemek için buluşma ve gölün kıyısında son akşam yemeği. Ardından Cenevre'ye hareket. Bir saat sonra Cenevre'da otele yerleşme. Geceleme otelde.

02 Temmuz - Pazar     Cenevre- İstanbul

Birlikte son sabah kahvaltısından sonra, Cenevre'yi keşfetmek üzere otelden hareket. Cenevre Gölü kıyısında yer alan şehir, Zürih' den sonra ülkenin en yüksek nüfuslu ikinci şehri olup Cenevre Kontonu'nun başkentidir. Rhône Nehri'nin Cenevre Gölü'nden çıkışında konumlanmıştır. Bir kültür şehri niteliği içerir ve içinde barındırdığı enternasyonal örgütlerden dolayı kozmopolit bir yapısı vardır. Aynı zamanda da zengin ve pahalı bir kenttir. Şehir turu ilk olarak Birleşmiş Milletler Sarayı'ndan başlıyacak. 1929 – 1937 yılları arasında inşa edilmiş olan görkemli beyaz dev bir yapıdan oluşan saray, İkinci Dünya Savaşı sonunda Paris’te Versay Antlaşması ile kurulmuş olan Milletler Cemiyeti’ni barındırmaktaydı. Bu örgütün dağılmasından sonra Birleşmiş Milletler'in Cenevre Ofisi'ne dönüştü. 45 hektarlık Ariana Parkı’nın içerisinde yer alan saray, yüzyıllık ağaçlarla çevrili olup bahçesinde tavus kuşları dolaşmaktadır. Sarayın sahibi bu binayı şehre bağışlarken bahçesinde tavus kuşlarının daima özgürce dolaşmalarını şart koşmuştu. Sarayı dışından gördükten sonra Aziz Pierre Katedrali' ne doğru geziye devam. 12.yüzyılda başlanıp, inşası yüz yıl süren Katedral , Roma, Gotik ve Neoklasik mimari sitillerinin karışımından oluşmakta. 1536 yılında reform hareketlerinin sonucu olarak Protestan mezhebine ait bir katedrale dönüştürülmüş ve tüm iç dekorasyonu sadeleştirilerek sadece vitray süslemeli camları bırakılmış. Aziz Peter Katedrali’nin kuzey kulesine çıkan 157 basamağı tırmanarak muhteşem bir Cenevre ve Leman Gölü manzarası izleyebilirsiniz. Ardında Cenevre'nin sanat merkezi olan Neuve Meydanı'nda bir mola. Daha sonra Général-Guisan Rıhtımı'na giderek Cenevre’nin simgesi olan fıskiyenin (Jet d'Eau) görülmesi. Göl üzerindeki bu fıskiye saatte 200 kilometrelik bir hızla 500 litre suyu 140 metre yüksekliğe fışkırtmakta. Öğle yemeği ve ardından Cenevre’nin en ilgi çekici semtlerinden biri olanGrottes semtinde serbest zaman. İlginç eşyalar satan küçük dükkânlardan oluşan çarşısı, alışveriş severler için keşfedilmeyi bekleyen bir hazinedir. Burada “Şirinlerin Yeri” olarak bilinen ve düz çizgiler kullanmadan birçok binanın yapışık olarak inşa edildiği sokak mimar Gaudi’nin eserlerini andırır. Akşamüstü havalimanına transfer ve Türk Hava Yollarının saat 18.30 daki uçuşuyla İstanbul'a hareket. 22.30 da Atatürk Havalimanına varış ve seyahatin sonu.

Oteller

Colmar : Best Western Grand Hotel Bristol
 
  

Bregenz : Mercure City

    

St. Moritz : Hotel Reine Victoria by Laudinella

    

Bern: Unique Hotel Innere Enge

    

Montreux : Modern Times Hotel Vevey

    

Genève : Home Swiss Hotel

    

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi