Renkli ve pitoresk sokakları, her köşeden yükselen müziği ve adete tarihin derinliklerinden gelen atmosferiyle insanı çağlar ötesindeki hayal dünyalarına sürükleyen Orta Avrupa'nın kalbinde, etkileyici bir yolculuk: Sakin yaşam tarzı, dingin atmosferi, dar sokakları ve gotik mimarisiyle sizleri büyüleyecek mistik şehir Prag; 8.ci yüzyıldan günümüze taşınmış, hayranlık duyulacak eserleriyle keşfedeceğiniz Güney Bohemya; bir rönesans tablosunu andıran ve muhteşem tarihi merkeziyle UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Cesky Krumlov; klasik müziğin ve en tanınmış kahvehanelerin muhteşem şehri Viyana... Şirin köyler ve etkileyici manzaralara hakim vadilerin ortasında geçirececeğiniz bir hafta... Kısacası unutulmayacak bir seyahat...

 

 

 

Renkli ve pitoresk sokakları, her köşeden yükselen müziği ve adete tarihin derinliklerinden gelen atmosferiyle insanı çağlar ötesindeki hayal dünyalarına sürükleyen Orta Avrupa'nın kalbinde, etkileyici bir yolculuk: Sakin yaşam tarzı, dingin atmosferi, dar sokakları ve gotik mimarisiyle sizleri büyüleyecek mistik şehir Prag; 8.ci yüzyıldan günümüze taşınmış, hayranlık duyulacak eserleriyle keşfedeceğiniz Güney Bohemya; bir rönesans tablosunu andıran ve muhteşem tarihi merkeziyle UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Cesky Krumlov; klasik müziğin ve en tanınmış kahvehanelerin muhteşem şehri Viyana... Şirin köyler ve etkileyici manzaralara hakim vadilerin ortasında geçirececeğiniz bir hafta... Kısacası unutulmayacak bir seyahat...

 
Tur Tarihleri : 1. 07.05.2017 - 14.05.2017
Fiyat : 1.245 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.3589 TL, EURO : 6.0765TL

BU TURA KAYITLARIMIZ KAPANMIŞTIR

Bohemya Esintileri...
Prag'dan Viyana'ya Masalsı Bir Yolculuk

07 Mayıs - 14 Mayıs 2017

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/prag-viyana/bohemya-banner.jpg

TURUN ÖZELLİKLERİ

Unesco'nun Dünya Mirası Listesi de yer alan Tarihi Holasavice Köyü, Cesky Krumlov Kalesi ve tarihi binaları ile sokakları;

Viyana'yı rahatça keşfetme imkanı.

2.Dünya Savaşını, tarihi eserler bakımından en az hasarla atlatabilmiş olan Prag ve muhteşem mimarisi;

Kaplıca ve masallar şehri Karlovy Vary;

Konforlu 4 yıldızlı otellerde konaklama.

Tüm yemek ve gezilerin dahil olduğu EKONOMİK bir seyahat.

Tur Lideri: Derya EVREN

TUR PROGRAMI

07 Mayıs - Pazar     İstanbul - Prag

Türk Hava Yolları'nın 1771 no’lu seferi ile saat 13.40 da Prag’a uçuş ve saat 14:20 de varış. Karşılama ve kısa bir şehir turunun ardından otele transfer, Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/prag-viyana/prague1.jpg

08 Mayıs - Pazartesi     Prag - Güney Bohemya Bölgesi (Holasovice - Cesky Krumlov - Ceské Budejovice)

Sabah, kahvaltının ardından Güney Bohemya bölgesinin keşfi: İlk durak 1998 yılında Unesco’nun Dünya Mirası Listesine aldığı Tarihi Holasavice Köyü: Güney Bohemya barok stili ile insa edilen ve ortaçağdan kalma şehir planın etkilerini gördügümüz köydeki yapıların inşası 18. ve 19. yy.a dayanır. 2.Dünya savaşında boşaltılan köy 1990 yılında yenilenerek yerleşime acılmış. Köy evlerinin dışında, merkezdeki Nepomuklu St John Şapeli'ni ve köyün uzak köşesinde bulunan Stonehenge‘nin küçük bir örnegini görebilirsiniz. Asılı taşlar anlamına gelen Stonehenge, Neolitik taş devri ile Bronz çağı arasında oluşmuş bir anıttır. Bu yapı, astronomi, astroloji, geometri, meteoroloji ve paganizmle ilişkilendirilmektedir. Daha sonra, Vlatava nehrinin yamaclarında yerleşik Cesky Krumlov Kasabası ve Kalesinin, Unesco Dünya Mirası Listesine alınmış 250’ye yakın tarihi bina ve sokakları arasında gezerken kendinizi Rönesans Çağındaki bir resmin içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Bu kasaba adeta küçük bir Prag'ı andırmakta. Gezi esnasında Tarihi Kent meydanı, Aziz Vitus Kilisesi, Sanat Merkezi, film sahnerini anımsatan evleri ile Vlatava nehri kıyısı görülecek yerler arasında. Geziden sonra Ceske Budejovice’ye doğru yola devam: Güney Bohemya’nın ekonomi, sanat ve kültür merkezi sayılan Ceske Budejovice, Çek Kralı II.ci Premy Otokar ( 12253 / 1278) tarafından kurulmuş. Bu şehirde, sıralanmış kemerli evlerin yanı sıra Rönesans etkilerini taşıyan eserleri görmek mümkün. Şehir turunda görülecek eserlerin arasında Samson Çeşmesi de bulunmakta. Öğle yemeği, gezi esnasında yerel bir restoranda, akşam yemegi ve konaklama otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/prag-viyana/Cesky.jpg

09 Mayıs - Salı     Güney Bohemya - Trebon - Viyana

Sabah, Trebon şehrinin keşfi için yola çıkış. Kuruluşu 12.yüzyıla uzanan ve Avusturya sınırına çok yakın bir konumdaki bu şehrin gezisinde Orta Avrupa'nın en eski brasserie'si olan, 1379 senesinde kurulmuş Regent'in haricinde Rönesans döneminden kalan Kale, tarihi şehir merkezi, parklar ve havuzlar görülecek yerler arasında.Şehrin çevresi Unesco tarafından Biosfer koruma alanı ilan edilmiş. Bölgenin ormanları ve küçük gölleri harika manzaralar sunmakta. Yine bu bölge en meşhur Sazan Balığı yetiştirme alanlarından biri olarak kabul edilmekte. Şehir ve çevresini gezdikten sonra Viyana'ya doğru yola devam. Öğle yemegi yerel bir lokantada.Viyana’nın ünlü tarihi şehir merkezi Ringstrasse çevreleyen görkemli bulvarda yürüyerek panoramik şehir turu. Sanat Tarihi Müzesi, Opera Binası, Parlemanto Binası, görülecek yerler arasında. Tarihi şehir merkezindeki yürüyüş turunun sonuda bir mola ve gezi sonunda otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/prag-viyana/Trebon1.jpg

10 Mayıs  - Çarşamba     Viyana

Sabah,Viyana Şehir Turu için otelden hareket: Yüzyıllar boyu Habsburg Hanedanlığına ev sahipligi yapmış olması ve daha sonraları coğrafi konumuyla birçok imparatorluğun başkenti olmasından dolayı gerek mimarisi, gerekse eşşiz bahçeleri ile gezginleri büyüleyen bir şehir olan Viyana'nın derinlemesine keşfedeceğiniz bir gün. Hala Habsburg Hanedanlığının izlerini taşıyan eski kent merkezi.Saint Etienne Bazilikası ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür örgütü tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Schönbrunn Sarayı gün esnasında görülecek yerler arasında. Öğle yemeği yerel bir restoranda. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/prag-viyana/viena.jpg

11 Mayıs - Perşembe     Viyana - Bratislava - Prag

Sabah, kahvaltının ardından Bratislava’ya doğru hareket: Slovakya'nın başkenti Bratislava, Tuna nehri üzerinde, Alplerle Karpatlar'ın ortasında yerleşmiş ilginç ve çekici bir şehirdir. Çok güzel bir bir kalenin eteklerinde bulunan şehrin tarihi merkezi, dar sokak ve meydanların etrafındaki Gotik, Rönesan ve Barok tarzı binaların süslendiği ve gezenleri çağlar ötesine götüren bir atmosfere sahiptir. Bratislava şehir merkezinin yürüyerek keşfi: Gezi esnasında değişik kiliseler, Beethoven’ın, 9 yaşındaki F.Liszt’in, 6 yaşındaki Mozart’ın konser verdiği saraylar, Aziz Michel ve Martin Kuleleri, ilk üniversite olan Academia Istropolitana, Primatial Sarayı ile eşsiz halı koleksiyonu, Opera Binası, şehre ve Tuna nehrine hakim bir tepede bulunan surlar, Ortacağ tarzı pazar yeri, barok ve rokoko tarzı şatolar keşfedilecek yerler arasında. Öğle yemeği yerel bir restoranda. Gezinin bitiminde Prag'a doğru yola devam ve varışta otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde .

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/prag-viyana/Bratislava1.jpg

12 Mayıs - Cuma     Prag

Sabah, kahvaltının ardından, Prag’ın şatolar bölgesi Hradcany’ye hareket ve Prag Kalesi gezisi. Tüm kente hakim bir konumda olan ve Gotik mimariden Barok mimarisine kadar tüm stilleri temsil eden birkaç binadan oluşan Prag Kalesi'nin, felsefe ve ilahiyat üzerine 200.000’den fazla kitap içeren iki kütüphanesi ile Strahov Manastırı görülecek yerler arasında. Daha sonra,Lorette meydanı'na doğru bir gezintinin ardından Czernin Sarayı ve sarayı çevreleyen barok tarzı kompleksleri keşfe devam ve birçok Rönesans ve Barok sarayı ile çevrili Hradcany Meydanı'a varış. Fransız gotik akımının baskın olduğu zarif ama heybetli mimarisiyle Aziz Vitus KatedraliEski Kraliyet Sarayı ve Aziz George Bazilikası gezileri. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Yemekten sonra, her iki kıyısında ki nefes kesen manzarayı, barok heykelleri seyrederek Kral Köprüsü (Charles Köprüsü) üzerinden geçiş ve köprünün keşfi. Bu köprü bir çok tarihi olaya tanıklık etmiş: Prag Lideri Jan Zevilske’nin idamı, İmparator Matthias’a başkaldıran 27 lider’in bu meydanda idamları gibi., Belediye binasındaki 27 Haç bu idamları temsil eder. Burada, Eski Şehir Meydanı ve Belediye Sarayı'nı, yaz- kış demeden önünde biriken turistlerin çalmasını merekla bekledikleri ünlü Astronomik Saat Kulesi'ni görebilirsiniz. 15. yy da saat ustası Hanus tarafından yapılan bu saat kulesinin üzerindeki çizimlerin merkezinde Dünya bulunur. Etrafında ise batı, doğu, şafak vakti ve alacakaranlık anlamına gelen Latince kelimeler ve 12 saat dilimi ile 12 burcu gösteren figürler vardır. Saat başı üst kısmında izlenen animasyon gösterisinde 1.ci figür kibir ve kendini beğenmisliği; 2.ci figür aç gözlülüğü; 3.cü figür ölümün gerçekliğini; 4. cü figür ise Osmanlı figürü olup eğlenceyi temsil eder. Üç kadranlı olan bu saatte birinci halka yerel zaman dilimini, ikinci halka Avrupa zaman dilimini, üçüncü halka ise Babil zamanını gösterir. Daha sonra bir zamanlar Mozart’ın org çaldığı yüksek barok dönemi eserlerinden Aziz Nicolas Kilisesi gezisi.
Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/prag-viyana/2017-06.jpg

13 Mayıs - Cumartesi     Prag - Karlovy Vary

Sabah, kahvaltının ardından Karlovy Vary ‘ye hareket. Orijinal ismi Kral IV.Karl’ın bir av sırasında bölgeyi keşfetmesi sonrası buraya yaptırdığı saraydan gelmekte. Kral’ın buraya sıkça gelip ziyaret etmesi kentin popülaritesini arttırmış ve zaman içinde kent birçok aristokrat, filozof ve sanatçıya ev sahipliği yapmış. Sıcak su kaplıcaları ile de tanınan ve adeta kartondan yapılmış gibi duran rengarenk evleri, bombeli köprüleriyle masalsı bir görüntüye sahip bu şehirde keyifli bir gezi. Başlıca görülecek yerlerin arasında Mustafa Kemal Atatürk’ün , Freud’ün, Beethoven’in ve Casino Royal filminin çekiminin yapıldığı tarihi yapılar gelir. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Akşam üzeri Prag'a dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde .

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/prag-viyana/002.jpg

14 Mayıs - Pazar     Prag - İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra, serbest zaman ve ardından Havaalanına transfer. Türk Hava Yollarının saat 15.15 deki 1772 No.lu seferiyle İstanbul'a hareket ve saat 20.05 de varış.

Oteller

Prag: Clarion Congress Hotel 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/prag-viyana/prag1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/prag-viyana/prag2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/prag-viyana/prag3.jpg

Bohemya: Clarion Hotel 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/prag-viyana/Clarion1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/prag-viyana/Clarion2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/prag-viyana/Clarion3.jpg

Viyana: Trend Hotel Bosei 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/prag-viyana/viyana1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/prag-viyana/viyana2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/prag-viyana/viyana3.jpg

 

 

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi