Sonbaharda oluşan ilk donlarından sonra, kışa girmeden hemen önce havanın yeniden yumuşayarak güneşin çıktığı ve bir kaç günden bir haftaya kadar uzayabilen dönemi Kanadalılar “Kızılderili Yazı” diye adlandırırlar ve en büyük özelliği kırmızının tüm tonlarının görebildiği olağanüstü güzel doğa manzaralarının oluşarak müthiş bir doğa şenliğine dönüşmesidir. Bu yolculukta, “Kızılderili Yazı” nın harika manzaralarını doyasıya seyrederek Niagara Şelaleleri'nde tabiatın gücü karşısında büyülenebilir ve dünyanın en yüksek kulelerinden eşsiz bir panoramanın keyfini çıkarıp, Montreal, Ottawa ve Quebec şehirlerinin tarihsel dokusu korunmuş eski mahallelerinde gezintiler yapabilirsiniz. Kanada’nın en ilginç yörelerini gezip tanıma imkanı bulacağınız ve dünyanın bu uzak köşesindeki güzellikleri keşfedebileceğiniz kaçırılmaz bir fırsat...

 

Sonbaharda oluşan ilk donlarından sonra, kışa girmeden hemen önce havanın yeniden yumuşayarak güneşin çıktığı ve bir kaç günden bir haftaya kadar uzayabilen dönemi Kanadalılar “Kızılderili Yazı” diye adlandırırlar ve en büyük özelliği kırmızının tüm tonlarının görebildiği olağanüstü güzel doğa manzaralarının oluşarak müthiş bir doğa şenliğine dönüşmesidir. Bu yolculukta, “Kızılderili Yazı” nın harika manzaralarını doyasıya seyrederek Niagara Şelaleleri'nde tabiatın gücü karşısında büyülenebilir ve dünyanın en yüksek kulelerinden eşsiz bir panoramanın keyfini çıkarıp, Montreal, Ottawa ve Quebec şehirlerinin tarihsel dokusu korunmuş eski mahallelerinde gezintiler yapabilirsiniz. Kanada’nın en ilginç yörelerini gezip tanıma imkanı bulacağınız ve dünyanın bu uzak köşesindeki güzellikleri keşfedebileceğiniz kaçırılmaz bir fırsat...

Tur Tarihleri : 1. 08.10.2017 - 16.10.2017
Fiyat : 3.385 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Kanada'da Kızılderili Yazı 
08 Ekim - 16 Ekim 2017

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/canada/kanada-2017.jpg

TURUN ÖZELLİKLERİ

Harika renk ve manzaralarıyla “Kızılderili Yazı” na denk gelmesi, Doğu Kanada’yı içeren seyahatimizi çok keyifli kılacak.

Türk Hava Yolları’nın Istanbul/Montreal ve Toronto/Istanbul direkt uçuşları ile bir tur.

Tur programımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eski Quebec ve Rideau kanalı’nı içermekte.

Her zamanki gibi, tüm turlar ve yemekler programa dahil.

Gezinin tamamı konforlu bir otobüs ile.

Merkezi konumlu ve konforlu 4 yıldızlı otellerde konaklama.

Toronto, Montreal, Quebec ve Ottawa’nın yanı sıra casino ve eğlence merkeziyle ünlü Niagara Falls'da bir gece konaklama.

Tur Lideri: Mehmet YARANGÜMELİ 
Bu tura katılımcı sayısı 24 kişi ile sınırlıdır
 
TUR PROGRAMI
08 Ekim Pazar     İstanbul - Montreal
Türk Hava Yolları ile saat 14:05’te hareketle saat 17:40’ta Quebec eyaletinin en büyük, Kanada'nın ise ikinci büyük kenti Montreal'e varış. Karşılama, şehir merkezinde bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/canada/kanada-01.jpg
09 Ekim Pazartesi     Montreal
Montreal, bu kıtada Amerikan ve Avrupa kültürlerinin karıştığı, İngilizce ve Fransızca’nın birlikte kullanıldığı ender yörelerden biridir. Kahvaltının ardından, şehir turu için hareket. Montreal'e ismini veren 233 metre yüksekliğindeki Mont Royal tepesine çıkıp, Montreal şehri ile Saint Laurent Nehri'nin eşsiz manzaralarını seyretme. Ticari hareketliliğin yoğun olduğu Sainte-Catherine caddesinde gezintinin ardından, ismini on altıncı yüzyılda Kanada topraklarını keşfeden Fransız kaşiften alan ünlü Jacques Cartier Meydanı ve XVII.yüzyıla ait binaları ile şehrin en eski yerleşim bölgesi Vieux-Montreal'in keşfi. Montreal’in geleneksel Bagel’ını keşfedeceğiniz tipik öğle yemeğinin ardından, serbest zaman esnasında, yaklaşık 30 kilometre uzunluğunda yeraltı bağlantılarından oluşan yeraltı kentini keşfedebilir, ya da şehrin en önemli ticari merkezi Sainte-Catherine'de alışveriş yapabilirsiniz. Akşama doğru, ışıklandırmaları ile Batı, Çin ve Japon tarzı büyülü bahçelerden oluşan Montreal Botanik Bahçesi gezisi. Akşam yemeği, bir Montreal spesiyalitesi olan füme eti tadacağınız yerel bir lokantada. Geceleme otelde.
http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/canada/kanada-02.jpg
10 Ekim Salı     Montreal – Quebec
Sabah, ilginç mimarisiyle 1976 Yaz Olimpiyatları için inşa edilmiş Olimpiyat Stadı’nın şaşırtıcı eğik kulesinden nefes kesen Montreal manzarası izleme. Daha sonra, seyahatin en küzey noktası olan Quebec kentine doğru hareket. Öğle yemeği için Québec ile Montréal arasında suyun ve ormanın bol olduğu bir bölgede bulunan Trois-Rivières’e varış. 1634 yılında Saint-Maurice ile Saint Laurent nehirlerinin kesişme noktasında kurulan Trois-Rivières, Kuzey Amerika'da Fransızca konuşulan ikinci tarihi şehirdir. 1920 yılında dünya gazete kağıdı başkenti unvanını alan şehrin ünlü kağıt müzesi Borealis’i ziyaret. “Canadian International Paper” a ait eski bir fabrikanın barındırdığı ilginç müze, orman işletmesi ve odunculardan kağıt hamuruna kadar kağıt endüstrisinin serüvenini ve tarihini anlatıyor. Trois-Rivières’in keşfinin ardından, Quebec eyaletinin başkenti ve kültür merkezine doğru yola devam. Varışı takiben tarihi Abraham Battlefield Parkı’na ve Quebec Kalesi'ne bitişik olan otelimize yerleşme. Akşam yemeği UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Saint Laurent Nehri kıyısındaki tarihi Vieux-Quebec mahallesinde. Geceleme otelde.
http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/canada/kanada-03.jpg
11 Ekim Çarşamba     Quebec
Sabah, dev Saint Laurent Nehrini takip ederek, Yeni Fransa olarak adlandırılan, ilk Kanadalıların yaşadığı Côte-de-Beaupré bölgesine hareket. Bilhassa Quebec’den sonra çok genişleyen Saint Laurent buralarda nehirden çok denize benzemekte. Yol boyunca meyve ve sebzelerin depolandığı mahzenler, ekmek fırınları, eski çiftlikler ve geleneksel evleri görmeniz mümkün. Ayrıca yol üzerinde Kuzey Amerika'nın ilk ibadet yeri olan Ste-Anne-de-Beaupré Bazilikası’nı ziyaret edebilirsiniz. Burası bir tür haç yeri olup inananlar mucizelerin gerçekleştiğini iddia etmekteler. Doğası ve muhteşem villaları ile keyifli manzaralar sunan Orléans Adası’ndan geçerek, Niagara Şelalesi’nden 30 metre daha yüksek olan Montmorency Şelalesi (84 metre ) gezisi. Öğle yemeği için Quebec kentine dönüş. Öğleden sonra, Avrupa atmosferini yansıtan bu güzel şehrin keşfi: Quebec şehrinin sembolü sayılan ve en çok fotoğraflanan oteli Château Frontenac; Parlamento Binası; günümüzde halk aktiviteleri, spor eğlencelerinin yapıldığı, 1759'da savaş alanı olan Abraham Parkı; şehir surları ile Grande Allée'yi birleştiren kale (La Citadelle); şehrin surları ve kapıları; tipik mahalleleri ile Place Royal Meydanı görülecek yerler arasında. Geziden sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/canada/kanada-04.jpg
12 Ekim Perşembe     Quebec – Ottawa
Kahvaltının ardından, muhteşem doğa manzaraları eşliğinde, yer yer Chemin du Roy” yani “Kral Yolu”nu takip ederek, Ottawa’ya doğru hareket. Neuville, Cap-Santé ve Deschambault gibi güzel kasabalardan geçen Kanada’nın bu en eski yolu, Montreal ve Quebec arasındaki ticareti güçlendirmek amacıyla XVIII. Yüzyılın başında inşa edilmiş. Öğlene doğru, Ontario eyaletinin güneydoğusunda bulunan Kanada’nın başkenti Ottawa’ya varış. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, iki resmi dile (İngilizce ve Fransızca) sahip Kanada başkentinin panoramik turu: kamu binaları ile Wellington Caddesi, Neo Gotik mimariyle inşa edilmiş Kanada Parlamento Binası ve Barış Kulesi, Kanada Genel Valisi’nin ve Başbakan’ın rezidansları ile bazı büyükelçiliklerin bulunduğu Sussex mahallesi, ulusal müzeler, cıvıl cıvıl By Pazarı, şehrin içinden geçen ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Rideau Kanalı görülecek yerler arasında. Quebec ve Ontario eyaletlerini ayıran Ottawa Nehri'nin kıyısında kurulu Ottawa’nın keşfi. Kanada’da ve Ontario bölgesindeki kızılderililerin yaşamı hakkında geniş bilgi edineceğiniz, çok sayıda dev totem barındıran Kanada Uygarlık Müzesi gezisinin ardından, şehir merkezindeki popüler Byward Market bölgesine yakın otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.
http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/canada/kanada-05.jpg
13 Ekim Cuma     Ottawa – Toronto
Sabah, Guanacoque’e doğru hareket. Buradan, irili ufaklı pekçok adanın bir arada bulunduğu ve Bin Adalar anlamına gelen yazlık cennet Mille-Iles'de tekne turu. Bin Adalar, Kanada’nın Ontario Eyaleti ile Amerika’nın New York Eyaleti arasında sınır oluşturan bir doğa cenneti. Saint Lawrence Nehri'nde yapılan bu tekne gezisi bazen Kanada kıyılarını, bazen de ABD kıyılarını takip ediyor. Milyarderler sahili olarak adlandırılan bu kıyılarda, büyük iş adamları ve demir yolu patronları gibi varlıklı ve ünlü kişilerin görkemli malikanelerini görmek mümkün. Bu muhteşem coğrafyayı izleyeceğiniz turun ardından, yarım saatlik mesafedeki Kuzey Kanada'nın eski başkenti Kingston'a hareket. XIX yüyyıldaki İngiliz sömürge dönemine ait pek çok eski bina ile zengin bir mimari yapıya sahip Kingston'da panoramik şehir turu. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Ontario Gölü'nün kıyısını takip ederek Kanada'nın en büyük ve Kuzey Amerika’nın beşinci büyük kenti Toronto'ya doğru yola devam. Toronto’ya varışı takiben alışveriş için Toronto'nun en ünlü caddesi Yonge Street’e yakın otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.
http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/canada/kanada-06.jpg
14 Ekim Cumartesi     Toronto - Niagara Falls

Kahvaltının ardından, pek çok rekora sahip, dinamik ve kozmopolit metropol Toronto’da panoramik şehir turu için hareket. Tur esnasında Çin mahallesi, finans merkezinin görkemli gökdelenleri, göl kıyısındaki “Harbourfront” limanı, 1989 dan beri Amerika birinci liginin tanınmış beyzbol takımı Toronto'nun Blue Jays'leri ve Kanada Futbol Ligi’nin tanınmış ünlü temsilcisi Argonauts'ların stadı olan görkemli “Skydome-Rogers Center” binası görülecek yerler arasında. 553 metre ile 1975-2007 yılların arasında dünyanın en yüksek kulesi olan CN Tower'den eşsiz Toronto ve Ontario gölü manzarasını izleme imkanı. Öğle yemeği yerel bir lokantada. Alışverişin ve ticaretin en canlı gözlendiği Queen Street ve Yonge Street caddelerinde serbest zamanın ardından, üzüm bağları ve meyve bahçeleri arasından geçerek Niagara Şelaleleri’ne doğru yola çıkış. Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada sınırı arasında bulunan doğa harikası Niagara Şelaleleri’ne varışı takiben otele yerleşme. Kanada tarafından görünen şelaleler, ABD kıyısına oranla görsel açıdan çok daha güzeldir. Son akşam yemeği aydınlatılmış şelale manzarası eşliğinde otelin panoramik restoranında. Geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/canada/kanada-07.jpg

15 Ekim Pazar     Niagara Falls – Niagara-on-the-Lake - Toronto - Istanbul

Niagara Nehri üzerinde yer alan Niagara Şelaleleri Kanada’nın Ontario eyaleti ile Amerika’nın New York eyaleti arasında doğal bir sınır oluşturur. Kahvaltının ardından, en güzel ve etkileyici görüntüsü Kanada tarafında olan, dünyaca ünlü Niagara Şelaleleri’nin keşfi. Maid of the Mist adlı tekne ile, özel yağmurluklarınızı giyerek en büyük ve heybetli olan Horseshoe Falls şelalesinin kalbine doğru yaklaşabileceğiniz bir gezi. Bu olağanüstü deneyimden sonra, manzaraya hakim kıyı yolunda bir yürüyüş yapabilmeniz ve Niagara Falls kasabasında dolaşabilmeniz için serbest zaman. Şelale manzaralı bir lokantada öğle yemeğinden sonra, Niagara Nehri ile Ontario Gölü'nün kesiştiği noktada yerleşik, ülkenin en iyi korunmuş ve XIX. yüzyıla ait mimari eserlere sahip kasabalarından biri olan Niagara-on-the-Lake’e doğru hareket. Gezinin ardından, Toronto’ya doğru yola devam. Yol üzerinde akşam yemeğinden sonra havaalanına transfer. Türk Hava Yolları ile saat 23:05’te İstanbul'a hareket.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/canada/kanada-08.jpg

Oteller

Montreal: Delta Montreal 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/Montreal01.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/Montreal02.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/Montreal03.jpg

Quebec: Chateau Laurier 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/chateau1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/chateau2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/chateau3.jpg

Ottawa: Delta Ottawa 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/Ottawa1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/Ottawa2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/Ottawa3.jpg

Toronto: Eaton Chelsea Hotel 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/toronto1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/toronto2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/toronto3.jpg

Niagara Falls: Marriott Fallsview Hotel & Spa 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/Marriott1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/Marriott2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/canada/Marriott3.jpg

 

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi