Akdeniz’in en büyük ikinci adası Sardinya, turkuaz ve zümrüt yeşili suları, bembeyaz ve ince kumdan oluşan harika plajlarının yanı sıra pek çok hazine barındırmakta. Antik çağlara kadar uzanan tarihiyle ve stratejik önemi sebebiyle Fenikeliler, Piemonteliler, Cenevizliler, Pisalılar ve İspanyollar için geçiş yeri olan İtalya’nın özerk bölgesi Sardinya Adası kendine has bir kültüre sahip. Zengin megalitik mirası, çok sayıdaki Romanesk, Gotik ve Barok kiliseleri Sardinya’nın bu kendine has kültürünü simgelemekte. Heybetli Gennargentu sıradağlarından geçerek, Sardinya’nın güneyindeki tarihi başkent Cagliari’den kuzeyindeki enfes Smeralda kıyılarına kadar bu yolculuk, sizi ayrıca Sardinya’dan 11 kilometrelik bir boğazın ayırdığı Fransa’ya bağlı Korsika Adası’nın güneyini görme imkanı sunacak. Kısacası Sardinya Adası’nın tüm güzelliklerini keşfetmek için, Korsika’ya kadar uzanan keyifli bir seyahat sizi bekliyor...

 

Akdeniz’in en büyük ikinci adası Sardinya, turkuaz ve zümrüt yeşili suları, bembeyaz ve ince kumdan oluşan harika plajlarının yanı sıra pek çok hazine barındırmakta. Antik çağlara kadar uzanan tarihiyle ve stratejik önemi sebebiyle Fenikeliler, Piemonteliler, Cenevizliler, Pisalılar ve İspanyollar için geçiş yeri olan İtalya’nın özerk bölgesi Sardinya Adası kendine has bir kültüre sahip. Zengin megalitik mirası, çok sayıdaki Romanesk, Gotik ve Barok kiliseleri Sardinya’nın bu kendine has kültürünü simgelemekte. Heybetli Gennargentu sıradağlarından geçerek, Sardinya’nın güneyindeki tarihi başkent Cagliari’den kuzeyindeki enfes Smeralda kıyılarına kadar bu yolculuk, sizi ayrıca Sardinya’dan 11 kilometrelik bir boğazın ayırdığı Fransa’ya bağlı Korsika Adası’nın güneyini görme imkanı sunacak. Kısacası Sardinya Adası’nın tüm güzelliklerini keşfetmek için, Korsika’ya kadar uzanan keyifli bir seyahat sizi bekliyor...

 
Tur Tarihleri : 1. 30.08.2017 - 05.09.2017
Fiyat : 1.995 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Sardinya’dan Korsika’ya
Akdeniz'in İki Güzeli...

30 Ağustos – 05 Eylül 2017

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/sardinya-Korsika/sardinya-2017-ust2.jpg

TURUN ÖZELLİKLERİ

Sardinya’ya, aktarmalar ve ulaşım noktalarında büyük rahatlık sağlayan Alitalia Hava Yolları ile gitmeyi öngördük.

Büyük bir ada olan Sardinya’yı boydan boya katederek en önemli bölgelerini gezerken, daha ufak olan Korsika’nın güneyindeki en rağbet gören Bonifacio’yu da gezebilme imkanı.

Konaklamalar için son derece konforlu ve iyi konumlu oteller seçtik.

Feribot ile Sardinya’dan Korsika’ya geçiş.

Programda da göreceğiniz gibi gezimiz, her zamanki gibi hiçbir ekstra tur içermemekte ve tüm yemekler tur ücretine dahil. Menüleri ise seyahat boyunca değişik lezzetleri tadabileceğiniz şekilde düzenlemeye gayret ettik.

Tur Lideri: Hikmet ÇOKAR

TUR PROGRAMI

30 Ağustos Çarşamba     İstanbul - Roma - Cagliari

Türk Hava Yolları ile, Sabiha Gökçen Havalimanından, saat 10:50 hareketle saat 12:40’ta Roma'ya ve Alitalia Hava Yolları ile Roma’dan 17:15 hareketle saat 18:20’de Sardinya’nın başkenti Cagliari’ye varış. Bir tepenin üstüne kurulu olan Cagliari, muhteşem bir körfez manzarasına ve limana ev sahipliği yapıyor. Karşılamadan sonra, Cagliari’nin simgelerinden ve şehrin eşsiz bir panaromasına hakim Urpinu tepesine çıkış. Gezinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Cagliari'nin merkezindeki otelimizde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/sardinya-Korsika/sardinya01.jpg

31 Ağustos Perşembe     Cagliari - Güneybatı Kıyısı - Cagliari

Kahvaltının ardından, şehrin güney kıyılarını ve Nebida falezlerini panoramik bir gezintiyle keşfetmek için otobüsle yola çıkış. İlk olarak antik bir Fenike kenti olarak arkeolojik anlamda büyük bir öneme sahip olan Nora şehrini ziyaret. Kıyı şeridinden yapılacak keyifli bir yolculuğun ardından, harika manzaralara sahip olan Tuaredda ve Malfatano Burnu’nda panoramik seyir için mola. Sardinya’nın en güzel 10 kumsalı içinde yer alan Tuaredda, maviden yeşile dönen berrak denizi ve bembeyaz kumsalıyla Karayipler’i andırmakta. Milattan önce VI. yüzyılda Kartaca deniz kolonisine ev sahipliği yapmış olan Malfato Burnu ise, güney kıyılarının en güzel yerlerinden biri olarak anılmakta. Seyirden sonra, Teulada Burnu ve Sant’ Anna Arresi’den geçerek, Mussolini tarafından madende çalışan işçilere ev sağlamak amacıyla kurulan ve adını kömür anlamına gelen “carbon”dan alan Carbonia şehri üzerinden Nebida’ya varış. Eskiden küçük bir madenci köyü olan Nebida, falezleri ve koylarıyla bugün Sardinya’nın en turistik yerlerinden biri olarak bilinmekte. Nebida’nın görkemli falezlerinde yapılacak olan yürüyüşün ardından, yerel bir restoranda öğle yemeği. Daha sonra, tarihi şehir merkezini ve katedrali gezmek için Cagliari’ye geri dönüş. Santa Maria Katedrali, XIII. yüzyılın başında Pisalilar tarafından roman mimari tarzında inşa edilmiş. Katedralin inşasından hemen sonra 1307 yılında şehri düşman işgalinden korumak amacıyla, adını kule duvarının üstüne kondurulmuş küçük bir fil heykelinden alan Fil Kulesi inşa edilir. Bu minik heykelciğin gücü ve bağlılığı simgelediğine inanılmaktadır. Yine aynı dönemde San Pancrazio Kulesi şehrin üstünde yükselmeye başlamıştır. San Saturnino Bazilikası’nı ve mükemmel bir manzaraya sahip olan Umberto Terası'nı ziyaret. Daha sonra, şehrin müze merkezi olarak bilinen Cittadella dei Musei ve Cristina Kapısı'nın bulunduğu Arsenal Meydanı'nda gezinti ve Arkeoloji Müzesi ziyareti. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/sardinya-Korsika/sardinya02.jpg

01 Eylül Cuma     Cagliari - Nuraghe Barumini - Nuoro - Orgoloso - Olbia

Sabah, kuzeye doğru yönelerek, Sardinya’nın orta kesimlerini keşfetmek üzere yola çıkış. İlk olarak, tarihi MÖ XV. yüzyıla dayanan, Sardinya’ya özgü ve bronz dönemine ait önemli megalitik bir yapı olan Nuraghe Su Nuraxi di Barumini ören yerinin gezilmesi. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Sardinya’nın en büyük ve en iyi korunmuş “nurajik” yapısı olan, eskiden cenaze törenlerinin yapıldığı, içinde tarih öncesi şehrin kalıntılarını barındıran bu arkeolojik alan, Sardinya Adası’nda MÖ XVIII. yüzyıldan II. yüzyıla kadar yaşamış olan medeniyeti mimari ve tarihi açıdan anlamak için eşsiz bir kaynak. Gezinin ardından, dağlık bölgesinde bulunan Orgosolo’ya doğru yola devam. Orgosolo’daki çobanlarla birlikte, geleneksel ezgiler eşliğinde Sardinya’nın özel tatlarından oluşan öğle yemeği. Öğleden sonra, duvar resimciliğiyle ünlü Orgosolo şehrini ziyaret. Orgosolo'nun hemen hemen tüm duvarlarında, genellikle Sardinya'nın politik mücadelesinin farklı açılardan tasvir edildiği resimleri görmek mümkün. Bir açık hava müzesine dönüştürülmüş şehrin keşfinin ardından, Sardinya Adası’nın kuzeydoğusunda bulunan ve meşhur Costa Smeralda’ya giriş kapısı olan Olbia’da bulunan otelimize iki gece geçirmek üzere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/sardinya-Korsika/sardinya03.jpg

02 Eylül Cumartesi     Olbia - Porto Cervo - Costa Smeralda - Maddalena Adası - Olbia

Sabah, Costa Smeralda’yı keşfetmek üzere yola çıkış. 1960’lı yıllarda Ağa Han tarafından keşfedilen ve sonradan dünya jet sosyetesinin tatil üssü olan, harika koyu, beyaz evleri, lüks dükkanları, meşhur meydanı olan Piazzetta ve sokaklarıyla masal kitaplarından çıkmış gibi bir sayfiye yeri olan Porto Cervo’nun yürüyerek keşfi. Sardinya’ya hakim olan sakinliğe karşı, Porto Cervo canlı ve hareketli bir atmosfere sahip. Panoramik bir yoldan geçerek kristal berraklığında suları ile meşhur ve zümrüt kıyısı anlamına gelen Costa Smeralda’da yolculuk. Beyaz kumdan oluşan kilometrelerce uzunluğundaki harika plajı ile Sardinya’nın en özel ve en pahalı kıyılarından biri olma özelliğini taşımakta. Baïa Sardinia’da serbest zamanın ardından, kıyı şeridinden ilerleyerek Palau'ya dönüş ve buradan Maddalena Adası'na feribotla geçiş. Muhteşem plajları, kristal berraklığındaki denizi ve yirmiden fazla adacığı ile İtalya'nın en önemli takımadası olarak bilinmekte. Maddalena Adası’nda yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından panoramik ada turu. Şehri gezdikten ve serbest zamanın ardından Olbia’daki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/sardinya-Korsika/sardinya04.jpg

03 Eylül Pazar     Olbia - Santa Teresa – Bonifacio - Santa Teresa

Kahvaltıdan sonra, Fransa’ya bağlı Korsika Adası’nın en güzel yerlerinden biri olan Bonifacio’yu keşfetmek üzere, Sardinya’nın en kuzey ucu Santa Teresa di Gallura’ya doğru yola çıkış. Korsika'ya geçiş için gerekli işlemlerden sonra Santa Teresa di Gallura limanından feribot ile hareket. Sardinya ve Korsika’yı ayıran Bonifacio Boğazı’nı geçerek yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından adanın güney ucundaki Bonifacio şehrine varış. Yürüyerek, uçurum kenarında 60 metrelik bir falezin tepesinde muhteşem bir konumda kurulan Bonifacio’nun keşfi. Korsika Adası’nın en eski şehirlerinden biri olmakla beraber, şehre hakim olan ortaçağ mimarisi, dar Arnavut kaldırımları ile Korsika Adası’nın tarihi yüzünü resmediyor. Öğle yemeği ve akabinde serbest zamanın ardından, Ceneviz kalesinin bulunduğu yukarı şehre kolay ulaşım sağlayan küçük turistik tren ile ilginç deniz mezarlığına kadar şehir turu. Daha sonra, Bonifacio’ya veda edip, feribotla Santa Teresa’ya dönüş ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/sardinya-Korsika/sardinya05.jpg

04 Eylül Pazartesi     Santa Teresa - Castelsardo - Neptün Mağarası - Alghero

Sabah, kuzeybatı kıyı yolunu takip ederek tarihi şehir Castelsardo’yu keşfetmek üzere yola çıkış. Castelsardo doğal güzellikleri, tepede bulunan kalesi, orta çağ mimarisi ile ziyaretçilerine pitoresk bir manzara sunuyor. Cenevizli Doria ailesi tarafından XII. yüzyılda kurulan şehir o döneme ait kale ve çok eski bir gelenek olan sepet örme işi ve el işleri satan dükkanları ile ünlü. Gezi sırasında Katalan gotik mimarisinin ve rönesans figürlerinin karışımıyla inşa edilen Sant’ Antonio Abate Katedrali’ni ziyaret. Deniz kenarında bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Alghero'ya gelmeden önce Capo Caccia falezlerini keşfetmek için tekne turu. Alghero’nun batısında bulunan Caccia Burnu’nun ucunda, dev falezlerin içindeki Roma deniz tanrısı Neptün adı ile adlandırılan Grotta di Nettuno Mağaraları gezisi. XVIII. yüzyılda bir balıkçı tarafından keşfedilen mağara, Sardinya’nın en ilgi çekici yerlerinden biri olarak tasvir edilmekte. Göletlere yansıyan sarkıt ve dikitten oluşan muhteşem görüntüleri ile tanınan karstik mağaraların keşfi. Sardinya’nın kuzeybatı kıyısında yer alan adanın en güzel şehri ünvanına sahip Alghero'ya doğru tekne ile yola devam. Alghero limanına varışı takiben şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Ardından kırmızı mercanları ile tanınan Alghero tarihi şehrinin yürüyerek keşfi. Zeytin ve ökaliptus ağaçları ile şemsiye çamlarının süslediği şirin liman şehrinin evleri ve surları, katalan mimari tarzında inşa edilmiş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/sardinya-Korsika/sardinya06.jpg

05 Eylül Salı     Alghero - Thiesi - Bosa - Alghero – Istanbul

Sabah, Alghero’nun eski surlarında gezebilmeniz ve dar sokaklarında son alış verişleri yapabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra, panoramik manzaralar eşliğinde Alghero’nun güneyindeki Bosa'ya otobüsle hareket. Temo ırmağının kıyısında yer alan tarihi şehirde gezinti. XII. yüzyılda ortaçağ mimarisiyle inşa edilen Seravalle Şatosu'na ev sahipliği yapan Bosa şehri, iyi korunmuş küçük dar sokakları, kemerleri, surları ve merdivenleriyle ziyaretçilerine pitoresk bir görüntü sunmakta. Roma-gotik mimariyle inşa edilen, Sardinya'nın en güzel kiliselerinden biri olan San Pietro Kilisesi'ni ziyaretin ardından, Thiesi dağlarına doğru yola devam. Buradaki yerel bir restoranda etler, peynir ve şaraptan oluşan tipik bir öğle yemeğinin ardından Alghero havalimanına transfer. Alitalia Hava Yolları ile 16:10 hareketle saat 17:10’da Roma'ya ve oradan Türk Hava Yolları ile 19:45 harekletle saat 23:25’te İstanbul'a varış.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/sardinya-Korsika/sardinya07.jpg

Oteller

Cagliari: Regina Margherita Hotel 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Margherita-1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Margherita-2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Margherita-3.jpg

Olbia:DoubleTree by Hilton 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Olbia1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Olbia2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Olbia3.jpg

Santa Teresa: Marmorata village 3*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Marmorata1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Marmorata2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Marmorata3.jpg

Alghero: Catalunya Hotel 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Alghero1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Alghero2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/sardinya-Korsika/Alghero3.jpg

 


 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi