Cebelitarık Boğazı'nın gizemli şehri Tanca'dan başlayıp, Mavi Şehir Chefchaouen 'dan ve Kıraliyet Şehri Fes'den geçerek Atlas Dağları'nı aşıp Sahra Çölü'nün sonsuz kumlarına ulaşan, çok farklı bir seyahat. Özellikle Sahra Çölü, muhteşem renkleri ve kendine özel coğrafi şekillerinin yanı sıra üzerinde yaşayan Bedevilerin yarattıkları kerpiç yapılarıyla, Fas'ın geri kalanından çok farklı ve ilginç bir görünüm sergilemekte. Bu manzaraların çekiciliği günümüz sinema yapımcılarını öylesine heyecanlandırdı ki, bu sınırsız çöl birçok filme stüdyo görevi gördü. Siz de, bu dekorun ortasında yapacağınız seyahat boyunca kendinizi bir film setinde hissedebilirsiniz. Ama her şeyin ötesinde, göreceğiniz sürrealist manzaraların belleğinizde çok ayrıcalıklı bir yer tutacaklarından emin olabilirsiniz... 

 

Cebelitarık Boğazı'nın gizemli şehri Tanca'dan başlayıp, Mavi Şehir Chefchaouen 'dan ve Kıraliyet Şehri Fes'den geçerek Atlas Dağları'nı aşıp Sahra Çölü'nün sonsuz kumlarına ulaşan, çok farklı bir seyahat. Özellikle Sahra Çölü, muhteşem renkleri ve kendine özel coğrafi şekillerinin yanı sıra üzerinde yaşayan Bedevilerin yarattıkları kerpiç yapılarıyla, Fas'ın geri kalanından çok farklı ve ilginç bir görünüm sergilemekte. Bu manzaraların çekiciliği günümüz sinema yapımcılarını öylesine heyecanlandırdı ki, bu sınırsız çöl birçok filme stüdyo görevi gördü. Siz de, bu dekorun ortasında yapacağınız seyahat boyunca kendinizi bir film setinde hissedebilirsiniz. Ama her şeyin ötesinde, göreceğiniz sürrealist manzaraların belleğinizde çok ayrıcalıklı bir yer tutacaklarından emin olabilirsiniz... 

Tur Tarihleri : 1. 12.10.2017 - 22.10.2017
Fiyat : 2.085 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Fas
Mavi Şehirden Çöllere...

12 Ekim - 22 Ekim 2017

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/fas-ust17.jpg

TURUN ÖZELLİKLERİ

Alışılagelmişin dışında 10 gecelik bir Fas programı.

Cebelitarık Boğazıve Mavi şehir Chefchaouen'dan Atlas Dağları'na ve Çöllerin güzelliklerine uzanan muhteşem bir keşif yolculuğu.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan: Fes Medina'sı - Marrakech Medina'sı - Tetouan Medina'sı - Aït Ben Haddou Kalesi - Meknes Şehri - Volubilis Antik Kenti görülecek yerler arasında.

Seyahatin çöl bölümündeki4 gün, 4x4 arazi araçlarıyla ve her araçta 3 kişi olacak şekilde yolculuk.

Özel seçilmiş restoran ve oteller.

Marakeş'in gözde mekanı Jad Mahal Restoranda akşam yemeği.

Marakeş'te çok özel bir ambiyansta, eğlenceli son akşam yemeği.

Tur Lideri: Cüneyt UYGUR 
Bu tura katılımcı sayısı 24 kişi ile sınırlıdır

TUR PROGRAMI

12 Ekim Perşembe     İstanbul - Kazablanka - Tanca

Saat 16:50’de, Atatürk Havalimanı'ndan Royal Air Maroc ile Kazablanka'ya uçuş. Saat 19:55’te Kasablanka'ya varış ve buradanda saat 23:30’da Tanca'ya uçuş. Tanca'da karşılama ve otele transfer. Geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/tanca2.jpg

13 Ekim Cuma     Tanca - Tetouan - Chefchaouen

Kahvaltıdan sonra Tanca şehir turu için otelden ayrılış : Avrupa ile Afrika'yı ayıran Cebelitarık Boğazı üzerinde yer alan Tanca uzun zaman önemli bir stratejik şehir olmuş ve yüzyıllar boyunca ardı ardına çeşitli istilalara uğramış. İkibinbeşyüz yıllık varlığı ile, Kuzey Afrika'daki en eski şehirlerinden biri olan Tanca, Medinası, Kasbahı, çarşıları ve pazarları ile ülkenin en canlı yerleri olarak sayılır ve mükemmel plajları sayesinde, geçen yüzyıl, dünya jet sosyetesinin gözde yerlerinden biri olmuştur. Şehir turunun ardından Cap Spartel ve Herkül Mağaraları gezisi ve Liman'da öğle yemeği. Ardından Tetouan’a hareket. Beyaz Güvercin olarak adlandırılan şehrin ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Medina'nın keşfi. Daha sonra Fas’ın kuzeydoğusunda muhteşem bir manzara ile çerçevelenmiş, çekicilik ve özgünlük dolu Chefchaouen’a doğru yolculuk. Açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ve Büyük Cami El Mescid El Adamaa gibi tarihi eserleri keşfedeceğiniz şehir turu. Akşam üstü, şehir ve vadi üzerindeki muhteşem gün batımına hayran olmamak mümkün değil. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/chefchaouen.jpg

14 Ekim Cumartesi     Chefchaouen - Meknes - Fes

Kahvaltıdan sonra Chefchaouen gezisine devam. SonrasındaUNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Volubilis’e hareket ve bu Roma şehrinin gezilmesi. Ardından yine UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Meknes’e doğru yola devam. Moulay İdriss'de öğle yemeği. Yemekten sonra İsmaili başkentinin keşfi : Bab Mansur, Bab Lakhemiss, Moulay Ismail Türbesi, Kraliyet ahırları ve Hdim Meydanı görülecek yerler arasında. Turun bitiminde Fes’e doğru yola devam. Varışta otele transfer. Odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/meknes.jpg

15 Ekim Pazar     Fes

Kahvaltıdan sonra, Fas’ın imparatorluk şehirlerinden biri ve manevi başkentinin gezilmesi: Fes’ in Medinası, Arap kültürel gelişiminin merkezi olarak tanınır ve UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Burada, Moulay Idriss Zaviyesi, Attarine Medresesi, Nejarine Müzesi ve Meydanı ile deri ve Fassi Halısı el sanatları atölyeleri gezileri. Medina Sarayı'nda öğle yemeğinin arkasından Fes Jdid, Mellah (Yahudi Mahallesi), Kraliyet Sarayı Kapısı, çömlekçi atölyeleri ve surların ziyaretleri ile geziye devam. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/fas.jpg

16 Ekim Pazartesi     Fes - Erfoud

Sabah kahvaltıdan sonra, Orta Atlas ve sedir ormanları içinden geçerek Ifran ve Azrou yoluyla Erfoud’a doğru hareket. Gün boyu harika dağ ve orman manzaralarını seyrederek yola devam. Jebel Elayachi’nin eteklerindeki Midelt’de, Tadart restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra Yüksek Atlas Dağları'nı geçerek Çölde bulunan Erg Chebbi'ye doğru yola devam ve otele varışta odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/05.jpg

17 Ekim Salı     Erfoud - Tinghir - Boumalen Dades

Sabah erkenden güneşin doğuşunu izlemek üzere hareket ve sonrasında kahvaltı için otele geri dönüş. Kahvaltı sonrası Erfoud’dan4x4 arazi araçlarıyla, pencerelerini süsleyen ferforjeleriyle tanınmış Tinghir Kenti'nin vahasına doğru yola çıkış. Yol üzerinde göz kamaştıran güzellikteki vahalarla çevrili Ksar de Touroug’da fotoğraf molası ve Todranın muhteşem boğazlarının ziyaret edeceğiz. Sonra Boumalen Dades’e varış. Vadi restoranda öğle yemeği ve ardından vadideki, olağan üstü güzellikteki jeolojik oluşumları keşfetmek üzere gezi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/06.jpg

18 Ekim Çarşamba     Boumalen Dades - Zagora

Kahvaltıdan sonra, 4x4 arazi araçlarıyla Boumalen Dades’den hareket ve Taglit, Tizi-N-Tazazert Geçidi ve Nekob'dan geçerek Zagora’ya doğru yola çıkış. Enakil'de öğle yemeği. Sırasıyla Anif’e ve devamında da Zagora'ya varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/zagora.jpg

19 Ekim Perşembe     Zagora - Tamgrout - M’hamid - Ait Benhaddou - Ouarzazate

Sabah, kahvaltıdan sonra 4x4 arazi araçlarıyla otelden hareket. Tam anlamıyla çölü hissedeceğiniz bir gün: Önce, görkemli sadeliğindeki çölü keşfetmek ve muhteşem manzaralarını izlemek üzere Zagora’dan M’hamid’e doğru yola devam. Ardından, din eserleri Kütüphanesini ve yeraltı kasbahını gezeceğiniz Tamgroute' a varış. Devamında Foum Zguid ve Tazenakht’dan geçerek Ait Benhaddou’ya doğru yola devam. Yolda öğle yemeği. Benhaddou’ya varışta UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kasbah'ın ziyareti. Akşamüstü, Ouarzazate’a varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/Ait_Benhaddou.jpg

20 Ekim Cuma     Ouarzazate - Marakeş

Sabah, kahvaltıdan sonra 4x4 arazi araçlarıyla otelden hareket ve Ouarzazate şehir turu. Sonrasında Telouet üzernden Marakeş’e doğru yola devam. Varışta Charamane Sarayı'nda öğle yemeği ve ardından tarihi şehrin keşfi : Koutoubia, Bahia Sarayı, Saadian mezarları, şehir surları. Akşam yemeği, şehrin en gözde mekanlarının başında gelen Jad Mahal Restoranda, Özel Fas Yemekleri tadımı. Geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/07.jpg

21 Ekim Cumartesi     Marakeş

Sabah, yüz yıllık zeytin ağaçlarıyla dolu uçsuz bucaksız Menara bahçelerini keşfetmek üzere otelden hareket :200 mt lik uzunluğu ve 150 mt lik genişliği olan ve bir zamanlar şehrin fidanlıklarını sulamak için kullanılan büyük havuzunun yapımı, XII.ci yüzyıldaki Muvahhidler dönemine dayanır. Ardından Yves Saint Laurent vakfının Majorel Bahçeleri gezisi: 80 dönümlük bir alana yayılan bahçede dev bambular, dünyanın dört yanından toplanan bitkiler ve binbir türlü kaktüsü görebilirsiniz. Fas’ın Fransız sömürgesi olduğu, 1920’li yıllarda Fransız sanatçı Jacques Majorelle tarafından tasarlanmış olan bahçe Marakeş’in daracık sokaklarının ortasında bambaşka bir dünya oluşturmuş.Sanatçının bahçede ve içindeki binalarda bolca kullandığı koyu kobalt mavisinin tonu ise günümüzde Majorelle Mavisi olarak adlandırılmakta. 1947 yılında halka açılarak bakımsız ve üzerine otel yapılma tehdidi altına giren bahçe, 1980 yılında Yves Saint-Laurent ve Pierre Bergé’e tarafından satın alarak yeni bir çehreye kavuşturulur ve 2011 yılında bir vakfa dönüştürülerek yönetimi bir şekilde koruma altına alınır.. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Medina ve Jamaa Fna Meydanında gezinti. Öğle yemeği meydana hakim bir restoranın terasında. Öğleden sonra Marakeş Pazarında serbest zaman. Akşam üzeri at arabası ile şehir turu. Son akşam yemeği, Chez Ali restoranında, müzikli şov eşliğinde Fantasia.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/fas/08.jpg

22 Ekim Pazar     Marakech - İstanbul

Kahvaltıdan sonra havaalanına transfer. Saat 10:05'teki Royal Air Maroc uçuşu ile Casablanca üzerinden İstanbul'a hareket. 18:40'ta İstanbul'a varış.

OTELLER

Tanca: Atlas Rif Hotel 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/atlasrif1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/atlasrif2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/atlasrif3.jpg

Chefchaouen: Hotel Parador 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/parador1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/parador2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/parador3.jpg

Fes: Hôtel Palais Medina 5*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/PalaisMedina1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/PalaisMedina2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/PalaisMedina3.jpg

Merzouga: Kasbah Hotel Tombouctou

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/Tomboctou1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/Tomboctou2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/Tomboctou3.jpg

Zagora: Palais Asmaa Hotel

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/palais1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/palais2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/palais3.jpg

Dades: Xaluca Dades Hotel 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/dades-1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/dades-2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/dades-3.jpg

Ouarzazate: Karam Palace Hotel 4*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/karam1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/karam2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/karam3.jpg

Marrakech: Atlas Medina Hotel 5*

http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/Medina1.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/Medina2.jpg  http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/fas/Medina3.jpg

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi