•  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 4*Ms Johannes Brahms Gemisi İle
 • 5 gece 6 gün
 • THY İLE
 • İSTANBUL -LUXEMBURG -KOBLENZ – BOPPARD– ROMANTİK REN -RUDESHEIM-WORMS – SPEYER-STRASBOURG-BASEL-İSTANBUL
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 4*Ms Johannes Brahms Gemisi İle
 • 5 gece 6 gün
 • THY İLE
 • İSTANBUL -LUXEMBURG -KOBLENZ – BOPPARD– ROMANTİK REN -RUDESHEIM-WORMS – SPEYER-STRASBOURG-BASEL-İSTANBUL
 •  
Tur Tarihleri : 1. 13.12.2017 - 18.12.2017
Fiyat : 799 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.4357 TL, EURO : 6.1513TL

   ROMANTİK REN NEHRİNDE 

RENKLİ NOEL PAZARLARI

4*MS JOHANNES BRAHMS GEMİSİ İLE
13 Aralık – 18 Aralık 

5 gece 6 gün


Avrupa’da yeni yıl kutlamalarının en önemli unsurlarından biri de cıvıl cıvıl atmosfere sahip Noel Pazarlarıdır. Işıl ışıl meydanlar, sevimli ahşap kulübeler, rengarenk sokak ve caddeler…

İnsanı adeta ortaçağ dönemine götüren bu pazarların masalsı atmosferini yaşamak, buradaki kentleri ve aromatik tatları keşfetmek için en iyi yol kuşkusuz Ren Nehri üzerindeki gemi yolculuğudur. Bu imkanı sizlere Konforlu MS Johannes Brahms gemisi ile sunuyoruz.                   

1.GÜN (13.12.2017)                    İSTANBUL -KÖLN -KOBLENZ – BOPPARD

Atatürk havalimanı dışhatlar gidiş terminalinden saat 09:40’da TK1671 sayılı sefer ile Köln’e hareket. Yerel saatle 11:15’de varışta panoramik şehir turundan sonra saat 14:30’da özel otobüsle Koblenz’e hareket. Varışta yapılacak yürüyerek şehir tanıtım turunun ardından gemiye biniş ve kabinlere yerleşme. Hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma ve saat 16:30’da geminin hareketi. Gemide akşam yemeği. Saat 20:00’de Boppard’a varış. Geceleme gemide.

2.GÜN (14.12.2017)                   BOPPARD – ROMANTİK REN -RUDESHEIM   
Saat 07:00’de geminin hareketi. Gemide sabah kahvaltısından sonra ,Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan  bölümünde, Lorelei Kayalıklarını,  Şatoları  çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyredeceksiniz.Gemide öğle yemeğinden sonra saat 13:00’de Rudesheim’a varış. Arzu eden yolcularımız ekstra Frankfurt şehir turu & Siegfried Müzik Müzesi turunakatılabilirler.Turumuza 60 km mesafesindeki Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurtdan başlıyoruz.Dünyaca ünlü şair ve yazar Johann Wolfgang Von Goethe’nin ( 1749-1832)doğduğu bu şehirde ,Domplatz,St Bartholomew katedrali,Rathaus Römer(Belediye binası),St Paul kilisesi,Goethe’nin evi,Main kulesi  ve alışveriş caddesi olan Goethestrase  göreceğimiz yerler arasındadır.Daha sonra Rudesheimda  birbirinden ilginç mekanik müzik aletlerinin olduğu Siegfried müzik müzesini gezeceksiniz. Gemide akşam yemeğinden sonra Drosselglasse açıkhava dans yeri ve tavernalarında  gecenizi renklendirebilirsiniz.Gemide geceleme.

3.GÜN (15.12.2017)               RUDESHEIM – WORMS – SPEYER

Gece saat 02:00’de gemi Rudesheimdan hareket edecektir. Gemide sabah kahvaltısının ardından saat 10:00’da Worms’a varıta arzu eden yolcular ekstra Manheim şehir ve Heidelberg turuna katılabilirler.Worms’a 25 km mesafedeki  Manheim şehrinin imarı bakımından kareler şehri olarak anılır çünkü şehir karelere ayrılarak planlanmış ve imar edilmiştir.Şehir turunda;Fernmeldeturm (Televizyon ve komünikasyon kulesi)Su kulesi,şehir parkı ve Türk bölgesi görülecek yerler arasındadır.Daha sonra 20 km mesafede bulunan ve Almanyadaki en eski üniversitenin yer aldığı ve bugün de üniversite talebelerinin çokça yaşadığı,Neckar nehrinin  ikiye böldüğü  Heidelberg şehrinde yapacağımız turda ,Carl-Theodor eski köprü,tarihi kilise görülecek yerler arasındadır.Tura katılmayan yolcularımız saat 10:30’da gemi ile hareket edeceklerdir ve saat 16:00’da Speyer’a varış. Tura katılan yolcular Speyerde gemiye bineceklerdir. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

4.GÜN (16.12.2017)              SPEYER -STRASBOURG
Sabah saat 06:00’da geminin hareketi. Gemide sabah kahvaltısı. Ren nehrinin güzelliklerini seyredebileceğiniz serbest zaman. Gemide öğle yemeği. Saat 16:00’da Strasbourg’a varış.Alsace bölgesinin başkenti sayılan bu şehir Fransa’nın en meşhur Noel pazarına sahiptir.  ekstra Noel pazarları gece turu. Gemide akşam yemeği ve geceleme.
 

        

5.GÜN (17.12.2017)                           STRASBOURG
Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcularımız ekstra  Colmar ve Strasbourg şehir  turuna katılabilirler. Fransa’nın “ Küçük Venediği” diye adlandırılan Colmar Ortaçağdan beri en iyi korunmuş olan şehirdir. Kanallar üzerinde yapılmış olan ve gölgeleri suya yansıyan yarı ahşap evleri, her tarafı çiçeklerle bezeli olan balkonları, yolları, köprüleri ve Rönesans dönemini yansıtan kiliseleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Aynı zamanda bölgenin şarap merkezi olan Colmar’da bu güzel şarapları da tadabilirsiniz.Daha sonra Strasbourg şehir turunda ;1949 yılından beri Avrupa Birliğinin merkezi olarak görüşmelere ev sahipliği yapmaktadır.Avrupa Konseyi,Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları mahkemesinin de bu şehirde bulunması burayı ayrıca önemli kılmaktadır.Bu binaları gördükten sonra  ,Notre Dame katedrali,Rohan sarayı,Kleber meydanı ve tarihi sokaklar görülecek yerler arasındadır.Daha sonra yapacağınız bir tekne turu ile de kanallar üzerinden şehrin tarihi  Petite France bölgesini de  göreceksiniz.Tur sonrası gemiye dönüş.Gemide akşam yemeği ve geceleme.

6.GÜN (18.12.2017)       STRASBOURG   – BASEL - İSTANBUL
Gemide alınan sabah kahvaltısından sonra saat 09:00’da gemiden ayrılış ve otobüsle Basel’e hareket. Varışta yapılan panoramik şehir turundan sonra   havaalanına transfer ve saat 17:50’de TK1926 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 22:50’de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

ÖNEMLİ NOT:
Programda belirtilen saatler yaklaşık prensip saatleri olup nehir trafiği, liman yoğunluğu ve benzeri beklenmedik koşullara göre değişiklik gösterebilir. Bu konu tamamen navigasyonun yapıldığı ülke sınırları içindeki suyolları trafik kontrolörlerinin yetkisindedir.

 

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi