4*Ms Johannes Brahms Gemisi İle
4 gece 5 gün
THY İLE
İSTANBUL -KÖLN -KOBLENZ – BOPPARD–
ROMANTİK REN - RUDESHEIM-WORMS  
SPEYER-STRASBOURG-BASEL-İSTANBUL
 
 
 
4*Ms Johannes Brahms Gemisi İle
4 gece 5 gün
THY İLE
İSTANBUL -KÖLN -KOBLENZ – BOPPARD–
ROMANTİK REN - RUDESHEIM-WORMS  
SPEYER-STRASBOURG-BASEL-İSTANBUL
Tur Tarihleri : 1. 18.12.2017 - 22.12.2017
Fiyat : 699 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.4357 TL, EURO : 6.1513TL

REN NEHRİNDE 

RENKLİ NOEL PAZARLARI

4*MS JOHANNES BRAHMS GEMİSİ İLE
18 Aralık – 22 Aralık

4 gece 5 gün

Avrupa’da yeni yıl kutlamalarının en önemli unsurlarından biri de cıvıl cıvıl atmosfere sahip Noel Pazarlarıdır. Işıl ışıl meydanlar, sevimli ahşap kulübeler, rengarenk sokak ve caddeler… İnsanı adeta ortaçağ dönemine götüren bu pazarların masalsı atmosferini aşamak, buradaki kentleri ve aromatik tatları keşfetmek için en iyi yol kuşkusuz Ren Nehri üzerindeki gemi yolculuğudur. Bu imkanı sizlere Konforlu MS Johannes Brahms gemisi ile sunuyoruz.

                    1.GÜN (18.12.2017)                    İSTANBUL – BASEL - STRASBOURG

Atatürk havalimanı dışhatlar gidiş terminalinde saat 09:55’de TK1923 sayılı sefer ile Basel’e hareket. Yerel saatle 11:15’de varışta panoramik şehir turundan sonra özel otobüsle Strasbourg’a hareket. Varışta gemiye yerleşme. Hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma sonrası gemide akşam yemeği ve geceleme.

2.GÜN (19.12.2017)                    STRASBOURG – WORMS    
Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular ekstra  Colmar ve Strasbourg şehir  turuna katılabilirler. Fransa’nın “ Küçük Venediği” diye adlandırılan Colmar Ortaçağdan beri en iyi korunmuş olan şehirdir. Kanallar üzerinde yapılmış olan ve gölgeleri suya yansıyan yarı ahşap evleri, her tarafı çiçeklerle bezeli olan balkonları, yolları, köprüleri ve Rönesans dönemini yansıtan kiliseleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Aynı zamanda bölgenin şarap merkezi olan Colmar’da bu güzel şarapları da tadabilirsiniz.Daha sonra Strasbourg şehir turunda ;1949 yılından beri Avrupa Birliğinin merkezi olarak görüşmelere ev sahipliği yapmaktadır.Avrupa Konseyi,Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları mahkemesinin de bu şehirde bulunması burayı ayrıca önemli kılmaktadır.Bu binaları gördükten sonra  ,Notre Dame katedrali,Rohan sarayı,Kleber meydanı ve tarihi sokaklar görülecek yerler arasındadır.Daha sonra yapacağınız bir tekne turu ile de kanallar üzerinden şehrin tarihi  Petite France bölgesini de  göreceksiniz.Tur sonrası gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN (20.12.2017)                 STRASBOURG- SPEYER –  RUDESHEIM 
Saat 02:00’de geminin hareketi. Gemide sabah kahvaltısı. Saat 09:00’da Speyer’e varış. Saat 09:30’da geminin hareketi. Gemide öğle yemeğinden sonra Ren nehrinin tüm güzelliklerini seyrederek yol alacaksınız ve saat 20:00’de Rudesheim’a varış. Ekstra Siegfried mekanik Müzik müzesini gezdikten sonra gecenizi Alman tavernaların yeraldığı ünlü Drosselglasse sokağında eğlence ile geçirebilirsiniz. Geceleme gemide.

4.GÜN (21.12.2017)                   RUDESHEIM –MAINZ- MANHEIM  
Sabah saat 07:00’de gemini hareketi. Gemide alınan sabah kahvaltısının ardından saat 10:00’da Mainz’a varış. Arzu eden yolcular ekstra Frankfurt turuna katılabilirler.Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurt ünyaca ünlü şair ve yazar Johann Wolfgang Von Goethe’nin ( 1749-1832)doğduğu şehirdir.Turumuzda ,Domplatz,St Bartholomew katedrali,Rathaus Römer(Belediye binası),St Paul kilisesi,Goethe’nin evi,Main kulesi  ve alışveriş caddesi olan Goethestrase  göreceğimiz yerler arasındadır.Saat 15:30’da  geminin hareketi Gemide akşam yemeği. Saat 23:59’da Manheim’a varış. Gemide geceleme.

5.GÜN (22.12.2017)                     MANHEIM-STTURGART- İSTANBUL

Gemide sabah kahvaltısından sonra 09:00’da gemiden ayrılış. Arzu eden yolcular ekstra Manheim şehir ve Heidelberg turuna katılabilirler.Worms’a 25 km mesafedeki  Manheim şehrinin imarı bakımından kareler şehri olarak anılır çünkü şehir karelere ayrılarak planlanmış ve imar edilmiştir.Şehir turunda;Fernmeldeturm (Televizyon ve komünikasyon kulesi)Su kulesi,şehir parkı ve Türk bölgesi görülecek yerler arasındadır.Daha sonra 20 km mesafede bulunan ve Almanyadaki en eski üniversitenin yer aldığı ve bugün de üniversite talebelerinin çokça yaşadığı,Neckar nehrinin  ikiye böldüğü  Heidelberg şehrinde yapacağımız turda ,Carl-Theodor eski köprü,tarihi kilise görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası Sttutgart’a transfer. Panoramik şehir turundan sonra havaalanına transfer ve saat 18:55’de TK1706 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 00:05’de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

ÖNEMLİ NOT:
Programda belirtilen saatler yaklaşık prensip saatleri olup nehir trafiği, liman yoğunluğu ve benzeri beklenmedik koşullara göre değişiklik gösterebilir. Bu konu tamamen navigasyonun yapıldığı ülke sınırları içindeki suyolları trafik kontrolörlerinin yetkisindedir.

 

 

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi