Tur Tarihleri : 1. 29.12.2016 - 03.01.2017
Fiyat : 1.785 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Porto & Lizbon (Yılbaşı)
29 Aralık 2016 - 03 Ocak 2017

BU TURA KAYITLARIMIZ KAPANMIŞTIR

 
Portekiz'in iki incisini ve değişik lezzetlerini keşfedeceğiniz bir seyahat. Şarabı ile tüm dünyanın tanıdığı Porto kenti: Douro'nun dev demir köprüleri ve rengarenk geleneksel yelkenli teknelerinin oluşturduğu unutulmaz manzaraları ile özel bir kültürel miras. Lizbon ise Milenyumun son uluslararası sergisi olan EXPO 98'den sonra Avrupa'nın en hareketli başkentlerinden biri. Denize hakim olağanüstü doğal güzelliklere sahip bir alanda kurulmuş olan şehrin bazı mahallelerini gezerken İstanbul'u anımsamamak mümkün değil. Lizbon sanatsal mirasını büyük ölçüde batı dünyasına damgasını vuran deniz keşiflerine borçludur. O dönemde doğan, başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz Manuelin sanatının estetiği bu dönemin en belirgin örneği. Ve tabii diğerleri... Lizbon sürprizlerle dolu bir şehir! Portekiz'i gereğince tanıyabilmek için elbette mutfağının kendine özel lezzetlerini, balıklarını, deniz mahsullerini ve şaraplarını tatmak gerekir.

 • Bu seyahati Türk Hava Yollarıyla yapmamız, gidişte Lizbon'a, dönüşte de Porto’dan direk olarak uçabilme imkanı tanıyor.
 • Her 'gurme' seyahatte olduğu gibi amacımız Portekiz mutfağını tanımanın yanında, ülkenin kültürel zenginliklerini de keşfetmek olduğu için size dolu dolu bir gezi programı hazırladık.
 • Rehberiniz Nail Özkaplan ile bir taraftan olağanüstü güzel lezzetleri tadarken, bir taraftan da Porto ve Lizbon şehirlerinin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedebileceksiniz.
 • Yeni yıl yemeği.
 • Bütün 'gurme' seyahatlerdeki gibi yemeklere eşlik edecek şarapları titizlikle seçtik ve tur ücretine dahil ettik. Kısaca hiç bir extra ödemeyeceğiniz bir seyahat...
TUR PROGRAMI
29 Aralık Perşembe İstanbul - Lizbon

Saat 13.15 de Türk Havayollarının TK1759 no.lu uçuşuyla Lizbon'a hareket. Saat 15.20 de varış, karşılama, otele transfer ve odalara yerleşme. Dinlenmeniz için serbest zaman. Oteliniz şehir merkezinde olduğu için, kendini yorgun hissetmeyenlerLizbon'u keşfetmeye başlayabilir
Akşam yemeği, kader anlamına gelen ve 'saudade' yani nostalji dolu, hüzünlü melodileriyle geleneksel Portekiz fado müziğinin en güzel örneklerini dinleyebileceğiniz en seçkin restoranlarıdan biri olan Clube de Fado'da.

30 Aralık Cuma Lizbon

Kahvaltıdan sonra otelden hareket. Gün boyu, muazzam bir liman olan ve büyük bir imparatorluğun merkezi olarak XVI. yüzyılda altın çağını yaşayan Lizbon'un keşfi. Öncelikle büyük kâşiflerin denize açıldıkları eski Belem limanındaki Padrão dos Descobrimentos (keşifler) anıtı; bir Dünya Mirası olan Tajo'nun kıyısındaki Vasco de Gama'nın seferlerini anmak için inşa edilen zarif Torre de Belem kulesi gezileri ve bir Dünya Mirası olan Jeronimos Manastırı kilisesi: XVI. yüzyılın başında, eski limanın girişinde yapılan Jeronimos Manastırı, büyük deniz maceralarını simgeleyen bezeme harikaları ile Manuel'in dönemi mimarisinin en güzel örneklerinden birini oluşturmakta. Museu da Cerveja’da alınacak öğle yemeğinden sonra Tajo nehrine açılan büyük Praça do Comercio meydanı, lüks mağazalarla dolu tarihî Baixa mahallesi, yaya kaldırımları siyah beyaz mozaiklerle süslü Rossio mahallesiPraça da Figueira meydanı ve şehrin ana arteri olan Avenida da Liberdade (özgürlük) caddesi gezileri. Taşla kaplı dar sokakları, merdivenleri ve küçük meydanları ile Magrip havası taşıyan ve şehrin en eski mahallesi olan Alfama’nın keşfinden sonra otele yerleşme.
Akşam yemeği, şehrin en tipik ve gastronomik mekanlarından biri olan Ramiro restoranda deniz mahsulleri tadımı.

31 Aralık Cumartesi Lizbon

Sabah kahvaltısından sonra romantik bir atmosfere sahip pitoresk Sintra kasabasına doğru yolculuk. Varışta UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan kasabanın tarihî merkezinde yükselen Vila Ulusal Sarayı'nı ziyaret. Yüzyıllar boyunca yapılan ilavelerle büyütülerek Magrip, Gotik, Manuel'in ve Rönesans stillerinin ilginç bir sentezini oluşturmuş olan saray büyüleyici bir görüntü sergilemekte. Aralarında Portekiz tarzı Azulejo fayansların satıldığı güzel hediyelik dükkânlarının da bulunduğu şehrin dar sokaklarını gezebilmek için serbest zamanın ardından rüstik Curral dos Caprinos restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra Avrupa'nın en batı noktası olan Cabo de Roca burnunun 150 metre yükseklikteki falezine varış. Burada kısa bir moladan sonra şirin bir balıkçı limanı olan Cascais'den geçen kıyı yolunu takip ederek Lizbonluların tatil beldesi olan Estoril üzerinden Lizbon’ a dönüş.
Akşam, Tajo nehrinin kıyısında bulunan Santos mahallesindeki, XIX.cu yüzyılın sonundan günümüze kadar faaliyette olan ambarların etkileyici mimarisi içinde yerleşmiş Kais restoranda yılbaşı yemeği.

01 Ocak Pazar Lizbon - Porto

Sabah kahvaltısından sonra tur otobüsüyle Lizbon'un 300 kilometre kuzeyinde bulunan Portekiz'in ikinci büyük kenti Porto'ya doğru yola çıkış. Yol üzerinde, ortaçağ kraliçelerinin korumasıyla günümüze kadar bakımlı olarak ulaşan Obidos kentigezisi. Bu kent surları, manzaraları ve şirinliği ile gezginleri büyülemekte. Buradan Okyanus kıyısına yönelip Nazaré adlı balıkçı kentine varıyoruz. Doğal bir belvedere olan falezi ve muazzam geniş plajı olan Nazaré, dünyada surf edilen en büyük dalgalara ev sahipliği yapmaktadır. Öğle yemeği, kumsalının sonunda ve falezin altında yer alan São Miguel restoranda. Öğleden sonra Porto’ya kadar yolculuk ve varışta otelinize yerleşme.
Akşam yemeği, Escondidinho restoranda.

02 Ocak Pazartesi Porto

Sabah kahvaltısından sonra Cordoaria parkında başlayacak yürüyüş sırasında şehrin önemli yapılarının gezisi: Carmo meydanı, Lello Kitapçısı, Clerigos Kilisesi, 1842’de inşa edilen Neo-klasik mimarî stilindeki görkemli Palacio de Bolsa borsa Sarayı ve içi altın yaldızlı ahşap oymalarıyla kaplı Gotik Igreja de São Francisco Kilisesi. Daha sonra,UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Porto'da şehir turuna devam: Ribeira semti ve meşhur Ponte Dom Luis I köprüsü. Douro nehri vadisinin dik yamaçlarında dünyanın en meşhur şaraplarından biri olan Porto şarabı üretilmektedir. Vila Nova de Gaia'nın sayısız mahzeninde kentinin adını taşıyan bu şarabın en iyi örnekleri yaşlandırılıp muhafaza edilmekte. Douro'nun Atlantik Okyanusuna döküldüğü yerde eski bir balıkçı köyü olan güzel ve hareketli Foz Mahallesi'nden geçtikten sonra Porto’nun en leziz balık restoranı olan 5 Oceanos restoranda öğle yemeği. Porto'nun modern ticaret ve iş merkezi olarak bilinen Boavista Semti'nden geçerek varacağımız Santa Catarina caddesinde serbest zaman. 
Akşam yemeği The Vinum restoranda.

03 Ocak Salı Porto - İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra otelden valizlerle ayrılış Minho Bölgesi’nin incisi olan Portekiz´in kurulduğu yer olan tarihi Guimarães şehrinin gezisi için yolculuğa çıkıyoruz. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesinde yer alan merkezinde Dom Afonso Henriques Kalesi, Bragança Dükleri Sarayı (Paço dos Duques) ziyaretlerinden sonra tarihi sokaklarında yürüyüş. Torta de Guimarães tatlısı eşliğinde kahve molasından sonra serbest zaman. Saat 12:00 sularında Porto havalimanına transfer ve check-in işlemleri. Türk Hava Yolları ile saat 15:05'te hareketle 21:45'te İstanbul'a varış.

 
OTELLER
Lizbon : Sana Lisboa ****
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Porto : Carris Ribeira ****
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Uçak Dahil Tur Ücretleri
 1. İki kişilik odada kişi başı
 2. 1.785 Euro (5.355,00 TL *)
 1. Tek kişilik oda farkı
 2. 265 Euro (795,00 TL *)

  * Fiyat yayımlandığı 31.10.2016 tarihinde geçerlidir.
Rezervasyon Şartları:
 • Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir.
 • Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır.
 • Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Lizbon//Porto/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1.; 2.; 3. ve 4. gün akşam yemekleri;
 • 1.; 2.; 3. ve 4. gün öğle yemekleri;
 • Yemeklerde şarap, su ve kahve ikramı;
 • 4. gün bir şarap degüstasyonu;
 • Yukarıda belirtilen otellerde geceleme ve kahvaltı;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Havaalanı vergisi.
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri.

*Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası yaş limiti olmaksızın tüm seyahat ücretlerine dahildir. Ancak, Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası 70 yaşına kadar olan yolcular için seyahat ücreti kapsamında olup, 70 yaş ve üzeri sigortalılara uygulanacak %100 ilave prim tur ücretinin kapsamı dışındadır. Prim miktarları aşağıda belirtimiş olup, bu ücretlerin seyahat tutarına artı olarak ilave edilmesi gerekmektedir.

 

 •  Kişi başı tur bedeli 1.000 € ile 2.000 € arası olan turlarda kişi başı +14,50 €
 •  Kişi başı tur bedeli 2.001 € ile 3.500 € arası olan turlarda kişi başı +20,00 €
 •  Kişi başı tur bedeli 3.501 € ile 5.500 € arası olan turlarda kişi başı +35,00 €
 •  Kişi başı tur bedeli 5.501 € ile 7.500 € arası olan turlarda kişi başı +50,00 €

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için günde, kişi başına 5$ düşünmek gerekir.

Tur Otelleri
Vize: Portekiz için Schengen vizesi gereklidir.

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi