TURUN ÖZELLİKLERİ

Bu seyahati Türk Hava Yollarıyla yapmamız, gidişte direk olarak Porto' ya gidip, dönüşte de Lizbon’dan uçabilme imkanı tanıyor.

Her 'gurme' seyahatte olduğu gibi amacımız Portekiz mutfağını tanımanın yanında, ülkenin kültürel zenginliklerini de keşfetmek olduğu için size dolu dolu bir gezi programı hazırladık.

Rehberiniz Nail Özkaplan ile bir taraftan olağanüstü güzel lezzetleri tadarken, bir taraftan da Porto ve Lizbon şehirlerinin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedebileceksiniz.

Yeni yıl yemeği.

Bütün 'gurme' seyahatlerdeki gibi yemeklere eşlik edecek şarapları titizlikle seçtik ve tur ücretine dahil ettik. Kısaca hiç bir extra ödemeyeceğiniz bir seyahat...

TURUN ÖZELLİKLERİ

Bu seyahati Türk Hava Yollarıyla yapmamız, gidişte direk olarak Porto' ya gidip, dönüşte de Lizbon’dan uçabilme imkanı tanıyor.

Her 'gurme' seyahatte olduğu gibi amacımız Portekiz mutfağını tanımanın yanında, ülkenin kültürel zenginliklerini de keşfetmek olduğu için size dolu dolu bir gezi programı hazırladık.

Rehberiniz Nail Özkaplan ile bir taraftan olağanüstü güzel lezzetleri tadarken, bir taraftan da Porto ve Lizbon şehirlerinin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedebileceksiniz.

Yeni yıl yemeği.

Bütün 'gurme' seyahatlerdeki gibi yemeklere eşlik edecek şarapları titizlikle seçtik ve tur ücretine dahil ettik. Kısaca hiç bir extra ödemeyeceğiniz bir seyahat...

Tur Tarihleri : 1. 28.12.2017 - 01.01.2018
Fiyat : 1.695 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Yılbaşında Porto ve Lizbon
Fado Ezgileriyle Yeni Yıla Girmek...

28 Aralık 2017 - 01 Ocak 2018

 
Portekiz'in iki incisini ve değişik lezzetlerini keşfedeceğiniz bir seyahat. Şarabı ile tüm dünyanın tanıdığı Porto kenti: Douro'nun dev demir köprüleri ve rengarenk geleneksel yelkenli teknelerinin oluşturduğu unutulmaz manzaraları ile özel bir kültürel miras. Lizbon ise Milenyumun son uluslararası sergisi olan EXPO 98'den sonra Avrupa'nın en hareketli başkentlerinden biri. Denize hakim olağanüstü doğal güzelliklere sahip bir alanda kurulmuş olan şehrin bazı mahallelerini gezerken İstanbul'u anımsamamak mümkün değil. Lizbon sanatsal mirasını büyük ölçüde batı dünyasına damgasını vuran deniz keşiflerine borçludur. O dönemde doğan, başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz Manuelin Sanatı'nın estetiği bu dönemin en belirgin örneği. Ve tabii diğerleri... Lizbon sürprizlerle dolu bir şehir! Portekiz'i gereğince tanıyabilmek için elbette mutfağının kendine özel lezzetlerini, balıklarını, deniz mahsullerini ve şaraplarını tatmak gerekir.
 
Tur Lideri: Nail ÖZKAPLAN 
Bu tura katılımcı sayısı 24 kişi ile sınırlıdır
 
TUR PROGRAMI

28 Aralık Perşembe     İstanbul - Porto

Türk Hava Yolları ile saat 09:55'te hareketle 11:45'te Porto'ya varışımızı takiben şehrin balık halinin de bulunduğuMatosinhos Mahallesi'ne transfer.Bölgenin en leziz balık restoranı olan 5 Oceanos’da öğle yemeğinden sonra Queijo Kulesi'nde fotoğraf molası. Douro'nun Atlantik Okyanusu'na döküldüğü yerde eski bir balıkçı köyü olan güzel ve hareketli Foz Mahallesi'nden geçtikten sonraUNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Porto'da şehir turuna devam: Ribeira Semti ve meşhur Ponte Dom Luis I KöprüsüDouro Nehri Vadisi'nin dik yamaçlarında dünyanın en meşhur şaraplarından biri olan Porto şarabı üretilmektedir.Vila Nova de Gaia'nın sayısız mahzeninde kentinin adını taşıyan bu şarabın en iyi örnekleri yaşlandırılıp muhafaza edilmekte. Tur bitiminde otelinize yerleşme.

Akşam yemeği, Chef Rui Paula’ya ait DOP restoranda.

29 Aralık Cuma     Porto – Guimarães - Porto

Sabah kahvaltısından sonra Minho Bölgesi’nin incisi ve Portekiz´in kurulduğu yer olan, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesindeki Guimarães Şehri'nin gezisi için yolculuğa çıkıyoruz. Varışta Bragança Dükleri Sarayı (Paço dos Duques) ziyareti ve tarihi sokaklarında yürüyüş. Kısa bir serbest zamandan sonra Porto’ya dönüş. (Palacio de Freixo) Palatium Restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra şehrin önemli yapılarının gezisi: 1842’de inşa edilen Neo-klasik mimari stilindeki görkemli Palacio de Bolsa (Borsa Sarayı) ve içi altın yaldızlı ahşap oymalarıyla kaplı Gotik Igreja de São Francisco Kilisesi, Carmo Meydanı, Lello Kitapçısı, Clerigos Kilisesi. Son olarak, Santa Catarina Caddesi'nde serbest zaman.
Akşam yemeği The Vinum Restoranda.

30 Aralık Cumartesi     Porto - Lizbon

Sabah kahvaltısından sonra tur otobüsüyle Porto'nun 300 kilometre güneyinde bulunan Portekiz'in birinci büyük kenti Lizbon'a doğru yola çıkış. Yol üzerinde, ortaçağ kraliçelerinin korumasıyla günümüze kadar bakımlı olarak ulaşan Obidos Kenti gezisi. Bu kent surları, manzaraları ve şirinliği ile gezginleri büyülemekte. Ardından Lizbon’a kadar yolculuk ve varışta Espaço Espelho D’Agua Restoranda öğle yemeği. Yemekten sonra büyük kâşiflerin denize açıldıkları eski Belem limanındaki Padrão dos Descobrimentos (keşifler)Anıtı; bir Dünya Mirası olan Tajo Nehri'nin kıyısındaki Vasco de Gama'nın seferlerini anmak için inşa edilen zarif Torre de Belem Kulesi gezileri ve bir Dünya Mirası olan Jeronimos Manastırı Kilisesi: XVI. yüzyılın başında, eski limanın girişinde yapılan Jeronimos Manastırı, büyük deniz maceralarını simgeleyen bezeme harikaları ile Manuelin dönemi mimarisinin en güzel örneklerinden birini oluşturmakta. Tajo Nehri'ne açılan büyük Praça do Comercio Meydanı, tarihî Baixa Mahallesi, yaya kaldırımları siyah beyaz mozaiklerle süslü Rossio Meydanı, şehrin ana arteri olan ve lüks mağazalarla dolu Avenida da Liberdade (özgürlük) Caddesi üzerinden otelinize varış ve odalara yerleşme.
Akşam yemeği, şehrin en tipik ve gastronomik mekanlarından biri olan Ramiro Restoranda deniz mahsulleri tadımı.
Akşam yemeğinin ardından, kader anlamına gelen ve saudade yani nostalji dolu, hüzünlü melodileriyle gelenekselPortekiz fado müziğinin en güzel örneklerini dinleyebileceğiniz bir Fado Klübünde son bir içki eşliğinde müzik dinleme.

31 Aralık Pazar     Lizbon – Sintra - Lizbon

Sabah kahvaltısından sonra taşla kaplı dar sokakları, merdivenleri ve küçük meydanları ile Mağrip havası taşıyan ve şehrin en eski mahallesi olan Alfama’nın keşfi. Ardından romantik bir atmosfere sahip pitoresk Sintra Kasabası'na doğru yolculuk. Varışta UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan kasabanın tarihî merkezinde yükselen Vila Ulusal Sarayı'nı ziyaret. Yüzyıllar boyunca yapılan ilavelerle büyütülerek Magrip, Gotik, Manuelin ve Rönesans stillerinin ilginç bir sentezini oluşturmuş olan saray büyüleyici bir görüntü sergilemekte. Aralarında Portekiz tarzı Azulejo Fayansları'nın satıldığı güzel hediyelik dükkânlarının da bulunduğu şehrin dar sokaklarını gezebilmek için serbest zamanın ardından rüstik Curral dos Caprinos Restoranı'nda öğle yemeği. Öğleden sonra Avrupa'nın en batı noktası olan Cabo de Roca Burnu' nun 150 metre yükseklikteki falezine varış. Burada kısa bir moladan sonra şirin bir balıkçı limanı olan Cascais'den geçen kıyı yolunu takip ederek Lizbonluların tatil beldesi olan Estoril üzerinden Lizbon’ a dönüş.
Akşam, Tajo Nehri'nin kıyısında bulunan Santos mahallesi'ndeki, XIX.cu yüzyılın sonundan günümüze kadar faaliyette olan ambarların etkileyici mimarisi içinde yerleşmiş Kais Restoran'da yılbaşı yemeği.

01 Ocak Pazartesi     Lizbon - İstanbul 

Sabah kahvaltısından sonra havaalanına transfer. Türk Hava Yolları ile saat 11:30'da hareketle 19:25'te İstanbul'a varış.

Oteller

Lizbon : Altis Grand Hotel 4*

    

Porto : Hotel Carris Porto Ribeira 4*

    

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi