Bu seyahatte Portekiz'in iki incisini birlikte keşfedebilirsiniz: Lizbon, Milenyumun son uluslararası sergisi olan EXPO 98 den sonra Avrupa'nın en hareketli başkentlerinden biri. Denize hakim olağanüstü doğal güzelliklere sahip bir alanda kurulmuş olan şehrin bazı mahallelerini gezerken İstanbul'u anımsamamak mümkün değil. Lizbon sanatsal mirasını büyük ölçüde batı dünyasına damgasını vuran deniz keşiflerine borçlu. O dönemde doğan, başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz Manuelin Sanatı'nın estetiği bu dönemin en belirgin örneği. Porto ise şarabı ile tüm dünyanın çok iyi tanıdığı şirin bir şehir: Douro'nun dev demir köprüleri ve rengarenk geleneksel yelkenli teknelerinin oluşturduğu unutulmaz manzaraları ile özel bir kültürel miras.

 

Bu seyahatte Portekiz'in iki incisini birlikte keşfedebilirsiniz: Lizbon, Milenyumun son uluslararası sergisi olan EXPO 98 den sonra Avrupa'nın en hareketli başkentlerinden biri. Denize hakim olağanüstü doğal güzelliklere sahip bir alanda kurulmuş olan şehrin bazı mahallelerini gezerken İstanbul'u anımsamamak mümkün değil. Lizbon sanatsal mirasını büyük ölçüde batı dünyasına damgasını vuran deniz keşiflerine borçlu. O dönemde doğan, başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz Manuelin Sanatı'nın estetiği bu dönemin en belirgin örneği. Porto ise şarabı ile tüm dünyanın çok iyi tanıdığı şirin bir şehir: Douro'nun dev demir köprüleri ve rengarenk geleneksel yelkenli teknelerinin oluşturduğu unutulmaz manzaraları ile özel bir kültürel miras.

Tur Tarihleri : 1. 19.10.2017 - 22.10.2017
Fiyat : 1.185 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Porto & Lizbon 
19 Ekim - 22 Ekim 2017

Tur Lideri: Nail ÖZKAPLAN 

Bu tura katılımcı sayısı 0 kişi ile sınırlıdır

TURUN ÖZELLİKLERİ

Bu Seyahat, içerdiği menüleri ve sunduğu hizmetlerle EKONOMİK BİR GURME TUR olup, sizlere kısa fakat içeriği çok dolu olan tur programı sayesinde Portekiz'in iki önemli şehri Porto ve Lizbon'u rahatça gezip tanıyabilme imkanı sunmakta;

Bu seyahati Türk Hava Yollarıyla yapmamız, direk olarak Lizbon'a uçabilme ve Porto'dan geri dönebilme imkanı tanıyor;

Uzun senelerden beri Portekiz'de yaşayan rehberimiz Nail Özkaplan'la Portekiz'i derinlemesine keşfedebilirsiniz;

Her zamanki gibi tüm yemek ve gezilerin programa dahil olduğu, gurme tadında bir seyahat.

TUR PROGRAMI

19 Ekim Perşembe     İstanbul - Lizbon

Türk Hava Yolları ile saat 07:30'da hareketle 10:30'da Lizbon'a varış. Varışımızı takiben, büyük kaşiflerinin sayesinde muazzam bir liman olan ve büyük bir imparatoluğun merkezi olarak XVI. yüzyılda altın çağını yaşayan Lizbon'un keşfi: denizcilerin denize açıldıkları eski Belem limanındaki Padrao dos Descobrimentos (keşifler) anıtı ve bir Dünya Mirası olan Tejo'nun kıyısındaki Vasco de Gama'nın seferlerini anmak için inşa edilen zarif Torre de Belem Kulesi'nde fotoğraf molaları. Bir Dünya Mirası olan Jeronimos Manastırı’nın kilise kısmının ziyareti: XVI. yüzyılın başında, eski limanın girişinde yapılan Jeronimos Manastırı, büyük deniz maceralarını simgeleyen bezeme harikaları ile Manuelin dönemi mimarisinin en güzel örneklerinden birini oluşturmakta. Öğlen yemeği ve ardından Lizbon'u keşfe devam: taşla kaplı dar sokakları, merdivenleri ve küçük meydanları ile Mağrip havası taşıyan ve şehrin en eski mahallesi olan Alfama gezisi; şehrin girişi olan Praça do Comercio Meydanı ve tarihî Baixa Mahallesi; yaya kaldırımları siyah beyaz mozaiklerle süslü Rossio Mahallesi; Praça da Figueira Meydanı; lüks mağazalarla dolu ana arteri olan Avenida da Liberdade (özgürlük) caddesi. Son olarak Marques Pombal Meydanı'nın üst kısmında yer alan VII. Eduardo Parkı'nın manzaralı terasında fotoğraf molası. Tur bitiminde otele yerleşme. Akşam yemeği, yerel bir restoranda.

20 Ekim Cuma     Lizbon – Sintra – Cabo da Roca – Cascais – Estoril – Lizbon

Sabah kahvaltısının ardından romantik bir atmosfere sahip pitoresk Sintra Kasabası'na hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan kasabanın tarihî merkezinde yükselen Vila Ulusal Sarayı'nı ziyaret. Yüzyıllar boyunca yapılan ilavelerle büyütülerek Magrip, Gotik, Manuelin ve Rönesans stillerinin ilginç bir sentezini oluşturmuş olan saray büyüleyici bir görüntü sergilemekte. Aralarında Portekiz tarzı Azulejo Fayansları'nın satıldığı güzel hediyelik dükkanlarının da bulunduğu şehrin dar sokaklarını gezebilmek için serbest zamanın ardından Cabriz’e hareket ve yerel bir restoranda öğle yemeği. Avrupa'nın en batı noktası olan Cabo de Roca Burnu'nun 140 metre yükseklikteki falezine varış. Şirin bir balıkçı limanı olan Cascais ve Lizbonluların tatil beldesi olan Estoril'den geçen kıyı yolunu takip ederek Lizbon'a dönüş ve şehir merkezinde serbest zaman. Tur bitiminde otele transfer. Akşam yemeği, kader anlamına gelen ve saudade yani nostalji dolu, hüzünlü melodileriyle geleneksel Portekiz fado müziğinin en güzel örneklerini dinleyebileceğiniz en seçkin restoranlarından biri olan Clube de Fado'da.

21 Ekim Cumartesi     Lizbon – Fatima – Porto

Sabah, kahvaltıdan sonra, tur otobüsüyle Lizbon'un 300 kilometre kuzeyinde bulunan Portekiz'in ikinci büyük kenti Porto'ya doğru yola çıkış. Lizbon'dan 125 kilometre sonra, Hristiyanlarca kutsal yer olarak kabul edilen Fatima Kasabası gezisi: 13 Mayıs 1917 tarihinde üç köylü çocuk burada Meryem Ana'yı gördüklerini ve Meryem Ana'nın kendilerine altı ay boyunca, her ayın on üçünde görünerek üç sır verdiğini iddia ederler. Porto'ya varışta öğle yemeği. Öğleden sonra UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Porto'da kısa bir şehir turu: 1842’de inşa edilen Neo-klasik mimarî stilindeki görkemli Palacio de Bolsa (Borsa Sarayı); içi altın yaldızlı ahşap oymalarıyla kaplı Gotik Igreja de Sao Francisco Kilisesi; meşhur Ponte Dom Luis I Köprüsü. Son olarak Batalha Meydanı'ndan başlayan Santa Catarina Caddesi'nde serbest zaman. Tur bitiminde otele yerleşme. Akşam yemeği, yerel bir restoranda.

22 Ekim Pazar     Porto - İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra valizlerle otelden ayrılış. Porto'nun modern ticaret ve iş merkezi olarak bilinen Boavista Semti; Queijo Kalesi; Douro'nun Atlantik Okyanusu'na döküldüğü yerde eski bir balıkçı köyü olan güzel ve hareketli Foz Mahallesi…Carmo Meydanı'ndan başlayacak olan keşif yürüyüşü sırasında tarihi kitapçı Lello ve Clerigos Kilisesi'nden geçtikten sonra Aliados Meydanı'na varış ve şehir merkezinde son keşifler için serbest zaman. Saat 13:00’te havaalanına transfer. Türk Hava Yolları ile saat 15:35'te hareketle 22:05'te İstanbul'a varış.

Oteller

Lizbon : Turim Iberia 4*

    

Porto : Teatro 4*
 
    

 

 

 

 

 

 

 

Uçak Dahil Tur Ücretleri

 

İki kişilik odada kişi başı

1.185 Euro

Tek kişilik oda farkı

150 Euro

 
 
 

 

· Bu tura son kayıt tarihi: 30 Ağustos 2017

 

 

 

· Bu turda ilk kesin kayıt yaptıran 5 tek kişilik oda için fark ödenmez.

 


Rezervasyon şartları:

. Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir.
. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır.
. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.


Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 

 

 • İstanbul/Lizbon - Porto/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1.; 2. ve 3. gün öğle ve akşam yemekleri;
 • Yemeklerde sınırlı şarap, su ve kahve ikramı;
 • Yukarıda belirtilen otellerde geceleme ve kahvaltı;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
 
 


Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 

 

 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri.
 
 

**Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası yaş limiti olmaksızın tüm seyahat ücretlerine dahildir. Ancak, Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası 70 yaşına kadar olan yolcular için seyahat ücreti kapsamında olup, 70 yaş ve üzeri sigortalılara uygulanacak %100 ilave prim tur ücretinin kapsamı dışındadır. Prim miktarları aşağıda belirtimiş olup, bu ücretlerin seyahat tutarına artı olarak ilave edilmesi gerekmektedir.

Kişi başı tur bedeli 1.000 € ile 2.000 € arası olan turlarda kişi başı +14,50 €

 • Kişi başı tur bedeli 2.001 € ile 3.500 € arası olan turlarda kişi başı +20,00 €
 • Kişi başı tur bedeli 3.501 € ile 5.500 € arası olan turlarda kişi başı +35,00 €
 • Kişi başı tur bedeli 5.501 € ile 7.500 € arası olan turlarda kişi başı +50,00 €
 

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için günde, kişi başına 5$ düşünmek gerekir.

Vize

 

 

Portekiz için Schengen vizesi ve altı ay geçerli pasaport gereklidir.

 
 
 
 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi