Tur Tarihleri : 1. 21.01.2017 - 01.02.2017
Fiyat : 2.935 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

BU TURA KAYITLARIMIZ KAPANMIŞTIR

Saygon'dan Angkor'a Mekong Deltası-2


21 Ocak - 01 Şubat 2017

 

Güneydoğu Asya'nın en uzun nehri Mekong'u takip ederek Vietnam’ın renkli ve hareketli şehri Saygon’dan Kamboçya’nın efsanevi mabetler topluluğu Angkor’a doğru, günümüzde çok az seyyahın yapabilme ayrıcalığına kavuştuğu, özel bir yolculuk… Aşağı Mekong havzasında, Yüce Nehrin Tonle Sap Gölü ile birleştiği geniş Mekong Deltası’nda ki, geçmişi günümüze taşıyan gizemli manzaraları ve halkın ilginç günlük yaşamını keşfedeceğiniz, unutulmaz bir seyahat programı ve seyahatin sonunda Sihanoukville'in harika sahillerinde kısa bir dinlence...
 
 • Seyahat pogramımız, efsanevi Saygon'un yanı sıra, Mekong Deltası’nı, kuzeyindeki Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’i, mucizevi Tonle Sap Gölü’nü ve büyüleyici Angkor’u gezip görebileceğiniz şekilde hazırlandı.
 • Ho Chi Minh City-Mekong Deltası ve Phnom Penh-Siem Reap arasında konforlu bir özel otobüs yolculuğu.
 • Mekong Deltası’nda ulaşım geniş suyollarında hızlı teknelerle, kanallardaki geziler için ise bir tür kayık olan yerel “sampan”larla.
 • Chau Doc-Phnom Penh arasındaki yolculuk ise tarifeli hızlı tekne ile.
 • Turun en uzun mesafesi olan Siem Reap-Sihanoukville arası uçakla.
 • Tur sırasında konaklamalar için son derece konforlu ve iyi konumlu 4 yıldızlı oteller.
 • Kamboçya’nın güney sahilindeki Sihanoukville’de ise, iki buçuk gün masmavi denizin, beyaz kumun ve güneşin tadını çıkartabileceğiniz, şehir merkezine yakın 5 yıldızlı otelde konaklama.
 • Siem Reap’te, geleneksel Apsara dans gösterisi izleme.
 • Bu bölgede bugüne kadar yapılan seyahatlerden farklı olan bu programı, herzamanki 'dünyanın değişik renkleri' ni keşfetme tutkumuzla hazırladık.
TUR PROGRAMI
21 Ocak – Cumartesi İstanbul - Singapur

Singapur Hava Yolları ile saat 13:25'te Singapur'a hareket.

 
22 Ocak – Pazar Singapur - Ho Chi Minh City (Vietnam)

Saat 05:45'te Singapur'a ve 09:50’de hareketle saat 11:00'de Güney Vietnam’da bulunan Ho Chi Minh City'ye varış. Karşılama, şehir merkezindeki otelimize transfer ve yerleşme. Eskiden Saygon adıyla tanınan şehrin adı, 1975'de Amerikalılar Vietnam Savaşını kaybederek ayrıldıktan sonra, efsanevi lideri Ho Chi Minh’in anısına Ho Chi Minh City olarak değiştirilmiş. Öğleden sonra, ülkenin ekonomik başkenti olan Ho Chi Minh City şehir turu için hareket. Eski Güney Vietnam'ın yönetim merkezi olan Reunification (yeniden birleştirme) Sarayı’nın ziyaretinden sonra, şehrin göbeğindeki eski koloniyal mahallede bulunan Fransızlardan kalma Opera binası, katedral ve Eiffel Kulesi'ni tasarlayan Gustave Eiffel'in yaptığı postahane ve belediye binaları görülecek yerler arasında. Son olarak Ben Thanh pazarı gezisi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Ocak - Pazartesi Ho Chi Minh City - Mekong Deltası / Ben Tre – Cantho

4900 kilometre ile Güneydoğu Asya'nın en uzun nehri olan Mekong, Ho Chi Minh kentinin güneyinde geniş bir delta oluşturarak Güney Çin Denizi’ne dökülür. Mekong, delta bölgesinde Tien Giang ve Hau Giang adını taşıyan iki kola ayrılıp çok sayıda küçüklü büyüklü kanal oluşturmakta. Kahvaltıdan sonra, Mekong Deltası’nın doğusundaki Ben Tre’ye doğru otobüsle yola çıkış. İki saatlik bir yolculuğun ardından, burada bizi bekleyen ufak teknelere biniş ve kanallarda harika bir tropikal manzaraları seyrederek, delta halkının günlük yaşamlarını keşfedeceğiniz bir yolculuk. Gezi esnasında, yerli halkın asırlardır kullandığı geleneksel bir yöntemle elde edilen tuğlaların yapıldığı bir fabrikanın yanı sıra hindistan cevizi tabanlı ürünlerin üretildiği bir atölyeyi ziyaret. Daha sonra, egzotik meyva ağacı plantasyonlarının bol olduğu kırsal yollardan geçerek atların çektiği küçük arabalarla bir gezi. Öğle yemeği nehir kenarında bir restoranda. Öğleden sonra ise, bir tür kayık olan sampanlarla küçük kanallar arasında gezi. Akşamüstü delta’nın batısında bulunan Cantho’ya varışı takiben Hau Nehri’nin kenarında bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

24 Ocak - Salı Ho Chi Minh City - Mekong Deltası /Cantho – Chau Doc

Sabah erken, ufak teknelerle eşsiz manzaraları eşliğinde, Cai Rang’ın çok renkli ve hareketli yüzen pazarında gezinti. Bu pazarda köylüler, sattıkları mango, muz, papaya, ananas gibi meyva ve sebzelerin numunelerini teknelerinin kenarlarına asarak renkli bir tablo yaratıyorlar. Buraya akın eden yüzlerce tekne ve “sampan” ile dolan suyolu adeta bir labirente dönüşmekte. Burada, sadece sabahları içilen ve soya filizi, yeşillik, et parçaları, pirinç makarnası ile yapılan doyurucu popüler çorba “pho” satıcılarını da görmek mümkün. Kahvaltı için otele dönüş. Ardından, üç saatlik bir yolculukla Kamboçya sınırında bulunan Chau Doc şehrine doğru yola çıkış. Yol üzerindeki bir timsah çiftliğini ziyareti. Chau Doc’a varışı takiben yerel bir restoranda öğle yemeği. Ardından önce yüzen köy, sonra tekneyle bir müslüman Champa köyü ve nehir kenarındaki balıkçıların evleri gezileri. Bir çok Çin, Cham ve Khmer stilinde tapınağı bünyesinde toplayan meşhur Sam Dağı'nın haç mahallini ve buradaki Lady Son Tapınağını ziyaret. Sam Dağı'nın üzerinde bulunan ve muhteşem bir doğa manzarasına bakan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Ocak - Çarşamba Chau Doc – Mekong Nehri - Phnom Penh (Kamboçya)

Kahvaltıdan sonra, hızlı tekne ile Kamboçya sınırını geçmek üzere hareket ederek Mekong Nehri’nde yolculuk. Gümrük işlemlerinden sonra, Mekong Nehri’nin Bassac ve Tonle Sap nehirleri ile kesiştiği noktada bulunan Phnom Penh’e doğru hızlı tekne ile yolculuğa devam. Kamboçya'nın başkenti Phnom Penh'in bulunduğu Mekong’un iki başka dalı, deltanın başlangıç noktasını oluşturmakta. Varışta otele yerleşme. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, şehir turu için hareket: sömürge mimarisi ile Sisowath rıhtımı, Zümrüt Buda Heykeli ile Gümüş Pagoda ve klasik Khmer çatıları ile Kraliyet Sarayı, çok sayıda Angkor öncesi heykeli barındıran Ulusal Sanat Müzesi, şehre adını veren Wat Phnom Tapınağı, Art Deco mimarisi ile merkez çarşısı gezileri. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Ocak - Perşembe Phnom Penh - Siem Reap

Kahvaltının ardından, özel otobüsle, Kampong Thom üzerinden, Phnom Penh’den 300 kilometre mesafedeki Siem Reap’e doğru yolculuk. Kamboçya’nın kuzeybatısında bulunan Siem Reap'e varışı takiben yerel bir restoranda öğle yemeği. Otele yerleşmenin ardından, Kamboçya'nın kalbini oluşturan ve bölgeye hayat veren ve ekosisteminin çeşitliliğin sayesinde UNESCO Dünya Biyosfer Rezerv Alanı olarak ilan edilmiş Tonle Sap Gölü’ne hareket. Mekong Nehri, Laos-Tayland sınırının bir bölümünü çizdikten ve Kamboçya ovasına girdikten sonra birkaç kola ayrılır. Dallardan biri Mekong'u Tonle Sap Gölü’ne bağlar. Güneydoğu Asya’nın en büyük tatlısu gölünün harika tabiyatı ve eşsiz manzaraları eşliğinde, göl üzerinde yüzen köylerde geleneksel yaşamlarını sürdüren bölge halkının günlük hayatları ve yaşam tarzlarına tanık olacağınız çok ilginç ve güzel bir tekne turu. Gezinin ardından Siem Reap'e dönüş. Otelde akşam yemeği geleneksel Khmer Apsara dans gösterisi eşliğinde. Geceleme otelde.

27 Ocak -Cuma Siem Reap

Siem Reap, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan muhteşem Angkor Arkeolojik Parkı’na 3 kilometre mesafede. Ormanın içinden yükselen ve Khmer medeniyetinin en önemli şaheserlerini barındıran Angkor, IX.-XIV. yüzyılları arasında bu bölgede hüküm süren Khmer kralları tarafından kurulmuş. Sabah, eski başkent Angkor Thom gezisi: Güney Kapısı, Budizm’in gülümseyerek acılı insanların acılarını alan dört değişik yüzünün betimlendiği 54 kuleli Bayon Tapınağı, bir dağı anımsatan Baphuon Tapınağı, Kraliyet Sarayı, Phimeanakas Tapınağı ve Büyük Havuz, çeşitli kabartmalarla süslenmiş uzun Fil Terası ve Cüzzamlı Kral Terası gezileri. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, XII. yüzyılın ortalarında Kral VII. Jayavarman tarafından inşa ettirilen devasa ağaç kökleriyle kaplı Ta Phrom Manastırı gezisi. Daha sonra, Kral II. Suryavarman’ın eseri olan, tüm tapınakların arasında en önemlisi sayılan, bölgeye adını veren ve Khmer mimarisinin ve sanatının bir başyapıtı olan, Hindu tanrısı Vishnu'ya adanmış muhteşem Angkor Wat gezisi. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

28 Ocak - Cumartesi Siem Reap - Sihanoukville

Kahvaltının ardından, genç Kamboçyalıların eski Khmer geleneksel taş ve tahta oymacılık eğitimini aldıkları atölyeleri ve yerel bir sanatçının harika ev-atölyesini ziyaret. Gezinin ardından, havalimanına transfer ve öğlene doğru Cambodia Angkor Hava Yolları ile Kamboçya'nın güneybatısında yer alan Sihanoukville’e hareket. Bir saatlik bir uçuşla Sihanoukville’e varışı takiben şehir merkezine transfer. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından Sihanoukville'in en güzel plajına sahip olan otelimize yerleşme. Bir tarafta Mangrov ormanlarıyla diğer tarafta kum plajları ile çevrili Kamboçya’nın bu ünlü tatil beldesi, ülkenin en iyi deniz ürünleriyle de ünlenmiş. Sihanoukville adını Kamboçya kralı “Sihanouk” ve Fransızca şehir “ville” kelimelerinden almış.
Öğleden sonra otel aktivitelerinden, deniz ve güneşten yararlanmak için serbest zaman. 
Akşam yemeği ve geceleme otelde.

29 Ocak - Pazar Sihanoukville

İki gün boyunca, kahvaltıdan sonra tüm gün ve yemekler serbest. Otel aktivitelerinden, deniz ve güneşten yararlanabileceğiniz harika bir fırsat. Çok kolay erişebileceğiniz 1,5 km uzunluğundaki beyaz kumlu plajın sahili boyunca peyzajlı bahçeler, yüzme havuzları, birkaç restoran, spa olanakları ve havuz içi bar bulunmakta. Serbest iki gününüz boyunca bu plajdan faydalanabileceğiniz gibi Sihanoukville açıklarındaki, muhteşem adalara da giderek farklı plajlar deneyebilirsiniz. Otel ayrıca şehir merkezine yakın bir konumda olduğu için akşamları şehirdeki ufak balıkçı lokantalarında çok ucuz ücretlerle yemek yiyebilir, barlarda veya Casinoda eğlenebilirsiniz. Rehberiniz bu konularda size yardımcı olacaktır.
Öğle yemeği ve akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

30 Ocak - Pazartesi Sihanoukville

Serbest gün. Öğle yemeği ve akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

31 Ocak - Salı Sihanoukville - Phnom Penh - Singapur

Sabah, Sihanoukville’in 230 kilometre kuzeydoğusunda bulunan başkent Phnom Penh’e doğru otobüsle yola çıkış. Yol üzerindeki yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, Phnom Penh havalimanına transfer ve Singapur hava Yolları ile saat 18:10’da hareketle saat 21:10'da Singapur'a varış.

01 Şubat - Çarşamba Singapur – İstanbul

Singapur Hava Yolları ile saat 01:50'de hareketle saat 07:25'te İstanbul'a varış.

 
OTELLER
Ho Chi Minh City : Paragon Saigon Hotel 4*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Can Tho : The West Hotel 4*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Chau Doc : Victoria Nui Sam Hotel 4*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Phnom Penh : Sunway Hotel 4*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Siem Reap : Somadevi Angkor 4*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Sihanoukville : Sokha Beach resort 5*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Uçak Dahil Tur Ücretleri
 1. İki kişilik odada kişi başı
 2. 2.935 USD (8.805,00 TL *)
 1. Tek kişilik oda farkı
 2. 490 USD (1.470,00 TL *)

 

* Fiyat yayımlandığı 31.10.2016 tarihinde geçerlidir.

Rezervasyon Şartları:
 • Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir.
 • Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır.
 • Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Ho Chi Minh; Siem Reap/Sihanoukville ve Phnom Penh/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • Programdaki tüm tekne transferleri ve gezileri;
 • 2. günden 8. güne kadar 7 akşam yemeği;
 • 3. günden 8. güne kadar 6 öğle yemeği;
 • 6. gün akşam yemeği Apsara geleneksel dans gösterisi eşliğinde;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Yerel rehber ve şöför bahşişleri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vietnam vize ücreti (100$);
 • Kamboçya vize ücreti (45$)

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için günde, kişi başına 5$ düşünmek gerekir.

Tur Otelleri

Vize: Vietnam ve Kamboçya için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir. İşlemlerin yapılabilmesi için pasaport bilgilerinizin 12 Aralık 2016 tarihine kadar acentamıza iletilmesi gerekmektedir.

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi