Vietnam, binlerce yıllık bir kültüre ve rüya gibi manzaralara sahip, yüksek dağlarla Çin Denizi arasında uzanan bir ülke... Bu topraklar kuzeyden güneye birbirinden farklı yüzler gösterir: Hanoi kenti; sömürgecilik devri mimarisiyle Tonkin; Kızıl Nehir; Hoa Lu ve Halong Körfezi'nin büyüleyici manzaraları; emperyal şehir Hue; tüccarların tarihi limanı Hoi An ve de eski Saygon, yeni Ho Chi Minh City... Mekong Nehri’nin büyüleyici manzaralarına doğru yapacağınız bu yolculukta Laos’un nasıl insanoğlu ile doğa arasında bir barış ve uyum sığınağı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ülkenin eski başkenti Luang Prabang adeta zamanın dışında kalmış bir bahçe kenti andırmakta. Kamboçya ise, yaşayanlarının hayatlarını Mekong Nehri’nin ve Tonle Sap Gölü’nün ritmine göre ayarladıkları küçük bir ülke. Buna karşın Khmer İmparatorluğunun ve harika Angkor Tapınakları’nın azameti gezenlere unutamıyacakları renkler sergilemekte...

Vietnam, binlerce yıllık bir kültüre ve rüya gibi manzaralara sahip, yüksek dağlarla Çin Denizi arasında uzanan bir ülke... Bu topraklar kuzeyden güneye birbirinden farklı yüzler gösterir: Hanoi kenti; sömürgecilik devri mimarisiyle Tonkin; Kızıl Nehir; Hoa Lu ve Halong Körfezi'nin büyüleyici manzaraları; emperyal şehir Hue; tüccarların tarihi limanı Hoi An ve de eski Saygon, yeni Ho Chi Minh City... Mekong Nehri’nin büyüleyici manzaralarına doğru yapacağınız bu yolculukta Laos’un nasıl insanoğlu ile doğa arasında bir barış ve uyum sığınağı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ülkenin eski başkenti Luang Prabang adeta zamanın dışında kalmış bir bahçe kenti andırmakta. Kamboçya ise, yaşayanlarının hayatlarını Mekong Nehri’nin ve Tonle Sap Gölü’nün ritmine göre ayarladıkları küçük bir ülke. Buna karşın Khmer İmparatorluğunun ve harika Angkor Tapınakları’nın azameti gezenlere unutamıyacakları renkler sergilemekte...

Tur Tarihleri : 1. 21.01.2018 - 04.02.2018
Fiyat : 3.995 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Vietnam & Laos & Kamboçya 
21 Ocak – 04 Şubat 2018

TURUN ÖZELLİKLERİ

Hem Vietnam ve Laos, hem de Kamboçya’nın en güzel yörelerini rahatlıkla görüp, keşfedeceğiniz bir seyahat programı.

Seyahat programında bulunan Hoi An, Hue, doğa harikası Halong Körfezi ve Hoa Lu, Luang Prabang ve Angkor UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta.

Uzak mesafeleri hava yoluyla geçerek yorulmadan ve zaman kaybetmeden seyahat edebileceğiniz ve herkezin rahatlıkla katılabileceği bir tur.

Üç ülkede de son derece kaliteli ve konforlu 5 ve 4 yıldızlı otellerde konaklayacağız.

Halong Körfezinde, lüks teknede konaklama.

Bir tür kayık olan yerel “sampan”larla Hoa Lu

Hanoi’de çekçek arabalarıyla gezinti.

Su Kuklaları gösterisi izleme.

Luang Prabang’da Baci seremonisi izleme.

Mucizevi Tonle Sap Gölü’nde tekne gezisi.

Siem Reap’te, geleneksel Apsara dans gösterisi izleme.

Hiç bir extraya gerek duymayacağınız ve bir öğle yemeği hariç bütün yemeklerin ve hatta bazı gösterilerinde programa dahil olduğu bu turda Uzak Doğu’nun en ilginç ülkelerinden üçünü keşfedeceksiniz.

Tur Lideri: Cüneyt UYGUR 
Bu tura katılımcı sayısı 24 kişi ile sınırlıdır

TUR PROGRAMI

21 Ocak Pazar     İstanbul - Singapur

Singapur Hava Yolları ile saat 14:25'te hareketle Singapur'a hareket.

22 Ocak Pazartesi     Singapur - Ho Chi Minh City (Vietnam)

Saat 05:45'te Singapur'a ve 09:50’de hareketle saat 11:00'de Güney Vietnam’da bulunan Ho Chi Minh City'ye gelerek karşılama ve otele transfer. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından şehir merkezindeki otelimize transfer. 1859 yıllında bölgeyi ele geçiren Fransızlar, 1862’de Saygon’u, Cochinchine'in (Koçinçin) diye andlandırdıkları bütün Güney Vietnam’ın başkenti yaparlar. Fransa sonraki 40 yıl içinde, Vietnam, Kamboçya ve Laos'u Fransız Çin-Hindi adı altında birleştirdi. Eskiden Saygon adıyla tanınan şehrin adı, 1975'de Amerikalılar Vietnam Savaşını kaybederek ayrıldıktan sonra, efsanevi lideri Ho Chi Minh’in anısına Ho Chi Minh City olarak değiştirilmiş. Öğleden sonra, ülkenin ekonomik başkenti olan Ho Chi Minh City şehir turu için hareket. Şehrin göbeğindeki eski koloniyal mahallede bulunan Fransızlardan kalma Opera binası (Belediye Tiyatrosu), katedral ve Eiffel Kulesi'ni tasarlayan Gustave Eiffel'in yaptığı postahane ve belediye binaları görülecek yerler arasında. Gezi esnasında, eski Güney Vietnam'ın yönetim merkezi olan Reunification (yeniden birleştirme) Sarayı ve Savaş Anıları Müzesi’ni ziyaret. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Ocak Salı     Ho Chi Minh City – Tay Ninh - Cu Chi – Ho Chi Minh City
 
Sabah, Ho Chi Minh’in yaklaşık 100 kilometre kuzeybatısında bulunan, Batı ve Doğu dinlerinden esinlenerek ideal bir dine ulaşmak için kendine özgü bir din olarak ortaya çıkan Cao Dai dininin merkezi olan Tay Ninh’e doğru hareket. Buda, Konfüçyüs, Lao Tseu, Hıristiyanlık, İslamiyet ve birçok ruh, aziz ve Victor Hugo, Descartes, Pasteur, Shakespeare ve Lenin gibi tanınmış edebiyatçı, bilim adamı ve politikacının anıldığı dinin meşhur ana Tapınağı’nı öğle duaları sırasında ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, 35 kilometre kuzeybatısında bulunan Cu Chi kırsal bölgesine doğru yola devam. Serbest bombalama bölgesi ilan edildiği için Vietnam savaşının en yoğun yaşandığı bu bölgede, savaş esnasında Amerikan birliklerine karşı Viet Kong tarafından kullanılmış olan ve Kamboçya sınırına dek uzanarak uzunluğu 250 kilometreyi aşan, bazıları üç kattan oluşan yeraltı tünelleri ve bölge’nin keşfi. Gezinin ardından, Ho Chi Minh’e dönüş. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.
 
 
24 Ocak Çarşamba     Ho Chi Minh City – Danang – Hoi An
 
Kahvaltının ardından, Cho Lon (Chinatown) adlı Çin mahallesinde bulunan renkli ve hareketli Binh Tay çarşısına hareket. Daha sonra, tavandan sarkan dev tütsüleriyle farklı bir atmosfere sahip Thien Hau Pagodası; Giac Lam Pagodası ve Vietnamlıların üstün oldukları lake sanatının yapıldığı tipik bir lake atölyesini ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Ho Chi Minh’de son gezintiler ve Ben Thanh pazarı, Le Loi ve Nguyen Hue gibi şehir merkezinin caddelerinde alış veriş yapabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra, havalimanına transfer. Vietnam Hava Yolları ile bir saat yirmi dakikalık bir uçuşla, orta Vietnam'in onemli sehri Danang'a varış. Orta Vietnam'in en onemli sehri Danang'a varış. Savaş yıllarında Danang önemli bir Amerikan askeri bölgesi olup, Amerikalı askerler bu harika plajlarda moral topluyorlardı. Karşılamadan sonra Hoi An’a hareket. Yerel bir restorandan akşam yemeğinin ardından, Cua Dai Nehri’nin yakınlarındaki otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelde.
 
 
25 Ocak Perşembe     Hoi An – Danang – Hue
 
XVI. yüzyıldan XIX. yüzyıla kadar önemli bir liman olan, Çinli ve Japon tüccarların merkezi, sevimli küçük şehir Hoi An’ın oldukça iyi korunmüş tarihî merkezine otobüsle hareket. Diğer şehirlerden kendisini kolayca ayıran özelliklere sahip Hoi An’ın UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan tarihî merkezinin yürüyerek keşfi: eski tüccarların yaşadığı sömürgecilik dönemi mimarisinden örnekler sunan Küçük sokaklar, çiçekli balkonlarla süslü geleneksel evler, pagodalar, el sanatları atölyeleri, pazar, eski liman ve üstü kapalı Japon Köprüsü… Kağıt lambaların yapımını görebileceğiniz bir atölye ziyaretinden sonra, yerel bir restoranda öğle yemeği. Ardından, Danang’a hareket ve Cham kültüründen kalan en güzel eserlerin sergilendiği Champa Arkeolojik Müzesi gezisi. V.-XV. yüzyıllar arasında küküm süren güçlü Champa Krallığı, Güney Vietnam’dan Orta Vietnam’a kadar uzanıyordu. Daha sonra, kuzeyle güney arasındaki iklim sınırı olan ve nefis manzaralar sunan Hai Van Bulutlar Geçidi’nden geçerek Hue şehrine doğru yola devam. Akşamüstü varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.
 
26 Ocak Cuma     Hue – Hanoi

17. paralelde bulunan Hue, 1687’den yıkılana dek 100 yıl boyunca Annam bölgesinin ve sonra Nguyen Sülalesi döneminde 1802 ile 1945 yılları arasında birleşmiş Vietnam’ın başkentliğini yapmış. Kahvaltının ardından, eski başkenti keşftmek üzere hareket. Beijing’ deki Yasak Şehri” andıran ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan İmparatorluk Sarayı olan Hue Kalesi’ni ziyaret. Hue'deki imparatorluk mezarları Vietnam'ın en önemli yapıları arasında yer almakta. Her imparator, içinde yaşadığı bir bina kompleksinin yanı sıra şehrin dışında kendisi için bir de anıt mezar yaptırmış. İmparator Minh Mang’ın anıt mezarı’nı ve daha sonra, çok büyük bir alana kurulmuş olan İmparator Tu Duc'un anıt mezar-kompleksini gezmek üzere otobüsle hareket. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, “Parfüm” Nehri olarak da tanınan meşhur Huong Nehri’nin kıyısında bulunan ve Hue'nin simgesi olan zarif Thien Mu Pagodası gezisi. Hue’de serbest zamanın ardından havalimanına transfer. Bir saat on dakikalık bir uçuşla Vietnam’ın başkenti Hanoi'ye varış. Karşılamadan sonra, şehir merkezine transfer ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

27 Ocak Cumartesi     Hanoi – Halong

Kahvaltının ardından, Halong Körfezi'ne otobüs ile hareket. Yol boyunca köylülerin çeltiklerin içinde sığırlarla çalıştığını görebilirsiniz. Yol üzerinde geleneksel kuklaları ile ünlü Vinh Bao köyünde mola ve su kuklalarını yaratan zaanatkarlar ile tanışma imkanı. Vietnam’ın geleneksel tiyatrosu olan Su Kuklaları gösterisinin ardından körfeze doğru yola devam. Halong’a varışı takiben, geleneksel jonk adlı ahşap tekneye transfer ve yerleşme. Tekne üzerinde deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeği. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve yerel dilde Ejderhanın denize indiği yer anlamına gelen, denizden fışkıran 3 binden fazla dik kayalıktan oluşan ve geleneksel bir yüzen balıkçı köyünün yanı sıra sarkıt ve dikitli dev bir mağarayı gezebileceğimiz Halong Körfezi'nin farklı biçimlerdeki adaları arasında seyir. Halong Körfezi’nin eşsiz manzarasının tadını çıkartıcağınız gün batımını izleme. Akşam yemeği ve geceleme körfezde, geleneksel teknede.

28 Ocak Pazar  Halong – Hoa Lu (Thung Nang) – Hanoi

Kahvaltının ardından, geceleme için demir atılan noktadan ayrılıp adalar arasında limana dönüş. Tipik manzaralı Kızıl Nehir deltasından geçerek UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Hoa Lu bölgesine hareket. Yol üzerindeki yerel bir lokantada öğle yemeği. Hanoi'in güneydoğusunda bulunan ve X. yüzyılda Vietnam'ın başkenti olan Hoa Lu'ya varışı takiben, Dinh ve Lê hanedanları krallarının tapınakları gezisi. Daha sonra, Thung Nang iskelesinden hareketle pirinç tarlaları ve dik kayalıklar arasında, kadınların genelde ayaklarıyla kürek çekerek kullandıkları bir tür kayık olan sampanlarla Tam Coc mağaralarına kadar güzel ve şaşırtıcı bir doğanın içinde gezinti. Gezinin ardından, Hanoi’ye doğru yola devam. Akşamüstü Hanoi’ye varış. Yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından otele yerleşme. Geceleme otelde.

29 Ocak Pazartesi     Hanoi – Luang Prabang (Laos)

Kahvaltının ardından, Hanoi şehir turu için hareket. İlk olarak, halkın Ho Amca dediği Vietnam devriminin mimarı ve Sosyalist Vietnam Cumhuriyeti'nin kurucusu Ho Chi Minh’in mumyasının sergilendiği Ba Dinh Meydanı’ndaki Ho Chi Minh mozolesi ve 1958'den 1969'da ölümüne dek son ikametgahı olan kazıklar üzerine inşa edilmiş tik ağacından yapılan küçük evinin dıştan görülmesi. Burada, İmparator Ly Thai To’ nun 1049 yılında gördüğü bir rüyadan esinlenerek yaptırdığı, lotus çiçekli bir havuzun ortasından yükselen zarif “Tek Sütunlu Pagoda”nın keşfi. Ardından, başkentin en büyük gölü olan Ho Tay'ın kıyısındaki şehrin en eski pagodası Tran Quoc’u ziyaret. Hoan Kiem Gölü ve romantik bir kırmızı köprü ile ulaşılan Ngoc Son Tapınağı’nın gezilmesinden sonra, aralarında Viet’lerin de olduğu, Vietnam’ı oluşturan elliyi aşkın etnik grup hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz Vietnam Etnografi Müzesi’ni ziyaret. Öğle yemeğinden sonra, Vietnam'ın ilk üniversitesi olan ve Konfüçyüs Tapınağı’nı da barındıran XI. yüzyıldan kalma “Van Mieu” adlı Edebiyat Tapınağı’nı ziyaret. Ardından, Fransız sömürge mahalle ve loncaların bulunduğu, şehrin kalbindeki son derece renkli ve hareketli sokaklar arasında bisikletli çekçek arabalarıyla gezinti. Akşamüstü, Hanoi havalimanına transfer. Laos Hava Yolları ile UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Laos’un eski kraliyet başkenti Luang Prabang’a uçuş. Varışı takiben karşılama ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

30 Ocak Salı     Luang Prabang – Kuang Si Şelaleleri - Luang Prabang

Luang Pranbang’da gün, yiyecek bağışıyla başlıyor. Her sabah şafakta Budist keşişler, ellerinde kendilerine sunulacak yiyecekleri sakladıkları yemek kapları ile manastırdan tek sıra halinde sokağa çıkıyorlar. Yerel halk dizleri üzerinde durarak yiyecekleri keşişlerin taşıdıkları kaplara koyuyor. “Tak Bat” olarak adlandırılan budist ritüeline tanık olduktan sonra, kahvaltı için otele dönüş. Daha sonra, huzurlu atmosferiyle büyüleyici Luang Prabang gezisi. UNESCO tarafından restore edilen görkemli ahşap villasını ve 1975 senesine kadar bir dini liderlerin ikametgahı olan Vat Mai’yi ziyaret. Mekong’un karşı kıyısında yer alan XVIII. yüzyıla ait freskleri ile Wat Long Khoun Tapınağı’nı ziyaretinden sonra Luang Prabang’a hakim bir konumda bulunan Wat Chom Phet gezisi. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, milli parkta ki gür bir tropikal bitki örtüsünün ortasında bulunan, turkuaz renkli küçük doğal havuzlardan oluşan Kuangsi Şelaleleri’ne hareket. Yolculuk esnasında, HMong etnik gruplarının yaşadığı Ban Thinkeo ve Khmulerin yaşadığı köyleri görebilirsiniz. Luang Prabang’a dönüş. Akşamüstü kraliyet başkentini ve Mekong Nehri’nin harika bir panoromasını göreceğiniz 355 basamaklı Phousi Dağı'na çıkış. gün batımını seyrettikten sonra otele dönüş. “Ruhların çağırılması” anlamına gelen geleneksel Baci seremonisi’nden sonra danslar eşliğinde akşam yemeği. Geceleme otelde.

31 Ocak Çarşamba     Luang Prabang – Pak Ou - Luang Prabang

Sabah, şehrin keşfine devam. Eski kraliyet sarayı olan Ulusal Müzeyi ve şehrin en eski tapınakları Wat Aham ve Wat Visoun gezileri. Daha sonra, tarih şehrin en önemli pagodasının gezisi: Mekong Nehri’ne hâkim ve yere kadar inen üst üste çatılarıyla Luang Prabang’ın en güzel mabedi olarak kabul edilen XVI. yüzyılda inşa edilmiş Wat Xieng Thong Tapınağı. Daha sonra, geleneksel bir gemiye yerleşerek Mekong Nehri'nin yukarı istikametinde bulunan Pak Ou’ya doğru hareket. Gemi yolculuğu sırasında öğle yemeği. Nam Ou Nehri'nin ağzında bulunan Pak Ou köyünde, Mekong’un kıyısında yükselen sarp bir kayalık içinde yüzlerce Buda heykeli barındıran kutsal Pak Ou Mağaraları’nı ziyaret. Dönüş yolculuğu sırasında, geleneksel kağıt imalatı ve dokumacılığın yapıldığı Ban Xang Khong ve Ban Xieng Lek köylerinin gezilmesi. Son olarak, yerel pirinç alkolünün üretilme yöntemini öğrenebilmek için ve Mekong halkının geleneksel yaşamı keşfedebileceğiniz Ban Xang Hai köyünde mola. Akşamüstü Luang Prabang’a dönüş. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

01 Şubat Perşembe     Luang Prabang – Siem Reap (Kamboçya)

Sabah, bir renk cümbüşü sergileyen Luang Prabang pazarında serbest zaman. Ardından, havalimanına transfer ve öğlene doğru Laos Hava Yolları ile Siem Reap'e uçuş. Kamboçya'nın kuzeybatısında bulunan Siem Reap, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan muhteşem Angkor Arkeolojik Parkı’na 3 kilometre mesafede. Ormanın içinden yükselen ve Khmer medeniyetinin en önemli şaheserlerini barındıran Angkor, IX.-XIV. yüzyılları arasında bu bölgede hüküm süren Khmer kralları tarafından kurulmuş. Siem Reap'e varışı takiben karşılama ve Kamboçya'nın kalbini oluşturan ve bölgeye hayat veren ve ekosisteminin çeşitliliğin sayesinde UNESCO Dünya Biyosfer Rezerv Alanı olarak ilan edilmiş Tonle Sap Gölü’ne hareket. Mekong Nehri, Laos-Tayland sınırının bir bölümünü çizdikten ve Kamboçya ovasına girdikten sonra birkaç kola ayrılır. Dallardan biri Mekong'u Tonle Sap Gölü’ne bağlar. Güneydoğu Asya’nın en büyük tatlısu gölünün harika tabiyatı ve eşsiz manzaraları eşliğinde, göl üzerinde yüzen köylerde geleneksel yaşamlarını sürdüren bölge halkının günlük hayatları ve yaşam tarzlarına tanık olacağınız çok ilginç ve güzel bir tekne turu. Gezinin ardından Siem Reap'e dönüş ve otele yerleşme. Akşam yemeği, şehrin eski merkezi olan Old Siem Reap’te yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

02 Şubat Cuma     Siem Reap

Sabah, devasa Angkor Arkeolojik Parkı’nın içinde 1100 hektarlık bir alana yayılan eski başkent Angkor Thom'un keşfi: Güney Kapısı, Budizm’in gülümseyerek acılı insanların acılarını alan dört değişik yüzünün betimlendiği 54 kuleli Bayon Tapınağı, bir dağı anımsatan Baphuon Tapınağı, Kraliyet Sarayı, Phimeanakas Tapınağı ve Büyük Havuz, çeşitli kabartmalarla süslenmiş uzun Fil Terası ve Cüzzamlı Kral Terası gezileri. Daha sonra, kutsal Srah Srang Gölü, Banteay Kdei Tapınağı ve XII. yüzyılın ortalarında Kral VII. Jayavarman tarafından inşa ettirilen devasa ağaç kökleriyle kaplı Ta Phrom Manastırı gezileri. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, X. yüzyılda pembe kumtaşından inşa edilerek dantel gibi oymalarla betimlenmiş, “Kadınlar Tapınağı” olarak da anılan klasik Khmer sanatının mücevheri muhteşem Banteay Srei ile “küçük Angkor Wat” denilen Banteay Samre tapınakları gezileri. Siem Reap’e dönüşte bir ipek atölyesini ziyaret. Otelde akşam yemeği geleneksel Khmer Apsara dans gösterisi eşliğinde. Geceleme otelde.

03 Şubat Cumartesi     Siem Reap - Singapur

Sabah, XII. yüzyılın ortalarında Kral VII. Jayavarman tarafından inşa ettirilen devasa ağaç kökleriyle kaplı Ta Phrom Manastırı gezisi. Daha sonra, Kral II. Suryavarman’ın eseri olan, tüm tapınakların arasında en önemlisi sayılan, bölgeye adını veren ve Khmer mimarisinin ve sanatının bir başyapıtı olan, Hindu tanrısı Vishnu'ya adanmış muhteşem Angkor Wat gezisi. Dönüş yolculuğunuza rahatça hazırlanabilmeniz için otelimize dönüş. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, havalimanına transfer ve Silk Air Hava Yolları ile saat 15:55’te hareketle saat 22:10'da Singapur'a varış.

04 Şubat Pazar     Singapur - İstanbul

Singapur Hava Yolları ile saat 01:50'de hareketle saat 08:25'te İstanbul'a varış.

Oteller

Ho Chi Minh City: Hotel Majestic 5*

    

Hoi An: Ancient House Village Resort & Spa 4*

    

Hue: Alba Spa hotel 4*

    

Hanoi: Hotel Pan Pacific 5*

    

Halong: Bhaya Classic Cruise Deluxe Kabin

    

Luang Prabang : Villa Santi Resort 4*

   

Siem Reap : Somadevi Angkor 4*
    

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi