Kaşif krallar tarafından efsanevi İrrawaddy Nehri kıyılarında inşa edilmiş tapınaklar şehri Bagan'ın büyüsü, Yangon'un simgesi muhteşem Shwedagon Pagodası, eski başkentlerle çevrili Mandalay'ın çekiciliği, İnle Gölü’nün tatlı serinliği ve eşsiz manzaraları, yerel toplulukların ürünlerini sattıkları pazarları ve gizemli büyüleyiciliğiyle Myanmar'a yapacağınız unutulmaz bir seyahat...

 

Kaşif krallar tarafından efsanevi İrrawaddy Nehri kıyılarında inşa edilmiş tapınaklar şehri Bagan'ın büyüsü, Yangon'un simgesi muhteşem Shwedagon Pagodası, eski başkentlerle çevrili Mandalay'ın çekiciliği, İnle Gölü’nün tatlı serinliği ve eşsiz manzaraları, yerel toplulukların ürünlerini sattıkları pazarları ve gizemli büyüleyiciliğiyle Myanmar'a yapacağınız unutulmaz bir seyahat...

Tur Tarihleri : 1. 24.01.2018 - 04.02.2018
Fiyat : 3.945 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Mistik Birmanya'nın Sırları 
24 Ocak - 04 Şubat 2018

TURUN ÖZELLİKLERİ

Myanmar'ın tüm güzelliklerini doya doya gezip görebileceğiniz keyifli bir seyahat.

Herkezin rahatlıkla katılabileceği konforda bir tur.

Seyahat, Mahamuni Pagodası Festivali’ne denk gelecek şekilde programlandı.

Bagan pagodalarının arasında faytonlarla gezi.

Mandalay’da İrrawaddy Nehri’nde tekne gezisi.

Mingun’da Tuk Tuk ile gezi.

İnle gölünde, birbirinden ilginç manzaralar eşliğinde özel tekne turları.

Uzun mesafe yolculuklar için iç hat uçuşları.

4 yıldızlı konforlu ve özel konumlu otellerde konaklama.

Tur Lideri: Ayşe AKTUNALI 

Bu tura katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır

TUR PROGRAMI

24 Ocak Çarşamba     İstanbul – Singapur

Singapur Hava Yolları ile saat 14:25'te hareketle Singapur'a hareket.

25 Ocak Perşembe     Singapur – Yangon

Saat 05:45'te Singapur'a ve Silk Air Hava Yolları ile saat 07:55'te hareketle de saat 09:20'de Myanmar'ın başkenti Yangon'a varış. Gelişte karşılama ve özel tur aracımız ile şehir turu için hareket. 46 metrelik sekizgen bir yapı olan Sule Pagodası’ndan başlayarak hareketli kolonyal mahallelerin keşfi: Kentin Britanya İmparatorluğu’nun önemli ticari limanlarından biri olduğu günlerin tanıkları olan nehir yakınındaki Strand Caddesi’nde sıralanan gümrük, merkez postanesi ve İngiliz Konsolosluğu gibi binalar göreceğimiz yerler arasında. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, şehrin en kalabalık caddelerinin kesişim noktasında, görkemli ''Yatan Buda'' heykeliyle ünlü Chauk Htat Gyi paodasını ziyaret. Otele yerleşmeden sonra, günün son ziyaret noktası Singuttara Tepesi'nde inşa edilen Myanmar'ın en kutsal ve en ihtişamlı dini yapısı, dev altın stupası ile Yangon’un simgesi Shwedagon Pagodası’nın gezilmesi. Gün batımını bu eşsiz pagodada izledikten sonra otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Ocak Cuma     Yangon – Heho - İnle Gölü

Sabah, Royal Kandawgyi Gölü'nün kıyısında, ayrıcalıklı bir konumda yer alan otelin bahçelerinin ve yürüyüş yolununun keyfini çıkarmak için sebest zamanının ardından, havalimanına transfer ve bir saat onbeş dakika süren bir uçuşla dağlık bir bölge olan Shan eyaletinin giriş kapısı Heho'ya hareket. Heho'dan bir saatlik mesafedeki İnle Gölü'nün kapısı sayılan Nyaung Shwe'ye varış. Yol üzerinde insanların günlük yaşamlarını gözlemleyebilirsiniz. Shwe Yan Pyay aşhap pagodasının ve köyün gezilmesinden sonra Nyaung Shwe'deki yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, İnle Gölü'nün ilk keşfi için tekne ile hareket ve artık kedilerin pek sıçramadığı Nga Phe Kyaung Sıçrayan Kediler Manastırı’nı ziyaret. Daha sonra lodge'umuza transfer. Bölgeye özgü geleneksel mimariye inşa edilen, göle hakim yemyeşil bir doğanın içinde çok özel bir konuma sahip lodge'a iki gece geçirmek üzere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Ocak Cumartesi     İnle Gölü

Kahvaltının ardından, otelden geleneksel tekne ile hareketle, Myanmar’ın ikinci büyük gölü olan İnle Gölü'nün üzerinde yaşayan İntha halkının ilginç hayatına hayranlıkla tanık olacağınız; ayaklarıyla kürek çeken balıkçıları; yüzer bahçeleri; tahta kazıklar üzerinde oturan evleri ve manastırları; el sanatları atölyelerini; pamuk ve ipek dokuması ile bilinen Innpawkhone köyünü; dönüşümlü bir şekilde göl kıyısında kurulan ve farklı köylerden köylülerin ürünlerini sattıkları renkli “beş gün pazarı”; gölün batısında yer alan İndein köyü ve yüzlerce gizemli stupa ile Shwe Indein Pagoda kompleksi; Beş Buda Tapınağı olarak adlandırılan Phaung Daw Oo Pagodası'nı göreceğiniz tüm gün sürecek unutulmaz bir gezi. Öğle yemeği gezi esnasında göl üzerindeki yerel bir lokantada. Akşamüstü otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

28 Ocak Pazar     İnle Gölü – Kakku - Heho – Bagan
 
Sabah, Pa-oh etnik grubunun yaşadığı Shan bölgesinin doğusunun keşfine devam. Yumuşak iklimi ile bilinen 1400 metre yükseklikteki Shan bölgesinin başkenti Taunggyi’den geçerek eski Shan Krallığının kalbinde bulunan Kakku’ya varış ve bu muhteşem ören yerinin keşfi. XVI. yüzyılda inşa edilen ve sadece bir kilometrekarelik bir alana yayılan ve gizli bir hazine olan Kakku, rölyef ve heykelleri ile inanılmaz güzellikte iki binden fazla zarif stupaya sahip. Çok değişik ve ilginç manzaralar göreceğiniz ve keyifli saatler geçireceğiniz bir gezi. Öğle yemeği gezi esnasında. Öğleden sonra Heho havalimanına hareket ve kırk dakikalık bir uçuşla UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Eski Burma'nın ruhani merkezi Bagan şehrine hareket. Akşamüstü varışı takiben Bagan şehrin tarihi kesimi olan Old Bagan’da yer alan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

29 Ocak Pazartesi     Bagan

Kahvaltının ardından, renkli Nyaung Oo pazarında gezinti. Daha sonra Bagan gezisi için hareket. Bagan vadisinin en eski ve en etkileyici yapılarından biri olan XI. Yüzyılın sonunda yapılmış ve tamamen altın ile kaplı olan görkemli Shwezigon Pagodası’nı ziyaret. Shwezigon Pagodası’nın bir bölümünde Nat heykelleri bulunmakta. Budizm gelmeden önce Bagan'da “Nat” ruhlarına ibadet edilirdi. Birmanya’daki Budizm inanışının kutsal ruhları olan 37 Nat, hâlâ ülkenin koruyucuları olarak kabul edilirler ve halk bu güçlü ruhlara büyük saygı duyar. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, 2220'den fazla tapınak ve pagodanın bulunduğu inanılmaz büyüklükte ve şaşırtıcı güzellikteki açık hava müzesi Bagan antik şehri ve kutsal alanı gezisi. Old Bagan'da geziniz boyunca, bu ilginç ve şaşırtıcı boyuttaki ören yerinde bulunan tapınak ve pagodaların en güzel örneklerini keşfedeceksiniz: Mon mimarisinin bir şaheseri olan Ananda Tapınağı ve duvar resimleri ile meşhur Ananda Ok Kyaung Tapınağı’nın yanı sıra, Kraliyet sarayının harabeleri, Tharabar Gate, Buphaya, Thatbyinnyu Tapınakları... Geziye tapınaklar arasında fayton gezisi ile devam. Bu gezi Bagan’ın keşfine başka bir boyut kazandıracak. Bagan ovasına hakim Shwesandaw Tapınağı’nın tepesinden gün batımını seyrettikten sonra otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

30 Ocak Salı     Bagan

Arzu edenler için gün doğuşunda Bagan ovasının muhteşem manzaralarını seyredebilecekleri bir balon turu yapma imkanı. Sabah, pagodaları, manastırları ve mağaraları ile Bagan gezisine devam. Bagan kralı Anawrahta tarafından esir tutulan Thaton Kralı Manuha’nın 1067'de inşa ettirdiği ve aralarında Yatan Buda nın bulundğu üç dev Buda heykelini barındıran Manuha Tapınağı; Gawdawpalin, Myinkaba-Gubyaukgyi, Nampaya, Nagayon ve Htilominlo Tapınakları burada göreceğiniz en özel yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeği Irrawaddy’nin kıyısındaki yerel bir lokantada. Geziye Yeni Bagan ile devam ederek bir el sanatları ve lake atölyesi ziyareti. Ayrıca geleneksel bir doğal makyaj malzemesi olan “Thanaka” hakkında bilgi edinebilirsiniz. Akşam yemeği geleneksel kukla gösterisi eşliğinde yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

31 Ocak Çarşamba     Bagan – Mandalay

Sabah Bagan’ın kuzeyinde bulunan Mandalay’a doğru yola çıkış. Yol boyunca bölge halkının yaşamını izleyip haklarında fikir sahibi olabililirsiniz. Öğle yemeği için Mandalay’a varış. Şehir merkezindeki otelimize yerleşmenin ardından, eski Burma Krallığı’nın son başkenti olan Mandalay şehir turu için hareket. İlk olarak, II. Dünya Savaşı sırasında tahrip edilen Kral Mindon sarayının kare şeklindeki 8 kilometrelik surları ve 64 metre genişliğindeki hendeklerinin görülmesi. Ardından, altınla kaplı ve ülkenin en kutsal Budası Mahamuni'nin bulunduğu Hpayagyi Pagodası'nı, zarif ağaç oymalarıyla bezeli Shwenandaw Manastırı’nı, son kraliyet başkentini kuran Kral Mindon’un eseri olan dev bir mermer Buda’yı barındıran Kyauktawgyi Pagodası’nı ziyaret. Son olarak, şehre hakim Mandalay Tepesi’nin üzerindeki Su Taung Pyi agodasından gün batımını seyir. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

01 Şubat Perşembe     Mandalay - Amarapura – Mingun – Mandalay
 
Kahvaltıdan sonra, tekne ile bir başka eski başkent olan Mingun'u keşfetmek üzere hareket. Myanmar'ın en büyük nehri olan Irrawaddy’nin eşsiz manzaraları eşliğinde bir saatlik bir yolculuktan sonra Mingun’a varış. Bu keyifli gezi esnasında dünyanın en büyük pagodası olması planlanan ama tamamlanamayan Mingun Pagodası, Sinphyuma, Pondawphaya ve Settawya pagodaları, yaklaşık 100 ton ağırlığında dünyanın ikinci büyük çanı olan efsanevi Mingun Çanı’nı görebilirsiniz. Mandalay'a dönüş yolculuğu sırasında teknede öğle yemeği. Daha sonra, Buda felsefesinin 729 stele yazılı olduğu, dünyanın en büyük taş kitabını barındıran Kuthodaw Pagodası’nı ziyaret. Ardından, Mandalay’ın yakınlarındaki eski başkent Amarapura’ya hareket ve bine yakın keşişin yaşadığı ve okuduğu Mahaganda-yon Budist Manastırı’ı gezisi. Son olarak, 200 senelik tik ağacıdan inşa edilmiş, son derece ilginç bir köprü olan uzun U Bein köprüsünde gün batımını izleme. Ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

02 Şubat Cuma     Mandalay Amarapura - Ava – Sagaing – Yangon

Altın yaprak imal eden bir atölye ziyaretinin ardından, gün boyu, Mandalay etrafında bulunan eski başkentlerin gezisine devam. İlk olarak bir adada yer alan ve değişik dönemlerde başkentlik yapan Ava (Inwa) kalıntılarının arasında at arabalarıyla gezisi. Nanmyin gözetleme kulesini, saray kalıntılarını ve Manastırları görmek mümkün. Daha sonra, Irrawaddy Nehri üzerindeki köprüden geçerek Sagaing Tepesi’ne çıkış. Budistlerin meditasyon yapmak için gittikleri, dev bir Buda’nın heykeli ve enfes manzaraları ile Soon U Ponnya Shin Pagodası’nı ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Mandalay havalimanına transfer. Bir saat yirmi beş dakikalık bir uçuş ile Yangon’a dönüş. Başkente varışı takiben otele transfer ve yerleşme. Yangon'un en şık lokantalarından birinde son akşam yemeği. Geceleme otelde.

03 Şubat Cumartesi     Yangon – Singapur – İstanbul
 
Sabah, sokak satıcılarının bulunduğu Çin Mahallesi'nde gezintiden sonra bir alışveriş cenneti olan, eski Scott Market olarakta tanınan Bogyoke çarşısında serbest zaman. Daha sonra, dönüş yolculuğunuza rahatça hazırlanabilmeniz için otelimize dönüş. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, havalimanına transfer ve Silk Air Hava Yolları ile saat 17:35'te hareketle 22:10'da Singapur'a varış.
04 Şubat Pazar     İstanbul
 
Singapur Hava Yolları ile saat 01:50'de hareketle saat 08:25'te İstanbul'a varış.
 
Oteller
 
Yangon: Kandawgyi Palace 4*
    
 
Inle Lake / Nyaung Shwe: Pristine Lotus Spa Resort 4*
    
 
Old Bagan: Tharabar Gate Boutique Hotel 4*
    
 
Mandalay: Mandalay Hill Resort 4*
    
 
 
 

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi