Tur Tarihleri : 1. 24.02.2017 - 05.03.2017
Fiyat : 4.985 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

BU TURA KAYITLARIMIZ KAPANMIŞTIR

Tanzanya & Zanzibar
24 Şubat - 05 Mart 2017

 

 

 

 
   
Doğanın bakirliği açısından Afrika’nın en güzel rezervleri olan Serengeti Parkı ve Ngorongoro Krateri’ni barındıran Tanzanya, Tanganika ve Zanzibar’ın birleşmesinden oluşmuş bir ülke. Dünyada hayvan yoğunluğunun en yüksek olduğu bu topraklarda rüya gibi safariler yapıp, buralarda yaşayan Masai halkı ile tanışma imkânı bulabilirsiniz. Efsanevi Zanzibar Adası ise denizi, renkleri, kokuları ve tarihî Stone Town şehrinin görkemli mimarisiyle seyahate egzotik bir son nokta koymak için sizleri beklemekte. 
Kısacası Tanzanya ve Zanzibar, Doğu Afrika’da unutulmaz bir deneyim yaşamak isteyenler için özel bir seyahat... swahili dilinde 'problem yok' manasında kullanılan
 
 • Turun bu mevsimde yapılmasının sebebi, birer UNESCO Dünya Doğa Mirası olan NgoroNgoro Koruma Parkı ve Serengeti’nin güney ovalarında, Aralık-Mart aylarının arasında dünyanın en büyük otçul hayvan göçünün gerçekleşmesi.
 • Doğal güzelliklerinin yanında, UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi’nde yer alan, çok özel bir atmosfere sahip tarihî Zanzibar'ın başkenti Stone Town şehride tur programında yer almakta.
 • Seyahat Tanzanya’da konforlu 4 çeker arazi aracıyla gerçekleşecek. Yukarıya doğru açılan, güneşten ve yağmurdan koruyan tavanları sayesinde ayağa kalkarak çevreyi daha rahat görebilir ve daha kolay fotoğraf çekebilirsiniz. Zanzibar Adası’nda ise seyahat minibüsle devam edecek.
 • Safariler esnasında ki konaklamaları iyi konumlu ve konforlu lodgelarda yapacağız. Zanzibar Adası’nda ise denizin keyifini tam çıkarabilmeniz için güzel konumlu, muhteşem kumsala sahip bir otelde seyahati tamamlayacağız.
TUR PROGRAMI
24 Şubat Cuma İstanbul – Arusha

Türk Hava Yolları ile saat 19:00'da Arusha’ya hareket.

25 Şubat Cumartesi Nairobi - Arusha - Manyara Millî Parkı – Ngorongoro/Karatu

Saat 01:50'de Kilimanjaro uluslararası havalimanına varışı takiben rehber-şoförünüz tarafından karşılama. Afrika'nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro ve Meru dağlarının bir fon oluştuğu bölgede yer alan safarilerin başlangıç noktası Arusha'ya transfer. Bir saatlik bir yolculuktan sonra otelimize varış ve yerleşme. Birkaç saatlik bir dinlenmeden sonra, Arusha'nın güneybatısında yer alan ve Kuzey Tanzanya'nın en küçük millî parkı olan Manyara'ya doğru yola devam. Bu park, muhteşem manzaraları sunan Rift Vadisi ve Manyara gölü arasında çok sayıda aslan, fil, zürafa, bufalo suaygırı gibi hayvan türlerinin yanı sıra binlerce kuş barınmaktadır. Öğle yemeği safari esnasında Manyara Gölü manzaralı bir lodge'da. Öğleden sonra, Rift Vadisi’nin yarı-kurak savanlarını terk ederek, Ngorongoro’nun güneydoğu yamaçlarının yemyeşil ormanlara doğru yolculuk. Akşamüstü, Ngorongoro Koruma Parkı'nın hemen güney doğusundaki Karatu bölgesine varış. Dağlık Kuzey bölgesinin zengin mineralli volkanik toprağının sayesinde ideal bir ekim alanı olan Karatu’da, çok sayıda kahve plantasyonu görmek mümkün. Oldeani Yanardağı’na bakan, çok güzel manzaralara hakim, eski kolonyal çiftlik tarzındaki lodge'umuza varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

26 Şubat Pazar Ngorongoro/Karatu - Serengeti Millî Parkı

Kahvaltının ardından, Serengeti Millî Parkı’na doğru hareket. Parka giriş yapmadan önce, bir Masai köyü gezisi. Masailer Doğu Afrika'nın en büyük ve eski kabilelerinden biridir. Tahminen bir milyon Masai insanı Kuzey Tanzanya ve Güney Kenya sınırları içinde yaşamaktalar. Hayvanların göç mevsimini takip eden Masailer, sığır sürülerini daha iyi otlatabilmek için iki ülke arasında yarı göçebe bir hayat sürmekteler. Hayvancılıkla geçinen Masailar doğal hayata, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olarak yaşamaktalar. Serengeti Millî Parkı’nın güneydoğusundaki Naabi Hill kapısından giriş yaptıktan sonra piknik şeklinde öğle yemeği. 1951 yılında kurulan Tanzanya’nın en eski ve en popüler millî parkı olan Serengeti, safari için akla gelebilecek en güzel yerlerden biridir. Doğuda Ngorongoro, kuzeyde Masai Mara (Kenya), batıda ise Viktorya Gölü ile sınırlanmakta. Serengeti’de büyük bufalo, fil, gnu (wilderbeest), zebra ve zürafa sürülerini, Grant ceylanı, “topi” “kongoni” ile “hartebeest” antilop türlerini, Impala, çakal, yaban domuzu ve maymunu her mevsimde görmek mümkün. Ayriyeten parkta yaşayan 500 kuş türü tespit edilmiş. Park aslan, çita, sırtlan ve leopar gibi yırtıcı hayvanları ile de ünlü. Serengeti, adını Masaiların dilinde “uçsuz bucaksız” anlamına gelen Siringet’ten almakta. Safariden sonra, parkın güneybatısına doğru yola devam. Akşamüstü Serengeti'nin düzlüklerine bakan Nyarboro Tepesi’ndeki lodge'umuza varış ve olağanüstü bir safari deneyimi için burada iki gece geçirmek üzere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

27 Şubat Pazartesi Serengeti Millî Parkı

Aralık'tan Mayıs'a kadar her yıl, dairesel bir hareket şeklinde olan ve yaklaşık bir buçuk milyondan fazla gnu (bir tür öküz başlı Afrika antilopu), 200 bin zebra ve 300 bin ceylan dan oluşan dünyanın en büyük otçul hayvan göçü bu mevsimde NgoroNgoro Koruma Parkı bölgesinde ve Serengeti Millî Parkı’nın güney ovalarında gerçekleşmekte. Göç, her gün daha yeşil otlaklar bulabilmek ve hayatta kalmak için durmaksızın hareket etmek zorunda olanların muhteşem hikayesi. Türlerinin devamlılığını koruyabilmek için üremek zorunda olan bu canlıların aştıkları engelller ve katettikleri mesafeler ise son derece hayranlık uyandırıcı. Gün boyunca UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Serengeti Millî Parkı’nda safari. Serengeti, çok sayıda hayvan türünün yanında, dünya'nın en büyük “Big cats” yani büyük kediler olarak adlandırılan aslan, çita ve leopar popülasyonuna da sahip. Seronera, Banagi ve Grumeti akarsularının geçtiği 14 800 kilometrekarelik alanı kaplayan Serengeti'nin güneyinde savan düzlükleri, batısında tepeler ve ormanlar, doğusunda “kopjes” adlı kayalık oluşumları ve kuzeyinde ise çalılıklar farklı manzaralar oluşturmakta. Safari esnasında piknik şeklinde öğle yemeği. Akşam üstü lodge'a dönüş. Öğle yemeği, akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

28 Şubat Salı Serengeti Millî Parkı - NgoroNgoro Krateri

Kahvaltının ardından, Serengeti Millî Parkı’ndan ayrılarak 1959 yılında kurulan Ngorongoro Koruma Parkı bölgesine doğru yola çıkış. 1971 yılında “İnsan ve Biyosfer Rezervi” ilan edilen, aynı zamanda insan yerleşimine izin veren ve yaban hayatı için bir koruma statüsü sağlayan Ngorongoro Koruma Parkı, yeryüzünde insanların (Masailar) ve vahşi hayvanların ahenk içinde bir arada yaşadıkları tek yerdir. Safari yapmak üzere dünya'da benzeri olmayan Ngorongoro Krateri’ne iniş. 8 300 kilometrekarelik Ngorongoro Koruma Parkı’nın içinde yer alan, 1979 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan, büyüleyici Ngorongoro kalderasının keşfi. Yaklaşık 20 kilometre çapında ve 610 metre derinlikteki 260 kilometrekarelik bu doğa harikası krater, Doğu Afrika'da yaşayan ve Afrika'nın tüm büyük memelilerin yanı sıra hemen her tür hayvanın bulunduğu bir alan. Safari esnasında piknik şeklinde öğle yemeği. Akşamüstü, dünya harikaları arasında yer alan Ngorongoro kraterine hakim, enfes konumdaki lodge'umuza yerleşme. Kraterin ağzından unutulmaz bir gün batımını seyri. Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

01 Mart Çarşamba NgoroNgoro Krateri - Arusha – Zanzibar

Sabah, Ngorongoro Koruma Parkı'dan yaklaşık üç buçuk saatlik mesafede bulunan Arusha'ya hareket. Öğle yemeğinin ardından, Arusha hava meydanına transfer ve tarifeli uçuş ile efsanevi Zanzibar Adası’na Hareket. Yaklaşık bir buçuk saatlik bir uçuşla, öğleden sonra Tanzanya'nın doğusunda ve anakaradan 40 kilometre uzaklıktaki muhteşem Zanzibar Adası’na varış. 85 kilometre uzunluğunda ve 20 ile 30 kilometre arası genişliğindeki adanın kuzeydoğusunda ve harika bir denize sahip Kiwengwa'da bulunan otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

02 Mart Perşembe Zanzibar

Otel aktivitelerinden, deniz ve güneşten yararlanmak için serbest gün. 12 hektarlık bir doğa parkı içindeki otel göz kamaştırıcı Kiwengwa kumsalında bulunmakta. Öğle yemeği, akşam yemeği ve geceleme otelde.

03 Mart Cuma Zanzibar

Otel aktivitelerinden, deniz ve güneşten yararlanmak için serbest gün.

04 Mart Cumartesi Zanzibar / Stone Town

Sabah, otelden ayrılarak Zanzibar’ın başkenti Stone Town’a hareket. Öğle yemeğinden sonra yüyüyerek, “taş şehi” anlamına gelen Stone Town'un daracık, dolambaçlı sokaklarının ve sahilinin keşfi. UNESCO tarafından koruma altına alınan Stone Town'un görkemli yapılarının çoğu Oman sultanları tarafından XIX. yüzyılın ilk yarısında inşa edilmiş. Bir zamanlar Afrika’nın doğu kapısı olan Zanzibar baharat ve fildişi ticaretinin merkeziydi. Ayriyeten Zanzibar, Batı Afrika’daki Gorée Adası gibi köle ticaretinde çok önemli bir yere sahipti. Gezinin ardından, şehir merkezindeki otelimize transfer ve yerleşme. Restoran ve barın bulunduğu otelin terasından, Stone Town ve Hint Okyanusu'nun 360 derece manzarasını seyredebilirsiniz. Günün geri kalan kısmı serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

05 Mart Pazar Zanzibar – İstanbul

Zanzibar havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 06:25'te hareketle 13:45'de İstanbul'a varış.

 
OTELLER
Karatu: Ngorongoro Farm House 4*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ngorongoro: Ngorongoro Sopa Lodge 4*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Serengeti: Serengeti Sopa Lodge 4*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Zanzibar / Kiwengwa: Blue Bay Beach Resort 5*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Zanzibar / Stone Town: Maru Maru Hotel 4*
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Uçak Dahil Tur Ücretleri
 1. İki kişilik odada kişi başı
 2. 4.985 USD (14.955,00 TL *)
 1. Tek kişilik oda farkı
 2. 635 USD (1.905,00 TL *)

 

* Fiyat yayımlandığı 01.11.2016 tarihinde geçerlidir.

Bu seyahatte sadece 3 adet tek kişilik oda mevcut.

Rezervasyon Şartları:
 • Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir.
 • Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır.
 • Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Arusha/Zanzibar/Dar Es Salaam/Istanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 9. güne kadar 8 akşam yemeği;
 • 2. günden 9. güne kadar 8 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Yerel rehber ve şöför bahşişleri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Seyahat sigorta paketi.*
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize.

*Zorunlu paket tur sorumluluk sigortası yaş limiti olmaksızın tüm seyahat ücretlerine dahildir. Ancak, Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası 70 yaşına kadar olan yolcular için seyahat ücreti kapsamında olup, 70 yaş ve üzeri sigortalılara uygulanacak %100 ilave prim tur ücretinin kapsamı dışındadır. Prim miktarları aşağıda belirtimiş olup, bu ücretlerin seyahat tutarına artı olarak ilave edilmesi gerekmektedir.

 

 •  Kişi başı tur bedeli 1.000 € ile 2.000 € arası olan turlarda kişi başı +14,50 €
 •  Kişi başı tur bedeli 2.001 € ile 3.500 € arası olan turlarda kişi başı +20,00 €
 •  Kişi başı tur bedeli 3.501 € ile 5.500 € arası olan turlarda kişi başı +35,00 €
 •  Kişi başı tur bedeli 5.501 € ile 7.500 € arası olan turlarda kişi başı +50,00 €

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için günde, kişi başına 5$ düşünmek gerekir.

Aşı

 

 

Bu yolculuk için sarı humma aşısı gerekmektedir.

Tavsiye

 

 

Tanzanya seyahati için yanınıza almanız gerekenler ve tercih etmeniz gerekenler listesi:

 1. Uluslararası sağlık sertifikası (Sarı humma aşısı için).
 2. Pamuklu giysiler. Safari için doğa’ya yakın renkli giysileri tercih ediniz. Kırmızı gibi, mavi hatta beyaz ve parlak renklerinden kaçının. Yeşil, bej ve kahve renkler hayvanların dikkatini çekmeyen ve toza karşı ideal renklerdir.
 3. Güneş gözlüğü, şapka, güneş kremi.
 4. El lambası.
 5. Sürekli kullanmanız gereken ilaçları ve sıtma ilaçlarının yanı sıra, sivrisinek ilacı, antibiyotik, aspirin veya ağrı kesiciler, ishal ilacı, göz damlası...
 6. Dürbün.
 7. Elektrik 220 V dır. Prizler İngiliz tipidir. Adaptör gerekmektedir.
 8. Bol ufak kupürlü USD tercih ediniz. Euro ve kredi kartları otellerde kabul edilmektedir.
 9. Yumuşak çantalar (valizden daha pratik ve daha hafiftir). İç hatlar uçuşlarında bagaj limiti 15 kg’dır.

Tur Otelleri

Vize: Tanzanya için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir. Altı ay geçerli pasaport gerekmekte.

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi