Vietnam, binlerce yıllık bir kültüre ve rüya gibi manzaralara sahip, yüksek dağlarla Çin Denizi arasında uzanan bir ülke... bu topraklar kuzeyden güneye birbirinden farklı yüzler gösterir: Hanoi kenti; sömürgecilik devri mimarisiyle Tonkin; Kızıl Nehir; Hoa Lu ve Ha Long Körfezi'nin büyüleyici manzaraları; emperyal şehir Hue; tüccarların tarihi limanı Hoi An ve de eski Saygon, yeni Ho Chi Minh City... Mekong Nehri’nin büyüleyici manzaralarına doğru yapacağınız bu yolculukda Laos’un nasıl insanoğlu ile doğa arasında bir barış ve uyum sığınağı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ülkenin eski başkenti Luang Prabang adeta zamanın dışında kalmış bir bahçe kenti andırmakta. Kamboçya ise, yaşayanlarının hayatlarını Mekong Nehri’nin ve Tonle Sap Gölü’nün ritmine göre ayarladıkları küçük bir ülke. Buna karşın Khmer İmparatorluğunun ve harika Angkor Tapınakları’nın azameti gezenlere unutamıyacakları renkler sergilemekte... 

 

Vietnam, binlerce yıllık bir kültüre ve rüya gibi manzaralara sahip, yüksek dağlarla Çin Denizi arasında uzanan bir ülke... bu topraklar kuzeyden güneye birbirinden farklı yüzler gösterir: Hanoi kenti; sömürgecilik devri mimarisiyle Tonkin; Kızıl Nehir; Hoa Lu ve Ha Long Körfezi'nin büyüleyici manzaraları; emperyal şehir Hue; tüccarların tarihi limanı Hoi An ve de eski Saygon, yeni Ho Chi Minh City... Mekong Nehri’nin büyüleyici manzaralarına doğru yapacağınız bu yolculukda Laos’un nasıl insanoğlu ile doğa arasında bir barış ve uyum sığınağı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ülkenin eski başkenti Luang Prabang adeta zamanın dışında kalmış bir bahçe kenti andırmakta. Kamboçya ise, yaşayanlarının hayatlarını Mekong Nehri’nin ve Tonle Sap Gölü’nün ritmine göre ayarladıkları küçük bir ülke. Buna karşın Khmer İmparatorluğunun ve harika Angkor Tapınakları’nın azameti gezenlere unutamıyacakları renkler sergilemekte... 

Tur Tarihleri : 1. 24.02.2017 - 10.03.2017
Fiyat : 4.645 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Vietnam & Laos & Kamboçya
24 Şubat – 10 Mart 2017

 

Hem Vietnam ve Laos, hem de Kamboçya’nın en güzel yörelerini rahatlıkla görüp, keşfedeceğiniz bir seyahat programı.

Seyahat programında bulunan Hoi An, Hue, Halong Körfezi, Hoa Lu, Luang Prabang ve Angkor UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta.

Uzak mesafeleri hava yoluyla geçerek yorulmadan ve zaman kaybetmeden seyahat edebileceğiniz ve herkezin rahatlıkla katılabileceği bir tur.

Üç ülkede de son derece kaliteli ve konforlu otellerde konaklayacağız.

Hiç bir extraya gerek duymayacağınız ve bütün yemeklerin ve hatta bazı gösterilerinde programa dahil olduğu bu turda Uzak Doğu’nun en ilginç ülkelerinden üçünü keşfedeceksiniz.

 

TUR PROGRAMI

 

24 Şubat – Cuma İstanbul - Singapur

Singapur Hava Yolları ile saat 13:25'te hareketle Singapur'a hareket.

25 Şubat – Cumartesi Singapur - Ho Chi Minh City (Vietnam)

Saat 05:45'te Singapur'a ve 09:50’de hareketle saat 11:00'de Güney Vietnam’da bulunan Ho Chi Minh City'ye gelerek karşılama. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından şehir merkezindeki otelimize transfer. Eskiden Saygon adıyla tanınan şehirin adı, 1975'de Amerikalılar Vietnam Savaşını kaybederek ayrıldıktan sonra, efsanevi lideri Ho Chi Minh’in anısına Ho Chi Minh City olarak değiştirilmiş. Öğleden sonra, ekonomik başkenti olan Ho Chi Minh City şehir turu için hareket şehrin göbeğindeki eski koloniyal mahallede bulunan Fransızlardan kalma Opera binası, katedral, Eiffel Kulesi'ni tasarlayan Gustave Eiffel'in yaptığı postahane, eski Güney Vietnam'ın yönetim merkezi olan Reunification (yeniden birleştirme) Sarayı, Savaş Anıları Müzesi gezileri. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

26 Şubat – Pazar Ho Chi Minh City – Tay Ninh - Cu Chi – Ho Chi Minh City

Sabah, Ho Chi Minh’in yaklaşık 100 kilometre kuzeybatısında bulunan, Cao Dai dininin merkezi olan Tay Ninh’e doğru hareket. Buda, Konfüçyüs, Lao Tseu, Hz. İsa, Hz. Muhammet ve birçok ruh, aziz ve Victor Hugo, Descartes, Pasteur, Shakespeare ve Lenin gibi tanınmış edebiyatçı, bilim adamı ve politikacının anıldığı dinin meşhur ana Tapınağı’nı öğle duaları sırasında ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından 35 kilometre kuzeybatısında bulunan Cu Chi kırsal bölgesine doğru yola devam. Serbest bombalama bölgesi ilan edildiği için Vietnam savaşının en yoğun yaşandığı bu bölgede, savaş esnasında Amerikan birliklerine karşı Viet Kong tarafından kullanılmış olan ve uzunluğu 250 kilometreyi aşan yeraltı tünelleri ve bölge’nin keşfi. Gezinin ardından, Ho Chi Minh’e dönüş. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

27 Şubat – Pazartesi Ho Chi Minh City – Danang – Hoi An

Kahvaltının ardından, Cho Lon (Chinatown) adlı Çin mahallesinde bulunan renkli ve hareketli Binh Tay çarşısına hareket. Daha sonra, tavandan sarkan dev tütsüleriyle farklı bir atmosfere sahip Thien Hau Pagodası; Giac Lam Pagodası ve Vietnamlıların üstün oldukları lake sanatının yapıldığı tipik bir lake atölyesini ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Ho Chi Minh’de son gezintiler ve Ben Thanh pazarı, Le Loi ve Nguyen Hue gibi şehir merkezinin caddelerinde alış veriş yapabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra, havalimanına transfer. Vietnam Hava Yolları ile bir saat yirmi dakikalık bir uçuşla ülkenin ortasında ki Danang'a varış. Karşılamadan sonra Hoi An’a hareket. Yerel bir restorandan akşam yemeğinin ardından, Thu Bon Nehri’nin kıyısındaki otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelde.

28 Şubat – Salı Hoi An – Danang – Hue

XVI. yüzyıldan XIX. yüzyıla kadar önemli bir liman olan, Çinli ve Japon tüccarların merkezi, sevimli küçük şehir Hoi An’ın oldukça iyi korunmüş tarihî merkezine otobüsle hareket. Diğer şehirlerden kendisini kolayca ayıran özelliklere sahip Hoi An’ın UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan tarihî merkezinin yürüyerek keşfi: eski tüccarların yaşadığı sömürgecilik dönemi mimarisinden örnekler sunan Küçük sokaklar, çiçekli balkonlarla süslü geleneksel evler, pagodalar, el sanatları atölyeleri, pazar, eski liman ve üstü kapalı Japon Köprüsü… Kağıt lambaların yapımını görebileceğiniz bir atölye ziyaretinden sonra, yerel bir restoranda öğle yemeği. Ardından, Danang’a hareket ve Cham kültüründen kalan en güzel eserlerin sergilendiği Champa Arkeolojik Müzesi gezisi. Daha sonra, kuzeyle güney arasındaki iklim sınırı olan ve nefis manzaralar sunan Hai Van Bulutlar Geçidi’nden geçerek Hue şehrine doğru yola devam. Akşamüstü varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

 

01 Mart – Çarşamba Hue – Hanoi

17. paralelde bulunan Hue, 1687’den yıkılana dek 100 yıl boyunca Annam bölgesinin ve sonra Nguyen Sülalesi döneminde 1802 ile 1945 yılları arasında birleşmiş Vietnam’ın başkentliğini yapmış. Kahvaltının ardından, eski başkenti keşftmek üzere hareket. Beijing’ deki Yasak Şehri” andıran ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan İmparatorluk Sarayı olan Hue Kalesi’ni ziyaret. Daha sonra, şehrin dışında bulunan İmparator Minh Mang’ın Mezarı’nı görmek üzere otobüsle hareket. Son olarak, Parfüm Nehri olarak da tanınan meşhur Huong Nehri’nin kıyısında bulunan ve Hue'nin simgesi olan zarif Thien Mu Pagodası gezisi. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, havalimanına transfer ve bir saat on dakikalık bir uçuşla Vietnam’ın başkenti Hanoi'ye varış. Karşılamadan sonra, şehir merkezine transfer ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

 

02 Mart – Perşembe Hanoi – Halong

Kahvaltının ardından, aralarında Viet’lerin de olduğu, Vietnam’ı oluşturan elliyi aşkın etnik grup hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz Vietnam Etnografi Müzesi’ni ziyaret. Daha sonra, köylülerin sığırlarla çalıştığı çeltiklerin arasından geçerek Halong Körfezi'ne otobüs ile hareket. Öğlene doğru Halong Körfezi’ne varış ve geleneksel jonk adlı ahşap tekneye transfer. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve yerel dilde Ejderhanın denize indiği yer anlamına gelen, denizden fışkıran 3 binden fazla dik kayalıktan oluşan Halong Körfezi'nin farklı biçimlerdeki adaları arasında, sarkıt ve dikitli dev mağaralarında gezildiği beş saat süren tekne gezisi ve tekne üzerinde deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeği. Gezinin ardından, Halong’da bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

03 Mart – Cuma Halong – Hoa Lu (Thung Nang) – Hanoi

Kahvaltıdan sonra, tipik manzaralı Kızıl Nehir deltasından geçerek UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Hoa Lu bölgesine hareket. Yol üzerinde geleneksel kuklaları ile ünlü Vinh Bao köyünde mola ve su kuklalarını yaratan zaanatkarlar ile tanışma imkanı. Vietnam’ın geleneksel tiyatrosu olan Su Kuklaları gösterisinin ardından Hoa Lu’ya doğru yola devam. Hanoi'in güneydoğusunda bulunan ve X. yüzyılda Vietnam'ın başkenti olan Hoa Lu'ya öğle yemeği için varışı takiben, Bich Dong Pagodası gezisi. Daha sonra, Thung Nang iskelesinden hareketle pirinç tarlaları ve dik kayalıklar arasında, kadınların genelde ayaklarıyla kürek çekerek kullandıkları bir tür kayık olan sampanlarla Tam Coc mağaralarına kadar güzel ve şaşırtıcı bir doğanın içinde gezinti. Gezinin ardından, Hanoi’ye doğru yola devam. Akşamüstü Hanoi’ye varış. Yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından otele yerleşme. Geceleme otelde.

 

04 Mart – Cumartesi Hanoi – Luang Prabang (Laos)

Bugün, efsanevi Hoan Kiem Gölü etrafında gelişen ve Vietnam kültürü’nün önemli bir parçası olan Hanoi şehir turu için hareket. İlk olarak halkın Ho Amca dediği Vietnam devriminin mimarı ve Sosyalist Vietnam Cumhuriyeti'nin kurucusu Ho Chi Minh’in mumyasının sergilendiği Ho Chi Minh mozolesi (dıştan), 1958'den 1969'da ölümüne dek son ikametgahı olan kazıklar üzerine inşa edilmiş evi ve lotus çiçekli bir havuzun ortasından yükselen zarif “Tek Sütunlu Pagoda”nın keşfi. Ardından, başkentin en büyük gölü olan Ho Tay'ın kıyısındaki şehrin en eski pagodası Tran Quoc’u ziyaret. Daha sonra, Hoan Kiem Gölü ve romantik bir kırmızı köprü ile ulaşılan Ngoc Son Tapınağı’nın gezilmesi. Öğle yemeğinden sonra, Vietnam'ın ilk üniversitesi olan ve Konfüçyüs Tapınağı’nı da barındıran XI. yüzyıldan kalma “Van Mieu” adlı Edebiyat Tapınağı’nı ziyaret. Ardından, Fransız sömürge mahalle ve loncaların bulunduğu, şehrin kalbindeki son derece renkli ve hareketli sokaklar arasında bisikletli çekçek arabalarıyla gezinti. Akşamüstü, Hanoi havalimanına transfer. Laos Hava Yolları ile UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Laos’un eski kraliyet başkenti Luang Prabang’a uçuş. Varışı takiben karşılama ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

 

05 Mart – Pazar Luang Prabang – Khuang Si - Luang Prabang

Kahvaltının ardından, UNESCO tarafından restore edilen görkemli ahşap villasını ve 1975 senesine kadar bir dini liderlerin ikametgahı olan Vat Mai’yi ziyaret. Daha sonra, kraliyet başkentini ve Mekong Nehri’nin harika bir panoromasını göreceğiniz 320 basamaklı Phousi Dağı'na çıkış. Geleneksel kağıt ve dokumacılık yapıldığı bir köyün gezilmesinin ardından yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, gür bir tropikal bitki örtüsünün ortasında bulunan Kuangsi Şelaleleri’ne hareket. Yolculuk esnasında, HMong etnik gruplarının yaşadığı Ban Thinkeo ve Khmulerin yaşadığı Ban Thapene köyleri gezisi. Akşamüstü Luang Prabang’a dönüş. Akşam yemeği geleneksel Baci seremonisi ve danslar eşliğinde yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

 

06 Mart – Pazartesi Luang Prabang – Pak Ou - Luang Prabang

Sabah, şehrin keşfine devam. Eski kraliyet sarayı olan Ulusal Müzeyi gezdikten sonra, şehrin en önemli pagodasının gezisi: Mekong Nehri’ne hâkim ve yere kadar inen üst üste çatılarıyla Luang Prabang’ın en güzel mabedi olarak kabul edilen XVI. yüzyılda inşa edilmiş Wat Xieng Thong Tapınağı. Daha sonra, geleneksel bir gemiye yerleşerek Mekong Nehri'nin yukarı istikametinde bulunan Pak Ou’ya doğru hareket. Yolculuk sırasında, piknik şeklinde öğle yemeği. Nam Ou Nehri'nin ağzında bulunan Pak Ou köyünde, Mekong’un kıyısında yükselen sarp bir kayalık içinde yüzlerce Buda heykeli barındıran kutsal Pak Ou Mağaraları’nı ziyaret. Dönüş yolculuğun sırasında, XVIII. yüzyıla ait freskleri ile Vat Longkhoune Tapınağı’nı gezdikten sonra, yerel pirinç alkolünün üretilme yöntemini öğrenebilmek için ve Mekong halkının geleneksel yaşamı keşfedebileceğiniz Ban Xang Hai köyünde mola. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

 

07 Mart – Salı Luang Prabang – Siem Reap (Kamboçya)

Sabah, bir renk cümbüşü sergileyen Luang Prabang pazarında serbest zaman. Ardından, havalimanına transfer ve öğlene doğru Laos Hava Yolları ile Siem Reap'e uçuş. Kamboçya'nın kuzeybatısında bulunan Siem Reap, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan muhteşem Angkor Arkeolojik Parkı’na 3 kilometre mesafede. Ormanın içinden yükselen ve Khmer medeniyetinin en önemli şaheserlerini barındıran Angkor, IX.-XIV. yüzyılları arasında bu bölgede hüküm süren Khmer kralları tarafından kurulmuş.
Siem Reap'e varışı takiben karşılama ve otele transfer. Daha sonra, Kamboçya'nın kalbini oluşturan ve bölgeye hayat veren ve ekosisteminin çeşitliliğin sayesinde UNESCO Dünya Biyosfer Rezerv Alanı olarak ilan edilmiş Tonle Sap Gölü’ne hareket. Güneydoğu Asya’nın en büyük tatlısu gölünün harika tabiyatı ve eşsiz manzaraları eşliğinde, göl üzerinde yüzen köylerde geleneksel yaşamlarını sürdüren bölge halkının günlük hayatları ve yaşam tarzlarına tanık olacağınız çok ilginç ve güzel bir tekne turu. Mechrey balıkçı köyünün yüzen ilkokulu ve bir adacıkta bulunan pagodasının ziyaretleri. Gezinin ardından Siem Reap'e dönüş. Akşam yemeği, şehrin eski merkezi olan Old Siem Reap’in pazarına yakın bir restoranda. Geceleme otelde.

 

08 Mart – Çarşamba Siem Reap

Sabah, eski başkent Angkor Thom gezisi: Güney Kapısı, Budizm’in gülümseyerek acılı insanların acılarını alan dört değişik yüzünün betimlendiği 54 kuleli Bayon Tapınağı, bir dağı anımsatan Baphuon Tapınağı, Kraliyet Sarayı, Phimeanakas Tapınağı ve Büyük Havuz, çeşitli kabartmalarla süslenmiş uzun Fil Terası ve Cüzzamlı Kral Terası gezileri. Daha sonra, kutsal Srah Srang Gölü, Banteay Kdei Tapınağı ve XII. yüzyılın ortalarında Kral VII. Jayavarman tarafından inşa ettirilen devasa ağaç kökleriyle kaplı Ta Phrom Manastırı gezileri. Öğle yemeğinden sonra, Kral II. Suryavarman’ın eseri olan, tüm tapınakların arasında en önemlisi sayılan, bölgeye adını veren ve Khmer mimarisinin ve sanatının bir başyapıtı olan, Hindu tanrısı Vishnu'ya adanmış muhteşem Angkor Wat gezisi. Akşam yemeği geleneksel Khmer Apsara dans gösterisi eşliğinde. Geceleme otelde.

 

09 Mart – Perşembe Siem Reap - Singapur

 

Sabah, X. yüzyılda pembe kumtaşından inşa edilerek dantel gibi oymalarla betimlenmiş, “Kadınlar Tapınağı” olarak da anılan klasik Khmer sanatının mücevheri muhteşem Banteay Srei ile “küçük Angkor Wat” denilen Banteay Samre tapınakları gezileri. Siem Reap’e dönüşte bir ipek atölyesini ziyareti. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, dönüş yolculuğunuza rahatça hazırlanabilmeniz için otelimize dönüş. Öğleden sonra havalimanına transfer ve Silk Air Hava Yolları ile saat 18:55’te hareketle saat 22:10'da Singapur'a varış.

10 Mart – Cuma Singapur - İstanbul
 
Singapur Hava Yolları ile saat 01:50'de hareketle saat 07:25'te İstanbul'a varış.
 
OTELLER
 
Ho Chi Minh: Sofitel Plaza Saigon 5*
 

video thumbnail  video thumbnail  video thumbnail

Hoi An: Hotel Royal Hoi An 5*

video thumbnail  video thumbnail  video thumbnail

Hue: Imperial Hotel 5*

video thumbnail  video thumbnail  video thumbnail

Hanoi: Sofitel Plaza Hanoi 5*


video thumbnail  video thumbnail  video thumbnail

Halong: Novotel Halong Bay 4*

video thumbnail  video thumbnail  video thumbnail

Luang Prabang : Villa Santi Resort 4*

video thumbnail  video thumbnail  video thumbnail

Siem Reap: Angkor Village Resort 5*

video thumbnail  video thumbnail  video thumbnail

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi