• 4*+ M/S SERENITY GEMİSİ İLE

 • ROMANTİK REN TURU

 •  

  ROMANTİK REN TURU HOLLANDA & BELÇİKA

  • Thy ekonomi sınıfı uçuşlar
  • Gemide tam pansiyon konaklama
  • Türkçe rehber garantisi ile

 

 

 

 

 


 

 • 4*+ M/S SERENITY GEMİSİ İLE

 • ROMANTİK REN TURU

 •  

  ROMANTİK REN TURU HOLLANDA & BELÇİKA

  • Thy ekonomi sınıfı uçuşlar
  • Gemide tam pansiyon konaklama
  • Türkçe rehber garantisi ile

 

 

 

Tur Tarihleri : 1. 23.05.2018 - 30.05.2018
Fiyat : 1.299 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.3433 TL, EURO : 6.0772TL

LALE ZAMANINDA NEHİRDEN HOLLANDA & BELÇİKA 

M/S SERENITY GEMİSİ İLE

7 gece 8 gün

23 MAYIS - 30 MAYIS 2018

      

1.GÜN 23.05 (Çarşamba)   İSTANBUL -  AMSTERDAM  

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1951 sayılı sefer ile saat 07:00’de hareket. Saat 09:40’da varışta arzu eden yolcularımız için ekstra Amsterdam & Rotterdam & Den Haag & Delft turu.

Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır.

RotterdamHollanda’nın Amsterdam’dan sonra nüfus olarak 2. büyük şehirdir, Avrupa'nın en büyük limanını bünyesinde barındırır. II. Dünya Savaşı sırasında,Rotterdam, Alman Hava Kuvvetleri tarafından neredeyse tamamen yok edilmiştir.

Lahey (Hollandaca: Den Haag), Hollanda'da Güney Hollanda eyaletinde Hollanda Krallığı devletinin efektif başkenti olan ve içinde bulunduğu eyaletin merkezi olan şehirdir. Lahey Hollanda Krallığı hükümetinin, bakanlıklarının, parlamentosunun, Hollanda Yüksek Mahkemesi'nin ve Hollanda Devlet Konseyi'nin bulunduğu şehirdir. Hollanda Kralı Willem-Alexander'ın oturduğu saray "Huis ten Bosch" ve çalışma yeri "Noordeinde Sarayı" Lahey'de bulunmaktadır.

Delft,güney Hollanda’da kanalları, eski yapıları, maavi renkli porselenleriyle ünlü tipik bir Hollanda şehridir. Şehir sokaklarının çoğunluğu kanal kenarlarında olup; kanalın iki tarafındaki sokaklar birbiriyle kanal köprüleriyle bağlıdır. Şehrin bu kanal Şehri olma Özelligi Delft'i Çok turist Çeken bir Şehir yapmaktadır. Tur sonrasında saat 16:00’da gemiye transfer.

Gemide hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma ve kabinlere yerleşme. Hoşgeldiniz kokteylinden sonra gemide akşam yemeği. Arzu eden yolcular için ekstra kanal ve Red light turu.

Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz.Geceleme gemide.

2.GÜN 24.05(Perşembe)   AMSTERDAM  

Gemide sabah kahvaltısı. Arzu eden yolcular için ekstra Volendam and Zaanse Schan turu.

Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz

Tur sonrasında gemiye transfer. Saat 13:00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeği. Serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN 25.05(Cuma)      KÖLN

Gemide sabah kahvaltısı. Ren nehrinin birbirinden etkileyici manzaralarını seyrederek yol alacaksınız. Gemide öğle yemeği ve saat 13:00de Köln’e varış. Arzu eden yolcular için ekstra Köln & Bonn & Düsseldorf turu.

Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır.Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Ayrıca Düsseldorf Vilayeti´nin de merkezidir. Ren Nehri kıyısında kurulmuş  festival,moda ve fuar kentidir. Kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln bulunmaktadır. Kente adını Düssel deresi verir.

Akşam yemeği ve geceleme gemide. Saat 22:00de geminin hareketi

4.GÜN 26.05(Cumartesi)    ROMANTİK REN GEÇİŞİ-RUDESHEIM

Gemide sabah kahvaltısından sonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek  ve Lorelei Kayalıklarını,  Şatoları  çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek yol alacaksınız. Gemide öğle yemeği ve saat 13:00de Rudesheim’a varışta arzu eden misafirlerimiz Ekstra Koblenz ve Siegfried mekanik Müzik Müzesi ve Rudesheim turunu yapabilirler.

Ren nehri ve Mosel nehrinin birleştiği yerdir  ve adını da  bundan alan Koblenz kavşak demektir. Bu şehirde bulunan kilise, saray ve malikaneler 2000 yıllık tarihi göz önüne serecektir. Daha sonra 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız.

Gemide akşam yemeğinden sonra ise ünlü  Drosselglasse açıkhava dans yeri ve tavernalarında  gecenizi renklendirebilirsiniz. Saat 23:00de geminin hareketi.

5.GÜN 27.05(Pazar)    MANHEIM - SPEYER

Saat 08:00de Manheim’a varışta arzu eden yolcularımız için ekstra (panoramik)  Manheim & Frankfurt & Heidelberg & Speyer  turu(tam gün kumanyalı tur olup bu tura katılanlar gemiye Speyerden bineceklerdir).Saat 09:30da geminin hareketi. Saat 12:00de Speyer’e varış.

Frankfurt am Main, Main nehri kıyısında kurulmuş olan, 690.000'den fazla nüfusuyla Hessen eyaletinin en büyük, Berlin, Hamburg, Münih ve Köln'den sonra Almanya'nın beşinci büyük şehridirHeidelberg turu. Heidelberg güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır.

Saat 20:00de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6.GÜN 28.05(Pazartesi)   STRASBOURG

Saat 08:00de Strasbourg’a varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstraStrasbourg & Colmar ve Rıquewihr Alsace bölgeleri turu (tam gün kumanyalı tur.)
Strasbourg şehir turu ve serbest zaman.

StrasbourgFransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir.Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir.  

Colmar, Fransa'nın doğusunda Alsace - Lorraine bölgesinde yer alıyor. Ren nehrinin ise batı yakasında bulunuyor.Kasaba Alsas Şarap Yolu boyunca yer alır ve "Alsas şarap başkenti" (capitale des vins d'Alsace) olarak anılır. Colmar, çok iyi korunmuş eski şehir olmakla beraber, aralarında Isenheim Altarpiece ile Unterlinden Müzesi, birçok mimari yerler ve müzeleri ile ünlüdür.

Riquewihrise Colmar’a sadece 11 km uzaklıkta mimari tarihi ve Riesling şarapları ile ünlü Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Tur sonrasında gemiye dönüş. Saat 18:00de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide

7.GÜN 29.05(Salı)      BASEL    

Saat 08:00de Basel’e varış. Gemide sabah kahvaltısı. Arzu eden yolcular için ekstra  Zürih & Liechtenstein & Heidinin köyü (Heididorf)turu (tam gün kumanyalı tur ) .

Zürih’deZürih Gölü, Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi, eski lonca evleri, eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrasse caddesi görülecek yerler arasındadır

Liechtenstein 160km2 yüzölçümü ile Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biridir. Hanedanlığın olduğu ancak demokrasi ile yönetilen bu küçük ülke sevimli bir dağ ülkesidir.Daha sonra ünlü masal kahramanı Heidi’nin köyü Heididorf’u ziyaret edeceksiniz.
Tur sorası gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide

8.GÜN 30.05(Çarşamba )     BASEL- İSTANBUL

Gemide alınan sabah kahvaltısının ardından bagajlarımızla gemiden ayrılıyoruz. Arzu eden yolcular için ekstra Basel & Luzern turuna katılma imkanı.

Baselnüfus bakımından İsviçre’nin 3. büyük; Almanya, Fransa ve İsviçre üçgeninde yer alan bir sınır şehridir. Ülkenin en büyük liman kenti olan Basel’in ortasından Ren Nehri geçiyor. Nehir, şehri Küçük Basel ve Büyük Basel olmak üzere ikiye ayırıyor. Büyük Basel şehrin tarihi kısmını daha çok yaşayacağınız eski bir yerleşim. Küçük Basel ise şehrin modern yüzünü temsil ediyor. Ren nehri üzerinde bu iki yerleşim bölgesini birbirine bağlayan köprüler var. Şehir ayrıca uluslararası üne sahip müzeleri, mimarisi, festivalleri ve ticari fuarları ile ünlü!Daha sonra Orta İsviçre’de yer alan ve İsviçre’nin gizli başkenti diye adlandırılan Luzern’i gezeceksiniz. Ulusal kahraman Wilhelm Tellin vatanı olan bu şehir göl kenarında yer alan eski bir balıkçı şehridir. Su kulesi, üstü kapalı köprü, en güzel barok yapılardan biri olan Cizvit kilisesi ve Gotik tarzdaki Fransisken kilisesi görülecek yerler arasındadır.

Tur sonrası Havaalanına transfer ve saat 18:10da TK1926 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 22:10da varış ve gezimizin sonu.

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi