SÜPER PROMOSYON
30 Nisan tarihine kadar yapılacak kayıtlarda kabin başı 

300 € indirim4*+ M/S

SERENITY GEMİSİ İLE LALE ZAMANI

LALE ZAMANINDA NEHİRDEN HOLLANDA & BELÇİKA

  • Thy ekonomi sınıfı uçuşlar

  • Gemide tam pansiyon konaklama
  • Türkçe rehber garantisi ile

SÜPER PROMOSYON
30 Nisan tarihine kadar yapılacak kayıtlarda kabin başı 

300 € indirim4*+ M/S

SERENITY GEMİSİ İLE LALE ZAMANI

LALE ZAMANINDA NEHİRDEN HOLLANDA & BELÇİKA

  • Thy ekonomi sınıfı uçuşlar

  • Gemide tam pansiyon konaklama
  • Türkçe rehber garantisi ile
Tur Tarihleri : 1. 30.05.2018 - 06.06.2018
Fiyat : 1.299 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.3433 TL, EURO : 6.0772TL

M/S SERENITY GEMİSİ İLE ROMANTİK REN TURU
FRANSA & ALMANYA & HOLLANDA

7 GECE 8 GÜN

    

 

1.GÜN 30.05 (Çarşamba)    İSTANBUL -  BASEL

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1923  sayılı sefer ile saat 08:15’de Basel’e hareket. Saat 10:25de varışta arzu eden yolcular için ekstra Basel & Lusern turu.

Baselnüfus bakımından İsviçre’nin 3. büyük; Almanya, Fransa ve İsviçre üçgeninde yer alan bir sınır şehridir. Ülkenin en büyük liman kenti olan Basel’in ortasından Ren Nehri geçiyor. Nehir, şehri Küçük Basel ve Büyük Basel olmak üzere ikiye ayırıyor. Büyük Basel şehrin tarihi kısmını daha çok yaşayacağınız eski bir yerleşim. Küçük Basel ise şehrin modern yüzünü temsil ediyor. Ren nehri üzerinde bu iki yerleşim bölgesini birbirine bağlayan köprüler var. Şehir ayrıca uluslararası üne sahip müzeleri, mimarisi, festivalleri ve ticari fuarları ile ünlü!Daha sonra Orta İsviçre’de yer alan ve İsviçre’nin gizli başkenti diye adlandırılan Luzern’i gezeceksiniz. Ulusal kahraman Wilhelm Tellin vatanı olan bu şehir göl kenarında yer alan eski bir balıkçı şehridir. Su kulesi, üstü kapalı köprü, en güzel barok yapılardan biri olan Cizvit kilisesi ve Gotik tarzdaki Fransisken kilisesi görülecek yerler arasındadır.

Tur sonrası gemiye transfer. Gemide hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma ve kabinlere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2.GÜN 31.05(Perşembe)  BASEL

Gemide sabah kahvaltısı. Arzu eden yolcular için  Zürih & Liechtenstein & Heidinin köyü turu(tam gün kumanyalı tur )

Zürih’deZürih Gölü, Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi, eski lonca evleri, eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrasse caddesi görülecek yerler arasındadır

Liechtenstein 160km2 yüzölçümü ile Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biridir. Hanedanlığın olduğu ancak demokrasi ile yönetilen bu küçük ülke sevimli bir dağ ülkesidir.Daha sonra ünlü masal kahramanı Heidi’nin köyü Heididorf’u ziyaret edeceksiniz.

Tur sonrası gemiye dönüş. Saat 19:00da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN 01.06(Cuma)   STRASBOURG  

Gemide sabah kahvaltısı. Saat 08 :00de Strasbourg’a varış. Arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg turu .
Strasbourg
Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir.Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir.
Tur sonrasında gemiye dönüş ve öğle yemeği. Arzu eden yolcular için ekstra Colmar & Rıquewihr Alsace bölgesi turu imkanı.

Colmar, Fransa'nın doğusunda Alsace - Lorraine bölgesinde yer alıyor. Ren nehrinin ise batı yakasında bulunuyor.Kasaba Alsas Şarap Yolu boyunca yer alır ve "Alsas şarap başkenti" (capitale des vins d'Alsace) olarak anılır. Colmar, çok iyi korunmuş eski şehir olmakla beraber, aralarında Isenheim Altarpiece ile Unterlinden Müzesi, birçok mimari yerler ve müzeleri ile ünlüdür.

Riquewihrise Colmar’a sadece 11 km uzaklıkta mimari tarihi ve Riesling şarapları ile ünlü Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir.Tur sonrasında gemiye dönüş. Saat 19:00da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide

4.GÜN 02.06(Cumartesi)  SPEYER – MANHEİM

Saat 03:00’de Speyer’e varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra yürüyerek şehir turu. Gemide öğle yemeği. Arzu eden yolcularımız için ekstra Speyer &Frankfurt & Heidelberg & Manheim(panoramik)turu(tam gün kumanyalı tur). Saat 14:00de geminin Speyerden hareketi. Saat 16:00da gemi Manheim’a varacaktır.
Frankfurt am Main, Main nehri kıyısında kurulmuş olan, 690.000'den fazla nüfusuyla Hessen eyaletinin en büyük, Berlin, Hamburg, Münih ve Köln'den sonra Almanya'nın beşinci büyük şehridirHeidelberg turu. Heidelberg güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır.

Tura katılanlar Manheim’da gemiye bineceklerdir. Saat 19:00da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN 03.06(Pazar)  RUDESHEIM-ROMANTİK REN GEÇİŞİ  

Saat 01:00’de Rudesheim’a varış. Sabah gemide alınan kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra Koblenz turuna katılabilirler.
Ren nehri ve Mosel  nehrinin birleştiği yerde bulunan  ve adını da  bundan alan Koblenz  kavşak anlamına gelmektedir. Bu şehirde bulunan kilise, saray ve malikaneler 2000 yıllık tarihi göz önüne serecektir. Gemide öğle yemeğinden sonra  arzu eden yolcular  içinmini tren ile Üzüm Bağları ve Siegfried mekanik Müzik Müzesi ve Rudesheim turunu yapabilirler. Mini tren ile bağların arasında gezecek ve Müzede 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız.

Gemide öğle yemeği. Tur sonrasında gemiye dönüş. Saat 17:0de geminin hareketi. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

6.GÜN 04.06(Pazartesi)    KÖLN

Saat 02:30da Köln’e varış. Gemide sabah kahvaltı  sonrası arzu eden yolcular için ekstra Köln ve Bonn turu. Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır.Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır.
Tur sonrasında gemiye dönüş öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcular için ekstra Düsseldorf turu imkanı . Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Ayrıca Düsseldorf Vilayeti´nin de merkezidir. Ren Nehri kıyısında kurulmuş  festival,moda ve fuar kentidir. Kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln bulunmaktadır. Kente adını Düssel deresi verir

Saat 18:30da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7.GÜN 05.06(Salı)  AMSTERDAM  

Gemide sabah kahvaltısı. Ren nehri manzaraları eşliğinde yolculuk. Öğlen 12:30da Amsterdam’a varış. Gemide öğle yemeğinden sonra dileyen misafirler ekstra Volendam and Zaanse Schaan  & Amsterdam turuna katılabilirler.

Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak, meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz. Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır.

Tur sonrası gemiye dönüş ve akşam yemeği. Arzu eden yolcular için Amsterdam’da ekstra Kanal ve Red light turu. Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.

8.GÜN 06.06(Çarşamba )    AMSTERDAM-İSTANBUL

Gemide sabah kahvaltısının ardından kabinlerin boşaltılması, bagajlarımız ile gemiden ayrılıyoruz. Serbest zaman veya arzu eden yocularımıziçin ekstra Rotterdam & Den Haag & Delft turu.

RotterdamHollanda’nın Amsterdam’dan sonra nüfus olarak 2. büyük şehirdir, Avrupa'nın en büyük limanını bünyesinde barındırır. II. Dünya Savaşı sırasında,Rotterdam, Alman Hava Kuvvetleri tarafından neredeyse tamamen yok edilmiştir.

Lahey (Hollandaca: Den Haag), Hollanda'da Güney Hollanda eyaletinde Hollanda Krallığı devletinin efektif başkenti olan ve içinde bulundugu eyaletin merkezi olan şehirdir. Lahey Hollanda Krallığı hükümetinin, bakanlıklarının, parlamentosunun, Hollanda Yüksek Mahkemesi'nin ve Hollanda Devlet Konseyi'nin bulunduğu şehirdir. Hollanda Kralının oturduğu saray "Huis ten Bosch" ve çalışma yeri "Noordeinde Sarayı" Lahey'de bulunmaktadır.

Delft,güney Hollanda’da kanalları, eski yapıları, maavi renkli porselenleriyle ünlü tipik bir Hollanda şehridir. Şehir sokaklarının çoğunluğu kanal kenarlarında olup; kanalın iki tarafındaki sokaklar birbiriyle kanal köprüleriyle bağlıdır. Şehrin bu kanal Şehri olma Özelligi Delft'i Çok turist Çeken bir Şehir yapmaktadır.

Saat 16:00’da Amsterdam havaalanına transfer. Saat 19:15de TK1954 sayılı sefer ile hareket. Saat 23:50de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi