•  

 •  

 • 4*+ M/S SERENITY GEMİSİ 

 • 8 gece

  ROMANTİK REN & MAIN NEHRİ VE ROMANTİK YOL

  • Thy ekonomi sınıfı uçuşlar
  • Gemide tam pansiyon konaklama
  • Türkçe rehber garantisi ile

 

 

 •  

 

 

 •  
 •  

 •  

 • 4*+ M/S SERENITY GEMİSİ 

 • 8 gece

  ROMANTİK REN & MAIN NEHRİ VE ROMANTİK YOL

  • Thy ekonomi sınıfı uçuşlar
  • Gemide tam pansiyon konaklama
  • Türkçe rehber garantisi ile

 

 

 •  

 

 

 •  
Tur Tarihleri : 1. 06.06.2018 - 20.06.2018
Fiyat : 2.099 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.3433 TL, EURO : 6.0772TL

M/S SERENITY GEMİSİ İLE

5 ÜLKE3 NEHİR - 14 GECE 15 GÜN

ROMANTİK REN & MAIN & TUNA NEHRİ VE ROMANTİK YOL

HOLLANDA & ALMANYA & AVUSTURYA & SLOVAKYA & MACARİSTAN

    

1.GÜN(06.06 Çarşamba)   İSTANBUL – AMSTERDAM

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1951 sayılı sefer ile saat 07:05’de hareket. Saat 09:40’de varışta arzu eden yolcularımız için ekstra Amsterdam şehir turu.
Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Saat 16:00’da gemiye transfer. Gemide hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma ve kabinlere yerleşme. Hoşgeldiniz kokteylinden sonra gemide akşam yemeği.
Arzu eden yolcular için ekstra kanal ve Red light turu. Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.

2.GÜN(07.06 Perşembe)   AMSTERDAM  

Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Volendam and Zaanse Schan turu. Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz. Gemiye dönüş .Gemide öğle yemeği saat 13:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN(08.06 Cuma )     KÖLN   

Gemide sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Öğle yemeğinden sonra saat 13:00’de Köln’e varışta  serbest zaman veya arzu eden misafirler için ekstra Köln & Bonn Turu. Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır. Tur sonrasında gemiye dönüş. Saat 21:00’de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4.GÜN(09.06 Cumartesi)  ROMANTİK REN GEÇİŞİ – RUDESHEIM

Gemide sabah kahvaltıdan sonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek  ve Lorelei Kayalıklarını,  Şatoları  çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyredeceksiniz.Saat 12:00de Rudesheim’a varış. Gemide öğle yemeğinden sonra arzu eden misafirler ekstra Koblenz ve Siegfried mekanik Müzik Müzesi ve Rudesheim turunu yapabilirler.

Ren nehri ve Mosel nehrinin birleştiği yerde bulunan  ve adını da  bundan alan. Koblenz kavşak demektir. Bu şehirde bulunan kilise,saray ve malikaneler 2000 yıllık tarihi göz önüne serecektir. Daha sonra 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği müzik müzesinde ise interaktif olarak müzik aletleri dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusundayarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca dans etmeden duramayacaksınız. Tur sonrasında gemiye dönüş. Gemide akşam yemeğinden sonra Drosselglasse açıkhava tavernalarını ziyaret edebilirsiniz.

5.GÜN(10.06 Pazar )    RUDESHEIM – MAINZ   

Gece saat 04:00de geminin hareketi. Saat 07:00de Mainz’e varış. Kahvaltıdan sonra
arzu eden yolcular ekstra Mainz şehir turu (panoramik) & Heidelberg şehir turuna katılabilirler Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti olan bu şehir eski ile yeniyi birleştiren bir görüntüye sahiptir.Almanya’nın şarap başkentidir ve birçok şarap üreticisini barındırır. Mainz 2011 yılında Bilim Şehri seçilmiştir. Bir tablo görüntüsünde olan şehirde, Romalılardan kalma Mainz Katedrali etrafında bulunan dolambaçlı sokaklarda, restore edilmiş ahşap ,barok ve rokoko süslemeli binaları görecek ,takı butikleri ve atölyeleri ziyaret edeceksiniz. Daha sonra Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu Heidelberg şehrine gidiyoruz. Heidelberg şehir turunda; Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ile ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Gemiye dönüş ve saat 13:00de hareket. Gemide öğle yemeği. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6.GÜN(11.06 Pazartesi)  MILTENBERG  

Sabah saat 06:00’da Miltenberg’e varış. Sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Miltenberg şehir turu ve Werteim village(outlet alışveriş) turu. Tur sonrası gemiye dönüş. Öğle yemeği. Saat 12:00’de geminin hareketi. Öğleden sonra  nehir güzergahında güzel manzaralar eşliğinde yolculuk. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7.GÜN(12.06 Salı)     WURZBURG   

Sabah saat 06:00’da Wurzburg’a varış.Arzu eden yolcular içinekstra Wurzburg, Karlstadt ve Frankfurt turu(Tam gün kumanyalı).Wurzburg ,Frankfurt ve Nurnberg şehirlerin eşit mesafede (120km)almaktadır.Wurtzburg’un tarihi yapısı yanında,Uneso Dünya mirası listesindeki yapıları ve şarapçılığı ile de ünlüdür.Bir üniversite şehri olduğu için her ay bir festivale ev sahipliği yapmaktadır.Küçük Prag olarak adlandırılan Karlstadt, doğası,sarayları , şatoları ,gölleri, nehirler, şarapları ve lezzetleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır.Hessen eyaletinin en büyük, Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurt'a gidiyoruz.Şehir turumuzda; Domplatz, St Bartholomew Cathedrali (Kaiser Dom), Rathaus Römer (Belediye Binası),  St. Paul Klisesi, Goethe’nin Evi, Main kulesi ve Goethestrase (Alışveriş caddesi) görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası gemiye dönüş. Saat 18:30’da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8.GÜN(13.06 Çarşamba)     BAMBERG   

Gemide sabah kahvaltısı. Adeta yeşil bir yol olan nehir boyunca güzel manzaralar eşliğinde seyir. Öğle yemeğinden sonra saat 14:30da Bamberg’e varış.Arzu eden yolcular için ekstra şehir turu.1993 yılına Unesco tarafından Dünya kültür mirası ilan edilen bu şehirde ,Bamberg Altstadt,Theater der Schatten,Altes Rathaus,Bamberger Dom,Klein Venedig, Neue Residenz,St Michaels  kilise ve manastırı görülecek yerler arasındadır. Saat 20:30da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

9.GÜN(14.06  Perşembe)  NURNBERG 

Saat 07:30’da Nurnberg’e varış. Sabah kahvaltıdan sonra gemiden ayrılış. Arzu eden yolcular için ekstra Nurnberg şehir turu.
NurnbergBavyera eyaletinin en büyük 2.şehridir.Konum olarak Peignitz,Ren nehri ve Main-Tuna kanalının etrafında  kurulmuştur.Almanya’nın en büyük endüstri şehirlerinden biri olup bir çok ünlü markaya evsahipliği yapmaktadır.Gemide öğle yemeği. Saat 13:30da geminin hareketi. Serbest Zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

10.GÜN(15.06 Cuma)     REGENSBURG   

Gemide sabah kahvaltısı.Saat 08:30da Regensburg’a varışta arzu eden yolcular için ekstra şehir turuna katılma imkanı. Regen ve Tuna nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş olan bu şehir İmparatorlar ve Krallar şehri diye anılır.Ortaçağdan kalma 2000 yıllık tarih izlerini taşımaktadır.Tur sonrası gemiye dönüş.Saat 13:00de geminin hareketi. Öğle yemeği. Nehir güzergahında güzel manzaralar eşliğinde seyir.Gemide akşam yemeği ve geceleme.

11.GÜN(16.06 Cumartesi)  PASSAU – LINZ   

Gece saat 01:00’de Passau’ya varış. Sabah kahvaltısı.Sabah arzu eden yolcularımızla yürüyerek Passau turu yapıyoruz.. Saat 09:00’da geminin hareketi. Gemide öğle yemeği. Saat 17:00’de Linz’e varışta ekstra şehir turu. Tuna nehrinin iki yakasında yer alan Avusturya’nın üçüncü büyük şehridir. Linz şehri Linzer pastası isimli ve  dünyanın en eski kek tarifi olarak bilinen keki ile ünlüdür ki şehrin birçok yerinde tadabilirsiniz. Geniş bir eski şehir bölgesine sahip olan bu şehir müzeleri ve festivalleri ile de ünlüdür. Gemide akşam yemeği. Saat 23:59’da Linz’den hareket. Geceleme gemide.

12.GÜN(17.06 Pazar)      MELK   -VİYANA

Saat 08:00’de Melk’e varış. Sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular için ekstra Melk ve Benediktin manastırı turu. Saat 12:00’de Melk’den geminin hareketi. Gemide akşam yemeğinden sonra Saat 19:00’da Viyana’ya varışta arzu eden yolcular için gemide akşam yemeğinden sonra ekstra Viyana Gece turu. Gemide geceleme.

13.GÜN(18.06 Pazartesi )     VİYANA  – BRATİSLAVA

Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular  içinekstra  Viyana şehir turu ve Schönbrunn sarayı bahçesi.Bu tura Hundertwasserhaus’da (Yüz su evi) 20 dak. bir mola vererek başlıyoruz. Daha sonra Belvedere Sarayının etrafını yürüyüp şehir merkezine dönüyor ve burada tarihi binaların yer aldığı Ringstrasseyi, Eyalet Opera Binası, Parlamento Binası, Burg tiyatrosu Votiv Kilisesi görülüyor. Şehrin eski bölümünde turunuza devam ederek St.Stephan Katedralinin bulunduğu St.Stephan meydanında kısa bir mola verilecektir. Daha sonra Graben ve Kohlmarkt, Michaela meydanı, Hofburg Sarayı, İspanyol binicilik okulunun bulunduğu Albertina meydanı, Opera binası ve tarihi Otel Sacher görülecektir. Daha sonra Habsburg hanedanının yazlık sarayı  olan ve Sissi olarak bilinen  İmparatoriçe Elizabetin ile özdeşleşen Avrupanın en güzel saraylarından biri olan Schönbrunn sarayının bahçesini  gezeceksiniz. Saat 12 :00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeği. Saat 16 :00’da Bratislava’ya varışta yürüyerek Bratislava şehir turu. Slovakya’nın başkenti olan bu şehirde Eski şehir meydanı, Stare Mesto, Bratislava kalesi, Hlavne meydanı, Hviezdoslav meydanı, Roland çeşmesi, Slavin Anıtı görülecek yerlerden bazılarıdır. Gemide akşam yemeği. Saat 23 :59’da geminin hareketi. Gemide geceleme.

14.GÜN(19.06 Salı )      BUDAPEŞTE  

Gemide sabah kahvaltısı. Serbest zaman. Gemide öğle yemeği. Saat 13:00de Budapeşte’ye varış. Arzu eden yolculariçin ekstra Budapeşte ve Szentendre turu.Şehirdeki nadir ayakta kalabilen Osmanlı eserlerinden Sokullu Hamamı, Macaristan’ı kuran Macar Beyleri’nin heykellerinin süslediği Kahramanlar Meydanı, Tuna üzerindeki Budapeşte’nin gerdanlıklarından Elizabeth ve Zincirli Köprüleri, Budin Kalesi ile içindeki Matyaş Kilisesi ve Kütüphane , Budapeşte Parlamento binası, Gellert (Gürzü İlyas) tepesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Budapeşte’ye 25km uzaklıkta 17.yüzyıldan kalma pitoresk bir köy olan Szentendere’ye hareket. Bu ziyaret esnasında, haç anıtıyla Ana meydanı, Macaristan’daki ilk eğitim veren okulu, Preobrazenska kilisesini, Tepedeki kiliseyi göreceksiniz. Bu gezi esnasında, çevrede gezinmek ve el yapımı Macaristan hatırası eşyalar almak için ya da renkli Macar kafelerinde oturmak için de fırsatınız olacaktır.Tur sonrası gemiye dönüş. Arzu eden yolcularımız için ekstra yemekli müzikli Macar gecesi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

15.GÜN(20.06 Çarşamba)       BUDAPEŞTE – İSTANBUL

Gemide sabah kahvaltısı. Gemiden ayrılış. Arzu eden yolcular ekstra Puszta turuna (yemekli ) katılabilirler. Burada Macaristan’ın en iyi at binicilerinin gösterilerini seyredecek ve öğle yemeğinizi alacaksınız ve Büyük Vadi olarak adlandırılan Macaristan’ın yeşillik diyarı batı bölgesini görmüş olacaksınız. Havaalanına transfer ve saat 20:10da TK1038 sefer ile Hareket. Saat 23:15de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi