•  
 •  

 •  
 • 2018 KURBAN BAYRAMI MEKONG NEHİR TURU

  Thy ile

  • Türkçe rehberli
  •  
  • Ho Chı Mınh Cıty (Saigon)-My Tho -Caı Be-Vınh Long
  • Sa Dec-Chau Doc-Phnom Penh-Koh Chen-Kampong Tralach
  • Kampong Chhnank-Chnok Tru floating Vıllage-Sıem Reap-Bangkok
  •  
 •  
 •  

 •  
 • 2018 KURBAN BAYRAMI MEKONG NEHİR TURU

  Thy ile

  • Türkçe rehberli
  •  
  • Ho Chı Mınh Cıty (Saigon)-My Tho -Caı Be-Vınh Long
  • Sa Dec-Chau Doc-Phnom Penh-Koh Chen-Kampong Tralach
  • Kampong Chhnank-Chnok Tru floating Vıllage-Sıem Reap-Bangkok
  •  
Tur Tarihleri : 1. 18.08.2018 - 31.08.2018
Fiyat : 2.799 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.3433 TL, EURO : 6.0772TL

GERCEK UZAKDOGUNUN GİZEMLİ DÜNYASI

KURBAN BAYRAMINDA ÖZEL SEFER
MEKONG NEHİR TURU
 M/S LAN DIEP Butik Gemisi ile

Vietnam-Kamboçya-Tayland

Ho Chı Mınh Cıty (Saigon)-My Tho -Caı Be-Vınh Long-Sa Dec-Chau Doc-Phnom Penh-Koh Chen-Kampong Tralach-Kampong Chhnank-Chnok Tru floating Vıllage-Sıem Reap-Bangkok


18.08.2018   Cumartesi        İSTANBUL

Saat 23:00de Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte bilet ve pasaport işlemleri için hazır bulunma.

1.GÜN(19.08.2018)          İSTANBUL – HO CHI MINH CITY

Türk Havayollarının TK170 sayılı seferi ile Ho Chi Minh City(Saigon’a) hareket.Yerel saatle 17:10da varışta otele transfer ve yerleşme.Geceleme otelimizde.

2.GÜN(20.08.2018)          HO CHI MINH CITY(VİETNAM)

Otelde sabah kahvaltıdan sonra yapılacak olan şehir turunda; Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Paristeki örnek alınarak yapılmış olan Notre-Dame Katedrali, Reunification Hall –gösteri merkezi, Binh Tay Market, Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır.Tur sonrası gemiye transfer.Hoş geldiniz kokteylinden sonra gemide akşam yemeği ve geceleme.

3.GÜN(21.08.2018)           HO CHI MINH CITY – geminin Chao Gao ya hareketi

Gemide  sabah kahvaltıdan sonra Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzeyli lerin  yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerikan askerlerine karşı ilkel yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz ve daha sonra Denizler Tanrısına adanmış olan Thien Hau Pagodası’nı ziyaret.Gemide öğle yemeğinden sonra Milli tarih Müzesini ve yöresel boyalı kutular yapan bir işyerini ziyaret edeceksiniz. Saat 16:30da geminin Chao Gao’ya  hareketi.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4.GÜN(22.08.2018)           CHAO GAO-MY THO – VİNH LONG - CAİ BE  –SA DEC

Gemimiz sabahın erken saatlerinde Saigon Nehri'nden  büyük ve küçük olmak üzere dört ana kol ile binlerce kanaldan oluşan Mekong Deltasında görkemli Chao Gao Kanalından geçerek My Tho’ya varacaktır. Gemide sabah kahvaltısı. Güzel kokulu ot anlamına gelen, geniş pirinç tarlalarına sahip olan ve 100.000 kişi yaşayan bu güzel şehir meyve bahçeleri, geniş pirinç tarlaları ve bahçeleri ile ünlüdür. Buranın iklimi yılboyunca sıcakdır ve çevresi de Hindistan cevizi, muz ve mango  ağaçları ile  doludur. Yerel teknelerle yapacağınız bir gezi ile küçük kanal ağını oluşturan labirentler boyunca bulunan güzel köyleri ve yerel zanaatkarları görüyoruz.

Gemide öğle yemeğini aldıktan sonra Vinh Long ile Caï Be'ye gideceğiz. Kasaba Mekong'un iki kolu arasındaki delta bölgesinin ortasında yer alır. Küçük teknelerde, Caï Be'nin kolonyal tarzında inşa edilmiş olan kilisesini göreceğiz. Alüvyonla zenginleştirilmiş bir arazi olan Vinh Long, mandalina ve portakalın ülkesidir. Yaşamın tamamı suyun etrafında düzenlenmiş olan ve su üstünde dikey olarak inşa edilmiş evleri ve yüzlerce küçük tekneyi göreceğiz. Daha sonra gemimiz Sac Dec’e hareket ediyoruz. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

5.GÜN(23.08.2018)           SA DEC

Sabah erken saatte çay ve kahve servisinden sonra, sömürge döneminde bahçeciliği ile ünlü olan ve "Cochin Chine Bahçesi" olarak bilinen ve sömürge zamanından kalan birkaç köşkünün hâlâ var olduğu Sa Dec’i ziyaret ediyoruz.. Yerel pazarı keşfetmek ve çocukluğunun bazı yıllarını burada geçirmiş olan ünlü Fransız romancısı Marguerite Duras'ın eski sevgili olan Huynh Thuy Le'nin eski konutunu ziyaret ediyoruz. Daha sonra güzel bir kahvaltı için gemiye dönüyoruz. Gemimiz, yaklaşık 300 yıl önce Vietnam topraklarının bir parçası haline gelen Kamboçya ve Vietnam sınırındaki bir kasaba olan Chau Doc'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Gemide öğle yemeğinden sonra Chau Doc'a varıyoruz. Çok sayıda pirinç tarlaları arasında yer alan Chau Doc şehrine varıyoruz. Chau Doc balıkçılık ve pirinç çiftçiliği ile gelişen çok müreffeh bir kasabadır. Kasabanın içinde sömürge zamanında kolonial tarzında inşa edilmiş eski binaları hala mevcuttur. Onları çevreleyen ürünleri ile renkli pazar kentin canlı kalbidir. Küçük bir tekneyle bir Cham köyünü, ipek dokumacılar ve balık çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Chau Doc'ta gemide akşam yemeği ve geceleme.

6.GÜN(24.08.2018)          CHAU DOC  – PHNOM PENH (Kamboçya) 

Sabah kahvaltınızı alırken sınır geçiş formaliteleriniz yapılacaktır.Saat 10:30gibi Phnom Penh’e hareket.Güzel manzaralar eşliğinde yolculukla teknede öğle yemeği.Saat 17:00de Phnom Penh’e varış ve serbest zaman. Gemide akşam yemeğinden sonra, Phnom Penh’deki geleneksel ulaşım aracı olan tuk tuk diye adlandırılan üç tekerlekli bisikletlerle bir gezi yapıyoruz. Limanda olan gemimizde akşam yemeği ve geceleme.

7.GÜN(25.08.2018)          PHNOM PENH

Kamboçya'nın başkenti olan Phnom Penh 1434 yılında kurulmuştur. Sömürge zamanında kolonial tarzda inşa edilen binalar mimari mirası hala korumaktadırlar.1892'de ahşap olarak inşa edilen ve 1962'de yeniden inşa edilmiş olan Gümüş Tapınağı'nı ve ülkenin simgesel kalbi olan Kraliyet Sarayı'nı ve Kamboçya mimarisinin klasik Khmer tarzındaki en güzel örneklerinden birini ve daha sonra 1917'de Fransızlar tarafından geleneksel Khmer mimari tarzda inşa edilen Güzel Sanatlar müzesine ev sahipliği yapan Ulusal müzeyi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra, iç savaş sırasında Khmer Rouge tarafından kullanılan tutuklama, işkence ve infaz merkezi Tuol Svay Prey S21 okulunu ziyaret edeceğiz. "Central Market" de yerel ürünleri satın alma imkanınız olacaktır. Bu akşam gemide, dansçılar ve müzisyenler tarafından bir Apsara gösterisi  size sunulacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gemi akşam Phnom Penh’de kalıyor.

8.GÜN(26.08.2018)     KOH CHEN - KAMPONG TRALACH-KAMPONG CHHNANG

Sabah erkenden gemimiz hareket edecektir. Sakinlerin gümüş ve bakır işlerinde uzman oldukları küçük bir köy olan Koh Chen'i ziyaret edeceğiz. Burada pagodaki geleneksel törenlerde veya düğünlerde kullanılan süslemeler yapılır. Fransız bir öğretmen olan Thom Umson'un özel okulunu ziyaret edeceğiz. Teknede öğle yemeğinden sonra, Kampong Tralach'ta, Wat Kampong Tarlach Leu Pagodasını ziyaret edeceğiz. Kampong Tralach köyünü, pirinç tarlalarının muhteşem manzarası eşliğinde nehre dikey olarak uzanan küçük bir yoldan pagodaya ulaşacağız ki burada birçok görkemli duvar resmi vardır. Pirinç tarlalarının ortasında tamamen izole edilmiş olan pagoda pek fazla ziyaretçi almıyor, bu yüzden izolasyonu onu muhteşem bir mekan haline getiriyor. Gemiye dönüşte Kampong Chhnang'a hareket. Gemide akşam yemeği ve geceleme.


9.GÜN(27.08.2018)       KAMPONG CHHNANG-TONLE SAP GÖLÜ  

Gemide sabah kahvaltıdan sonra Kampong Chhnang'ı ziyaret edeceğiz. Phnom Penh'ten yaklaşık 90 km uzaklıkta bulunan Kampong Chhnang kasabası, Tonle Sap'ın en büyük balıkçı limanlarından biridir. Burada ayrıca birçok balık çiftliği var. Bölgenin en iyisi, tüm ülkede önemli bir gelir kaynağı olan güzel geleneksel seramikleriyle ve bölgenin adı Kampong Chhnang, Khmer'deki "çanak çömleğin limanı" anlamına geliyor. Geleneksel bir çanak çömlek işliğinin ziyaret edeceğiz. Burası yüzen bir köy olduğu için yerel teknelerle köyü ziyaret ediyoruz. Burada tüm binalara ulaşım teknelerle yapılmaktadır ve yaşam kanal ağı üzerindedir. Öğle yemeğinde gemiye geri döndükten sonra, Mekong'un hidrolik sisteminin kalbini oluşturan güneydoğu Asya'daki en büyük tatlı su gölü olan Tonle Sap Gölü'ne yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu akşam kokteyl ve gala yemeği.

10.GÜN(28.08.2018)        SIEM REAP(Kamboçya)-Gemiden ayrılış

Gemide sabah kahvaltıdan sonra  çiftlikleri ve suda yüzen bufaloları seyrederek gemimiz yol alacakdır, Tonle Sap gölünü geçtikten sonra saat 11:00 gibi limana varacağız ve gemi ve mürettebata veda ederek 45 dakika mesafede Sıem Reap şehrine doğru yol alacağız. Otelimize varışta alacağımız öğle yemeğinden sonra bir Khmer köyünde bulunan ve klasik Khmer sanatının adeta bir mücevheri sayılan Banteay Srei tapınağını görüp daha sonra Palmiye şekeri üreten bir köyü ziyaret edeceğiz. Angkordaki en güzel komplekslerden biri olan Banteay Samre tapınağını da görerek turumuzu tamamlıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Otelde akşam yemeğimizi aldıktan sonra saat 16-23 arasında açık olan Gece marketine hareket ediyoruz.
Burada Kamboçya el sanatlarının en güzel örneklerini görüp satın alabilirsiniz veya alışveriş yapmak istemeyenler ise bir barda içkilerini alabilir, masaj yaptırabilir veya 3D film izleyebilirler. Geceleme Regency Ankor hotelde.

11.GÜN(29.08.2018)        SIEM REAP – ANGKOR

Otelde sabah kahvaltıdan sonra 12.yy.da başkent olan Angkor Thom’u ziyaret ediyoruz.Burada,200adet gülen yüz motifleri ile bezenmiş olan 54 adet kuleleri ile Bayon tapınağını ve Ktal VII Preah Khan tarafından yaptırılmış olan Preah Khan tapınağını göreceksiniz.Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra   1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve Unesco tarafından Dünya mirası listesinde bulunan  Angkor Wat Tapınaklarını  ziyaret edeceğiz. Sırasıyla Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını göreceğiz.Günün geri kalan kısmını Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köylerde geçireceğiz. Kamboçya’nın en büyük gölü olan Tonle Gölü, 150 km genişliğe sahipdir. En ortasından bakıldığında hiçbir kıyısını görmenin mümkün olmadığı bu göl, aynı zamanda doğal kuş yaşamının en çeşitli ve sayıca zengin olduğu bir kuş cennetidir. Turdan sonra akşam yemeğimizi yerel bir restauranda alacağız. Geceleme otelimizde.

12.GÜN(30.08.2018)        SIEM REAP – BANGKOK(Tayland )-İSTANBUL

Otelde sabah kahvaltıdan sonra havaalanına transfer ve  saat 09:50 de PG924 sefer ile Bangkok’a hareket. Saat 10:50de varışta öğle yemeğimizi Rose Gardenda aldıktan sonra yapacağımız şehir turunda ,Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası, Demokrasi meydanı, Kraliyet caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır .Saat 18:00de havaalanına transfer ve saat 22:40da TK69 sayılı sefer ile hareket.

13.GÜN(31.08.2018)        İSTANBUL

Saat 05:00de İstanbul’a hoş geldiniz.

ÖNEMLİ NOT :

Nehir trafiği ve su seviyesinin alçalma ve yükselme durumuna göre görülecek yerler aynı kalmak üzere  seyir günlerinde  değişiklik yapılabilir.
Siem Reap-Bangkok uçuşlaı öngörülen prensip saatleri olup değişiklik gösterebilir ve buna bağlı olarak da son gün program içeriği değişebilir.

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi