Bu Seyahat, içerdiği menüleri ve sunduğu hizmetlerle BİR GURME TUR niteliğinde olup, Alsace bölgesinin tarihini, kültür ve doğa miraslarını tanıyabilmeniz için hazırlandı;

Türk Hava Yolları ile İsviçre-Fransa sınırında bulunan Basel’e uçmayı tercih etmemizin nedeni, bu şehrin güney Alsace’ın kapısı olması ve gezeceğimiz bölgeye yakınlığı.

  Alsace’ın iki önemli şehri olan Strasbourg ve Colmar’ın şehir merkezlerinde ikişer gece konaklayarak, bu şehirleri rahat keşfedebileceğimiz gibi Şarap Yolun’da ki gezilecek ilginç ve birbirinden güzel yerlere de kolayca ulaşabileceğiz.

  Her zamanki gibi tüm yemek ve gezilerin programa dahil olduğu bir seyahat.

 

 

 Bu Seyahat, içerdiği menüleri ve sunduğu hizmetlerle BİR GURME TUR niteliğinde olup, Alsace bölgesinin tarihini, kültür ve doğa miraslarını tanıyabilmeniz için hazırlandı;

Türk Hava Yolları ile İsviçre-Fransa sınırında bulunan Basel’e uçmayı tercih etmemizin nedeni, bu şehrin güney Alsace’ın kapısı olması ve gezeceğimiz bölgeye yakınlığı.

  Alsace’ın iki önemli şehri olan Strasbourg ve Colmar’ın şehir merkezlerinde ikişer gece konaklayarak, bu şehirleri rahat keşfedebileceğimiz gibi Şarap Yolun’da ki gezilecek ilginç ve birbirinden güzel yerlere de kolayca ulaşabileceğiz.

  Her zamanki gibi tüm yemek ve gezilerin programa dahil olduğu bir seyahat.

Tur Tarihleri : 1. 27.04.2018 - 01.05.2018
Fiyat : 1.395 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Harikalar Diyarı Alsace,

Bağların Arasından Masal Köylerine Yolculuk...

 27 Nisan - 01 Mayıs 2018

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/Strasbourg/ust2017.jpg

Vosges Dağları ile Ren Nehri arasında ve Fransa'nın Almanya sınırında yer alan Alsace Bölgesi, geçmişte iki ülke arasında pek çok savaşa neden olmuş ve birkaç kere el değiştirdikten sonra I. Dünya Savaşı'nın ardından Fransa'nın egemenliğine geçmiş. Alman ve Fransız kültürlerinin yoğun özelliklerini taşıyan Alsace’ın ev sahipliği yaptığı 170 kilometrelik Şarap Yolu enfes doğa manzaralarının yanı sıra bağları ile ünlü birbirinden güzel köy ve kasabaları barındırmakta. Bu gezide, Strasbourg’dan Colmar'a kadar Alsace’ın zengin tarihi, kültürel ve mimari mirasını tanıma imkanı bulabilirsiniz.

·  Bu Seyahat, içerdiği menüleri ve sunduğu hizmetlerle BİR GURME TUR niteliğinde olup, Alsace bölgesinin tarihini, kültür ve doğa miraslarını tanıyabilmeniz için hazırlandı;

·  Türk Hava Yolları ile İsviçre-Fransa sınırında bulunan Basel’e uçmayı tercih etmemizin nedeni, bu şehrin güney Alsace’ın kapısı olması ve gezeceğimiz bölgeye yakınlığı.

·  Alsace’ın iki önemli şehri olan Strasbourg ve Colmar’ın şehir merkezlerinde ikişer gece konaklayarak, bu şehirleri rahat keşfedebileceğimiz gibi Şarap Yolun’da ki gezilecek ilginç ve birbirinden güzel yerlere de kolayca ulaşabileceğiz.

·  Her zamanki gibi tüm yemek ve gezilerin programa dahil olduğu bir seyahat.

Rehber:  Cüneyt UYGUR

TUR PROGRAMI

27 Nisan Cuma Istanbul - Basel - Scherwiller - Strasbourg

Türk Hava Yolları ile saat 08:15'te hareket ederek saat 10:25’te İsviçre-Fransa sınırında bulunan Basel-Mulhouse hava limanına varış. Özel tur otobüsüyle otoyolu takip ederek Fransa’nın Kuzey-doğusunda bulunan Alsace bölgesinin kuzeyine doğru hareket. Yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuk ve Şarap Yolunundaki güzel bir köyde öğle yemeğinden sonra, Ren nehrinin oluşturduğu Fransa-Almanya sınırında yer alan Alsace’ın en önemli şehri ve Brüksel’den sonra Avrupa Birliği'nin ikinci başkenti olan Strasbourg’a varış. İll nehrinin ortasında kalan ve Strasbourg’un kalbi olan tarihi “Grande Ile” in yakınlarında yer alan otelimize yerleşme. Ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan “Grande Ile” in yürüyerek keşfi: Ortaçağ ve Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri görüp, gotik mimarinin bir şaheseri olan Notre Dame Katedrali'nin gezilmesi. Yürüyüşün sonunda ulaşacağınız Strasbourg’un en ilginç semti olan ve Küçük Fransa anlamına gelen Petite France semtindeki La Maison des Tanneurs restoranında akşam yemeği. Geceleme otelde.

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/Strasbourg/2017-01.jpg

28 Nisan Cumartesi Strasbourg – Şarap Yolu – Strasbourg

Tarihi ve kültürel miraslarının zenginliği ile tanınan Strasbourg bir çok ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış: Gutenberg matbaayı burada icat etmiş; Rouget de Lisle de 1792'de Fransa milli marşı La Marseillaise’i burada bestelemiş; hümanizmin babası olarak anılan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe hayatlarının bir kısmını Strasbourg'da geçirmişler. Kahvaltının ardından, Ren Nehri'nin bir kolu olan ve Grande Ile’i çevreleyen İll Nehri’nin çizdiği kanallar üzerinde bir tekne turu. Gezi sırasında Rohan Sarayı, Petite France semti, üstü kapalı köprü, Derici semti, görkemli sivil ve dinî yapılar, 1870-1918 yıllar arasında inşa edilen Alman semti, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi modern binaları gibi yerlerin keşfi. Tekne turunun ardından, Marlenheim'dan Thann şehrine kadar uzanan Alsace Şarap Yolu’nun kuzeyinde bulunan ve çok renkli çatıları, çiçeklerle süslü küçük sokakları, tabelaları, pazar meydanı, surları ile Alsace’ın bir sentezi olan Strasbourg kentine 25 kilometre uzaklıktaki Obernai’ye hareket. Bağların arasından geçerek öğle yemeği için Obernai’ye varış. Obernai kasabasında bir gezintiden sonra, Alsace Şarap Yolu’nun kuzey sınırlarında bulunan Marlenheim kasabasına doğru yola devam. Burada bulunan Arthur Metz şarap mahzenlerini ziyaret. 1904 yılında kurulan Alsace bağlarının ünlü tesisi Arthur Metz, “Crémants d'Alsace” ın önde gelen üreticilerinden biridir. Alsace’ın prestijli AOC apelasyonlu Riesling, Pinot Gris, Gewutztraminer ve Crémant şaraplarının tadımı. Akşamüstü Strasbourg’a dönüş. 
1427 yılında inşa edilip, Strasbourg’un en eski binalarından ve tanınmış lokantalarından biri olan Maison Kammerzell’de akşam yemeği. Geceleme otelde.

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/Strasbourg/2017-02.jpg

29 Nisan Pazar Strasbourg – Şarap Yolu – Colmar

Kahvaltıdan sonra, Şarap Yolu’nun tam ortalarında yer alan ve olağanüstü bir konuma sahip Haut Koenigsbourg Şatosu gezisi için hareket. Ormanlarla çevrili Haut Koenigsbourg Şatosu Alsace Vadisi’ne hakim 700 metrelik bir dağın tepesinde konuşlanmış. XII. yy’da Hohenstaufen sülalesi tarafından inşa edilen şato XV. yy’da Habsbourg’lara geçer. 1633’ten sonra terk edilen şato 1899’da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Wilhelm II von Hohenzollern’e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt dev bir restorasyonu üstlenir. Şato’yu yerel rehber eşliğinde gezdikten sonra, Şarap Yolu’nun şirin bir kasabası olan Bergheim’e doğru yola devam. Bergheim’de öğle yemeğinin ardından köyde kısa bir gezinti. Daha sonra, bağların ortasındaki Ortaçağ görünümlü Kaysesberg’e doğru yola devam. Bir dönem Afrika’daki Lambarene yerlileriyle beraber yaşayan Teolog, filozof, müzisyen, doktor ve Nobel Barış Ödüllü Albert Schweitzer'in 1875’te doğdu bu şehirde gezinti. Ardından, Şarap Yolu’nun başkenti Colmar’a hareket. Tarihi merkeze yakın bir konumdaki otelimize yerleşme.
Akşam yemeği, Alsace’ın yaşam tarzını tasvir eden L’Auberge-Brasserie restoranında. Geceleme otelde.

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/Strasbourg/2017-03.jpg

30 Nisan Pazartesi Colmar – Şarap Yolu - Colmar

Colmar IX. yüzyıllara dayanan zengin bir kültürel mirasa sahip. Kutsal Roma Germen İmparatorluğu'nun kurucusu Charlemagne (Karolus Magnus) ve diğer Karolenj krallarının bir sayfiye yeri olmakla birlikte Colmar, ressam Martin Schongauer (1445-1491), Matthias Grünewald (XVI. yy.), dünyaca meşhur Özgürlük Heykeli’nin mimarı heykeltıraş Auguste Bartholdi (1834-1904), “Hansi” olarak tanınan yazar, suluboya ressamı ve karikatürist Jean-Jacques Waltz (1872-1951) gibi ünlü sanatçıların doğum yeridir. Kahvaltıdan sonra, yerel rehber eşliğinde yürüyerek yapılacak olan tarihi şehir turu için hareket. Belediye binası, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Pfister Evi, Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise” semtini keşfedeceksiniz. Meşhur sanatçı Bartholdi'nin doğduğu evde bulunan müzesini gezdikten sonra, enfes bir Alsace kasabası ve Şarap Yolu’nun incisi olan Riquewihr’e hareket. Tipik bir lokantada öğle yemeğinin ardından, yürüyerek şehrin keşfi. XVI. yy’da Riesling şaraplarının sayesinde zengin olan Riquewihr’in eski evleri, sokakları ve surları hala ilk günkü ihtişamını korumakta. Gezintinin ardından, “Fransa’nın en güzel köyleri” labeli taşıyan çiçek diyarı Eguisheim’a hareket. 1989’dan beri ulusal çiçeklendirme yarışmasının Büyük Ödülü’ne sahip ve Avrupa çapındaki yarışlarında derece alan köyde gezinti. Daha sonra Colmar’a dönüş. İstediğiniz gibi dolaşabilmeniz ve son alış verişleri yapabilmeniz için masal görünümlü tarihi şehirde serbest zaman. 
Akşam yemeği, Colmar tarihsel mirasının bir parçası olan Meistermann restoranında. Geceleme otelde.

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/Strasbourg/2017-04.jpg

01 Mayıs Salı Colmar – Basel - İstanbul

Kahvaltının ardından, Basel-Mulhouse havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 11:20'de hareket ederek saat 15:20’de İstanbul’a varış.

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/Strasbourg/2017-05.jpg

OTELLER

Strasbourg: Grand Hôtel 3* SUP

Açıklama: video thumbnail

Açıklama: video thumbnail

Açıklama: video thumbnail

Colmar: Grand Hôtel Bristol 4*

Açıklama: video thumbnail

Açıklama: video thumbnail

Açıklama: video thumbnail

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi