Senelerdir bir Dünyanın Renkleri-Gurme klasiği haline gelen Toscana seyahatini bağ bozumunun başlangıcını izlemeyi umut ediyoruz. İtalya’nın yemek, şarap ve şehirlerinin tarihi yapıları bakımından bu ilginç bölgesini, bağların altın sarısı rengine dönüşmeye başladığı bu dönemde görüp tabiatın muhteşem renklerini seyredebileceğiz.

  Marchesi de Frescobaldi malikânesinin özel bir salonunda, Frescobaldi şarapları eşliğinde öğle yemeği.

  Castellina in Chianti’deki 1 Michelin yıldızlı Albergaccio di Castellina restoranın da özel degüstasyon menüsü.

  Gidiş uçağının sabah saatlerde, dönüş uçağının ise akşam saatlerde olması sayesinde 4 gece fakat 5 tam gün tur yapabilme imkanı.

  Floransa'da dilediğiniz gibi değerlendirebileceğiniz, yarım serbest gün ve bir serbest akşam yemeği.

 

Senelerdir bir Dünyanın Renkleri-Gurme klasiği haline gelen Toscana seyahatini bağ bozumunun başlangıcını izlemeyi umut ediyoruz. İtalya’nın yemek, şarap ve şehirlerinin tarihi yapıları bakımından bu ilginç bölgesini, bağların altın sarısı rengine dönüşmeye başladığı bu dönemde görüp tabiatın muhteşem renklerini seyredebileceğiz.

  Marchesi de Frescobaldi malikânesinin özel bir salonunda, Frescobaldi şarapları eşliğinde öğle yemeği.

  Castellina in Chianti’deki 1 Michelin yıldızlı Albergaccio di Castellina restoranın da özel degüstasyon menüsü.

  Gidiş uçağının sabah saatlerde, dönüş uçağının ise akşam saatlerde olması sayesinde 4 gece fakat 5 tam gün tur yapabilme imkanı.

  Floransa'da dilediğiniz gibi değerlendirebileceğiniz, yarım serbest gün ve bir serbest akşam yemeği.

Tur Tarihleri : 1. 26.09.2018 - 30.09.2018
Fiyat : 1.695 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

TOSCANA

Bağlardan Vadilere Sonbahar Renkleri...

26 Eylül – 30 Eylül 2018

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/Turlar/toskana/ust-toskana17.jpg

Toscana geçmişten beri, Floransa ve Siena'nın sahip olduğu kültürel zenginlikler ve sakin yaşam tarzı sayesinde, İtalya'nın gezginleri en çok çeken bölgelerinden biri oldu. Uçsuz bucaksız yeşil vadileri, üzüm bağları, Ortaçağ kaleleri ve kasabalarıyla Toscana'nın sembolü sayılabilen Chianti bölgesinin yanı sıra, Brunello di Montalcino ve Vino Nobile’nin üretildiği UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan Orcia Vadisi’ni bu seyahatte keşfedebilirsiniz. Toscana mutfağı, zeytinyağıyla hazırlanmış sebze yemekleri, tahılları, et ve balık yemekleri ve tabii ki şaraplarıyla bir mutfak festivalini andırmakta. Bu seyahat boyunca göreceğiniz kültürel zenginliklerin yanında bu çok özel mutfağı da tadabilmeniz için çok özel bir program hazırladık...

·  Senelerdir bir Dünyanın Renkleri-Gurme klasiği haline gelen Toscana seyahatini bağ bozumunun başlangıcını izlemeyi umut ediyoruz. İtalya’nın yemek, şarap ve şehirlerinin tarihi yapıları bakımından bu ilginç bölgesini, bağların altın sarısı rengine dönüşmeye başladığı bu dönemde görüp tabiatın muhteşem renklerini seyredebileceğiz.

·  Marchesi de Frescobaldi malikânesinin özel bir salonunda, Frescobaldi şarapları eşliğinde öğle yemeği.

·  Castellina in Chianti’deki 1 Michelin yıldızlı Albergaccio di Castellina restoranın da özel degüstasyon menüsü.

·  Gidiş uçağının sabah saatlerde, dönüş uçağının ise akşam saatlerde olması sayesinde 4 gece fakat 5 tam gün tur yapabilme imkanı.

·  Floransa'da dilediğiniz gibi değerlendirebileceğiniz, yarım serbest gün ve bir serbest akşam yemeği.

Katılımcı sayısı 24 kişi ile sınırlıdır.

Rehber: Gül BAŞLANGIÇ

TUR PROGRAMI

26 Eylül Çarşamba İstanbul - Bologna - San Gimignano – Siena

Sabah, Türk Hava Yolları ile saat 08:25 hareketle 10:10’da Bologna’ya varış. Otobüsle üzüm bağları ve servi ağaçlarıyla bezeli sihirli manzaralar eşliğinde, İtalya'nın en eski kültürünü oluşturan Etrüskler'in parlak bir uygarlık kurdukları topraklarda yolculuk. Toscana’nın batısında bulunan San Gimignano’ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve XIII. yüzyılda zengin aileler tarafından inşa ettirilen uzun kuleleri ile çok değişik bir yapıya sahip olan San Gimignano, Toscana’nın en pitoresk kasabalarından biridir. Adını güzel kulelerinden alan “San Gimignano delle Belle Torri” de, bazıları 50 metreyi bulan 72 kuleden günümüze sadece 14 tanesini korunabilmiş. Kasabanın kalbi ve en yüksek noktası olan Piazza della Cisterna’da, Toskana manzaralarını seyrederek, öğle yemeği. Akabinde, taşlı dar sokakları, yüksek surları ve etkileyici mimarisiyle San Gimignano’nun keşfi. Gezinin ardından, yakın bir mesafede bulunan Sienaya hareket. Varışı takiben otelimize yerleşme. Gün bitiminde, eski Siena’nın sokaklarındaki Compagnia dei Vinattieri restoranın son derece hoş atmosferinde bölge şarapları eşliğinde lezzetli bir yemek.

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/toskana/toskana01.jpg

27 Eylül Perşembe Siena - Montepulciano - Orcia Vadisi - Montalcino - Siena

Gün boyu Siena’nın güneyinde bulunan bölgelerin keşfi. İlk etap Montepulciano kasabası. Yüksek bir tepe üzerinde kurulmuş olan ve Rönesans tarzı binalarla süslü Montepulciano, en çok “asil şarap” anlamına gelen Vino Nobile ile tanınmakta. Ana meydana giden “Corso” sokağı boyunca gezinti. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan olan Val d’Orcia (Orcia Vadisi) dan geçerek, Brunello şarapları ile bölgenin en meşhur kasabası olan Montalcino’ya hareket. Montalcino’nun yakınlarında bulunan Toscana’nın en eski şarap üreticilerinden biri olan dünyaca ünlü Frescobaldi’nin tarihî mahzenlerini gezdikten sonra, özel bir salonda malikânenin şarapları eşliğinde bölgenin spesyalitelerinden oluşan öğle yemeği. Öğleden sonra, Montalcino’nun tarihî kale ve merkezini gezdikten sonra Siena’daki otelimize dönüş. Akşam, Toscana’nın en lezzetli restoranlarından biri olarak kabul edilen, Castellina in Chianti’deki 1 Michelin yıldızlı Albergaccio di Castellina restoranına otobüsle hareket. Chianti şarapları eşliğinde keyifli bir akşam yemeği.

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/toskana/toskana02.jpg

28 Eylül Cuma Siena - Chianti Bölgesi – Siena

Sabah, Siena ile Floransa arasında yer alan, en eski geleneğe sahip, Chianti ve Chianti Classisco şaraplarının doğduğu bölge Chianti’ye gitmek üzere yola çıkış. Yol boyunca yeşil dağ ve vadilerden oluşan Chianti bölgesinin neredeyse her tepesindeki şatoları ve eteklerindeki bağları seyrederek, Radda in Chianti gibi küçük Ortaçağ kasabalarından geçerek Greve in Chianti’ye varış. Greve in Chianti’deki üçgen Piazza Matteotti meydanını gördükten sonra, Greve in Chianti’nin yakınlarında bölgeye hâkim bir konumda bulunan Castello di Verrazzano Şatosu’nun tarihi şarap mahzenlerinde bölge şarapları degüstasyonu. Ardından malikâne’nin kendi ürettiği DOCG apelasyonlu şaraplar eşliğinde öğle yemeği. Castello di Verrazzano, 1524’te New York Körfezi ve Amerika’nın doğu kıyılarının bir kısmını keşfeden Giovanni da Verrazzano’nun 1485 senesinde doğduğu şatodur. Öğleden sonra Siena’ya dönüş ve Ortaçağ’da Floransa’dan önce altın çağını yaşamış olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Siena’nın tarihi merkezinin keşfi. Gezilecek en meşhur yerler arasında, XVI. yüzyıldan beri “Palio” at yarışlarına ev sahipliği yapan ve bir deniz kabuğu biçimindeki Piazza del Campo Meydanı’nın güzel binaları ile taş ve renkli mermerden yapılmış olan görkemli Duomo Katedrali’ni sayabiliriz. Gezinin ardından otele dönüş. Siena’nın tarihi bir binasında yer alan Tre Christi restoranında Toscana usulü balık spesyalitelerinden oluşan akşam yemeği.

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/toskana/toskana03.jpg

29 Eylül Cumartesi Siena - Colle di Val d'Elsa - Floransa

Sabah, kristal üretiminiyle ünlenmiş Colle di Val d'Elsa’ya hareket. Güçlü surlarla çevrili bu küçük Ortaçağ kasabasında bir gezintinin ardından Toskana bölgesinin başkenti olan ve Arno Nehri'nin ikiye böldüğü Floransa ya da İtalyanca adıyla Firenze’ye doğru yola devam. M.Ö. I. yüzyılda Romalılar tarafından kurulan Floransa asıl XV. yüzyıl başlarından itibaren üç yüzyıl boyunca Medici ailesi hakimiyeti döneminde altın çağını yaşamış. Öğlene doğru Floransa’ya varış. İtalyan mutfağının ve şaraplarının güzel örneklerini tadacağınız Osteria del Caffè Italiano’da öğle yemeğinden sonra, Medici ailesinin teşvik ettiği Hümanizmin ve İtalyanların Quattrocento diye adlandırdıkları Rönesans’ın beşiği olan, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Floransa’nın ve önemli tarihi eserlerinin yürüyerek keşfi: Duomo Meydanı; Duomo Santa Maria del Fiore Katedrali ve Battistero (vaftizhane); Belediye Binası’na dönüştürülen Palazzio Vecchio’nun ve önemli heykellerinin yanısıra Michelangelo’nun Davud heykelinin kopyasının da bulunduğu Piazza della Signoria Meydanı; Arno Nehri üzerinde kurulu şehrin sembolü Ponte Vecchio Köprüsü (eski köprü)… Gezinin ardından, tarihi şehirde yer alan otelimize yerleşme. Şehirde arzu ettiğiniz gibi gezebilmeniz için, akşam yemeği serbest.

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/toskana/toskana04.jpg

30 Eylül Pazar Floransa – Bologna - İstanbul

Adeta bir açık hava müzesi görünümündeki Floransa’da arzu ettiğiniz gibi gezebilmeniz için serbest zaman. Öğleden sonra, otelden hareket ederek Bologna havalimanına transfer. Türk Hava Yolları ile saat 18:55’te hareketle saat 22:25’te İstanbul’a varış.

Açıklama: http://www.dunyaninrenkleri.com/Drtur/turlar/toskana/toskana05.jpg

OTELLER

Siena : Hotel Garden 4*

    

Floransa : Grand Hotel Adriatico 4*

    

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi