Garonne & Dordogne M/s Cyrano de Bergerac gemisi ile

BEREKETLİ TOPRAKLARDA YOLCULUK

 

 • BORDEAUX - PAUILLAC - BLAYE - LIBOURNE - SAINT-EMILION (1)
 • - CADILLAC - BORDEAUX
 •  
 •  
 • GEMİDE TÜM İÇECEKLER VE İÇKİLER DAHİLDİR
 • THY İLE
 • TÜRKÇE REHBERLİ


 

Garonne & Dordogne M/s Cyrano de Bergerac gemisi ile

BEREKETLİ TOPRAKLARDA YOLCULUK

 

 • BORDEAUX - PAUILLAC - BLAYE - LIBOURNE - SAINT-EMILION (1)
 • - CADILLAC - BORDEAUX
 •  
 •  
 • GEMİDE TÜM İÇECEKLER VE İÇKİLER DAHİLDİR
 • THY İLE
 • TÜRKÇE REHBERLİ
Tur Tarihleri : 1. 08.08.2018 - 14.08.2018
Fiyat : 1.799 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 6.2925 TL, EURO : 7.3680TL

   GARONNE & DORDOGNE NEHİRLERİNDE

MS CYRANO DE BERGERAC GEMİSİ İLE

P  R O M O S Y O N

08-14 Ağustos 2018 Tarihleri arasında Bordeaux ‘da yapacağımız Garonne & Dordogne Nehrinde indirim vardır.

Alt(Ana) güvertede :  200 Euro
Orta güvertede       :  250 Euro
Üst güvertede       :   300 Euro

 

      

BEREKETLİ TOPRAKLARDA YOLCULUK

            GEMİDE TÜM İÇECEKLER VE İÇKİLER DAHİLDİR

08 Ağustos – 14 Ağustos 2018

BORDEAUX - PAUILLAC - BLAYE - LIBOURNE - SAINT-EMILION (1) - CADILLAC - BORDEAUX

1.GÜN  (08.08)

İSTANBUL -  BORDEAUX

Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma. Pasaport ve biniş işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK1389 sayılı sefer ile saat 10:20de hareket. Saat 13.10da varışta özel otobüsle panoramik Bordeaux şehir turu.Fransa'nın Güney Batısında, önemli bir ticaret merkezi olan şehir. Nüfusu 260.000 dir. Bordeaux, özellikle şarapçılık endüstrisi ile Fransa'da ve dünyada ünlüdür. Kendi adı ile anılan şaraplar, dünyanın en güzel şarapları arasında sayılmaktadır. Birbirinden görkemli şatoları, bağları, enfes şarapları ve leziz yiyecekleriyle bir rüya diyarı olan Bordeaux turunda, St Catherine sokağı, şarap okulu, Milli Opera binası- Saint-Andre katedrali - Notre Dame la Grande kilisesi, şehir meclis binası, bit pazarı, şehir meydanı, adalet sarayı, Quinconces çeşmesi  görülecek yerler arasındadır. Saat 18:00 de gemiye transfer ve hoşgeldiniz kokteyli ile karşılanıp kabinlere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2.GÜN(09.08)    

BORDEAUX – PAUILLAC

Yolculuğumuza Garonne nehrinin aşağısına doğru ilerleyerek başlayacağız. Ve daha sonra Gironde nehri ile birleşerek Cazeau va Patiras adalarını geçecek ve öğle yemeğinden once Pauıllac’a varacağız. Uzun zaman once şarap tüccarları ve ticari gemi kaptanları tarafından kurulan bu yerleşim merkezinde sizi rıhtım boyunca uzanan ve taş bloklarından inşa edilmiş eski bir soylu evi karşılayacaktır. Gemide öğle yemeğinden sonra arzu edenler ekstra Medoc turuna katılabilirler. Okyanus ile Gironde haliçi arasında kalan bu bölge ılıman iklimi ile şarap üzümü yetiştirmek için ideal bir bölgedir. Gemi Pauillacda geceleyecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN(10.08)     

PAUILLAC – Gironde Haliçi – BLAYE

Sabah erken saatte gemi hareket ediyor. Gironde halici boyunca yol alıyoruz. Bataklık bölgeyi ve Gironde’un sarp kayalıklarını geçip Blaye’ye varmadan önce Trogolodyte evleri ve balıkçı kulübelerini göreceğiz. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14 :00 gibi Blaye’ye varış. Burada bulunan kale şehre ayrı bir cazibe katmaktadır. Arzu edenler ekstra Kayalık ve Bourg ziyareti turuna katılabilirler. Nehir boyunca kıvrılan yollarda yol alarak birbirinden güzel bahçeler, su üstünde kazıklar üstüne inşa edilmiş eski balıkçı evlerinden oluşan muhteşem manzaraları seyredeceksiniz. Kayalıklar üzerinde inşa edilmiş bir köy olan Bourg’u ziyaret ettikten sonra Blaye’ye dönüşte Kaleyi ziyaret edeceksiniz. Gemide akşam yemeğinden sonra Dans ve müzik için serbest zaman.

4.GÜN(11.08)     

BLAYE – LIBOURNE – SAINT EMILION

Gemide sabah kahvaltıdan önce erken saatte gemimiz Libourne’a hareket edecektir. Garonne nehri boyunca yol alarak Bordeaux’yu Cazeau adasını geçerek Dordogne nehri üzerinde yer alan Libourne’a akşam üzeri varıyoruz. Arzu eden yolcular için ekstra Saint-Emillion turu; Bir Ortaçağ köyü olan mimarisi ve yeraltı anıtlarını göreceksiniz. Bir keşiş tarafında kurulmuş olan bu köyün şarap mahzeni ünlüdür .Mahzenler de ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bu keşişin anısına inşa edilmiş olan kutsal Ruh kilisesini de görecek ve bir aile işletmesi olan şarap imalathanesini ziyaret edip şarap tadımı yapacaksınız. Gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN(12.08)   

LIBOURNE – CADILLAC

Gemide sabah kahvaltıdan sonra Cadillac için hareket. Gironde nehri üzerinden tekrar Garonne nehri üzerinden seyrederek öğlen Cadillac’a varıyoruz. Gemide öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcular için ekstra Roquetaillade şatosu ve Cadillac turu.12yy ve 14 yy da inşa edilmiş olan bu Ortaçağ şatosu sizi kendisine hayran bırakacaktır. Ayrıca Fransa’nın tarihi miraslarından biri olan ve 19.yyda Viollet-le-Duc tarafın dan mekaniçi düzenlenen bir ortaçağ kalesini de göreceksiniz. Daha sonra Cadillac’a dönerek nehrin sağ tarafında kurulmuş olan şehir turunu yapacaksınız. Cadillac lordlarından Dük Epernon tarafından yaptırılan muhteşem şatoyu , köprülerini ve siperlerini, 15.yyda yapılan evleri, kiliseyi ve meydanı göreceksiniz. Gemide akşam yemeği ve geceleme .

6.GÜN(13.08)    

CADILLAC – BORDEAUX

Gemide kahvaltıdan sonra nehrin güzel manzaralarını seyrederek yol alacaksınız. Gemide öğle yemeği. Öğleden sonra gemimiz Bordeaux’ya varışta serbest zaman. Akşam Gala yemeği ve geceleme gemide.

7.GÜN(14.08)    

ORDEAUX – TOULOUSE-İSTANBUL

Gemide sabah kahvaltıdan sonra gemiden ayrılış. Touluse havaalanına transfer ve saat 14:25de Türk havayollarının TK1390 sayılı seferi ile İstanbul’a hareket. Saat 18:55de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi