Atlas Okyanusu’nda yer alan Avrupa’nın en uç köşesindeki Madeira yumuşak iklimi ve yemyeşil bitki örtüsü ile sonsuz baharı temsil eden egzotik bir ada. Ayrıca çiçek cenneti olarak tanınan Madeira’da Kamelya, açelya, begonvil, mimoza, nergis zambağı, adanın sembolü cennet kuşu çiçeği, mavi-mor çiçekleriyle jacaranda ağacı çok bol miktarda yetişmekte. Bu seyahatte, her sene ilkbahar anısına düzenlenen ve çevreyi renklendirip hoş kokularıyla mest eden çiçeklerin bereketi, doğurganlığı, metamorfozu ve yeniden doğuşunun kutlaması olan Çiçek Festivali’nin çok özel atmosferini yaşayacağız.
Kendine özgü şarabı, doğası, muhteşem manzaraları ve misafirperverliği ile ünlü Madeira adası’nda sürprizlerle dolu bir seyahat sizi beklemekte...

 

Atlas Okyanusu’nda yer alan Avrupa’nın en uç köşesindeki Madeira yumuşak iklimi ve yemyeşil bitki örtüsü ile sonsuz baharı temsil eden egzotik bir ada. Ayrıca çiçek cenneti olarak tanınan Madeira’da Kamelya, açelya, begonvil, mimoza, nergis zambağı, adanın sembolü cennet kuşu çiçeği, mavi-mor çiçekleriyle jacaranda ağacı çok bol miktarda yetişmekte. Bu seyahatte, her sene ilkbahar anısına düzenlenen ve çevreyi renklendirip hoş kokularıyla mest eden çiçeklerin bereketi, doğurganlığı, metamorfozu ve yeniden doğuşunun kutlaması olan Çiçek Festivali’nin çok özel atmosferini yaşayacağız.
Kendine özgü şarabı, doğası, muhteşem manzaraları ve misafirperverliği ile ünlü Madeira adası’nda sürprizlerle dolu bir seyahat sizi beklemekte...

Tur Tarihleri : 1. 06.05.2017 - 10.05.2017
Fiyat : 1.745 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

Atlas Okyanusu'nun İncisi Madeira Adası
06 Mayıs - 10 Mayıs 2017

Türk Hava Yollarıyla, direk olarak Lizbon'a ve oradan Tap Portugal ile uçuş;

Gidişte, uçuşlar arasındaki zamanı değerlendirmek için Lizbon'da öğle yemeği;

İçeriği çok dolu olan tur programı sayesinde Madeira Adası'nı derinlemesine keşfedebilme imkanı;

Yılda bir kez düzenlenen göz kamaştırıcı Çiçek Festivali'ni izleme;

Uzun senelerden beri Portekiz'de yaşayan rehberimiz Nail Özkaplan'la Madeira'yı keyifle keşfetme imkanı;

Her Gurme Turda olduğu gibi tüm gurme yemekler ve yemeklerdeki içeceklerin programa dahil olduğu bir seyahat.

 

TUR PROGRAMI

06 Mayıs Cumartesi İstanbul - Lizbon - Madeira Adası / Funchal

Türk Hava Yolları ile saat 07:35'te hareketle 10:30'da Lizbon'a varış. Lizbon Portela havalimanında karşılama ve bagajların TAP Portugal kontuarına teslim işlemlerinden sonra 1998´de Expo´nun düzenlenmiş olduğu, Tejo Nehri kıyısında yer alan ve Lizbon´un en modern semti olan Parque das Nações´a yöneliyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra Lizbon havalimanına dönüş ve TAP Hava Yolları ile saat 16:20’de hareketle 18:05’te Funchal havalimanına varış. Portekizli Kaptan João Gonçalves Zarco tarafından adanın güney kıyısında kurulan başkent Funchal’daki otelinize transfer ve odalara yerleşme. Akabinde Funchal’ın tarihi merkezindeki São Tiago Kalesi’ne aracımız ile hareket ve Forte São Tiago restoranında akşam yemeği. Geceleme otelde.

 

07 Mayıs Pazar Funchal

Sabah kahvaltıdan sonra, Funchal ve körfezinin manzarasını seyredebilmek için 335 mt rakımlı Pico dos Barcelos belvederesinde fotoğraf molasından sonra merkeze inip Santa Maria semtinde keşif yürüyüşü. Asırlık binaların sıralandığı taş döşeme dar sokaklar çeşitli mağazalar, restoranlar ve barlar ile yaşam ve ruh dolu bir ortama sahip. Üstelik bu semtteki yaklaşık 130 adet sokak kapısı yerli ve yabacı ressam ve plastik sanatçı tarafından yapılan resimlerle stilize edilmiş olup açık hava sanat galerisine dönüşmüş. Daha sonra, sade bir cepheye yerleştirilmiş muazzam gotik bir portalı ve içerisindeki saklı hazineleri ile ilginç bir yapı olan Funchal Katedrali ziyaretiyle şehir turuna devam ediyoruz. Akabinde çocukların daha iyi bir dünya umutlarını simgeleyen ve çiçeklerden oluşturdukları Umut Duvarı'nın yer aldığı Cizvit Tarikatı Koleji'nin kilisesine yöneliyoruz. İncil yazarı Aziz Yuhanna'ya adanan kilisenin inşa edildiği dönemde, uluslararası Maniyerizm'den Portekiz Barok üslubuna geçişin en güzel örneklerinden biri olup, Madeira'nın ise en zengin kiliselerinden biriydi. Cizvitlilerin bu güzel yapısı, Portekiz XVII. yüzyıl işçiliğinin en değerli parçalarından biri olarak kabul edilen altın varaklı ahşap kaplamalara sahip bulunmakta. Çiçek Festivali'nin kalbi olan Largo da Restauraçao Meydanı'nda, Madeira'da yetişen çiçeklerin keşfi. İlkbaharın anısına düzenlenen Festa da Flor Çiçek Festivali çevreyi renklendiren, güzel kokularıyla mest eden çiçeklerin bereketi, doğurganlığı, metamorfozu ve yeniden doğuşunun kutlanmasıdır. 1940´lı yıllarda çiçekçiler sergisi olarak Largo da Restauraçao Meydanı'nda başlayan etkinlik 1979'dan beri geçit töreni organizasyonuyla bir festival halini almış ve daha da zenginleştirilmiştir. Funchal'ın merkez sokağı olan Avenida Arriaga Caddesi kaldırımları boyunca serilen çiçek halılarının ve süslenen vitrinlerin fotoğraflarını çekebilmeniz için serbest zaman. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden Avenida do Mar caddesinde düzenlenen geçit töreninde de 10 adet çiçeklerle giydirilmiş aracın geçişini grup tribününden seyretme keyfi. Tur bitiminde otele dönüş. Akşam yemeği Espetada de Santo Antonio restoranında adanın tipik yemeği olan defne dalında dana eti tadımı. Geceleme otelde.

 

 

08 Mayıs Pazartesi Funchal - Monte Tepesi - Eira do Serrado - Güney ve Kuzeybatı Kıyıları - Funchal

Sabah, kahvaltıdan sonra Funchal şehir turuna devam. Rezene tarlası alamına gelen ve verimli topraklara sahip olan Funchal gemilere iyi bir liman imkanı sağlamakta. Rengarenk bir halk pazarı olan Lavradores gezisi. 1940 yılında tüm şehrin ihtiyaçlarını karşılaması hedeflenerek inşa edilen bu büyük sabit pazarda tropikal diyebileceğimiz Madeira Adası'nın rengarenk sebze, meyve ve çiçeklerinin yanında bölgedeki balık çeşitlerini de görebilirsiniz. Ardından, Funchal'dan 560 mt rakımlı Monte’ye 3200 m uzunluğundaki teleferik ile çıkış. Varışta, 1922 yılında vefat eden son Avusturya kralı I. Karl’ın mezarını barındıran Nossa Senhora do Monte Kilisesi gezisi. I. Dünya savaşından yenik çıkan Avusturya-Macaristan'ın son İmparatoru I. Karl ve eşi Madeira Adası'na 1921 yılında sürgüne gönderilmiş ve Quinta Jardins do Imperador malikanesinde yaşamışlardı. Meryem Ana'ya adanan kilise her sene 14-15 Ağustos’ta dini şenliklere ev sahipliği yapmakta. Tipik sepetli kaydırak ile yokuş aşağıya Livramento'ya kadar 2 km iniş. Bir Madeira şarap mahzeni gezisi ve degüstasyondan sonra adanın kalbi olarak anılan Eira do Serrado (1.095 m) belvederesine yönelip Curral das Freiras köyü ve çevredeki sarp tepelerden manzaraların seyri. Öğle yemeği panoramik bir restoranda. Ardından, adanın kuzeybatı kıyısına doğru yolculuk. Porto Moniz'deki lav kayalıklarında oluşmuş doğal havuzları gördükten sonra Veu da Noiva şelalesinin yer aldığı belvederede fotoğraf molası. Madeira'nın en nefes kesici güzellikteki korniş sahil yolununu kısmen takip ederek Sao Vicente kasabasına varış. Burada ziyaret edeceğimiz Volkan Müzesi sayesinde yeraltı katmanlarının keşfi. Farklı bir güzergahtan Funchal'daki otelimize dönerken Cabo Girao belvederesinde fotoğraf molası. Girao Burnu'nun 580m rakımlı falezi muazzam bir manzaraya sahip. Akşam, tipik bir balıkçı kasabası olan Camara de Lobos’ta yer alan Vila do Peixe restoranında akşam yemeği. Geceleme otelde.

 

09 Mayıs Salı Pico de Areeiro – Kuzeydoğu Kıyıları - Santana - Sao Lourenço - Funchal

Sabah, kahvaltıdan sonra adanın olağanüstü manzaralara sahip olan merkez ve kuzeydoğu bölgelerine doğru otobüsle hareket. Funchal Ekolojik Park hudutlarından geçip adanın en yüksek üçüncü tepesi olan Pico de Areeiro'da (1.818 m) büyüleyici manzaraları seyretmek üzere ilk mola. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Madeira Adası'nın Laurissilva Biosfer Rezervi'ni kısmen bile olsa yakından görebilmek için Ribeiro Frio ile Mirador Balcões arasında 1,5 km lik levada yürüyüşü. Adanın teraslı tarlalarını sulamak için yapılmış antik su kanalları olan “levada”lar harikulade yürüyüş yolları oluşturmakta. Daha sonra, adanın Kuzey kıyısında yer alan ve tipik evleriyle meşhur Santana gezisi. Üçgen bir şekle sahip ve saz ile kaplı Santana tipik evlerinin, adanın ilkel yapıları olduklarına inanılır. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Caniçal üzerinden Ponta de São Lourenço burnunda ve sonra gözetleme kulesi görevinin icra edildiği tepe olan Pico de Facho belvederesinde fotoğraf molaları. Son olarak Portekizli kaşifler Joao Gonçalves Zarco ve Tristao Vaz Teixeira'nın Madeira Adası'na ilk ayak bastıkları yer olan Machico gezisi. Akşam, tipik bir mahzende folklor ve fado eşliğinde akşam yemeği. Geceleme otelde.

10 Mayıs Çarşamba Madeira Adası – Lizbon - İstanbul

Funchal havalimanına transfer ve TAP Hava Yolları ile saat 11:15'te hareketle 12:50'de Lizbon'a ve oradan Türk Hava Yolları ile saat 15:45'te hareketle 22:25'te İstanbul'a varış.

OTELLER

Funchal : Melia Madeira Maré 5*

video thumbnail   video thumbnail   video thumbnail


 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi