Yılbaşında, Zambezı Queen Gemisi İle

Afrika’da Nehirden Safari

 

GÜNEY AFRİKA – BOTSVANA - NAMİBYA-ZİMBABVE

  • BÜTÜN TURLAR DAHİL, EKSTRA TUR YOK
  • THY İLE
  • TÜRKÇE REHBERLİ

 

Yılbaşında, Zambezı Queen Gemisi İle

Afrika’da Nehirden Safari

 

GÜNEY AFRİKA – BOTSVANA - NAMİBYA-ZİMBABVE

  • BÜTÜN TURLAR DAHİL, EKSTRA TUR YOK
  • THY İLE
  • TÜRKÇE REHBERLİ
Tur Tarihleri : 1. 21.12.2018 - 02.01.2019
Fiyat : 6.029 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.3433 TL, EURO : 6.0772TL

YILBAŞINDA, ZAMBEZI QUEEN GEMİSİ İLE

AFRİKA’DA NEHİRDEN SAFARİ

GÜNEY AFRİKA – BOTSVANA - NAMİBYA-ZİMBABVE

BÜTÜN TURLAR DAHİL, EKSTRA TUR YOK

  

AFRİKA’DA DÖRT ÜLKE, CHOBE VE ZAMBEZİ NEHİRLERİ BOYUNCA AFRİKA’NIN EN SIRADIŞI YABAN HAYATI, LÜKS BİR NEHİR GEMİSİ İLE UNUTAMAYACAĞINIZ BİR KEŞİF

Çok lüks bir gemi ile ve tamamı suit odalarda nehirde yapacağınız bu yolculukta, bufalo, aslan, timsah, puku, zürafa, zebra, leopar ve suda yüzen yüzlerce fili görme imkânı. Bu bölge aynı zamanda bir kuş cennetidir, çok değişik kuşları gözlemleyebilecek ve fotoğraf makinenizle ölümsüzleştirebileceksiniz.

Afrika deneyiminizi lüks ve keyifli bir yolculuğa çevirmek için Zambezi Queen gemisi sizleri bekliyor.

21 Aralık 2018     Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte saat 23:30 da buluşma

1.GÜN - 22 Aralık 2018      İSTANBUL-JOHANNESBURG-PİLANESBERG
Saat 02:15’de Türk Hava Yolları’nın TK42 sayılı seferi ile hareket. Saat 11:05’de Johannesburg’a varış. Alandan özel aracımızla şehir turu için hareket. Rosebank, Sandton, Johannesburg’un yirmi kilometre mesafede bulunan ve Güney Afrika’da ırk ayrımcılığına karşı mücadelenin merkezi Soweto ve buradaki Nelson Mandela’nın Evi, görülecek yerler arasında. Tur sonrası Pilanesberg’e transfer. Oteliniz Bakubung Bush Lodge’a yerleşme.Pilanesberg, Sun City’den 5 km uzaklıkta olup, 2005’te Dünya Turizm Örgütü tarafından Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en iyi safari parkı seçilmiştir. Pilanesberg Güney Afrika’nın, kuzey batı eyaletine bağlıdır. Tam bir milyon yıl önce meydana gelen volkanik hareketler sonucu oluşmuş bir doğal bir cennettir.Otelde akşam yemeğinden sonra gece safarisi yapacaksınız. Geceleme otelimizde.

   

2.GÜN -23 Aralık 2018     PİLANESBERG
Sabah henüz güneş doğmadan sabah safarisi için hareket. 5 Büyük (Big Five) olarak adlandırılan Aslan, Buffalo, Fil, Leopar ve Gergedanları ve diğer Afrika’ya özgü vahşi hayvanları doğal ortamlarında görebilme imkanı. Pilanesberg aynı zamanda 350 kuş ve 65 sürüngen türüne ev sahipliği yapmaktadır. Otelde öğle yemeği. Öğleden sonra foto safari. Daha sonra bir kumarhane ve eğlence şehri olan Sun City’ye hareket. Burada alacağımız akşam yemeğinden sonra. Pilanesberg’e otelimize dönüş ve geceleme.

3.GÜN - 24 Aralık  2018   PİLANESBERG-JOHANNESBURG–BOTSVANA- NAMİBYA
Otelde sabah kahvaltısından sonra Johannesburg’a transfer ve saat 11:45’de SA8306 sayılı sefer ile Johannesburg ‘dan Botsvana’ya hareket. Saat 13:30’da Botsvana Kasane havaalanına varış.  Zambezi Queen gemisine  transfer ve yerleşme. Gemide öğle yemeği. Bugün sizlere eşsiz bir doğaya ve eko-sisteme sahip Chobe bölgesi hakkında bilgi verilecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Saat 22:00’da gemi jeneratörlerinin kapanmasından sonra, sessiz gecede Afrika’nın vahşi tabiatının seslerini dinleyeceksiniz. (İsteyenler için gemide okuma ışıkları mevcuttur)

4.GÜN -25 Aralık 2018    CHOBE NEHRİ

Gemide sabah saat 06:00’da günümüze bir kahve keyfi ile başlıyoruz.  Saat 07:30’daki kahvaltıdan sonra nehir boyunca foto safariye katılabilir veya balık tutabilirsiniz. Gemide açık büfe öğle yemeğinizi alırken Afrika’nın size sunacağı muhteşem manzaraları seyredeceksiniz. Saat 19:30’da akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN - 26 Aralık 2018     CHOBE NEHRİ
Saat 06:00’da kahve servisi başlayacaktır ve 07:30da kahvaltıdan sonra Chobe Milli parkında bir foto safariye katılacaksınız. Sonrasında gemiye dönerek açık büfe öğle yemeğinizi alacaksınız. Öğleden sonra vahşi tabiatın size sunacağı güzellikleri ve yaşamları gözlemleyebilirsiniz. Gemide akşam yemeği ve geceleme.

6.GÜN -27 Aralık 2018     CHOBE NEHRİ
Saat 06:00’dan itibaren sabah kahvesi ve 07:30’da kahvaltıdan sonra nehirde bir foto safariye katılabilir, balık tutabilir veya bir yerli köyü ziyaret edebilirsiniz. Gemide açık büfe öğle yemeği. Öğleden sonra serbest zaman. Gemideki son gecenizde geleneksel Afrika yemeği ile ağırlanacaksınız.

7.GÜN- 28 Aralık 2018      ZIMBABWE
Saat 06:00’da gemide kahve servisi başlayacaktır. Saat 07:30’da kahvaltıdan sonra saat

09:00’da gemiden ayrılarak özel araçla Viktorya Şelalelerine (Zimbabwe) hareket ediyoruz. Burada bulunan The Kingdom Victoria Otele transfer ve yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından yürüyerek şelale turu yapacağız. Daha sonra tekne turu ile günbatımını izleyeceğiz. Otelde akşam yemeği ve geceleme.

8.GÜN - 29 Aralık 2018    VİKTORYA ŞELALESİ-CAPE TOWN
Kahvaltıdan sonra Victoria Falls havaalanına transfer. SA8691 sayılı sefer ile 11:45’de hareket. Saat 14:40’da Cape Town’a varış. Southern Sun Waterfront otel’e transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

  

9.GÜN - 30 Aralık 2018    CAPE TOWN
Otelde sabah kahvaltıdan sonra Cape Town şehir  ve Masa dağı turu.“Mother City”(Ana Kent) olarak anılan Cape Town şehrini tanıtan panoramik şehir turunda; Adderly Caddesi, Bartolomeus Heykeli, Jan Van Ribbeck tarafından 1652’de Avrupa’dan Uzakdoğu’ya seyahat eden gemilerin meyve sebze ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş Company Gardens, Parlamento, Jan Van Ribbeck Heykeli, Nobel Barış Ödüllü Desmond Tutu’nun 10 yıl boyunca Başpiskoposluk yaptığı Saint George Katedrali, Cape Malay kültürünün izlerini taşıyan Malay Mahallesi gibi kentin tarihi ve turistik yerleri görülecektir. Daha sonra hava koşulları elverişli olur ise teleferik ile Masa Dağı'na

Çıkıyor ve 1087 metre yükseklikten Cape Town’ın güzel manzarasını seyrediyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelde.

10.GÜN - 31 Aralık 2018     CAPE TOWN   ***  YILBAŞI ***

Otelde Sabah kahvaltıdan sonra Ümit Burnu Yarımadası turu için hareket. Tam gün sürecek turumuzda, Bantry Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip bir balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Burada “Fok Adası”ndaki fokları görmek üzere tekneye biniyoruz. Fok Adası olarak adlandırılan yer aslında büyük bir kayalık. Tekne ile dalgaların elverdiği ölçüde yüzlerce fokun bulunduğu kayalık adaya yaklaşarak fotoğraflarını çekiyoruz.

Daha sonra Ümit Burnu’na hareket ediyoruz. Denize doğru uzanan kayalık bir burun olan Ümit Burnu Güney Afrika’daki Cape Yarımadası’nın güneydeki en uç noktasıdır. Öğle yemeğimizi deniz kenarında bir yerel balık restoranında alacağız. Daha sonra Ümit Burnu’ndaki Cape Point’e  füniküler ile çıkacak, dünyanın en yüksek fenerini göreceğiz. Devamında dünyanın en büyük ve çeşit bakımından en zengin botanik bahçesi olarak bilinen ve Penguenlerin yaşadığı Boulder’s Beach’e gidiyoruz. İçinde 22.000’in üzerinde bitki ve dünyanın her yerinden botanik ve ziraat araştırmacılarına açık olan bir kütüphane ve araştırma merkezinin yer aldığı bahçe aynı zamanda kuşların doğal yaşam alanıdır. Burada Kirstenbosch Botanik Bahçeleri de göreceğimiz yerler arasında. Tur bitiminde farklı kasabalardan geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Otelde akşam yemeği ve yılbaşı kutlaması.  Yeni yılınız kutlu olsun!

11.GÜN - 1 Ocak  2019      CAPE TOWN – İSTANBUL
Sabah kahvaltısından sonra  otelden ayrılarak Wineland turu için hareket ediyoruz. Turumuza KWV çiftliğini ziyaret ederek başlıyoruz. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra geleceğimiz bu çiftlikte önce mahzenleri geziyor, ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’da kurulmuş olan ve Hollandalı göçmenlerin eski gelenek ve göreneklerine uygun olarak yaşadıkları Stellenbosch kasabasına geçiyoruz. Şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Tarihi yapıları göreceğimiz Dorp Caddesi’ni gezip bölgedeki çiftliklerden birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Tur sonrası  havaalanına transfer ve saat 18:00’da TK45 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket.

2 Ocak 2019          İSTANBUL
Saat 05:50’de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi