05 Aralık 2018 Ren Nehrinde

Renkli Noel Pazarları

(BASEL-DUSSELDORF)

 

4*Ms Johannes Brahms Gemisi İle

(BASEL-DUSSELDORF)
4 gece 5 gün
THY İLE
HEIDELBERG- MAINZ-RUDESHEIM-KOBLENZ-KOLN-DUSSELDORF

 

 

05 Aralık 2018 Ren Nehrinde

Renkli Noel Pazarları

(BASEL-DUSSELDORF)

 

4*Ms Johannes Brahms Gemisi İle

(BASEL-DUSSELDORF)
4 gece 5 gün
THY İLE
HEIDELBERG- MAINZ-RUDESHEIM-KOBLENZ-KOLN-DUSSELDORF

Tur Tarihleri : 1. 05.12.2018 - 09.12.2018
Fiyat : 699 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.3433 TL, EURO : 6.0772TL

 

REN NEHRİNDE RENKLİ NOEL PAZARLARI

4*MS JOHANNES BRAHMS GEMİSİ İLE

5 Aralık – 9 Aralık

4 gece 5 gün

NOEL ZAMANI 1 TAM 1 YARIM KAMPANYASI…
05-09 Aralık M\S Johannes Brahmsnehir gemisi ile Romantik Ren’ de Renkli Noel Pazarında KAÇIRILMAYACAK FIRSAT.
THY ile 5 gün tam pansiyon Üst Kategori vergiler dahil 2.kisi %50 indirim ile kişibaşı sadece 749 .
Bu kampanya sınırlısayıda kontenjan için

6 Ekim tarihine kadar geçerlidir.

*Kampanya sadece A kategori Üst Güverte kabini için geçerli olup,  kısıtlı sayıda kontenjan olması sebebiyle opsiyon verilemeyecektir.
*Kampanya Basel-Dusseldorf ve Frankfurt-Dusseldorf paketlerimizin ikisi için de geçerlidir.

 

Avrupa’da yeni yıl kutlamalarının en önemli unsurlarından biri de cıvıl cıvıl atmosfere sahip Noel Pazarlarıdır. Işıl ışıl meydanlar, sevimli ahşap kulübeler, rengarenk sokak ve caddeler… İnsanı adeta orta çağ dönemine götüren bu pazarların masalsı atmosferini yaşamak, buradaki kentleri ve aromatik tatları keşfetmek için en iyi yol kuşkusuz Ren Nehri üzerindeki gemi yolculuğudur. Bu imkanı sizlere Konforlu MS Johannes Brahms gemisi ile sunuyoruz.

1.GÜN (05.12.2018)     İSTANBUL –BASEL-HEIDELBERG
Atatürk havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 09:55’de TK1923 sayılı sefer ile Basel’e hareket. Yerel saatle 11:05’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra bizi bekleyen otobüsümüz ile gemiye hareket.
Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Strasbourg Turu düzenlenecektir.

StrasbourgFransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Fransa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Strazburg 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir.

Tur sonrası Heidelberg’e hareket ve varışta gemiye transfer.Kabinlere yerleştikten sonra  yürüyerek şehir ve Noel pazarları turumuza başlıyoruz. Burada bulunan Heidelberg Üniversitesi Almanya’nın en eski üniversitesi olup aynı zamanda ülkenin en ünlü ve en prestijli eğitim kurumudur. Neckar nehrinin ikiye böldüğü bu güzel şehirde yürüyerek yapacağımız turda, Carl-Theodor eski köprüsü, tarihi kilise, 1.5 km uzunluğundaki HauptStrasse görülecek yerler arasındadır ve meşhur Noel pazarını gezip alışveriş yapacaksınız. Kaptanımızın hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma sonrası gemide akşam yemeği. Gemide geceleme.

2.GÜN (6.12.2018)                     HEIDELBERG – MAINZ
Saat 06:00’da geminin hareketi. Öğleye kadarki serbest zamanınızda güzel nehir manzarasının tadını çıkarabilir, gemi içi etkinliklere katılabilirsiniz. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14:00’da Mainz’a varış. Arzu eden misafirler için ekstra Boppard – Sankt Goar -Oberwesel (Romantik Ren kasabaları) turu.

Würzburg, Almanya'nın Bavyera bölgesindeki bir şehirdir. Lüks barok ve rokoko mimarisi, özellikle 18. yüzyıldan kalma Residenz sarayı, süslü odaları, Venedikli sanatçı Tiepolo'nun muazzam bir freskosu ve özenle hazırlanmış bir merdivenle biliniyor. Çok sayıda şarap barına, kilerlere ve şaraphanelere ev sahipliği yapan Würzburg, kendine has bocksbeutel (yassı yuvarlak şekiller içeren şişeler) ile Franconian şarap ülkesinin merkezi.

Bamberg, UNESCO’nun dünya kültür mirasları listesinde yer alıyor. Muhteşem bir manzaraya sahip olan Bamberg, Regnitz ve Main nehirlerinin buluştuğu yerde 7 tepenin üzerinde kurulu, Kuzey Bavyera’ya bağlı çok şirin bir kasabadır. Çok güzel korunmuş olan muhteşem mimarisi, orta çağdan kalma romantik sokakları ile Bamberg Bayvera bölgesinin incisidir. Birbirinden güzel binalar arasında, Regnitz nehri üzerindeki bir adada bulunan ve kemerli köprülerle ulaşılan belediye binası (Altes Rathaus) en ilginç yapılardan biri. Yine kökeni 11. Yüzyıla uzanan Romanesk Bamberg Katedrali 4 kulesi ve çok sayıda taş oymaları ile ilgi çekiyor.

Tur sonrası gemiye transfer akşam yemeği ve geceleme gemide.   

3.GÜN (7.12.2018)      MAINZ-RUDESHEIM
Sabah saat 08:00’da geminin Mainz’dan hareketi. Sabah kahvaltısından sonra saat 10:30’da Rudesheim’a varış. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Frankfurt ve Siegfried mekanik Müzik Müzesi ve Rudesheim turuna katılabilirler.

Almanya’nın 5. büyük şehri olan Frankfurt dünyaca ünlü şair ve yazar Johann Wolfgang Von Goethe’nin (1749-1832) doğduğu yerdir. Turumuzda, Domplatz, St Bartholomew katedrali, Rathaus Römer (Belediye binası), St Paul kilisesi, Goethe’nin evi, Main kulesi ve alışveriş caddesi olan Goethestrasse göreceğimiz yerler arasındadır.

Daha sonra 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği oldukça enteresan müzik müzesinde, interaktif olarak müzik aletlerini dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda bir orkestra gibi yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca hem şaşıracak hem de dans etmeden duramayacaksınız.  
Gemide akşam yemeğinden sonra ise Rudesheim’ın ünlü caddesi Drosselglasse’de açık hava dans yeri ve tavernalarında gecenizi renklendirebilirsiniz.  

4.GÜN (8.12.2018)        RUDESHEIM- KOBLENZ
Sabah saat 08:00’da geminin Rudesheim’dan hareketi.Gemide sabah kahvaltısından sonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek ve Lorelei Kayalıklarını, Şatoları çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek yol alacaksınız. Öğle yemeğinden sonra Koblenz’e varışta yürüyerek şehir turumuzu yapacağız. .
Burası Ren nehri ve Mosel nehrinin birleştiği yerdir. Adını da buradan alan Koblenz kavşak demektir. Bu şehirde bulunan kilise, saray ve malikaneler 2000 yıllık tarihi gözler önüne seriyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN (9.12.2018)         KOBLENZ-KÖLN –DÜSSELDORF İSTANBUL
Gemide sabah kahvaltısından sonra genel katılım olması durumunda için ekstra Köln & Bonn turu.

Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Şehir, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış, gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır.

Tur sonrasında Düsseldorf havaalanına transfer ve saat 18:05de TK1528 sayılı sefer ile hareket. Saat 23:15de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

ÖNEMLİ NOT:
Programda belirtilen saatler yaklaşık prensip saatleri olup nehir trafiği, liman yoğunluğu ve benzeri beklenmedik koşullara göre değişiklik gösterebilir. Bu konu tamamen navigasyonun yapıldığı ülke sınırları içindeki suyolları trafik kontrolörlerinin yetkisindedir.

 

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi