Dünyanın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğuna hazır olun.


ULAN BATOR - ULAN UDE - IRKUTSK - BAYKAL GÖLÜ 

NOVOSİBİRSK - KRASNOYARSK - YEKATERİNBURG - KAZAN - MOSKOVA
 

14 GECE 15 GÜN

TÜRKÇE REHBERLİ
 

THY UÇUŞLU OTEL KONAKLAMALARI İLE

 

Dünyanın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğuna hazır olun.


ULAN BATOR - ULAN UDE - IRKUTSK - BAYKAL GÖLÜ 

NOVOSİBİRSK - KRASNOYARSK - YEKATERİNBURG - KAZAN - MOSKOVA
 

14 GECE 15 GÜN

TÜRKÇE REHBERLİ
 

THY UÇUŞLU OTEL KONAKLAMALARI İLE

Tur Tarihleri : 1. 27.08.2018 - 11.09.2018
Fiyat : 5.099 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.8603 TL, EURO : 6.5681TL

TRANSSİBİRYA EKSPRESİ ile EFSANE YOLCULUK

Rusya & Tataristan & Moğolistan

27 AĞUSTOS -  11 EYLÜL 2018

Moskova’dan başlayan , Sibirya ovalarından , muazzam Baykal Gölü’nün maviliklerinden , Moğol Bozkırlarına uzanan unutulmaz bir maceraya hazır mısınız ?  UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan bir çok tarihi eser , Baykal Gölü’nde muhteşem bir tekne gezisi , Moğolistan’da yurt çadırlarında konaklama , Balalayka melodileri eşliğinde keyifli manzaralar,değişik lezzetler Dünyanın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğuna davetlisiniz!

1.GÜN(27.08.2018)    İSTANBUL – ULANBATOR
Saat 17:00de Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK432 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:10’da Ulan Bator’a hareket.Uçakta geceleme .

2.GÜN(28.08.2018)     ULANBATOR
Yerel saatle saat 10:05de Ulanbator’a varışımızı takiben Ulan Bator şehir turumuza başlıyoruz. Gandan Manastırı ve 25 metrelik devasa Buda Heykelini, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz.Lokal bir restoranda    alacağımız öğle yemeğimizin ardından otelimize transfer ve yerleşme . Restaurantda akşam yemeği.Otelde geceleme.

3.GÜN(29.08.2018)     ULAN BATOR – TONYUKUK ABİDESİ –CENGİZ HAN ANITI –
                                            TERELJ MİLLİ PARKI
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Göktürk Kaya  Yazıtlarının en önemlilerinden biri olanTonyukuk Abideleri’ni ziyaret edeceğiz.  Göktürk tarihi hakkında önemli bilgiler veren bu yazıtlar Bilge Kağan dönemine kadar vezirlik ve başkomutanlık yapmış olan Tonyukuk tarafından yazılmıştır.  Daha sonra devasa Cengiz Han anıtına hareket. Cengiz Han anıtında fotoğraf ve alışveriş molasının ardından Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu Terelj Milli Parkı’na transfer. Konaklamamızı bu gece  bir Moğol Göçmeni gibi Gercamp adı verilen Yurt Çadırlarında yapacağız. Moğol usulü barbekü olarak alınan akşam yemeği sonrası geceyi Moğolistan Bozkırlarında kurulu Moğol çadırlarında geçiriyoruz.

4.GÜN (30.08.2018) TERELJ MİLLİ PARKI – TRANS SİBİRYA TRENİ
Gercamp’ta alacağımız kahvaltının ardından , Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Moğol göçebe çadırına konuk olacak ve , Yak, geleneksel kıyafetler, geleneksel Moğol güreşi, Moğol yemekleri hakkında bilgi alacağız. Buradan Ulan Bator’a hareket ve lokal bir restoranda öğle yemeği. Yemekten sonra Zaisan Tepesi Anıtı’na transfer. Ulan Batur’un Güneyinde bulunan Zaisan Tepesi’nde şehrin Panoramik manzarasını görüyoruz. Burada Sovyet ve Moğol halklarının kardeşliği ve ikinci Dünya Savaşı sırasında ölen askerler için yapılmış bir anıt bulunuyor. Gezilerimizin ardından lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Heyecanlı Trans Sibirya tren yolculuğumuzu gerçekleştireceğimiz bize ait vagon ve kompartımanlarımıza yerleşiyoruz. Konaklama trenimizde.

5.GÜN(31.08.2018)     TRANS SİBİRYA TRENİ – ULAN UDE
Sabaha karşı siz kompartımanınızda dinlenirken trenimiz Moğolistan’ın sınır istasyonu Suchebaatar ve Rusya’nın sınır istasyonu Naushki de çıkış ve giriş işlemlerinden sonra trenimiz Ulan Ude’ye doğru hareket ediyor. Tüm gün tren yolculuğumuz sırasında kahvaltı öğle ve akşam yemeklerimizi trende alacağız. Akşam saatlerinde Ulan Ude’ye varıyoruz ve buradaki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6.GÜN(01.09.2018)   ULAN UDE
Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Sovyet Meydanı , Arbat Caddesi  ve 42 tonluk ağırlığı ile dünyanın en büyük Lenin büstü , Ulan Ude’nin tarihi ahşap evleri göreceğimiz yerler arasında. Şehir merkezinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra  Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalgisnki Dacan Tapınağını ziyaret ediyoruz. Klasik Buda tapınaklarından farklı olan bu kompleksi gezdikten sonra şehir merkezine dönüyor ve lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

7.GÜN(02.09.2018)   IRKUTSK – BAYKAL GÖLÜ
Sabah erken saatte kompartımanda alacağımız sabah kahvesinin ardından Irkutsk’a varış Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenimizden ayrılıyoruz. Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından Baykal Gölü’ne hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü aynı zamanda Dünyanın en derin gölü ünvanına sahiptir. Uzunluğu 640 km , genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin noktası 1642 km’ye kadar ulaşır. Bu özelliği ile rekorlar kıran göl , yeryüzünün tatlı su toplamının %20’sini içerir. Baykal Gölü flora ve fauna bakımından da önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapıllan tespitlere göre gölde 1700 çeşit bitki ve hayvan yaşamaktadır. Bunların yaklaşık 1083 tanesi dünyanın hiçbir yerinde benzerine rastlamayan cinste yaşamlardır.Aracımız ile yaklaşık bir saat mesafedeki Litsvyanka köyüne geliyor ve Baykal Gölünde keyifli bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi göl kenarında alacağız. Sonrasında burada bulunan butik otelimize yerleşiyoruz. Akşamüzeri göl kıyısında yürüyüş yapabilir , köy pazarını gezerek yerel hayatı keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

  

8.GÜN(03.09.2018)     IRKUTSK
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , İrkutsk şehir turu için hareket ediyoruz . Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip , renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkuts şehrinde yapacağımız turumuzun ardından lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek ve burada Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Konserin ardından tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

9.GÜN (04.09.2018)     KRASNOYARSK
Sabah erken saatlerde Krasnoyarsk’a varıyoruz. Şehir merkezinde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden olan Krasnoyarsk Yenisey Nehri kıyısında yer alıyor. Yenisey , Kuzey Buz Denizine dökülen en büyük nehir olma özelliğine sahiptir. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından , buradaki otelimizde birkaç saat dinleniyoruz. Akşam yemeğini şehir merkezinde aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

10.GÜN(05.09.2018)   NOVOSİBİRSK
Trende alacağımız kahvaltının ardından Novosibirsk’e varıyoruz. Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenden ayrılıyoruz. Novosibirsk 1,5 milyon nüfusu ile Rusya’nın en büyük üçüncü şehri , Sibirya bölgesinin ise en büyük şehridir. Novosibirsk’te yapacağımız şehir turumuz sırasında ; Lenin Meydanı , Rusya’nın en büyük opera binası , yerel Pazar , Trans Sibirya ekspresinin gelişimini ve tarihi vagonlar ile ilgi çekici buharlı trenleri görebileceğimiz Trans Sibirya Demiryolu müzesi gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından otelimize transfer oluyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Novosibirsk caddelerini keşfe çıkabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

11.GÜN(06.09.2018)    NOVOSİBİRSK
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Novosibirsk’in 30km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok’a hareket ediyoruz. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “ Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın bilinen tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Arkeoloji ve Etnoografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyor Akademisyenler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Son olarak burada sergilenen “ Eski Trans Sibirya Trenleri Açık Hava Müzesi”ni görüyor ve Novosibirsk’e geri dönüyoruz. Akşamüzeri Rus usulü semaver çay seromonisini görmek üzere bir çay evine gideceğiz. Gezilerimizin bitiminde tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde.

   

12.GÜN(07.09.2018) YEKATERİNBURG

Trende alacağımız kahvaltı sonrası , öğle saatlerine kadar Sibirya steplerinde Urallar’a doğru seyahatimiz devam edecek.Öğle saatlerinde Yekaterinburg’a varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi otelde aldıktan sonra şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan bu şehir ,Ural Bölgesi’nin başkenti olup Rusya’nın önemli finans , endüstri ve kültür merkezlerinden biridir. Şehir turumuz sırasında ; 1918’de son çar 2.Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “ Kan Üstündeki Katedral” ve Rusya’nın yeni kutsal sembollerinden Yedi Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

13.GÜN (08.09.2018) YEKATERİNBURG
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından , Jeoloji Müzesi’ni ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz.  Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında bulunan Berezovsky Kasabası’na doğru yola çıkıyoruz. Rusya’nın ilk altının çıkarıldığı maden ocaklarının bulunduğu kasabada , bir altın madenini ziyaret edecek ve altının çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor ; kendi altınınızı bulmak için altın avına çıkacağız. Bu keyifli tecrübenin ardından öğle yemeğimizi alıyor ve şehir merkezine dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar alış veriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Lokal bir restoranda Akşam yemeğimizi aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

   

14.GÜN(09.09.2018)  KAZAN

Sabah trende alacağımız kahvaltının ardından , trenimiz Tataristan;’ın başkenti Kazan’a varıyor. Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde ; Tatar Camileri , Ortodoks Katedrali , UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i , Kul Şerif Cami , Süyümbike Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğimiz öğle yemeğimiz sırasında yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışını görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Konaklama trenimizde.

15.GÜN(10.09.2018)   MOSKOVA
Trende alacağımız kahvaltının ardından  Moskova’ya varıyor ve Trans Sibirya treninden ayrılıyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda ; Tverskaya Caddesi , Parlamento Binası , Bolşoy Tiyatrosu , Lubyanka Meydanı , KGB Merkez Binası , Kurtarıcı İsa Kilisesi ve Meclis Binası göreceğimiz önemli yerler arasında . Şehir merkezinde alacağımız öğle yemeğinin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

16.GÜN(11.09.2018)  MOSKOVA -İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından,odalarımızı boşaltıyor ve Moskova turumuza Kremlin ve Katedral ile devam ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı, Kızıl Meydan ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitiminde lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında havalimanına  transfer oluyor ve Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 23:45’te İstanbul’a varış.Turumuzun sonu.

ÖZEL NOT:

BU TUR ÖZEL VAGON İLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. GÜNÜ BİRLİK OTEL KONAKLAMALARINDA ÖZEL VAGON TREN GARINDA İÇİNDEKİ GÖREVLİLER İLE BİRLİKTE EMNİYETLİ ALANDA BEKLETİLMEKTEDİR. BU NEDENLE OTELE ÇIKILIRKEN MİSAFİRLERİN YANLARINA KÜÇÜK BİR EL ÇANTASI  İLE GEREKTİĞİ KADAR EŞYA ALMASI YETERLİ OLUP VALİZLERİN TAŞINMASINA GEREK YOKTUR.

ERTESİ GÜN TÜM MİSAFİRLER KENDİLERİNE AİT KOMPARTIMANA DÖNEREK YOLCULUĞA DEVAM ETMEKTEDİRLER. 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi