2018 TEMMUZ AYINDA İLK SEFERİNE ÇIKACAK OLAN
5*DELUXE NICKOVISION GEMİSİ İLE
01 KASIM – 5 KASIM 4 gece– 5 gün
BUDAPEŞTE-BRATİSLAVA-MELK-PASSAU-VİYANA
THY Ekonomi sınıfı uçuşlar
Türkçe Rehberli

 

5 günde 4ülke \  Macaristan -  Slovakya – Almanya - Avusturya

01Kasım – 5 Kasım   4 gece– 5gün

Budapeşte – Bratislava – Melk - Passau – Viyana

 

 

 

 

2018 TEMMUZ AYINDA İLK SEFERİNE ÇIKACAK OLAN
5*DELUXE NICKOVISION GEMİSİ İLE
01 KASIM – 5 KASIM 4 gece– 5 gün
BUDAPEŞTE-BRATİSLAVA-MELK-PASSAU-VİYANA
THY Ekonomi sınıfı uçuşlar
Türkçe Rehberli

 

5 günde 4ülke \  Macaristan -  Slovakya – Almanya - Avusturya

01Kasım – 5 Kasım   4 gece– 5gün

Budapeşte – Bratislava – Melk - Passau – Viyana

 

 

 

Tur Tarihleri : 1. 01.11.2018 - 05.11.2018
Fiyat : 599 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 4.7183 TL, EURO : 5.5316TL

TUNA NEHRİNDE 5GÜNDE 4ÜLKE

MACARİSTAN-SLOVAKYA- ALMANYA-AVUSTURYA

2018 TEMMUZ AYINDA İLK SEFERİNE ÇIKACAK OLAN
5*DELUXE NICKOVISION GEMİSİ İLE


01 KASIM – 5 KASIM   4 gece– 5 gün
BUDAPEŞTE-BRATİSLAVA-MELK-PASSAU-VİYANA

 1.GÜN (01.11.2018)         İSTANBUL-  BUDAPEŞTE
Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte saat 12 :35de TK1033 sayılı sefer ile Budapeşte’ye hareket.Yerel saatle 12 :40da varışta(Budapeşte saat dilimi 2 saat geride olduğundan kalkış ve varış saati aynı görünmektedir.)  arzu eden misafirlerimiz içinekstra Budapeşte ve Szentendre turu.Şehirdeki nadir ayakta kalabilen Osmanlı eserlerinden Sokullu Hamamı, Macaristan’ı kuran Macar Beyleri’nin heykellerinin süslediği Kahramanlar Meydanı, Tuna üzerindeki Budapeşte’nin gerdanlıklarından Elizabeth ve Zincirli Köprüleri, Budin Kalesi ile içindeki Matyaş Kilisesi ve Kütüphane, Budapeşte Parlamento binası, Gellert (Gürzü İlyas) tepesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Budapeşte’ye 25km uzaklıkta 17.yüzyıldan kalma pitoresk bir köy olan Szentendere’ye hareket. Bu ziyaret esnasında, haç anıtıyla Ana meydanı, Macaristan’daki ilk eğitim veren okulu, Preobrazenska kilisesini, Tepedeki kiliseyi göreceksiniz. Bu gezi esnasında, çevrede gezinmek ve el yapımı Macaristan hatırası eşyalar almak için ya da renkli Macar kafelerinin keyfini çıkarmak için de fırsatınız olacaktır. Gemide akşam yemeği veya arzu eden misafirlerimiz için ekstra yemekli müzikli Macar gecesi. Geceleme gemide.

2.GÜN (02.11.2018)           BUDAPEŞTE
Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Puszta turu. Burada Macaristan’ın en iyi at binicilerinin gösterilerini seyredecek ve Büyük Vadi olarak adlandırılan Macaristan’ın yeşillik diyarı batı bölgesini görmüş olacaksınız Gemide öğle yemeği ve saat 14:00de geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide .

3.GÜN (03.11.2018)           BRATİSLAVA
Saat 07:30da Bratislava’ya varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Bratislava şehir turu. Tuna nehri üzerine kurulmuş, Slovakya’nın başkenti olan bu şehirde çoğu Avrupa şehrinin aksine geleneksel yapısını korumayı başarabilmiş kozmopolit bir yapı göreceksiniz. Eski şehir meydanı, Stare Mesto, Bratislava kalesi, Hlavne meydanı, Hviezdoslav meydanı, Roland çeşmesi, Slavin Anıtı gibi önemli yerleri gezerken tarihe yolculuk yapmış gibi hissedecek, gezdiğiniz bu şehrin renkli dokusunu farkına varacaksınız. Tur sonrasında gemiye dönüş. Gemide öğle yemeği. Saat 13:30da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4.GÜN (04.11.2018)           MELK
Saat 07:30da Melk’e varış. Gemide sabah kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Melk şehir turuve Benediktin manastırı turu.

Avusturya’nın Viyana’dan önceki başkenti olan ve Wachau vadisinin en iyi korunmuş Ortaçağ kasabalarından biri olan Melk’i yürüyerek gezecek ve daha sonra manastırın terasından panoramik olarak hem Tuna nehrini hem de Melk kasabasını seyredebileceksiniz. Avrupa’nın en ünlü Barok manastırı olan ve

Umberto Eco’ya ‘’Gülün Adı romanı için esin veren,görkemli yapısı, 100 bin cilt nadide kitaptan oluşan 1000 yıllık kütüphanesi ile her yıl Avusturya'ya binlerce ziyaretçi çeken Benediktin Manastırını ziyaret edeceğiz.1089 da Benedict rahiplerine hediye olarak yapılmış olan manastır ayrıca UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer almaktadır. Tur sonrasında gemiye dönüş.  Saat 13:30da geminin hareketi. Öğle yemeği. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN (05.11.2018)          PASSAU – VİYANA – İSTANBUL
Saat 07:30da Passau’ya varış. Sabah kahvaltıdan sonra gemiden ayrılarak Viyana’ya hareket. Viyana’ya varışta arzu eden misafirlerimiz için ekstra Viyana şehir turu ve Schroenburn bahçeleri turu. Avusturya’nın başkenti Viyana şehrini gezmeye Hundertwasserhaus’da (100 su evi) 20 dakika bir mola vererek başlıyoruz. Daha sonra Belvedere Sarayının etrafını yürüyerek şehir merkezine dönüyor ve her köşesinde olağanüstü mimarisi ile keyif verecek Viyana turumuza Ringstrasseyi, Eyalet Opera Binası, Parlamento Binası, Burg tiyatrosu Votiv Kilisesi ile devam ediyoruz. Şehrin eski bölümünde ise St.Stephan Katedralinin bulunduğu St.Stephan meydanında kısa bir mola verilecektir. Daha sonra Graben ve Kohlmarkt, Michaela meydanı, Hofburg Sarayı, İspanyol binicilik okulunun bulunduğu Albertina meydanı, Opera binası ve tarihi Otel Sacher görülecektir. Habsburg hanedanının yazlık sarayı olan ve Sissi olarak bilinen İmparatoriçe Elizabet ile özdeşleşen Avrupanın en güzel saraylarından biri olan Schönbrunn sarayının bahçesi de tarih kokan görkemli yapısı ile görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havaalanına transfer ve Saat 19:00da TK1888 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 23:20de varış ve gezimizin sonu.

ÖNEMLİ NOTLAR:

·                     Su seviyesindeki olağanüstü azalma veya artış durumlarında kaptanın insiyatifinde olup uğranılan limanlar değişiklik gösterebilir.

·                     Nehir trafiğine göre program saatleri, varış ve kalkışlar değişiklik gösterebilir.

·                     İç hat uçuşunu dış hat biletine bağlantılı olarak almayıp, münferiden ayrı bir bilet olarak alan misafirler, bununla ilgili doğabilecek her türlü sorundan (tur iptali, tarih değişikliği, uçuş saat değişikliği, vb) kendileri sorumludur.

·                     Her misafir, rezervasyon kayıt dönemi içerisinde yayınlanan indirim kampanyalarından yalnızca birinden faydalanabilir.

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi