Gezilecek Yerler: 

 

Lima - Ica - Paracas - Nazca Çizgileri - Arequipa -

Puno - Uros Adası - Titicaca Gölü - Copacabana -

Güneş Adası - Tiwanaku - La Paz - Cusco -

Kutsal Vadi - Machu Pichu

 

 

 

Gezilecek Yerler: 

 

Lima - Ica - Paracas - Nazca Çizgileri - Arequipa -

Puno - Uros Adası - Titicaca Gölü - Copacabana -

Güneş Adası - Tiwanaku - La Paz - Cusco -

Kutsal Vadi - Machu Pichu

Tur Tarihleri : 1. 02.12.2018 - 16.12.2018
Fiyat : 4.835 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.5456 TL, EURO : 6.2837TL

PERU & BOLIVYA

02 Aralık 2018 - 16 Aralık 2018

Tura son katılım tarihi 03 Ekim 2018

13 Gece / 14 Gün - Uçuşlar + 23 Yemek + Tüm Turlar dahil

Air France ile

 Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.

REHBER : AYŞE AKTUNALI

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041.jpg

Peru ve Bolivya’ya yapacağınız bu yolculuk, “Conquistador”ların fethettikleri Yeni Dünya’nın gizeminin bir kısmını size açacak : “Kralların Şehri” Lima; Dünya’nın en büyük gökbilimsel takvimi sanılan Nazca çizgileri; yanardağlarla kuşatılmış beyaz şehir Arequipa; arkeolojik hazineleri ile Kolomb öncesi zengin medeniyetler; İnka İmparatorluğu’nun kuruluş efsanelerine yol açan dünyanın en yüksek gölü Lago Titicaca; İnkaların birleştirdikleri Kızılderili toplulukları; İnkaların kozmik vizyonuna göre dünya’nın göbeği Cuzco; büyüleyici manzaraları ile kayıp şehir Machu Picchu; La Paz ve dünyanın en yüksek yaylaları Altiplano; Conquistador’ların muhteşem kolonyal mimarisi... Kısacası, farklı ve güzel manzaraların ortasından, zengin medeniyetler mirasına uzanan bir seyahat.

TURUN ÖZELLİKLERİ

·         4000 metreler civarındaki yüksekliklerden geçecek olan bu seyahat, her ne kadar tur programındaki geziler yüksekliğe adaptasyon için Arequipa Bölgesi'nden başlayacak şekilde planlanmış olsa da, yüksek rakımla ilgili sağlık sorunu olan kişiler için bu seyahat zorlayıcı olabilir. Yolculuk boyunca rakım sorunu haricinde hiçbir konfor veya yol zorluğuyla karşılaşmadan yapabileceğiniz bir tur.

·         Karayolu ulaşımı zor olan Cusco-Lima arası uçak yolculuğu.

·         Seyahat programında bulunan Lima tarihi merkezi, Cusco, Machu Picchu, Nazca çizgileri, Arequipa ve Tiwanaku UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta.

·         Nazca çizgilerini küçük uçaklarla keşfetme.

·         Titicaca Gölü’nde Uros Adası ve Güneş Adası tekne gezileri.

·         Macchu Picchu gezisi için panoramik tren ile yolculuk.

·         Konaklamalar özel konumlu 5 ve 4 yıldızlı otellerde (sadece Nazca’da 3 yıldızlı otel).

1. Gün İstanbul – Paris – Lima

Air France Hava Yolları ile saat 05:10’da hareketle 06:50’de Paris’e ve saat 10:30’da Paris’ten hareketle saat 16:55’te Peru’nun başkenti Lima’ya varış. Gelişte karşılama ve rezidansiyel Miraflores semtindeki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2. Gün Lima

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_2.jpg

Sabah, şehir turu için hareket. Peru’nun çölsel kıyısının ortasında yer alan Lima, İnka İmparatorluğu’na son veren İspanyol fatih Francisco Pizarro tarafından 1535 yılında kurulmuş. “La Ciudad de los Reyes” (Kralların Şehri) ünvanına kavuşan Lima, 300 sene boyunca Güney Amerika’nın en önemli şehir olarak kalır. Günümüzde Lima’nın tarihsel ve modern zenginliği uyumlu bir sentez sunmakta. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Lima’nın kolonyal tarihî merkezinden başlayan gezi esnasında Paseo de la Republica, Plaza San Martin Meydanı, Plaza de Armas Meydanı’ndaki Calbido Belediye Binası, Hükümet Sarayı ve ön cephesindeki görkemli ahşap oyma balkonları ile Başpiskoposluk Sarayı ile hemen yanında bulunan ve Fransisco Pizarro’nun mezarını barındıran Katedral görülecek yerler arasında. Plaza de Armas’a yakın Peru’nun zengin mirasının sergilendiği Merkez Bankası’nın Müzesi ve San Francisco Kilisesi, kilisenin altındaki kemik kümeleriyle dolu yeraltı mezarları ve Sevilla çinileri ile süslü manastırı ziyaretinin ardından parklar, mağazalar, rezidanslar, bankalar ve iş merkezlerinin bulunduğu okyanusa yakın modern San Isidro ve Miraflores semtlerinin gezilmesi. Öğle yemeğinin ardından, Kolomb öncesindeki farklı medeniyetlerine ait altın ve seramik gibi muhteşem koleksiyonlarını barındıran Rafael Larco Herrera Arkeoloji ve Antropoloji Müzesi’ni ziyaret. Başkentin muhteşem bir konumunda bulunan en iyi lokantalarından birinde akşam yemeği. Geceleme otelde.

3. Gün Lima – Paracas – Ica – Nazca

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_3.jpg

Sabah, çölde ilerleyerek şaşırtıcı manzaraların içinden geçen Güney Panamerican yoluyla Ballestas Adaları’nı gezmek üzere Lima’nın güneyindeki Paracas Doğal Rezervi’ne hareket. Üç saatlik bir yolculuktan sonra, Paracas’a varış. Bu adalarda binlerce göçmen kuş, deniz aslanı ve Humboldt pengueni yaşamakta. Tekneyle yapılacak bu iki saatlik gezide hayvanları çok yakından görmek mümkün. Adalara giderken tekneden kayalara oyulmuş ve Nazca çizgilerini çizen aynı insanlar tarafından çizilen El Candelabro isimli dev bir şamdan veya Kaktüs desenini görmek mümkün. MÖ I. yüzyılda ortaya çıkan Paracas kültürü, Palpa’nın kuzeyinde Chincha, Pisco ve Ica vadilerinde gelişti ve daha sonra Nazca ve Palpa vadilerine yerleşti. Tekne gezisinin ardından, Ica’ya transfer. Kum tepelerinin arasında yer alan Huacachina Vahası’nda öğle yemeğinin ardından, Ica’dan iki saatlik mesafede, çölün ortasındaki Nasca kasabasına doğru yola devam. Varışı takiben şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Nazca çizgilerini araştırması ile ünlü olan matematikçi ve arkeolog Dr. Maria Reiche (1903-1998), hayatının son yıllarını bu otelde geçirdi. Akşam yemeği ve geceleme otelde

4. Gün Nazca – Arequipa

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_4.jpg

Paracas Kültürü'nün devamı olan Nazca Kültürü M.Ö. 300 - M.S. 800 yılları arasında gelişti. Vadilerin kenarında yaşıyan Nazca insanları, jeoglifleri yapmak için çölün eteklerini ve platolarını kullandılar. yaşamını bu çizgilerin incelenmesi ve korunmasına adayan Maria Reiche Sabah, çölün ortasındaki UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve hala esrarını koruyan Nazca çizgilerini küçük uçaklarla keşfetme. Boyları 15 ile 300 metreye arasındaki Nazca çizgilerinin sayısız geometrik motiflerini ve insan, bitki, sinek kuşu, kondor, pelikan ve fırkateyn gibi kuşlar, maymun, örümcek, kertenkele, balina şeklindeki hayvan figürlerini en iyi havadan görmek mümkün. Bu antik jeogliflerin üzerinde yaklaşık 35 dakika sürecek uçuşun ardından tekrar Panamerican yolunu takip ederek güneyin dağlık iç kesimlerinde yer alan Arequipa'ya hareket. Öğlen yemeği yolda, Pasifik Okyanusu'nun kıyısındaki yerel bir lokantada. Akşam, 2300 metre yükseklikte bulunan vaha-şehir Arequipa'ya varış. 1540 yılında Francisco Pizarro’nun temsilcisi Garci Manuel de Carbajal tarafından kurulan ve Unesco tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan eski şehrin merkezindeki otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. Gün Arequipa

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_5.jpg

Gün boyunca, sönmüş El Misti Yanardağı’nın ayaklarındaki Arequipa ve çevresinin keşfi. Sabah, Inka öncesi döneminden kalan terasları ile tanınan Chilina Vadisi ve Endülüs stili sergileyen güzel dar sokakları ile tanınmış Yanahuara gibi şehrin yakınlarındaki geleneksel yerleşimlerin gezisi. Beyaz lav taşından yapıldığı için “Beyaz Şehir” ismini alan Arequipa’yı çevreleyen El Misti, Chachani ve Picchu Picchu adlı üç yanardağın harika manzarasını Mirador’dan izleme imkanı. Daha sonra, Arequipa tarihî merkezi gezisi esnasında, ülkenin en güzel kemerlere sahip Plaza de Armas Meydanı, XIX. yüzyılda inşa edilen Katedral, Barok ve yerli sanatlarının bir karışımı olan Mestizo sanat akımına ait XVII. yüzyılın en güzel dini mimari örneği La Compania Kilisesi ve Manastırı gezileri. Yerel bir lokantada öğlen yemeğinden sonra, 29,000 metre kareden fazla bir alanı kaplayan ve küçük bir şehir andıran Santa Catalina Manastırı’nı ziyaret. 1580 yılında kurulan ve kolonyal mimarinin bir şaheseri olan rahibe manastırı, sırlarını 1970’de kapılarını ziyarete açana dek sakladı. Büyüklüğü, zengin dekorasyonu ve İspanyol isimli sayısız dar sokakları ve meydanları ile şehrin en çekici yerlerinden birini oluşturmakta. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

6. Gün Arequipa – Puno – Uros Adası – Puno

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_6.jpg

Kahvaltının ardından Puno'ya doğru yola çıkış. Vikunyaların bol olduğu Aguada Blanca y Salinas doğa rezervindeki Pampas Canahuas otluk steplerden geçerek yaklaşık 6 saat süren bu yolculukta eşsiz doğa manzaralarına tanık olacaksınız. Bolivya ve Peru’nun paylaştığı 3800 metre yükseklikteki Titicaca Gölü’nün kıyısında bulunan Puno’ya varışı takiben, göl manzarasına hakim otelimize yerleşme ve öğle yemeği. Bolivya ve Peru’nun paylaştıkları Titicaca Gölü, efsaneye göre İnka İmparatorluğu’nun kurucuları Mama Ocllo ve Manco Capac’ın geldikleri yerdir. Dünyanın en yüksek gölü olarak bilinen Titicaca’daki tekne gezisinde, Uros Kızılderililerin yaşadıkları “tottora” adlı sazdan yapılan yüzen adaları ve yine yerlilerin sazdan olan küçük evlerini, tekneleri ile nasıl balıkçılık yaparak ve avlanarak yaşamlarını sürdürdüklerini görme imkanı. Tottora sazından yapılan bir sandal gezisinin ardından akşamüstü Puno’ya dönüş. Öğle yemeği, akşam yemeği ve geceleme otelde.

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_7.jpg

7. Gün Puno – Copacabana – Güneş Adası – La Paz

Sabah, gümrük işlemleri için önce Peru sınırında bulunan Kasani’ye hareket edip sonra Bolivya ve Peru’nun paylaştıkları Titicaca Gölü’nün Bolivya tarafındaki Copacabana şehrine doğru yola devam. Titicaca Gölü’ndeki yerlilerin en önemli dini merkezi olan Güneş Adası’na Copacabana’dan hızlı tekne ile geçiş. Efsaneye göre Manco Capac’ın Güneş Tanrısı İnti tarafından büyütüldüğü yer olduğu için yerel mitolojide büyük önem taşıyan Güneş Adası gezisi esnasında eski İnka Sarayı Pilkokaina, Güneş Tapınağı, 200 basamaklı İnka Merdiveni, Yumani Bahçeleri, sonsuz gençlik getiren Kutsal Pınarı görebilirsiniz. Bu güzel adada öğle yemeğinden sonra, tekne ile Bolivya’nın en önemli katolik hac yeri olan Copacabana’ya dönüş ve renkli ana meydanında yükselen tanınmış kolonyal kilisesi la Candelaria yı ziyaret. Bu kilise, Bolivya’nın koruyucusu ve mucize yarattığına inanılan Morena Meryem Anası’na ithaf edilmiş. Copacabana gezisinin ardından, panoramik yoldan ve köprü bulunmadığı için yerli halk tarafından kullanılan feribotla Tiquina Boğazı’nı geçerek otobüsle La Paz’a doğru hareket. Akşamüstü Bolivya’nın hükümet merkezine varış. Huayna Potosi (6094 metre) ve Nevado Illimani (6460 metre) dağlarının arasındaki Chuquiago Marka vadisinde, 3660 metre yükseklikte kurulmuş şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8. Gün La Paz

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_8.jpg

Dağların yamaçlarında, yaklaşık 1000 metre yüksekliğe kadar yapılan binalarla atipik bir topografiye sahip şehir, son derece şaşırtıcı bir görüntü sergilemekte. “Barış” anlamına gelen dünyanın en yüksek başkenti La Paz turu için hareket. Hükümet Sarayı, ön cephesi yerli motiflerle dekore edilmiş barok San Francisco Kilisesi ve San Francisco Meydanı, Ulusal Kongre Binası ve Katedral’in bulunduğu Plaza Murillo Meydanı gezilerinden sonra, Kolomb öncesi altın ve gümüş takılarının sergilendiği Metales Preciosos değerli metaller müzesi ziyareti. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, kentin 15 kilometre uzağındaki Valle de la Luna‘ya (Ay Vadisi) hareket ve erozyon’un yonttuğu garip jeolojik kireç oluşumları arasında gezinti. La Paz’a dönüş ve kurutulmuş hayvan, çeşitli otlar ve muska gibi büyü malzemelerin satıldığı şaşırtıcı Cadılar Pazarı ve el sanatları dükkanlarının bulunduğu Sagarnaga sokağında gezinti. Pazarda serbest zamanın ardından otele dönüş. Akşam yemeği folklorik gösteriler eşliğinde yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

9. Gün La Paz – Tiwanaku – Puno

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_9.jpg

Sabah, La Paz’ dan 70 kilometre mesafedeki UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve Bolivya’nın en mistik ören yeri olan Tiwanaku gezisi için hareket. Milat’tan sonra 500–900 yılları arası altın çağını yaşayan ve diğer Amerikan kültürlerinden çok farklı olan Tiwanaku en eski Amerikan medeniyetlerinden biridir. Yerel arkeolojik müze gezisinden sonra, Tiwanaku harabelerinin keşfi: yedi basamaklı bir terastan oluşan piramit şeklindeki Akapana; güneş kapısı anlamına gelen meşhur Puerta del Sol ve rahip heykellerinin bulunduğu Kalasasaya Tapınağı; normal seviyeden 2 metre daha derin olan dikdörtgen batık avlulu yarı yeraltı tapınağı. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, Desaguadero sınır kapısından geçerek ve Titicaca Gölü’nünü takip ederek La Paz-Puno arasındaki Altiplano yaylasında Puno'ya doğru yolculuk. Puno'ya varışı takiben göl manzarasına hakim otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

10. Gün Puno – Cusco – Saqsayhuaman – Kutsal Vadi

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_10.jpg

Sabah otobüsle hareket ve Puno–Cuzco arasındaki Altiplano yüksek yaylasında yolculuk. Bu yolculuk esnasında aynı familyaya ait lama, vikunya ve alpaka sürülerinin koşuştuğu vahşi bir doğanın unutulmaz manzaralarını seyredip, çömlekçilik ve dokumacılık yapılan bir köyde mola vererek farklı bir yaşam tarzını gözlemleyebileceksiniz. Cuzco’nun 150 kilometre güney doğusunda, 4312 metre ile bu yolun en yüksek noktası olan La Raya üzerinden geçerek seyahatin en yüksek rakımına ulaşmış olacaksınız. Geç bir öğle yemeği için And Dağlarında, 3400 metre yükseklikte bulunan Cuzco’ya varış. Daha sonra, şehrin çevresindeki en önemli kalıntıları olan Sacsayhuaman gezisi için hareket. Cuzco şehrine bakan, bir puma kafası şeklindeki dev taşları ile nefis bir mimarisi olan Sacsayhuaman Kalesi, İnka medeniyetinin inançlarına göre “Evrenin Efendisi” Viracocha’nın oğlu Güneş Tanrısı İnti’ye adanan ve 24 Haziran'da gerçekleşen “Inti Raymi” güneşe tapınma kutlamalarına ev sahipliği yapmakta. Gezinin ardından, İnka’lar tarafından kutsal kabul edildiği için Kutsal İnka Vadisi olarak da bilinen Urubamba Vadisi’ne doğru yola devam. Akşamüstü bu güzel vadide bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

11. Gün Kutsal Vadi – Machu Picchu – Kutsal Vadi

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_11.jpg

Sabah, Ollantaytambo tren istasyonuna transfer ve panoramik pencereli Vistadome treni ile 120 km uzaklıktaki Agua Calientes’e hareket. Varışta, Güney Amerika’nın en ünlü ve en etkileyici ören yeri olarak tanınan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Machu Picchu’ya otobüsle çıkış. Amerika'ya gelen “conquistador” denilen İspanyol istilacıların yüzyıllarca bulamadığı, efsanelere konu olan kayıp şehir Machu Picchu, 1911’de Amerikalı arkeolog, kaşif ve politikacı Hiram Bingham tarafından keşfedildi. Nefes kesici manzaralar sunan büyüleyici Machu Picchu, XV. yüzyılın ortasında İnka Pachacutec tarafından bir dağın tepesinde kurulup, son İnkaların sığınağı olmuş. Machu Picchu gezisi ve öğle yemeğinin ardından, otobüsle Aguas Calientes’e dönüş. Daha sonra trenle Kutsal Vadi’ye hareket. Akşamüstü, Ollantaytambo tren istasyonundan otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

12. Gün Kutsal Vadi – Ollantaytambo – Maras – Pisac – Cusco

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_12.jpg

Kahvaltının ardından, Urubamba Vadisi’ndeki son derece renkli ve zengin pazarı ile tanınan Pisac kasabasına hareket. Geleneksel giysili yerli halk tarafından kurulan pazarda, rengarenk ve geleneksel elbiseler ve şapkalar, panço ve kazak gibi lama yününden yapılmış giysiler, el işleri, müzik enstrümanları gibi çeşitli yerel sanat ürünleri satılmakta. Daha sonra, Kutsal Vadi’nin girişini korumak amacıyla İnkalar tarafından inşa edilen etkileyici Ollantaytambo Kalesi’ni ziyaret için yola devam. 1536’da burada, kral Manco Inca Yupanqui İspanyolları yenmişti. Kutsal Vadi’de öğle yemeğinin ardından, bir dağın yamaçlarındaki Salinas Maras adlı tuz madenine hareket. Bir kaç havzadan oluşan ve İnkaların bölgeye gelmeden önce işletilen tuz madeninin beyaz rengi çevredeki dağın yeşilliğiyle büyük bir kontrast oluşmakta. Daha sonra, Cusco’ya doğru yola devam ve tarihî şehirdeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği folklorik gösteriler eşliğinde yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

13. Gün Cusco – Lima – Paris

http://www.dunyaninrenkleri.com/Tours/18KLK041_13.jpg

Sabah, yerli Quecha dilinde “dünya’nın göbeği” anlamına gelen UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Cusco gezisi. Peru´daki İnka Hanedanlığı´nın efsanevi kralı Manco Capac tarafından kurulan ve Büyük İnka İmparatorluğu’nun başkenti olan Cusco, İspanyol’ların buraya yerleşmesinden sonra İnka saraylarının temellerinin üstüne kurulan şaşırtıcı bir sömürge şehri oldu. Gezi esnasında, bir zamanlar altın ve gümüş ile kaplı Koricancha Güneş Tapınağı, Plaza de Armas Meydanı ve muhteşem bir tahta işçiliği ve tablolar barındıran barok katedrali ve tarihî sokakların keşfi... Geziden sonra hava limanına transfer ve yerel hava yolları ile Lima’ya uçuş. Uluslararası uçuş salonuna geçip dönüş yolculuğu için gerekli işlemlerin yapılmasının ardından, Air France Hava Yolları ile saat 19:15’te Paris’e hareket.

14. Gün Paris - İstanbul

Saat 13:40’ta Paris’e varış ve saat 22:40’ta Paris’ten İstanbul’a hareket.

15. Gün İstanbul

Sabah saat 04:10’da İstanbul’a varış.

 

O T E L L E R

Lima:Hotel Casa Andina Select Miraflores 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Nazca:Hotel Nazca Lines 3 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Arequipa:Casa Andina Private Collection 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Puno:Hotel Sonesta Posada del Inca 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Le Paz:Hotel Europa 5 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Kutsal Vadi:Hotel Posada del Inca Yucay 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Cusco:Boutique Hotel El Mercado Özel Kategori

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

 

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi