Çin Seddi (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Pekin’de “Yasak Şehir” (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Xian’da Toprak Askerler Ordusu (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Mega metropol Şanghay

Dazu Kaya Oymaları, Buddha Heykelleri (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Yangtze Nehrinde Tam Pansiyon Cruise Seyahati

 

 

 Çin Seddi (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Pekin’de “Yasak Şehir” (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Xian’da Toprak Askerler Ordusu (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Mega metropol Şanghay

Dazu Kaya Oymaları, Buddha Heykelleri (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Yangtze Nehrinde Tam Pansiyon Cruise Seyahati

Tur Tarihleri : 1. 18.08.2018 - 27.08.2018
Fiyat : 2.949 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.3606 TL, EURO : 6.1109TL

YANGTZE NEHRİ'NİN CAZİBESİ

KURBAN BAYRAMI

18 – 27 AĞUSTOS 2018

Gemiyle, muhteşem Yangtze Nehri’nden geçen bir rotada; Çin’in kültürel ve doğal zenginlikleri açısından, farklı değerlerine ve duygularına dokunan bir tur. Çin’in başkenti Pekin’de, Unesco Dünya Kültür Mirasları; Yasak Şehir ve Çin Seddi gezileri sizleri bekliyor. Farklı inançların yansıması olan Dazu Kaya Oymaları’nı görüp, ardından Xi’an’da Toprak Ordu Heykelleri (Terracotta Army) ve Tarihi Ahşap Cami ziyaretiyle, geçmişe ve inanca gösterilen saygıyı hissedeceksiniz. Yu Yuan Bahçeleri, Zigzak Köprü ve Eski Şehir Merkezi’nin ardından 5 Yıldızlı cruise konforunda, MS Victoria Selina gemisiyle, Yangtze’nin kıyılarında, muhteşem doğa ve kanyonlar, su gibi gözlerinizin önünden akıp geçecek. Son olarak ünlü Şanghay Limanı’ndan, göz kamaştıran, rengarenk gökdelenleri izleyerek turumuzu sonlandıracağız.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 Çin Seddi (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Pekin’de “Yasak Şehir” (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Xian’da Toprak Askerler Ordusu (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Mega metropol Şanghay

Dazu Kaya Oymaları, Buddha Heykelleri (UNESCO Dünya Kültür Mirası)

Yangtze Nehrinde Tam Pansiyon Cruise Seyahati

1.Gün: İstanbul – Pekin’e Hoş Geldiniz!

Türk Havayolları’nın TK 20 kodlu uçağı ile saat 01.25’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan hareketle öğleden sonra 15.25’de Pekin’e varıyoruz. Otele transferin ardından kısa bir dinlenme molası verip “Hoş Geldiniz” yemeğimizi otantik bir Çin lokantasında Pekin Ördeği olarak alıyoruz. 
Konaklama: Pekin

2. Gün: İmparatorluk Başkenti Pekin

Kahvaltıdan sonra hep birlikte Tiananmen Meydanı’na (Cennet Barışı Meydanı) gideceğiz. Her ne kadar Mao’nun kurduğu düzen tartışmalı hale geldiyse de onun bu meydandaki anıt mezarı Çinliler için çok önemli bir ziyaret yeridir. Birkaç adım ötede dünyanın en büyük imparatorluk sarayı olan “Yasak Şehir” (UNESCO Dünya Kültür Mirası) bulunur. Rehberimiz katılımcıları bu saray içindeki en önemli mekanlara götürecektir. Bu ziyaretten sonra Pekin’in eski bir mahallesine giderek sade ve yoksul insanların eskiden yaşadıkları Hutongları göreceğiz. Günümüzde bu mahalle şık butikler ve kafeteryalarla doludur. Burada alınan öğle yemeğinden sonra Cennet Tapınağı’na (UNESCO Dünya Kültür Mirası) gidiyoruz. Özellikle yaşlı Pekinlilerin soluklandığı devasa bir yeşil alandaki Cennet Tapınağı’nı gezdikten sonra geleneksel Çin çayı ritüelini yaşayacağız. 

Akşam Kung-Fu tiyatrosu: Shaolin rahiplerinin bu gösterisi esnasında nefes kesen heyecanlı ve zevkli dakikalar yaşanır (Bu tur extradır, kişi başı 50.- €). 
Konaklama: Pekin

3. Gün: Bir Dünya Harikası, Çin Seddi

UNESCO Dünya Kültür Mirası olan Çin Seddi’ni görmek herkesin, özellikle de Türklerin bir rüyasıdır. Bugünkü turda bu rüyanın gerçekleşmesini sağlayacağız. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra 9.000 Km uzunluğundaki bu dünya harikasına varacağız. Dik merdivenlerle kuleler arasında yürümek ve Çin Seddi’nin ufukta kaybolduğunu görmek her ziyaretçiyi şaşkınlığa düşürür. Dağların en yüksek noktalarına yapılmış olan bu olağanüstü duvarın inşası yüzyıllarca sürmüş ve on binlerce insanın hayatına mal olmuştur. Öğle yemeğinden sonra Pekin’in ortasında çok önemli iki tapınak alanını ziyaret edeceğiz. Tibetli keşişlerin tapınma merkezi olan Lama Tapınağı renkleri ve kokularıyla, Çin’in geleneksel felsefesinin en büyük temsilcisi olan Konfüçyüs’a adanmış tapınak ise bahçesindeki her biri 500 yıldan yaşlı anıt ağaçlarıyla ziyaretçileri büyüler.  Akşamüstü hızlı tren ile Xian’a yolculuğumuz başlayacak. Xian’a varışımızda, tren garında bekleyen aracımızla otele transferimiz gerçekleşecek. 

Konaklama: Xian

4. Gün: Xian Ve Toprak Askerler Ordusu

Kahvaltının ardından imparatorluğun en iyi korunan ve en önemli kentlerinden biri olan Xian‘ı gezeceğiz. İpek Yolu’nun başındaki bu kentte yüzyıllar boyu Çinli ve Japon ticaret erbabı Türk elçilerle, Acem tüccarlarla ve Hintli keşişlerle buluşuyorlardı. Çin’deki en büyük Müslüman nüfusunun yaşadığı kentlerden biri olan Xian’ın dar sokakları her çeşit dükkan ve lokanta ile dolu olup rengarenk çok kültürlülüğü yansıtır. Geleneksel Çin mimarisiyle inşa edilmiş ahşap cami ve bahçesi görülmeye değerdir. Xian’ı bugün dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri yapan, 60 Km uzaklıkta bulunan “Toprak Askerler Ordusu Müzesi”dir (UNESCO Dünya Kültür Mirası). Çin’in ilk imparatorunu koruyan bu heykel ordu ziyaretçileri şaşkına çevirir. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Akşamüstü  Xian Havalimanı’na transferimiz yapılacak ve Chongqing’e uçacağız.

 Konaklama: Chongqing

5. Gün: Chongqing Ve Dazu

30 milyondan fazla nüfusu olduğu söylenen Chongqing, Çin’in en büyük kentidir. Bugün programa Çin’in en önemli kaya oyma Buddha tapınaklarından biri olan Dazu’yu gezerek başlayacağız. Chongqing’e yaklaşık 150 km’lik mesafede bulunan Dazu’nun Baodingshan Mağaraları UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kayalardan oluşan bir plato içinde saklanmış olan heykeller, kabartmalar ve tapınaklar bu seyahatin hiç kuşkusuz en önemli noktalarından birisini oluşturmaktadır. Özellikle bin tane eli olduğuna inanılan iyilik tanrıçasının heykeli görülmeye değerdir. Öğle yemeğinden sonra Chongqing’e dönüyor ve limandan nehir gemisine biniyoruz (Victoria Cruises). 
Konaklama: Gemi

6, 7 ve 8. Günler: Yangtze Nehri Üzerinde 3 Kanyon

Seyahatin ortasına denk gelen bu gemi turu sayesinde dinlenmek, doğayla baş başa kalmak ve konforun tadını çıkarmak mümkün olacak. 3 günlük bu turda can sıkılması söz konusu olmaz çünkü hemen hemen her gün kısa turlar için karaya çıkacağız. Ayrıca gemide akşamları düzenlenen eğlence programları ile iyi vakit geçireceğiz. Konforlu ve mükemmel hizmeti olan nehir gemisi seyrederken kanyonların her iki yanından neredeyse duvar gibi yükselen kayalar görülür. Güvertede otururken seyredilenler adeta bir rüya

ülkesini andırır. Nehir seyahatinin son gününde, kamuoyunda çok tartışılan Üç Kanyon Barajı’na varacağız. Yangtze Nehri üzerinde inşa edilmiş olan bu denli büyük bir barajın doğaya etkisi çok tartışılmakla birlikte Yangtze doğal güzelliklerini aynen muhafaza etmiştir. Baraj alanının gezilmesinden sonra Yichang havalimanına gidecek ve Şanghay’a uçacağız. 
Konaklama: 6. ve 7. gün Gemi de 8. gün otelde.

9. Gün: Şanghay: Zıtlıklar Metropolü

Kahvaltıdan sonra kent merkezindeki eski kent dokusu içinde gezi başlar. Dar sokakların içinde her türlü koku ve renk zenginliğini yaşamak mümkündür. Ming Hanedanı’ndan kalan Yu Bahçelerindeki taşların, bitkilerin ve suyun harmonisi görülmeye değerdir. Kent merkezindeki Zigzak köprü ve geleneksel çay evleri pek davetkardır. Yemekten sonra yapılacak geziye ağaçlarla kaplı dar sokaklardaki fırınlar, bistrolar, butikler her zevke göre ürün sunarlar. Akşam saatlerinde Huangpu nehrinin denize kavuştuğu yerde kurulan bu mega metropolün Bund adı verilen limanını gezeceğiz.  Akşam saatlerinde yapılan bu gezi esnasında sadece Şanghay’ın koloni olduğu dönemden kalan 19. yüzyıl yapılarının mükemmel aydınlatılmış halini değil, aynı zamanda limanın karşısında bulunan Pudong bölgesindeki nefes kesen Skyline, yani gökdelenler ve onların gövdesindeki ışık oyunlarını seyredeceğiz. 

Konaklama: Şanghay

10. Gün: Kültür Ve Sanat

Bugünkü gezimiz esnasında Şanghay’ın sadece büyük bir endüstri ve liman metropolü değil, aynı zamanda şık ve eski bir kültür ve sanat kenti olduğuna tanıklık edeceğiz. Ziyaret edeceğimiz yerlerin en önemlileri yeşim taşından yapılmış Buda heykelinin olduğu tapınak ve Çin kaligrafi eserleriyle ünlü olan Şanghay Müzesidir. Ayrıca gün içinde İpek Yolu’nun başlangıç noktalarından biri kabul edilen Şanghay’da bir ipek üretim merkezini de göreceğiz. Akşam saatlerinde havalimanına transferimiz yapılacak. Türk Havayolları’nın TK 27 kodlu uçuşu ile 22.45’de Şanghay’dan hareket edeceğiz.

11. Gün: İstanbul’a varış

Saat 05.20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varmış olacağız.

Oteller

Prime Hotel - Pekin 

http://www.primehotel-beijing.com

Guangdong Hotel Şanghay

http://www.guangdonghotelshanghai.cn

Grand Noble Hotel -  Xian
http://www.grandnoblehotel.com

·         Harbour Plaza Hotel – Chongqing

http://www.harbour-plaza.com/chongqing

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi