Gezilecek Yerler: 

Mexico City - Teotihuacan - Tuxtla Gutierrez - Sumidero Kanyonu - San Cristobal

San Juan Chamula - Chichicastenango - Atitlan Gölü - Antigua - Guatemala City - Copan

Rio Dulce - Livingstone - Tikal - Flores - Bonampak - Palanque - Campeche

  Uxmal - Merida - Chichen Itza - Cancun

 

Gezilecek Yerler: 

Mexico City - Teotihuacan - Tuxtla Gutierrez - Sumidero Kanyonu - San Cristobal

San Juan Chamula - Chichicastenango - Atitlan Gölü - Antigua - Guatemala City - Copan

Rio Dulce - Livingstone - Tikal - Flores - Bonampak - Palanque - Campeche

  Uxmal - Merida - Chichen Itza - Cancun

Tur Tarihleri : 1. 09.11.2018 - 26.11.2018
Fiyat : 4.395 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.5456 TL, EURO : 6.2837TL

MEKSİKA & HONDURAS & GUATEMALA

09 Kasım 2018 - 26 Kasım 2018

Tura son katılım tarihi 09 Ekim 2018

15 Gece / 17 Gün - Uçuşlar + 29 Yemek + Tüm Turlar dahil

Air France ile

 Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.  

REHBER:  AYŞE AKTUNALI

Gezilecek Yerler: 

Mexico City - Teotihuacan - Tuxtla Gutierrez - Sumidero Kanyonu - San Cristobal

San Juan Chamula - Chichicastenango - Atitlan Gölü - Antigua - Guatemala City - Copan

Rio Dulce - Livingstone - Tikal - Flores - Bonampak - Palanque - Campeche

  Uxmal - Merida - Chichen Itza - Cancun

Bu Orta Amerika seyahatinde, çok renkli doğa ve insan manzaralarının yanı sıra Aztek, Olmek, Toltek, Zapotek, Mikstek ve Maya gibi Kolomb öncesi uygarlıklarının nefes kesen kalıntılarını, kolonyal şehirlerinin Barok hazinelerini ve Meksika, Honduras, Guatemala'nın olağanüstü tarihi zenginliklerini keşfedebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış toplam on büyüleyici yerin gezi programında olması, bu seyahatin kültürel zenginliğinin en büyük göstergesi. Renk, koku, tat, müzik, gelenek, mistisizm, tarih, efsane dolu ve pek çok anlamda birbirini tamamlayan bu üç komşu ülkeyi en doğru şekilde gezebilmeniz için hazırlanmış bir seyahat programı...

TURUN ÖZELLİKLERİ

Meksika, Honduras ve Guatemala'nın en görülmeye değer yerlerini gezme imkanı verebilecek şekilde, çok kapsamlı hazırlanmış bir program.

Yucatan yarımadasındaki dünyaca meşhur tatil beldesi Cancun'da Karayip Denizi'nde yararlanabilme imkanı.

Asfaltlanmış ve rahat yollarda konforlu bir otobüs ile seyahat.

Meksiko City ile Tuxtla Gutierrez arası uçak yolculuğu.

Kara yoluyla Meksika'dan Guatemala ve Honduras'a geçiş; Guatemala'dan sınırı belirleyen nehri tekne ile geçerek Meksika'ya geri dönüş.

Konaklamalar Cancun’da beş, Atitlan Gölü'nde üç ve diğer yerlerde ise dört yıldızlı, gerekli konfora haiz otellerde.

Tabii ki bu gezide de ilk akşam hariç tüm yemek ve geziler programa dahil. Yani her zamanki gibi hiçbir sürpriz extra harcama gerektirmeyen bir tur.

1. Gün İstanbul – Paris - Meksiko City

Air France Hava Yolları ile saat 05:10’da hareketle saat 06:50’de Paris’e ve oradan saat 11:00’de hareketle saat 16:20’de 2200 metre yükseklikte yer alan Meksika’nın başkenti Meksiko City’ye varış. Gelişte karşılama, özel tur aracımız ile şehrinin merkezinde yer alan otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelde.

2. Gün Meksiko City

Aztekler döneminde Ulu Tenochtitlan; İspanyol sömürgesi döneminde saygıdeğer ve asil emperyal şehir; gösterişli evleri ve yapılarının bolluğu ile de Saraylar şehri gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City'nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan tarihi merkezinin gezilmesi: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Daha sonra, yüzen bahçeler olan chinampas'ların arasındaki kanallarda bir tekne gezisi yapmak üzere UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Xochimilco'ya hareket. Son derece renkli olan Trajineras adlı bir teknede, Mariachi orkestrası eşliğinde, geleneksel “Mixiote”lardan oluşan öğle yemeği. Öğleden sonra, Mexico City'nin güney-batısında bulunan Coyoacan a hareket ve 1958 yılında bir müzeye dönüştürülen acıların, umudun, umutsuzluğun ve direncin ressamı Frida Kahlo'nun evi La Casa Azul'u ziyaret. Fırtınalı bir evlilik yaşayan Diego Rivera ve Frida Kahlo çifti, yaşamlarını Frida Kahlo'nun çocukluğunu geçirdiği Mavi Ev'e yerleşerek sürdürmüşler. Akşam yemeği tipik bir lokantada. Geceleme otelde.

3. Gün Meksiko City – Teotihuacan – Meksiko City

Sabah, Katolikler için önemli bir hac merkezi sayılan Guadalupe Bazilikası'nı gezdikten sonra, Meksiko City'den bir saat mesafede bulunan Teotihuacan'a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika'nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan agave’ın öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmekte. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. Tanrıların Yeri anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya'nın en eski şehri olup Kolomb öncesi Mezo-Amerika'nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan'ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi'ni; Ölüler Yolu'nu; büyük Tanrı Tüylü Yılan’a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağını; Kelebekler Sarayını görebilirsiniz. Gezinin ardından Mexico City'ye dönüş ve Chapultepec Parkı'nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi’ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz Aztek Takvimi olarak bilinen dünyaca ünlü dairesel Güneş Taşıdır. Akşamüstü otele dönmeden önce, geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı'nda gezinti. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. Gün Meksiko City – Tuxtla Gutierrez – Sumidero Kanyonu – San Cristobal de las Casas

  

Sabah, hava limanına transfer ve 1 saat 25 dakikalık bir uçuşla Chiapas eyaletinin başkenti Tuxtla Gutierrez'e varış. Buradan özel tur otobüsü ile Sumidero Kanyonu'na doğru yola çıkış. 25 kilometre uzunluğundaki kıyılarında küçük timsahlar görülebilen ve falezlerinin yer yer 1000 metreyi bulduğu Sumidero, Meksika'nın en etkileyici kanyonudur. Chiapa de Corzo’da yerel bir lokantada öğle yemeğinden sonra, o muhteşem doğayı seyredebileceğiniz yemyeşil suların üzerinde tekne gezisi. Ardından, yüksek topraklardaki Jovel Vadisi'nde 2100 metrede bulunan San Cristobal de las Casas'a doğru yola devam. 1528?de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti San Cristobal tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemeraltlarıyla kolonyal mimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan Indios’ların babası piskopos Bartolome de la Casas'a borçlu. San Cristobal'e varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği yerel restoranda. Geceleme otelde.

5. Gün San Cristobal de las Casas

  

Sabah, yürüyerek eyaletin kültürel başkentinin keşfi. İlk olarak sebzeler, çiçekler ve köylülerin rengarenk giysileri ile büyük bir renk cümbüşü sergiledikleri, Meksika'nın en güzel pazarlarından biri olan San Cristobal pazarı gezisi. Daha sonra, barok stilindeki güzel Santo Domingo Kilisesi'ni görebileceğiniz tarihi merkezinin harika sokaklarında keyifli bir gezinti. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, San Cristobal yakınlarındaki San Juan Chamula köyüne hareket. Tzotzil Maya yerlilerin yaşadığı köyün kilisesi son derece ilginç. Zemini çam yaprakları ile kaplı loş ışıklı kilisede Hristiyanlık ve Şamanizm'in bir karışımından oluşan ayinler yapılmakta, şaşırtıcı yöntemlerle kötü ruhlar kovulmakta. Kilise gezisinin ardından, bu yemyeşil vadideki son derece renkli bir başka Tzotzil köyü olan Zinacantan'ı gezerek San Cristobal'a dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6. Gün San Cristobal de las Casas – La Mesilla (Guatemala) – Quetzaltenango

  

Kahvaltının ardından, Panamerican yoluyla Meksika-Guatemala sınırına doğru hareket. Sınır işlemlerinin, araç değiştirmenin ve öğle yemeğinin ardından Guatemala'nın güneybatısının dağlık bölgesinde, Guatemala'nın ikinci büyük şehrine doğru yolculuğa devam. Akşamüstü, adını Mayaların kutsal kuşu olan ''Quetzal''dan alan Quetzaltenango eyaletinin başkenti Quetzaltenango’ya varış ve şehrin göbeğinde bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7. Gün Quetzaltenango – Chichicastenango – Atitlan – Panajachel

Sabah, Chichicastenango kasabasına doğru yola çıkış. 2200 metre yükseklikte çam ağaçların ortasında yer alan Chichicastenango, yüzyıllar boyunca Guatemala'nın en büyük hazinelerinden birini gizlemiş. Guatemala'da yaşayan en büyük Maya topluluğu olan Quiche’lerin Popol Vuh adlı kutsal kitabı 1800’lerde Peder Francisco Ximenez tarafından Aziz Tomas Kilisesinde ortaya çıkarılıp İspanyolcaya tercüme edilmiş. Hristiyanlık ve Şamanizm'in bir karışımından oluşan ilginç ayinlerin yapıldığı bu kilisenin ziyareti. Chichicastenango aynı zamanda Orta Amerika'nın en büyük ve en renkli pazarlarından birine ev sahipliğini yapmakta. Pazarda yerli tekstil ürünlerinin yanı sıra el işleri, çanak çömlek, şifalı bitkiler, baharatlar, sebze, meyve ve diğer gıda ürünleri satılmakta. Dağlardan inen Quiche halkının ürünlerini satmak veya alışveriş yapmak için çok uzaklardan geldiği büyük pazar Perşembe ve Pazar günleri kurulmakta. Öğle yemeğinden sonra Atitlan Gölü'nün kenarındaki Panajachel'e doğru yola devam. Yükseklikleri 3000-3500 metre arası değişen San Pedro, Toliman ve Atitlan yanardağların ayaklarında yer alan 1500 metre yükseklikteki ve dünyanın en güzel göllerinden biri olan Atitlan Gölü'nün harika manzaralarını seyir. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

8. Gün Panajachel – Atitlan Gölü – Antigua

Kahvaltıdan sonra, panoramik bir yoldan Atitlan Gölün’ün etrafındaki topraklarda yaşayan bir başka Maya topluluğu olan Zutuhiller'in Kolomb öncesi dönemde başkentleri olan Santiago de Atitlan’ı ziyaret. Zutuhiller yeraltı dünyası tanrısı Maximon’a yaptıkları likör ve tütün adakları ile ünlüler. Hastalara şifa, kötü insanlara da ceza verdiği düşünülüyor. Gölde keyifli bir tekne gezisinin ardından otobüsle UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan 1500 metre yükseklikteki kolonyal Antigua şehrine doğru yola çıkış. Guatemala, dünyanın en kaliteli Arabica cinsi kahve üreticileri arasında yer almakta. Agua (Su), Fuego (Ateş) ve Acatenango yanardağları ile çevrili Antigua, Latin Amerika'nın en güzel kolonyal şehirlerinden biridir. XVI. yüzyılın başında kurulan eski başkent 1773 depremiyle kısmen yıkılınca hükümet 30 kilometre uzaklıktaki Guatemala City'ye taşınır. Büyüleyici Antigua şehrine varışı takiben tipik bir Antigua evinde öğle yemeği. Ardından, adeta bir açık hava Müzesi’ni andıran ızgara planlı eski şehrin yürüyerek keşfi: Barok mimarisinin birer mücevheri olan La Merced Kilisesi, San Francisco Kilisesi, San Jose Katedrali, Convento de Capuchinas Manastırı gibi yapıların gezisi. Daha sonra, otele yerleşme ve akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9. Gün Antigua – Guatemala City - Copan (Honduras)

Sabah, Antigua çevresinde kahvenin tüm sırlarını öğrenebileceğiniz bir kahve plantasyonu ziyareti. Daha sonra, kısaca “Guate” olarak tanınan ülkenin modern başkentine doğru hareket. Varışı takiben Orta Amerika'nın en büyük kentinin tarihi merkezindeki Ulusal Sarayı, San José los Infantes Katedrali’ni, Anayasa Meydanı’nı ve Merkez Park'ı’nı görebileceğiniz panoramik şehir turu esnasında, ilginç koleksiyonlar barındıran Guatemala Ulusal Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret. Ardından, Honduras sınırına doğru yola devam. Yol üzerindeki yerel bir lokantada öğle yemeği. Sınır işlemlerinin ardından Copan vadisine hareket. Guatemala City'den 4 saatlik mesafedeki Copan kasabasına varış ve arkeolojik sit alanına yakın çok güzel bir konumda bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

10. Gün Copan – Rio Dulce - Livingstone (Guatemala)

Sabah, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Copan Arkeolojik Parkı'nı ziyaret. Maya uygarlığının klasik döneminin en önemli başkentlerinden biri olan Copan muhteşem heykel ve kabartmaları ile sanatsal bakımdan tüm Maya dünyasının en gelişmiş ve en gösterişli kenti olarak tanınıyordu. Copan aynı zamanda Maya astronominin doruğa ulaştığı merkezdir. Yağmur ormanın içindeki antik kentin harabelerinin keşfinin ardından, heykel Müzesi’ni ziyaret. Daha sonra, sınırı tekrar geçerek, Guatemala'nın en büyük gölü olan Izabal Gölü’ne doğru hareket. Öğle yemeği yolda tipik bir lokantada. Öğleden sonra, tatlı nehir anlamına gelen Rio Dulce üzerindeki Rio Dulce şehrine varış ve Honduras Körfezi'ne açılan Rio Dulce Nehri'nin ağzındaki Izabal Gölü'nde tekne gezisi. Bu gezide mangrovlarla kaplı nehrin küçük kollarını, kuş adasını ve Conquistador’ların korsanlara karşı inşa ettikleri San Felipe Kalesi’ni keşfedebilirsiniz. Livinstone'a varış. Karayip Denizi'ne dökülen Rio Dulce'nin ağzındaki otelimize yerleşme. Yerli Garifuna dansları eşliğinde akşam yemeği. Geceleme otelde.

11. Gün Livingstone - Rio Dulce - Tikal – Flores

Kahvaltıdan sonra, tekne ile Rio Dulce'ye geri dönüş ve buradan Guatemala'nın kuzeyine doğru yola çıkış. Öğle saatlerinde yağmur ormanlarındaki Peten bölgesinde yer alan ve UNESCO tarafından hem Dünya Kültür Mirası hem de Dünya Doğa Mirası Listesi’ne alınmış olan Tikal Ulusal Parkı'na varış. “Ah-Cacao”gibi büyük krallar, Sesler Krallığı Tikal'le birlikte Maya tarihinin önemli bir safhasını oluşturmuşlar. Kuruluşu M.Ö. VI. yüzyıla dayanan antik kent-devleti, altın çağını M.S. 600 ile 900 yılları arasında yaşamış. Tikal matematik, astronomi ve sanat konularında döneminin en gelişkin merkezlerinden biriydi. Tikal ören yeri saray, tapınak-piramit, tören platformu, adak taşı, top oyun sahası, teras, stel, yol ve buhar hamamı gibi 3.000 civarında yapıdan oluşmakta. Tikal'de yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, tropikal ormanda kuşların ve maymunların sesi eşliğinde yürüyerek Plaza Mayor Meydanı, Büyük Jaguar Tapınağı, Maskeler Tapınağı, yüksekliği 64 metreye ulaşan Orta-Amerika'nın en yüksek piramidi “Çift Başlı Yılan” Tapınağı, Kayıp Dünya Piramidi gibi Tikal'in gün ışığına çıkarılmış en önemli anıtlarının keşfi. Gezinin ardından, Flores'e hareket ve Peten Itza Gölü'ne bağlı Petenchel Lagünü'nün özel bir ekolojik rezervinde yer alan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

12. Gün Flores – Bethel - Corozal – Bonampak - Palenque

Sabah, bir toprak yoldan geçerek Guatemala-Meksika sınırına doğru hareket. Sınır işlemlerinin ardından bu bölgede, iki ülke arasındaki sınırı oluşturan ve Mayalar tarafından kutsal kabul edilen Rio Usumacinta Nehri'ni tekne ile geçiş. Corozal'a varış ve sınır işlemlerini takiben karşılama. Corozal'da öğle yemeğinden sonra, erken klasik döneme ait küçük Maya kenti Bonampak'a hareket. Orta Amerika'nın nemli tropikal iklimi nedeniyle, Maya yapılarını bezeyen pek az sayıda duvar resmi günümüze sağlam olarak ulaşabilmiş. Bonampak, Maya resim sanatının en kapsamlı ve en iyi korunmuş örneklerinden bazılarını barındırmakta. Yan yana üç odadan oluşan ve resimler tapınağı anlamına gelen Templo de las Pinturas'ın duvar ve tavanları çok güzel renkli fresklerle bezenmiş. Gezinin ardından, Maya uygarlığının en önemli antik kentlerinden biri olan Palenque'ye doğru yola devam. Antik kentin yakınlarındaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

13. Gün Palenque – Campeche

UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış harikulade bir Maya antik kenti olan Palenque’nin keşfi için hareket. “Nahuatl” yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları'nın eteklerindeki tropikal ormanların arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden birini oluşturmakta. Bu antik kent, Meksika ve Orta Amerika’da ki Maya klasik döneminin en zarif mimari, heykeltıraşlık ve kabartma örneklerini barındırmakta. Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kent-devletin en büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamış. Çok sayıda yapının arasında Büyük Saray, Kral Pakal'ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır. Öğle yemeğinden sonra Meksika Körfezi'nin güney kıyısında yer alan Campeche'ye doğru yola çıkış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

14. Gün Campeche – Uxmal – Merida

Campeche, sömürge döneminden, XIX. yüzyılın ortasına kadar Yucatan yarımadasının en önemli limanıydı. Sabah kahvaltısının ardından yürüyerek UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan müstahkem şehrin eski mahallelerinin keşfi. Daha sonra, Campeche'nin kuzeyindeki ve tepe anlamına gelen Puuc bölgesinde yer alan ve V-VI. yüzyıllar arasında kurulan Uxmal antik kentine hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Uxmal, Maya mimarisindeki Puuc stilinin olağanüstü bir örneğidir. Maya binalarının dış duvar süslemelerindeki dekoratif figürler bunun göstergesi. Mayaların yağmur ve şimşek tanrısı Chaac maskesi gibi Yucatan'daki tapınaklarını ve saraylarının dış duvarlarını süsleyen tanrı maskeleri, Puuc stilinin önemli bir karakteristiğiydi. Valilik Sarayı, kahin anlamına gelen Adivino Piramidi, bir manastıra benzediği için Conquistador’lar tarafından dört kenarlı rahibeler manastırı diye adlandırılan yapıların ziyareti. “Muna da Pibil” usulü tavuklu spesyalitelerinden oluşan öğle yemeğinin ardından Merida'ya doğru yola devam. Yucatan eyaletinin başkentinin gezisi sırasında Plaza Mayor meydanının etrafındaki sömürge dönemine ait yapıları görebilirsiniz: Kıta-Amerika topraklarında eski bir piramidin taşları kullanarak inşa edilen ilk katedral San Idelfonso, Casa de Montejo’nun cephesinin müthiş taş işçiliği, magrip tarzı çan kulesi ile Rahibeler Kilisesi, San Cristobal Kilisesi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

15. Gün Merida – Chichen Itza - Cancun

Sabah erken, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika'daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltekler Chichen Itza'yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Mayalar Toltekler'den etkilenmiş olabilirler. Gezinin güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caraco”l denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Chichen Itza gezisi ve yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından ünlü tatil merkezi Cancun'a doğru yola devam. Varışı takiben, Karayip Denizin kıyısındaki otelimize varış. Günün geri kalan kısmı all inclusive olarak kalınacak otelde serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

16. Gün Cancun – Paris

Otel aktivitelerinden, deniz ve güneşten yararlanmak için “all inclusive” olarak kalınacak otelde transfer saatine kadar serbest gün. Akşamüstü, Cancun havalimanına transfer ve Air France Hava Yolları ile saat 19:30'da Paris’e hareket.

17. Gün Paris – İstanbul

Saat 11:00'de Paris’e varış. Saat 22:40'ta Paris’ten hareket.

18. Gün İstanbul

Sabah saat 04:10’da İstanbul’a varış.

OTELLER

Mexico City:Historico Central 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

San Cristobal :Casa Mexicana Hotel 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Quetzaltenango:Bonifaz Hotel 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Panajachel:Posada de don Rodrigo Hotel 3 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Antigua:Real Plaza Hotel 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Copan:Hotel Marina 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Livingstone:Ville Caribe 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Flores:Casona del Lago 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Palenque:Chan Kah Hotel 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Campeche:Ocean View Hotel 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Merida:Maison del Embajador 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

Cancun:Iberostar Cancun 4 *

video thumbnailvideo thumbnailvideo thumbnail

 

 

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi