Kuzey Kutbu’nun  yanıbaşında, vahşi doğa manzaralarıyla tanınan ateş ve buzullar ülkesi İzlanda. Siyah lavlardan ve kırmızı sülfür katmanlarından oluşan, aralarından mavi renkli sıcak suların fışkırdığı, rengarenk, engebeli bir yeryüzü parçası. Görkemli buzullar ve fiyortlar; baş döndürücü yüksekliklerden akan çağlayanlar; balinalar, değişik kuş türleri tarafından mesken tutulmuş dik yarlar; yemyeşil vadiler; balıkçı kasabaları ve büyüleyici efsanelerin beşiği... Blue Lagoon’un mavi ve sıcak sularında dolaşırken ise kendinizi uzaydaki bir havuzda hissedebilirsiniz… Asla unutulmayacak olağanüstü güzellikte bir ada.

 

 

Kuzey Kutbu’nun  yanıbaşında, vahşi doğa manzaralarıyla tanınan ateş ve buzullar ülkesi İzlanda. Siyah lavlardan ve kırmızı sülfür katmanlarından oluşan, aralarından mavi renkli sıcak suların fışkırdığı, rengarenk, engebeli bir yeryüzü parçası. Görkemli buzullar ve fiyortlar; baş döndürücü yüksekliklerden akan çağlayanlar; balinalar, değişik kuş türleri tarafından mesken tutulmuş dik yarlar; yemyeşil vadiler; balıkçı kasabaları ve büyüleyici efsanelerin beşiği... Blue Lagoon’un mavi ve sıcak sularında dolaşırken ise kendinizi uzaydaki bir havuzda hissedebilirsiniz… Asla unutulmayacak olağanüstü güzellikte bir ada.

Tur Tarihleri : 1. 24.06.2017 - 01.07.2017
Fiyat : 4.245 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

                 İzlanda - 2
                     24 Haziran – 01 Temmuz 2017

Tabî güzellikleriyle tanınan İzlanda’nın, Avrupa’nın bir parçası olmakla birlikte, Kuzey Kutbu sınırında olmasından dolayı, yaşam tarzı Avrupa’dan farklı olarak gelişmiş. Az insanın yaşadığı bu büyük ülkenin turizm bakımından büyük bir alt yapısı yok;

Yaşamın çok pahalı olmasından dolayı sadece meraklı gezginlerin ziyaret ettiği İzlanda’nın özellikle kırsal bölümlerinde sadece country oteller bulabilmek mümkün. Sizin için seçtiğimiz country oteller kategorilerinin en iyileri olup son derece sempatik bir ambiansın içinde, rahatlıkla geceleyebileceğiniz konfora sahipler; Başkent Reykjavik’te ise 4 yıldızlı otelde konaklama;

Ülkenin karayolları ise son derece yeterli;

Özellikle tabiatı seven gezginler için kaçırılmaz bir fırsat olan bu yolculukta gerekli tüm seyahat konforunu bulacaksınız;

Tur programı dünyaca ünlü Blue Lagoon’u ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Thingvellir Ulusal Parkı’nı içermekte.

TUR PROGRAMI

24 Haziran Cumartesi İstanbul - Reykjavik

KLM Hava Yolları ile saat 06:00’da hareketle saat 08:30’da Amsterdam’a ve oradan Wow Air Hava Yolları ile saat 12:35’te hareketle saat 13:50'de Reykjavik'ten 50 km güneybatısında bulunan Keflavik havalimanına varış. Karşılamadan sonra dünyanın en küçük ülkelerinden İzlanda'nın başkentine transfer. Otele yerleşmeden önce, başkentte panoramik şehir turu. Dünya’nın en kuzeyinde ki başkent olan Reykjavik “dumanların koyu” anlamına gelmekte. XIX. yüzyıldan beri gelişen ve genç bir başkent olan Reykjavik, bugün 121 000 nüfusa sahip. Dokunulmamış bir doğanın içinde yer alan geniş kent, yeşil alanları, sevimli renkli evleri, sakinlerinin yaşam biçimi ile son derece ilginç ve çekici bir görünüm sunmakta. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Haziran Pazar Blue Lagoon - Thingvellir Milli Parkı - Hrutafjordur Bölgesi

Kahvaltıdan sonra, Reykjanes yarımadasındaki Krisuvik jeotermal alanından geçerek, “Mavi Lagün” anlamına gelen ve dünyaca ünlü bir kaplıca olan Blue Lagoon’a hareket. Mineral bakımından zengin olan bu masmavi doğa harikasının jeotermal suyunun sıcaklığı, yaz ve kış aylarında 37-39 derece arasında seyretmekte. Devasa jeotermal “spa”da yaşayacağınız unutulmaz bir deneyimden sonra, Reykjavik’in kuzeyine doğru hareket. Bu bölgede aynı zamanda temiz enerji kaynağı olan jeotermik santraller de bulunmakta. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı ve büyüleyici bir jeolojik alan olan Thingvellir Milli Parkı’na varış. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış parkta yürüyüş sırasında Avrasya ve Amerika kıtalarının arasından geçen kontinental fayı görebilme imkanı. Gezinin ardından, adanın kuzeybatısına doğru yola devam ederek geceleme için Hrutafjordur bölgesine varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Haziran Pazartesi Myvatn Gölü Bölgesi

Sabah, Skagafjordur bölgesindeki geleneksel eski çiftlik evlerinde bulunan Glaumbær etnografik bölge müzesini ve daha sonra Vidimyri‘de çatıları çim ile kaplı tarihi kilise’yi ziyaret. Önemli bir liman ve balıkçılık merkezi olan Kuzey’in en büyük şehri Akureyri’den geçerek, ülkenin en şaşırtıcı manzaralarına hakim bir kuş cenneti olan Myvatn Gölü bölgesine doğru yola devam. Yoğun jeotermal aktivitesiyle ve jeolojik, ornitolojik çeşitliliğiyle İzlanda'nın en zengin doğal alanlarından biri olan Myvatn Gölü bölgesinin doğa harikalarını tanıma. Bir labirenti andıran Dimmuborgir'in tuhaf lav oluşumları, Namaskard kaynayan çamur havuzları ve rengarenk tortu bırakan sülfür kaynaklarının (solfataras) bulunduğu alanlarda yürüyüş. Akşam yemeği ve geceleme Myvatn Gölü bölgesindeki otelimizde.

27 Haziran Salı Kuzey'in İncileri

Sabah, adanın kuzeydoğusunu keşfetmek üzere yola çıkış. Kuzey Buz Denizi kıyısındaki İzlanda’nın en şirin balıkçı kasabalarından biri olan Husavik'e varış ve burada, yaklaşık üç saat süren bir tekne turu yaparak, hava ve şartlar müsait olduğu takdirde balinaları ve başka deniz memelilerini gözleme olanağı. Balina avcılarının eskiden kullandığı tekneler artık balina gözlemi için kullanılmakta. Hüsavik’te öğle yemeğinin ardından, Myvatn Gölü’nün kuzeydoğusundaki zengin bir bitki örtüsüne sahip Jökulsargljufur Milli Parkı’ndan geçerek, kaynağını Vatnajökull buzulunun oluşturduğu Dettifoss Şelalesi’ne varış. Siyah renkli sularıyla ve Avrupa’nın en güçlü şelalesi olan 100 metre genişliğinde, 44 metre yüksekliğindeki muhteşem Dettifoss gezisi. Daha sonra, ıssız Modrudalsoraefi dağlık bölgesinden geçerek adanın doğusundaki en büyük yerleşim merkezi Egilsstadir'e varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

28 Haziran Çarşamba Egilsstadir - Doğu Fiyortları

Kahvaltının ardından, meşhur bir canavarı barındırdığına inanılan Lagarfljot (Logürinn) Gölü’nün kapladığı geniş bir vadide bulunan Egilsstadir'den Höfn’a doğru hareket. Harikulade jeolojik oluşumların bulunduğu doğu fiyortlarının kıyılarından geçen yolunu takip ederek, pitoresk balıkçı kasabalarını ve iyi korunmuş eski ahşap evlerini görebilirsiniz. Balıkçılık ve balık mamulleri İzlanda ekonomisinin temelini ve en önemli gelir kaynağını oluşturmakta. Stödvarfjordur kasabasına varınca, bu bölgede bulunan olağanüstü taş ve minerallerin sergilendiği özel Petra Müzesi gezisi. Daha sonra, deniz kıyısını takip ederek doğuya doğru yola devam. Akşamüstü Avrupa'nın en büyük buzulu olan Vatnajökull Buzulu eteğinde bulunan Höfn bölgesine varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

29 Haziran Perşembe Jokulsarlon Buzulu Gölü - Skaftafell Milli Parkı

Sabah, Hornafjordur'de adeta bir buzul şeridinin oluştuğu deniz kıyısını takip ederek ve 8,100 kilometrekarelik alan ile ülkenin %13’ünü oluşturan, İzlanda’nın ve hacimsel olarakta Avrupa'nın en büyük buzulu olan Vatnajökull‘un eteklerinden geçerek İzlanda'nın en büyük milli parkı Skaftafell'e varış. Bir doğa harikası olan ve yeşil vadiler, şelaleler, geniş fundalıklar, yüksek dağlar ve buzullarla birbirinden güzel, farklı manzaralar sunan Skaftafell Milli Parkı’nı keşfetme. Bölge turu ve meşhur Jökulsarlon buzul gölünde, yüzer buzulların arasında ilginç bir tekne gezisi. Ardından, Höfn ve Vik arasındaki tek yerleşim Kirkjubæjarklaustur köyü üzerinden ve ıssız bir alandan geçerek güneydoğuya doğru yola devam. Myrdalssandur bölgesindeki volkanik siyah kum çölünün ve devasa lav kütlesi ile kaplı Eldhraum havzasının keşfi. Akşamüstü, adanın en güney noktasında bulunan Myrdalur bölgesindeki Vik’in yakınlarındaki otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

30 Haziran Cuma Gullfoss – Geysir - Reykjavik

Sabah, güney kıyının kuş cenneti Reynisfjara'nın siyah volkanik plajlarının ve sivri kayalardan oluşan Reynisdrangar kayalıklarının keşfi. Daha sonra, verimli topraklar üzerindeki çiftliklerle dolu bölgelerden geçerek Hvita Nehri kanyonunda bulunan ve pek çok kişi tarafından İzlanda'nın en güzel şelalesi olduğunu iddia edilen Gulfoss (Altın Şelale) Şelalesi’ne varış. Günün bir başka önemli gezisi ise, sıcak bir kaynak olan ve belli aralıklarla, su ve buhar fışkırtan gayzer ile bu ilginç ve şaşırtıcı tabiat olayına adını veren Geysir jeotermal alanı olacak. Bölge aynı zamanda at yetiştirme çiftlikleriyle de tanınmakta. Kısa boylu, uzun ve gür yeleli, arazi de sürü halinde dolaşan ve ülkenin sembollerinden biri olan İzlanda atı Vikingler tarafından getirilmiş. Bir at yetiştirme çiftliğinin ziyareti sırasında at gösterisi izleme. Daha sonra, sene boyunca domates yetiştirilen jeotermal ısıtmalı seraları görme imkanı. Ardından, Reykjavik’e doğru yola devam. Akşamüstü başkente varışı takiben otele yerleşme. Veda yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

01 Temmuz Cumartesi Reykjavik – Amsterdam - İstanbul

Havalimanına transfer ve Wow Air Hava Yolları ile saat 06:05’ta hareketle saat 11:15'te Amsterdam’a varış ve oradan KLM Hava Yolları ile saat 20:30'da hareketle saat 00:45’te İstanbul'a varış.

OTELLER

Reykjavik: Fosshotel Reykjavik 4*

video thumbnail   video thumbnail

Skagafjörður: Guesthouse Hofsstadir

video thumbnail   video thumbnail

Adaldalur: Country Hotel Raudaskrida

video thumbnail   video thumbnail  video thumbnail   

Egilsstadir: Guesthouse Egilsstadir

video thumbnail   video thumbnail   video thumbnail   

Sudursveit: Country Hotel Smyrlabjorg

video thumbnail   video thumbnail   

Myrdalur: Country Hotel Dyrholaey

video thumbnail   video thumbnail   video thumbnail   

Reykjavik: Radisson Blu Saga 4*

video thumbnail   video thumbnail   video thumbnail   video thumbnail   video thumbnail

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi