05 Aralık 2018 Ren Nehrinde

Renkli Noel Pazarları

(FRANKFURT-DUSSELDORF)

 

4*Ms Johannes Brahms Gemisi İle

(FRANKFURT-DUSSELDORF)
4 gece 5 gün
THY İLE


HEIDELBERG- MAINZ-RUDESHEIM-KOBLENZ-KOLN-DUSSELDORF

 

 

05 Aralık 2018 Ren Nehrinde

Renkli Noel Pazarları

(FRANKFURT-DUSSELDORF)

 

4*Ms Johannes Brahms Gemisi İle

(FRANKFURT-DUSSELDORF)
4 gece 5 gün
THY İLE


HEIDELBERG- MAINZ-RUDESHEIM-KOBLENZ-KOLN-DUSSELDORF

Tur Tarihleri : 1. 05.12.2018 - 09.12.2018
Fiyat : 699 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.3589 TL, EURO : 6.0765TL

4*MS JOHANNES BRAHMS GEMİSİ İLE

REN NEHRİNDE RENKLİ NOEL PAZARLARI

5 Aralık – 9 Aralık 

4 gece 5 gün

NOEL ZAMANI 1 TAM 1 YARIM KAMPANYASI…
05-09 Aralık M\S Johannes Brahmsnehir gemisi ile Romantik Ren’ de Renkli Noel Pazarında KAÇIRILMAYACAK FIRSAT.
THY ile 5 gün tam pansiyon Üst Kategori vergiler dahil 2.kisi %50 indirim ile kişibaşı sadece 749 .
Bu kampanya sınırlısayıda kontenjan için

6 Ekim tarihine kadar geçerlidir.

*Kampanya sadece A kategori Üst Güverte kabini için geçerli olup,  kısıtlı sayıda kontenjan olması sebebiyle opsiyon verilemeyecektir.
*Kampanya Basel-Dusseldorf ve Frankfurt-Dusseldorf paketlerimizin ikisi için de geçerlidir.

 


Avrupa’da yeni yıl kutlamalarının en önemli unsurlarından biri de cıvıl cıvıl atmosfere sahip Noel Pazarlarıdır. Işıl ışıl meydanlar, sevimli ahşap kulübeler, rengarenk sokak ve caddeler… İnsanı adeta ortaçağ dönemine götüren bu pazarların masalsı atmosferini yaşamak, buradaki kentleri ve aromatik tatları keşfetmek için en iyi yol kuşkusuz Ren Nehri üzerindeki gemi yolculuğudur. Bu imkanı sizlere Konforlu MS Johannes Brahms gemisi ile sunuyoruz.

                   1.GÜN (05.12.2018)       İSTANBUL – FRANKFURT -HEIDELBERG


Atatürk havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 09:15’de TK1587 sayılı sefer ile Frankfurt’a hareket. Yerel saatle 10:40’da Frankfurt’a varış. Bizi bekleyen otobüsümüz ile Heidelberg’e hareket ediyor ve Heidelberg’e vardığımızda yürüyerek şehir turumuza başlıyoruz. Burada bulunan Heidelberg Üniversitesi Almanya’nın en eski üniversitesi olup aynı zamanda ülkenin en ünlü ve en prestijli eğitim kurumudur. Neckar nehrinin ikiye böldüğü bu güzel şehirde yürüyerek yapacağımız turda, Carl-Theodor eski köprüsü, tarihi kilise, 1.5 km uzunluğundaki HauptStrasse görülecek yerler arasındadır Arzu eden misafirlerimiz  ekstra Heidelberg Kalesi turuna katılabilirler. Heidelberg Kalesi şehrin en çok ziyaret edilen yeri. Kale dışarıdan bakıldığında kartpostal gibi bir görünüme sahip. Neckar Nehri’nin ikiye ayırdığı Heidelberg’in panoramik görüntüsünü izleyebileceğiniz en iyi nokta burası. Kalenin içinde önemli yapılar bulunuyor. 35 meşe ağacından yapılan dünyanın en büyük şarap fıçısı da kalenin içinde yer alıyor.

Turların ardından gemiye transfer ve yerleşme. Kaptanımızın hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma sonrası gemide akşam yemeği. Gemide geceleme.

2.GÜN (6.12.2018)      HEIDELBERG – MAINZ
Saat 06:00’da geminin hareketi. Öğleye kadarki serbest zamanınızda güzel nehir manzarasının tadını çıkarabilir, gemi içi etkinliklere katılabilirsiniz. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14:00’da Mainz’a varış. Arzu eden misafirlerimiz içinromantik ren vadisinin en güzel kasabaları olan Boppard, Sankt Goar, Oberwesel ekstra turu.

Unesco Dünya Mirası Listesinde olan Boppard bir şarap üretim merkezi olarak bilinir. Ren nehrinin en büyük kıvrımlarından birinde yer alan Boppard yaklaşık 17000 kişinin yaşadığı küçük bir yerleşim.

Bu tur sırasında yerel coğrafyayı daha yakından görecek romantik ren kasabalarının en güzel örneklerinden Sankt Goar, Oberwesel kasabalarını da gezeceksiniz.

Tur sonrası gemiye transfer akşam yemeği ve geceleme gemide.   

3.GÜN (7.12.2018)        MAINZ-RUDESHEIM


Sabah saat 08:00’da geminin Mainz’dan hareketi. Sabah kahvaltısından sonra saat 10:30’da Rudesheim’a varış. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Frankfurt ve Siegfried mekanik Müzik Müzesi ve Rudesheim turuna katılabilirler.

Almanya’nın 5. büyük şehri olan Frankfurt dünyaca ünlü şair ve yazar Johann Wolfgang Von Goethe’nin (1749-1832) doğduğu yerdir. Turumuzda, Domplatz, St Bartholomew katedrali, Rathaus Römer (Belediye binası), St Paul kilisesi, Goethe’nin evi, Main kulesi ve alışveriş caddesi olan Goethestrasse göreceğimiz yerler arasındadır.

Daha sonra 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği oldukça enteresan müzik müzesinde, interaktif olarak müzik aletlerini dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda bir orkestra gibi yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca hem şaşıracak hem de dans etmeden duramayacaksınız.  
Gemide akşam yemeğinden sonra ise Rudesheim’ın ünlü caddesi Drosselglasse’de açık hava dans yeri ve tavernalarında gecenizi renklendirebilirsiniz.  

4.GÜN (8.12.2018)        RUDESHEIM- KOBLENZ


Sabah saat 08:00’da geminin Rudesheim’dan hareketi.Gemide sabah kahvaltısından sonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek ve Lorelei Kayalıklarını,  Şatoları  çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek yol alacaksınız. Gemide öğle yemeğinden sonra Koblenz’e varışta yürüyerek şehir turu.
Burası Ren nehri ve Mosel nehrinin birleştiği yerdir. Adını da  buradan alan Koblenz kavşak demektir. Bu şehirde bulunan kilise, saray ve malikaneler 2000 yıllık tarihi gözler önüne seriyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN (9.12.2018)      KOBLENZ-KÖLN –DÜSSELDORF- İSTANBUL


Gemide sabah kahvaltısından sonra genel katılım olması halinde ekstra Köln & Bonn turu.

Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Şehir, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış, gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır.
Tur sonrasında Düsseldorf  havaalanına transfer ve saat 18:05de TK1528 sayılı sefer ile hareket. Saat 23:15de  İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

 

ÖNEMLİ NOT:
Programda belirtilen saatler yaklaşık prensip saatleri olup nehir trafiği, liman yoğunluğu ve benzeri beklenmedik koşullara göre değişiklik gösterebilir. Bu konu tamamen navigasyonun yapıldığı ülke sınırları içindeki suyolları trafik kontrolörlerinin yetkisindedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi