Huski Safari ve Snowmobile turları özel termal kıyafetlerle;

 

Aurora gökyüzü istasyonunda akşam yemeği;

 

Tekneyle Norveç fiyortları gezisi

 

Gece özel otobüsle Aurora Borealis turu;

 

Stockholm, Tromsø ve Oslo şehir turları

 

 

Huski Safari ve Snowmobile turları özel termal kıyafetlerle;

 

Aurora gökyüzü istasyonunda akşam yemeği;

 

Tekneyle Norveç fiyortları gezisi

 

Gece özel otobüsle Aurora Borealis turu;

 

Stockholm, Tromsø ve Oslo şehir turları

Tur Tarihleri : 1. 20.01.2019 - 27.01.2019
Fiyat : 3.895 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

İsveç'ten Norveç'e Kuzey Işıkları  

20 Ocak 2019 - 27 Ocak 2019

Kuzey Kutbu'nun rüzgarlarını hissettiğiniz bir bölgede, olağanüstü güzel bir tabiatın ve büyüleyici manzaraların ortasında, snowmobillerle, ren geyikleri ve Huski'lerin çektiği kızaklarla dolaşıp, yıldızların veya lapa lapa yağan karların altında gökyüzünün olağanüstü renklerini ve belki de kuzey ışıklarının dansını seyrederek geceleyeceğiniz müthiş bir seyahat.

TURUN ÖZELLİKLERİ

Kışın soğuk aylarında Kuzey Kutbu'nun kıyılarında dolaşmanın getireceği iklimsel zorluklar düşünülerek dolu dolu hazırlanmış bir tur programı;

Kayıt yaptıran ilk 4 kişi için isteğe bağlı olarak järvi'de Ice Hotel'de buz odalarda konaklama imkanı; Kuzey Işıkları Spa deneyimi

Huski Safari ve Snowmobile turları özel termal kıyafetlerle;

Aurora gökyüzü istasyonunda akşam yemeği;

Tekneyle Norveç fiyortları gezisi

Gece özel otobüsle Aurora Borealis turu;

Stockholm, Tromsø ve Oslo şehir turları;

Yemekler ağırlıklı İskandinav mutfağının farklı lezzetlerinden oluşacak. Ancak bazı durumlarda uluslararası mutfağı da menülerinizde bulabilirsiniz.

Fiziksel bir sorunu olmayan herkesin çok zorlanmadan katılabileceği bir gezi.

20 Ocak 2019 Pazar İstanbul - Stockholm

Türk Hava Yolları ile saat 14.50'da Stockholm'e hareket. Saat 16.30'da Stockholm'e varış ve karşılama. Özel rehberi ile otele gitmeden önce şehir turu ve otele transfer. Stockholm, Avrupa'nın en büyük ve en iyi korunmuş ortaçağ şehir merkezinin etrafında 14 adanın üzerine inşa edilmiştir. Dünyanın ilk milli parkı bu şehrin sınırları içindedir. Tarih, sanat, opera, modern dans, geleneksel sanatlar ile çağdaş tasarımının ustaca buluştuğu Stockholm Avrupa'nın ilk yeşil başkenti olma onurunu taşır. Otele transfer, akşam yemeği ve konaklama otelde.

21 Ocak 2019 Pazartesi Stockholm - Kiruna - Jukkasjärvi

İsveç usulü sabah kahvaltısının ardından İsveç başkentini farklı açılardan deneyimlemek üzere hareket. 14 ada üzerine inşa edilen Stockholm'e suyun tüm yaşama hükmetmesi şaşırtıcı değil. Eski şehir merkezi Gamla Stan dar Arnavut kaldırımlı sokakları ve güzel geçitleri, 13. Yüzyıldan kalma Storkyrkan katedrali, meydanı ve18. yüzyılda inşası 50 yıldan fazla süre kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında sandviç eşliğinde bir kahve molasının ardından 14:10 Kiruna uçuşu için havalimanı transfer. 15:50'da İsveç'in en kuzeydeki kenti Kiruna'ya varış. Kiruna Laponya bölgesinde kuzey kutup dairesinin 200 km kuzeyinde yer almaktadır. Kiruna, sadece uzun kışları ve kuzey ışıklarıyla değil yazın vahşi doğası, gece yarısı güneşi ile ve zengin Sami kültürü ile de bilinir. Kiruna şehir merkezinin üç kilometre doğuya taşınmasına sebep olan dünyanın en uzun yeraltı madenine sahip. Kentin yakınındaki dağdan çıkarılan ve artik tükendiği sanılan demir cevherinin maden damarlarının kentin altına doğru uzandığı saptanmış ve yeni keşfedilen damarların bir asırdır çıkarılan madenden daha fazla olduğu da ortaya çıkınca kenti olduğu gibi taşımaktan başka çare olmadığına karar verilmiş. Havalimanından otele transfer ve kısa bir moladan sonra otelde spa ve akşam yemeği için hareket. Taş ahşap ve su Lapon kültürünün temel taşlarıdır ve soğuk, sıcak ve saf hali temsil ederler. Bu köklü elementler Kiruna'da Spa deneyiminin de özünü oluşturur; uçak yolculuklarının yorgunluğunu atıp kuzey ışıklarına hazırlanmak için benzersiz Spa deneyimi. Akşam yemeğinden sonra otele dönüş konaklama.

22 Ocak 2019 Salı Jukkasjarvi - Björkliden

Sabah buzdan sarayı andıran otelde İsveç usulü kahvaltının ardından, serbest zaman. Öğle yemeğini Buz otelde aldıktan sonra hareket Özel termal giysilerle snow mobile sürüş öğrenimi ve 2 kişilik kar motorlarıyla İsveç Laponyası'nın muhteşem doğasında heyecanlı bir gezi. Donmuş göllerden, tepelik manzaralardan ve Torne Nehri boyunca ilerleyiş. Tur sonunda İsveç'e özgü fika (tatlıyla servis edilen kahve) ikram edilecektir. Buradan Sami Ren Geyiği Kampı'na transfer. İsveççeden daha çok Macarcaya yakın bir Fin-Ugor dili konuşan beyaz ırktan SamilerinOrta Avrupa'dan çıkarak, günümüz Rusya'sının Kola Yarımadası'na doğru kuzeye ve bugün Finlandiya, İsveç ve Norveç sınırları içinde bulunan büyük kutup altı arazilerinden batıya doğru ilerledikleri ve İskandinavya'ya ilk yerleşen halk olduğu düşünülüyor. Laponya bölgesinde ortaya çıkarılan kaya sanatı ve buluntulara göre ren geyikleri, buradaki yerli kültürünü en başından beri şekillendirmiş ve bu miras süreklilik göstererek bugünkü Samilere kadar ulaşmış. Burada ren geyiklerini görüp Samiler hakkında bilgi alıp yerel lezzetlerden oluşan akşam yemeği. Yemekten sonra Björkliden'e transfer ve 2 gece kalınacak otele yerleşme.

23 Ocak 2019 Çarşamba Björkliden - Abisko

Sabah İsveç kahvaltısının ardından bir grup sabah, bir grup öğle olmak üzere iki grup halinde Huski kızaklarıyla gezi. Otelden termal giysilerle huski köpeklerinin çektiği kızaklarla hareket Muhteşem dağ manzaraları eşliğinde köpeklerin çektiği kızaklarla en az bir saatlik heyecanlı bir gezi olacak. Birinci grup öğle yemeğini otelde alırken bu kez ikinci grup Huskilerle kızak sürecek. Akşamüzeri gökyüzü istasyonuna teleferikle çıkış. Bu saatlerde sessiz ve karanlık olan doğal park kuzey ışıklarını izlemek için en iyi nokta. Gökyüzü istasyonundaki kuzey ışıkları sergisini gezdikten sonra özel bir akşam yemeği. Gece yarısından sonra otele dönüş.

24 Ocak 2019 Perşembe Abisko - Tromsö

Sabah kahvaltısından sonra hareket. İsveç-Norveç sınırını geçerek Tromsø'ya gidiş. Tromsø, Kuzey Kutup Dairesi'nin 350 km. kuzeyinde bulunmaktadır. Norveç'in kuzeyindeki en büyük kent olup 200 yüzyıl önce kurulmuş olmasına rağmen bölgedeki insan yerleşimi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. 1900'lü yılların başında Kuzey Kutbu keşif seferlerinin başlangıç noktası olmuştur. Bugün kültürel aktiviteleri, bölgenin yerel tatlarını sunan çağdaş restoranlar ve altyapısıyla modern bir kenttir. Otel günümüzde daha çok turistik gemilerin ve balıkçı teknelerinin yanaştığı limana yürüyüş mesafesindedir. Etrafında restoranlar, mağazalar ve müzeler ile merkezi konumdadır. Yolculuk esnasında öğle yemeği. Öğleden sonra kuzeyin Paris'i olarak bilinen Tromsø gezisi ve otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.

25 Ocak 2019 Cuma Tromsö

Sabah kahvaltısından sonra otelden Norveç fiyortları gezisi için yürüyerek limana gidiş. Tekne ile limandan açılarak denize 1000 metreden fazla irtifada karla kaplı dağların arasından geçerek büyüleyici bir gezi. Koşullara göre balinaları ve deniz kartalları ve belki de kuzey ışıklarını denizin ortasında izleyebilmek mümkün olacak. Tromsøs'un büyüleyici ve klasik ahşap teknelerinden biriyle görkemli fiyortları kuzey kutbunun yaban hayatını keşfi. Beş saatlik gezi boyunca deniz kartalları ve bölgeye özgü diğer canlıları görebilirsiniz. Teknenin rotası şehir hayatından uzaklaşarak kartpostallarda görülebilecek manzaralara doğru. Gezi sırasında geleneksel usulde çorba ve ekmek ve peynirden oluşan hafif bir öğle yemeği. Öğleden sonra şehre dönüş ve serbest zaman. Otelde erken akşam yemeğinin ardından özel rehberle kuzey ışıklarını yakalama seferi için bu kez otobüsle yola çıkılacak. Bu tur yaklaşık olarak 6 saat sürecek olup tur esnasında sıcak çikolata ve kurabiye ikramı olacaktır. Otele dönüş ve konaklama.

26 Ocak 2019 Cumartesi Tromsö - Oslo

Sabah kahvaltısının ardından Oslo uçuşu için havalimanına transfer. 11:50 uçuşu ile 13:45'te Oslo havalimanına varış ve şehir manzarası eşliğinde öğle yemeği. Norveç'in başkenti 1048 yılında Kral Harald Hardrada tarafından kuruldu 1624 yılında çıkan yangından sonra şehir Kral Christian IV tarafından yeniden inşa edildi ve adı Christiana oldu. Bugün hem Avrupa'nın en zengin ve en pahalı şehirlerinden biri olmasına rağmen aynı zamanda Avrupa'daki en küçük yerleşim yerlerinden biridir. Oslo sadece 500.000 nüfusa sahiptir, kentsel alanın yarısı ormanlarla kaplıdır ve şehir sınırları içinde 343 göl bulunmaktadır. Oslo fiyordunun sonunda güzel bir konuma sahiptir. Vigeland Heykel Parkı, Kraliyet Sarayı, Akershus Kalesi, Bygdøg Müze binası ve Holmenkollen fiyortlarıyla panoramik şehir turunun ardından otele transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği yerel bir lokantada. Otele dönüş ve konaklama.

27 Ocak 2019 Pazar Oslo - Istanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman ve havalimanına transfer. 17:15 Türk Havayolları uçuşu ile 23.10'te Istanbul Atatürk Havalimanı'na varış.

OTELLER

Stockholm :Downtown Camper by Scandic 4 *

Jukkasjärvi:Ice Hotel AB Özel Kategori

Björkliden:Hotel Fjället 4 *

Tromsö:Radisson Blu Hotel 4 *

Oslo :Scandic Victoria 4 *

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi