10 Gece 11 Gün

Moskova-St.Petersburg

 

M/S RUBLEV GEMİSİ İLE


Thy ekonomi sınıfı uçuşlar


Gemide tam pansiyon konaklama


Havaalanı-Gemi-Havaalanı özel otobüs transferi


Türkçe rehber garantisi ile

 

10 Gece 11 Gün

Moskova-St.Petersburg

 

M/S RUBLEV GEMİSİ İLE


Thy ekonomi sınıfı uçuşlar


Gemide tam pansiyon konaklama


Havaalanı-Gemi-Havaalanı özel otobüs transferi


Türkçe rehber garantisi ile

Tur Tarihleri : 1. 20.06.2019 - 30.06.2019
Fiyat : 1.649 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.3097 TL, EURO : 6.0084TL

2019 VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER

M/S RUBLEV GEMİSİ ile

20 Haziran – 30 Haziran (10 Gece 11 Gün)

2019 Volga Volga Beyaz geceler programlarımızda 
alt güverte dbl kabinde, kabin başı 100€
diğer güvertelerde kabin başı 200€
single kabinde 100€
erken kayıt indirimi kampanyamız  31 Ocak tarihine kadar sürecektir.

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya, Avrupa’nın en uzun Nehri Volga, Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserler…

Volga Nehri’nde yapacağınız bu yolculukta dünyanın en büyük ülkesini tarihi, kültürü ve coğrafyası ile keşfedecek, insanları ile yakından tanışma fırsatı bulacaksınız. Moskova ve St. Petersburg gibi Rusya’ya başkentlik yapmış iki büyük ve önemli kenti gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihinde önemli yere sahip şehir ve kasabaları ziyaret edeceksiniz.

Yolculuk boyunca konaklayacağınız nehir gemisi 260 yolcu kapasitelidir. Alt güverte hariç  tümü dış cepheli ve geniş açılabilir penceresi olan kamaraların hepsinde müstakil duş-tuvalet, soğuk-sıcak klima sistemi mevcuttur. Ancak nehir gemileri çok büyük olmadıkları için kamaralar da fazla geniş değildir.

Geminin restoranı günde üç öğün Rus ve Avrupa mutfaklarından yemek seçenekleri ile hizmetinizdedir. Ayrıca geminin barı, hediyelik eşya dükkanı, güneşlenme güverteleri de hizmetiniz de olacaktır.

Gemi seyir halindeyken geceleriniz konserler ve gösteriler ile renklenecek, gündüzleri boş vakitlerinizde Rus tarihi, Rus dili, Rus kültürü, el sanatları ve Rus şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Güzergah boyunca geçeceğiniz 17 adet su asansörü de bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır.

1.GÜN (20.06 Perşembe) İSTANBUL  -  MOSKOVA 

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalindebuluşma, pasaportve çıkış işlemlerinin ardından saat 11:05’deTürk Hava Yollarının TK417 sayılı seferi ile Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 13:50’devarış. Ülkeye giriş işlemlerinden sonra özel otobüsümüz ile gemiye transfer ve kamaralara yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından gemi ve tur programı ile ilgili bilgilerin verileceği bir tanıtım toplantısı yapılacaktır. Akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirler ekstra Işıklar Altında Moskova Turu’na katılabilirler. Geceleme gemide.

2.GÜN (21.06 Cuma) MOSKOVA
Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak olan panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğinin ardından (gemide veya yemek paketi) Ekstra Metro Arbat Turu. Tur sonrasında gemiye transfer.Akşam dileyen misafirlerle ekstra olarak Rusya’nın uluslararası üne sahip Kostroma Dans Grubu’nun gösterisine katılma imkanı. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN (22.06 Cumartesi) MOSKOVA  

Gemide  sabah kahvaltıdan sonraextra II.Dünya Savaşı Müzesi(zafer müzesi)+Novodeviçi turu imkanı. Tur sonrası gemiye dönüş ve geminin hareketi. Hoş geldiniz kokteylinde kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4.GÜN(23.06 PazarUGLIÇ

Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak toplantıda uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeğinin ardından güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zaman. Saat 16.00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yürüyerek yapılacak olan turda, Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesini göreceksiniz. Saat 18.30’da hareket ve akşam yemeği. Yemekten sonra gemideki aktivitelerden yararlanmak için serbest zaman. Geceleme gemimizde.

5.GÜN (24.06 Pazartesi) YAROSLAVL

Gemide sabah kahvaltısından sonrasaat 08:00’de varışta otobüsle yapılacak olan turumuzda Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonunu göreceksiniz.Turdan sonra saat 11:00’degeminin hareketi ve öğle yemeği.Öğleden sonra yine size Rus kültürü hakkında bilgiler verilecektir.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6.GÜN(25.06 Salı GORİTSİ

Gemide sabah kahvaltısı. Saat 09:00’da Goritsi’ye varış ve Aziz Kiril Manastırı gezisi için otobüs ile Kiril Kasabası’na hareket. Gezinin ardından saat 12:00’de geminin hareketi ve öğle yemeği. Öğleden sonra geminin güvertesinde kahvelerinizi

yudumlayarak nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzaraları seyredebilirsiniz.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7.GÜN (26.06 Çarşamba)  KİJİ 

Gemide sabah kahvaltısından sonra güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14:00’de Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Yürüyerek yapılacak turda, 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli kilisesini, tümü ahşap eski Rus köy evlerini ve köylülerin yaşantılarını göreceksiniz. Turun bitiminde Ada’da serbest zaman. Saat 18:00’de Geminin Mandrogi’ye hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8.GÜN (27.06 Perşembe) MANDROGİ

Gemide sabah kahvaltısının ardından saat 10:00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur. Öğle yemeğinin (kıyıda veya gemide) ardından geminin hareketi.  Bu akşam geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemide.

9.GÜN (28.06 Cuma) ST  PETERSBURG 

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 09:00’da St. Petersburg’a varış ve panoramikşehir turuna hareket.Bu turda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir. Panoramik şehir turundan sonra öğle yemeği (gemide veya yemek paketi) Öğle yemeğinden sonra Hermitage Müzesi turu.Arzu eden misafirler için ekstra Kanal Turuna katılma imkanı. Gemide akşam yemeği.Yemekten sonraekstra Kazak Danslarıveya ekstra Bale gösterisine turları.Gemide geceleme.

10.GÜN (29.06 Cumartesi )   ST PETERSBURG 

Gemide sabah kahvaltıdan sonra Ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı turu imkanı.Tur sonrası gemiye dönüş Gemide öğle yemeği, serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide.Akşam yemeğinden sonra ekstra Işıklar altında St Petersburg turuna katılma imkanı.

11.GÜN(30.06 Pazar) ST PETERSBURG – İSTANBUL

Gemide kahvaltıdan sonraarzu eden yolcular ekstra Puşkin-Katerina sarayı turuna katılabilirler. (Ekstra tura katılmayan yolcuların, yeni gelen yolculara hazırlanması için, kabinlerini en geç saat 10:00’da boşaltıp valizlerini bagaj odasına bırakmaları gerekmektedir.) Turdan sonra havaalanına transfer ve Saat 15.15’deTürk Havayollarının TK 402 sayılı seferi ile uçuş. Saat 18:45’deİstanbul’a varış.

Not: Puşkin- Katerina Sarayı Turu için randevu sistemi geçerli olmayıp hergün belirli sayıda ziyaretçi kabul edilmektedir. Bu nedenle bu turun yapılıp yapılamayacağı tur tarihinden bir gün önce kesinleşmektedir.

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi