YILBAŞINDA

TRANSSİBİRYA’DA BİR KIŞ MASALI

 • MOSKOVA-KAZAN-YEKATERİNBURG-
 •  
 • KRASNOYARSK-IRKUTSK-BAYKAL GOLU-IRKUTSK-MOSKOVA
 •  
 • Rusya & Tataristan & Moğolistan
 •  
 • TÜRKÇE REHBERLİ
 •  
 • Thy ekonomi uçuşlar

YILBAŞINDA

TRANSSİBİRYA’DA BİR KIŞ MASALI

 • MOSKOVA-KAZAN-YEKATERİNBURG-
 •  
 • KRASNOYARSK-IRKUTSK-BAYKAL GOLU-IRKUTSK-MOSKOVA
 •  
 • Rusya & Tataristan & Moğolistan
 •  
 • TÜRKÇE REHBERLİ
 •  
 • Thy ekonomi uçuşlar
Tur Tarihleri : 1. 29.12.2018 - 06.01.2019
Fiyat : 2.999 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 5.5456 TL, EURO : 6.2837TL

TRANSSİBİRYA’DA BİR KIŞ MASALI

EKATERİNBURG’DA YILBAŞI

29 ARALIK 2018 - 06 OCAK 2018 

    

1.GÜN (29.12.2017  Cumartesi ) MOSKOVA – TRANSSİBİRYA TRENİ
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06:00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:35de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 12:25’de varışımızın sonrasında yapacağımız panoramik Şehir turumuz sırasında; Tveskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu , Lubyanka Meydanı , Gum Alış-Veriş Merkezi , KGB Merkez Binası , Aziz Vasili Kilisesi , Kızıl Meydan , Kurtarıcı İsa Kilisesi ve Meclis Binası göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Daha sonraMetro Arbat ve Nazım Hikmet ziyaret ettikten sonra tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza başlamak üzere, bize ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Trenimiz hareket ediyor. Akşam yemeği ve konaklama trende.   

2.GÜN (30.12.2017 Pazar) KAZAN
Sabah kompartımanımızda alacağımız kahvaltıdan sonra  trenimiz saat 08:00de Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasındadır. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Saat 20:00de trenin hareketi. Konaklama trende

3.GÜN (31.12.2017 Pazartesi) EKATERİNBURG ***   YILBAŞI  ****
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sırasında, Avrupa ve Asya’yı birbirinden ayıran ve doğal bir sınır oluşturan Ural Dağları manzarası eşliğinde Rusya’nın en önemli finans , endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg şehrine varıyoruz saat 12:50de  5*Ramada  otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizin ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Burada yapacağımız şehir turumuz sırasında; 1918’de son Çar 2.Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “ Kan üstündeki Katedral” , ülkenin ve şehrin önemli sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Akşam Yılbaşı yemeğimiz ve eğlencesi otelimizde. Konaklama otelimizde.

4.GÜN (01.01.2018 Salı )   EKATERİNBURG
Otelde alacağımız geç  kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Avrupa ile Asya’nın sınırı olan bu yerde bir Show bizi bekliyor. Huskylerin çektiği kızaklara binecek ve çay ile yabanmersinli kek ikramı ile ağırlanacağız. Daha sonra restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra trene transfer olacak ve saat 18:41de hareket. Konaklama trende.

     

5.GÜN (02.01.2018 Çarşamba )    TRENDE
Sabah kahvaltımızı kompartımanımızda alacağız. Yol boyunca karlar altında adeta bir masal ülkesini andıran Sibirya Ovaları, Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük kasaba ve köylerdeki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuk yapacağız. Öğle yemeğimizi ise trenimizin restoranında alacağız. Akşam yemeği ve Konaklama trende.

6.GÜN (03.01.2018  Perşembe )     KRASNOYARSK
Saat 08:00de varış. Kompartımanımızda alacağımız kahvaltının ardından Yenisey Nehri kıyısında bulunan ve Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden Krasnoyarsk şehrine varışta otele transfer ,dinlenme ve ihtiyaçlarımız gidermek için saat 11:00e kadar serbest zaman. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından saat 14:00de Shkvarok restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra trenimize transfer. Saat 16:15de trenin hareketi. Akşam yemeği ve  geceleme trende.

7.GÜN (04.01.2018 Cuma)  İRKUTSK
Trende sabah kahvaltısı.Karlı manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculukla saat 11:35de Irkutsk’a varışta panoramik şehir turu.Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip , renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan  şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezeceğiz. Saat 13:00de Trapeznikov restaurantda  öğle yemeğimizi aldıktan sonra ve Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Konserin ardından , Courtyard by Mariott  otelimize transfer ve yerleşme.Otelde akşam yemeği ve geceleme.

8.GÜN (05.01.2018 Cumartesi) BAYKAL GÖLÜ-IRKUTSK
Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Litsvyanka Köyü’ne hareket ediyoruz. Varışta Talsty müzesi ziyareti. Baykal gölünün karlı  manzarasını panoramik seyretmek için teleferikle tepeye çıkacağız. Restaurantda öğle yemeğini aldıktan sonra Troyka gezisi sizi bekliyor. İsteyenler kızaklarla kayabilecektir böylece karın tüm zevklerini tadabileceksiniz. Baykal müzesini  de ziyaret ettikten sonra Irkutsk’a dönüyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9.GÜN (06.01.2018 Pazar) IRKUTSK -  MOSKOVA – İSTANBUL
Otelde sabah kahvaltıdan sonra  havaalanına transfer ve saat  09:55de SU1443 sayılı sefer ile hareket.(Uçak yolculuğu 5 saat sürmektedir ancak saat farkı vardır)Yerel saatle 11:05de Moskova’ya varışta ekstra Kremlin  (40 Euro) turuna katılma imkanı. Tur sonrası havaalanına transfer ve saat 20:50de TK416 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket.00.05 de varış ve gezimizin sonu.

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi