Tur Tarihleri : 1. 26.04.2019 - 28.04.2019
Fiyat : Program Fiyatlarımız Hazırlanıyor
USD: 5.2775 TL, EURO : 5.9531TL

  İZMİR ÇIKIŞLI VİZESİZ 

TRABZON - YAYLALAR – BATUM TURU

SUN EXPRESS İLE 

 CUMA – PAZAR

Cuma :

Sunexpress tarifeli seferi ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan hareket, Trabzon’a varış sonrası tur rehberimizle buluşuyoruz.

Yöresel lezzetleri tadacağımız öğlen yemeği’nden sonra ‘kutsal bilgelik’ anlamına gelen Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethi sonrası kilise olarak kullanılan tarihi Ayasofya Müzesini geziyoruz.

Müzenin yakınında bulunan küçük bir çam korusu içinde yer alan Atatürk’ün Trabzon2u ziyaretinde konakladığıAtatürk Köşkü’nü ziyaretimiz sonrası Of’a hareket (60 km). Of'ta çay fabrikası ziyareti ve çay ikramı sonrası üretim projesi hakkında bilgi alışverişinde bulunuyoruz.

                          

Of molamız sonrası Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Batum'a yola çıkıyoruz (158 km). Çarlık döneminde Rus Generallerin yazlık evlerine ev sahipliği yapmış şahane doğasıyla dağ ve denizi buluşturan, çekiciliği, art nouveau mimarisi, huzurlu atmosferi, iyi restoranları, şarabı, gece hayatı ve upuzun plajlarıyla Batı Karadeniz’in parlayan liman şehri Batum’a varış. Şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşme ve dinlenme.

Serbest alınacak akşam yemeği sonrası dileyenler farklı otellerin casinolarında zaman geçirebilirler….

      

Cumartesi :

  Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, tam gün Batum turumuza Kafkasya’ya özgü yarı tropik bitkilerin yanı sıra Uzak Asya, Yeni Zelanda, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Himalayalar, Meksika, Avustralya ve Akdeniz bitkilerinin sergilendiği dünyanın en büyük botanik parklarından Batum Botanik Park’ı  ile başlıyoruz. Sonrasında 200.000 nüfuslu Batum’un kültürel değerleri olan Batum Katedrali, Sea Side Park, Europa Meydanı ve Altın Post heykelini ziyaret edeceğiz. Turumuzu yöresel ürünlerin sergilendiği  Batum Pazarı gezisi ile sonlandırıyoruz. Akşam Yemeğini sınırsız şarap dahil Gürcü mutfağının seçme lezzetlerini tadacağımız restoranımızda alıyoruz. Geceleme Batum’da.

Pazar :

  Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Türkiye’ye geri dönüş. İlk durağımız,1350 metre rakımda, şifalı sularının namı dillere destan, kayın ormanları ile bezenmiş Turizm’de Özellikle Bölge ünvanı taşıyan  ‘Şifa yaylası’ Ayder Yaylası’nın göz kamaştırıcı güzelliği ile buluşuyoruz (122 km). Öğlen yemeği sonrası, Uzungöl'e hareket (153 km). 1989’da tabiat parkı, 2004’de özel çevre ilan edilmiş olan muhteşem doğa güzelliğine sahip Uzungöl 20 farklı yabani hayvan türü, 157 bitki türü ve 200’e yakın kuş türünü barındıran tabiat zenginliği ile doğa yürüyüşü, kuş gözlemciliği ve fotoğrafçılığa meraklı gezginlerin uğrak yeri özelliğini taşımaktadır.   (88 km)Trabzon'a varış sonrası serbest alınacak akşam yemeği sonrası havalimanına transfer. Sunxpress tarifeli seferi ile İzmir’e hareket. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na varış.

        

OTELLER

President Palace Hotel veya World of Batumi Hotel veya benzeri

Uçuş Detayları :

İZMİR / TRABZON -CUMA 

TRABZON / İZMİR - PAZAR


 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi