Tataristan'ın başkenti Kazan ve çevresinin keşfi.

Altın Halka'ya dahil olan ünlü kent ve kasabalar Sergiyev Posad, Rostov Velikiy,

Yaroslavl, Suzdal, Vladimir, Pereslavl Zalesky Kostroma...

 

Yerel lokantalarda Rus mutfağının lezzetleriyle tanışma.

Moskova'da Kremlin ile Kızıl Meydan, Nazım Hikmet'in de mezarının bulunduğu Novodevichi Mezarlığı ile dolu dolu üç gün.

 

Ünlü Tretyakov Galerisi ve Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretleriyle Monet'den Picasso'ya, Degas'dan Kandisky'ye uzanan görsel bir şölen.

 

Tataristan'ın başkenti Kazan ve çevresinin keşfi.

Altın Halka'ya dahil olan ünlü kent ve kasabalar Sergiyev Posad, Rostov Velikiy,

Yaroslavl, Suzdal, Vladimir, Pereslavl Zalesky Kostroma...

 

Yerel lokantalarda Rus mutfağının lezzetleriyle tanışma.

Moskova'da Kremlin ile Kızıl Meydan, Nazım Hikmet'in de mezarının bulunduğu Novodevichi Mezarlığı ile dolu dolu üç gün.

 

Ünlü Tretyakov Galerisi ve Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretleriyle Monet'den Picasso'ya, Degas'dan Kandisky'ye uzanan görsel bir şölen.

Tur Tarihleri : 1. 31.05.2019 - 09.06.2019
Fiyat : 2.095 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 6.1454 TL, EURO : 6.8452TL
booked.net

Tataristan - Altın Halka - Moskova

Altın Halka'nın zengin tarihi görkemli manzalaraları.

 31 Mayıs 2019 - 09 Haziran 2019

Bin yıllık tarihi ve 1.5 milyonluk nüfusuyla Rusya'nın en güzel şehirlerinden birisi olan Tataristan Özerk Bölgesi'nin de başkenti Kazan'ın keşfi ve Rusya'nın Altın Halka'sıyla Moskova'nın kuzey doğusundaki şehirlerde muhteşem bir gezi. Rus tarihinin en önemli olaylarına ev sahipliği yapan tarihi şehir ve kasabaların bulunduğu Zalesye olarak bilinen bölgeye bugün Altın Halka denmektedir. Rus Ortodoks Kilisesinin oluşumunda önemli rol oynayan bu şehirler ve kasabalar "açık hava müzeleri" olarak nitelendirilmektedir. Manastırlar, katedraller ve kiliseler de dahil olmak üzere, 12.-18. Yüzyılların Rus mimarisinin eşsiz anıtlarına sahiptir. Göz alıcı renklerle bezeli manzaralarla dolu bu seyahatin son durağı Rusya'nın başkenti tarihi ve canlılığı ile görkemli Moskova.

TURUN ÖZELLİKLERİ

Tataristan'ın başkenti Kazan ve çevresinin keşfi.

Altın Halka'ya dahil olan ünlü kent ve kasabalar Sergiyev Posad, Rostov Velikiy, Yaroslavl, Suzdal, Vladimir, 

Pereslavl Zalesky Kostroma...

Yerel lokantalarda Rus mutfağının lezzetleriyle tanışma.

Moskova'da Kremlin ile Kızıl Meydan, Nazım Hikmet'in de mezarının bulunduğu Novodevichi Mezarlığı ile dolu dolu üç gün.

Ünlü Tretyakov Galerisi ve Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretleriyle Monet'den Picasso'ya, Degas'dan Kandisky'ye uzanan görsel bir şölen.

TUR PROGRAMI

31 Mayıs 2019 Cuma İstanbul - Kazan

İstanbul'dan 21.15'te Türk Hava Yolları TK427 tarifeli seferi ile gece yarısından sonra 01.05'te Kazan'a varış.  Otele transfer ve geceleme.

01 Haziran 2019 Cumartesi Kazan

Sabah kahvaltının ardından şehir turu için hareket. 19. Yüzyıl ve 20.yüzyılın başlarından kalan eski konakları, geleneksel evleri, endüstriyel ve kültürel binaları görerek tarihi şehir şehir merkezinde Kaban Gölü, Bulak Kanalı, Tatar Drama Tiyatrosu ve Millennium Park'ı gördükten sonra ünlü Bauman Sokağında öğle yemeği. Öğleden sonra 2000 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi'ne alınan ve arkeolojik, tarihi ve mimari açıdan önemli yapılara ve eserlere sahip Kremlin'le şehir gezisine devam. Kremlin'de Qol Sharif Camii ve St. Nicholas Kilisesi de aynı alanda görülebilecek. Akşam yemeği yerel bir lokantada.

02 Haziran 2019 Pazar Kazan

Sabah kahvaltının ardından 13. ve 14. Yüzyılda Moğolistan döneminde Bulgar halkının yaşadığı yer olan Bolgar kasabasına yolculuk. Gezide Bazı antik kalıntıların ve eserlerin saklandığı ve sergilendiği 7 katlı Bolgar Müzesi ile başlayacak gezimizde sırasıyla Katedral Cami ve Büyük Minare, Kuzey Türbesi, Güney Mezarı görülecek yerler arasında. Ekmeğin nasıl yapıldığını tüm aşamaları ile öğrenmek ve öğle yemeği için tarihi kasabanın Ekmek değirmeninde mola. Öğle yemeğinin ardından 16. ve 17. Yüzyıldan kalma üç farklı manastırı ziyaret etmek ve ayrıca çok güzel doğal anıtlar ve manzaraların keyifini çıkartmak için Sviyazhsk Adası'na doğru yola çıkış, Yeşile doyacağınız adada aynı zamanda eşsiz temiz havanın ve doğal güzelliklerin tadını tadını çıkartma fırsatı. Volga ve Sviyaga Nehirlerinin birleştiği bu güzel adayı ziyaret ettikten sonra otele dönüş. Kısa bir dinlenmenin ardından Kazan'a veda yemeği yerel bir lokantada.

03 Haziran 2019 Pazartesi Kazan - Sergiyev Posad (80km) - Pereslavl Zalesky (70km) - Rostov Veliki

Sabah erken kahvaltının ardından otelden ayrılarak Kazan Havalimanı'na gidiş. Kazan'dan Moskova uçuşu. Moskova'dan Rusya'nın doğduğu topraklara, altın halka şehirlerine hareket. İlk durak 70km uzaklıktaki Ortodoksların en önemli dini merkezlerinden Sergiyev Posad. Şehre varınca öğle yemeği ve Rusya'nın en önemli manastır merkezi olan St Sergius Kutsal Teslis Manastırı ziyareti. Göl kenarında yer alan Rusların ulusal kahramanı Aleksandr Nevsky'nin doğduğu kente Pereslavl Zalesky'ye hareket. Pereslavl Zalezky Tren Müzesi ve Katedral ziyareti sonrası gün doğumu ve batımında pembeye bürünen manzarasıyla meşhur Nero Gölünün kıyısında yer alan Rostov Velikiy'de konaklama. Akşam yemeği otelde.

04 Haziran 2019 Salı Rostov Velikiy- Yaroslavl

Sabah kahvaltıdan sonra Kremlin , Dormition ve Yeniden Diriliş Katedrallerini gezisi. Ardından yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla altın halkanın en önemli kenti Yaroslavl'a gidiş. Kente varınca öğle yemeği. Rusya'nın en eski yerleşimlerinden Yaroslavl panoramik şehir turu. Metrekare başına en çok kilise kubbesi düşen bu şehirde Başkalaşım Katedrali, İlyas Peygamber Kilisesi, Müzik ve Zaman Müzesi ziyareti ve otele transfer. Akşam yemeği otelde.

05 Haziran 2019 Çarşamba Yaroslavl - Kostroma - Pylos - Suzdal

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak Kostroma'ya hareket. Rusya'yı 300 yıl boyunca yöneten Romanov Hanedanlığının ortaya çıktığı şehir olan Kostroma Volga Nehri kıyısına konumlanmış neo-klasik mimariye sahip önemli bir durak. İpatiev Manastırı, Diriliş ve Kutsal üçleme Katedrallerini ziyaret. Susaninskaya meydanında serbest zaman, öğle yemeği ve ardından Rusyanın ayakta kalmış en eski köylerinden Plyos'a hareket. Kısa bir ziyaret sonrası altın kubbeli kiliseleri ahşap kulübeleri ve eski şehrin göbeğinden geçen nehriyle ziyaretçilerine Rusya'yı anlatan bir masalın içinde hissettirecek kadar etkileyici Suzdal'a doğru yola devam. Suzdal'a varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği yerel bir lokantada.

06 Haziran 2019 Perşembe Souzdal -Bogolyubova - Vladimir - Moskova

Sabah kahvaltıdan sonra otelden çıkış. Kremlin ve St Euthymius Manastırı gezileri ve Moskova'ya doğru hareket. Yol üzerinde Bogolyubova (Tanrının sevdiği yer) isimli köyün mimari güzelliğini keşif. Ardından kısa bir yolculukla 12.   Yy.'da Moskova'nın yükselmesinden önce Rusya'nın başkenti olan Vladimir'e varış. Panoramik şehir turunda Oka nehri vadisinde yer alan Prens Vladimir anıtı, Assumption ve Aziz Dimtriy Katedralleri göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğinden sonra yaklaşık 2,5 saat sürecek bir yolculukla Moskova'ya varış. Moskova şehir merkezine transfer ve panoramik şehir gezisi: Moskova şehir merkezine hakim en yüksek tepe olan Serçe Tepelerinden Moskova şehir manzarasını seyrettikten sonra Luzhniki Olimpiyat stadyumu ve Olimpiyat Köyü, Moskova Devlet Universitesi, Eski Doğu Bloku ve Sosyalist ülkeler Büyükelçilik Binaları, Mosfilm Stüdyoları, Zafer Parkı ve anıtı Borodino savaş müzesi, Zafer takı, Lenin Kütüphanesi, Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, Lenin'in Mozolesi, GUM Alışveriş Merkezi, St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, KGB binası, Duma meclis binası, Kurtarıcı İsa Kilisesi dışarıdan görülecektir. Gezinin bir kısmı yürüyerek yapılacaktır. Otele transfer ve akşam yemeği otelde.

07 Haziran 2019 Cuma Moskova

Sabah kahvaltısının ardından Kremlin gezisi için otelden hareket. 1147'de Yuri Dolgoruky tarafından ilk defa temellerinin atıldığına inanılan, Rusya'nın kutsal mekanı, günümüze kadar Lenin ve Stalin'in de içerisinde bulunduğu birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale, bugün de Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'in çalışma ofisidir. Kremlin 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanı; çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle görülmesi gereken, gerçek bir müze. Çarlık Dönemi'nde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmıştır. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul edilmekte kilise gezilerinin ardından hazine dairesi de ziyaret edilecek. Öğle yemeğinin ardından aralarında Nazım Hikmet'in mezarının da yer aldığı Novodevichi Mezarlığına hareket ediyoruz. Çarlık Rusyası , SSCB ve günümüz Rusya Federasyonu döneminin edebiyat ,bilim,sanat , spor ,politika ve askeri anlamda tüm insanlığa faydası olan kişiler burada son istirahatlarını yapmaktadır. Mezarlığın tarihçesi ve bugünkü durumu hakkında bilgi aldıktan sonra dünyanın en güzel metrosu olarak kabul edilen Stalin tarafından 1931'de başlatılan, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarıyla Moskova Metrosu'nun keşfi. Ardından Moskova'nın tam ortasından geçen araç trafiğine kapalı Arbat Sokağında serbest zaman. Burası, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, mağazaların rengârenk vitrinleri, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerinin sunulduğu restoranları ve Paris'i aratmayan şık kafeleriyle Moskova'nın en keyifli alanı. Akşam yemeği Hard Rock Cafe'de. Yemek sonrası otele transfer.

08 Haziran 2019 Cumartesi Moskova

Sabah kahvaltısının ardından Tretyakov Devlet Galerisi ziyareti için otelden hareket. Tretyakov Devlet Galerisi Rus sanatının dünyadaki en önemli müzesidir. Moskova'da bulunan Tretyakov Galerisi, ünlü Rus ikonlarından ve Repin, Vrubel, Kandinsky, Maleviç gibi Rusya'nın dahi sanatkârlarının başyapıtlarından oluşan bir koleksiyona sahip olmasıyla meşhurdur. Orjinal Tretyakov Galerisi, 19. yüzyıl sonuna kadar uzanan bir Rus sanatı koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Yeni Tretyakov Galerisi'nde 20. yüzyıl Rus sanatçılarının eserleri bulunmaktadır. Galeri ziyareti sonrası öğle yemeği. Yemek sonrası Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi ziyareti için hareket. Moskova'da kurtarıcı isa kilisesi karsında iki farklı binada faaliyet gösteren bu müzede ilk binada dunyanın sayılı antik medeniyetler koleksiyonlarından biri var amatör arkeolog heinrich schliemann'ın truva'dan çıkarıp Berlin'e götürdüğü priamos hazinesi olarak tabir edilen parçalar buradadır. İkinci bina ise empresyonist ve post empresyonist ressamların resmi geçidini sunuyor. Claude Monet, Pierre Auguste Renoir, Edgar Degas, Paul Cezanne, Vincent van Gogh, Paul Gauguin, Henri Matisse, Pablo Picasso, Vassily Kandinsky. Müze ziyaretimiz sonrası otelin karşısında bulunan Kozmonotlar Müzesi ziyareti ve VDNH parkı gezisi. Akşam yemeği parkın içerisinde yerel bir lokantada. Yemek sonrası otele dönüş.

09 Haziran 2019 Pazar Moskova - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer ve Türk Hava Yollarının tarifeli seferleri ile İstanbul Atatürk Havalimanı'na uçuş.

OTELLER

Kazan:Courtyard Kazan Kremlin Hotel 4 *

Rostov Veliki:Russian Compound Hotel 3 *

Yaroslavl :Hotel İbis Centre 3 *

Souzdal:Sokol Hotel 3 * Superior

Moskova:Radisson Blu Slavyanskaya 4 *

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi