Moskova'da Kremlin ile Kızıl Meydan,

Ünlü Tretyakov Galerisi ve Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretleriyle Monet'den Picasso'ya, Degas'dan

Kandisky'ye uzanan muhteşem bir gün

 

Rusya Ulusal Dans Gösterisi

Petersburg'da Neva Nehri ve kanallarında tekne gezisi

 

Her iki kente özgü gala yemekleriyle birlikte Rus Mutfağı'nın en güzel tatlarıyla gurme lezzetinde bir yolculuk

 

 

Moskova'da Kremlin ile Kızıl Meydan,

Ünlü Tretyakov Galerisi ve Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretleriyle Monet'den Picasso'ya, Degas'dan

Kandisky'ye uzanan muhteşem bir gün

 

Rusya Ulusal Dans Gösterisi

Petersburg'da Neva Nehri ve kanallarında tekne gezisi

 

Her iki kente özgü gala yemekleriyle birlikte Rus Mutfağı'nın en güzel tatlarıyla gurme lezzetinde bir yolculuk

Tur Tarihleri : 1. 22.06.2019 - 29.06.2019
Fiyat : 2.095 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 6.1454 TL, EURO : 6.8452TL
booked.net

Moskova ve St. Petersburg'un İhtişamı

Beyaz Geceler'in altında Masal Dünyası'nda bir gezi...

22 Haziran 2019 - 29 Haziran 2019

Bir tren yolculuğuyla birleşen iki Rus başkenti; Gözlere, kulaklara damaklara hitap eden gurme tadında bir gezi. Haziran ayı boyunca süren beyaz gecelerde bu iki görkemli şehrin geceleri de gündüzleri gibi canlı geçiyor. Birçok tarihi olaya tanıklık eden dünyanın en ünlü meydanlarından biri olan beyazlara bürünmüş UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'nde yer alan Kızıl Meydanı ve Kremlin Sarayı; tarihi ve canlılığı ile görkemli Moskova. 1703'te Çar Petro tarafından kurulduğu günden bu yana ülkenin batıya açılan penceresi olan St. Petersburg, aynı zamanda Neva Nehri'nin hayat verdiği kanalları ve irili ufaklı köprüleriyle UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'nde yer alıyor.

TURUN ÖZELLİKLERİ

Moskova'da Kremlin ile Kızıl Meydan,

Ünlü Tretyakov Galerisi ve Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretleriyle Monet'den Picasso'ya, Degas'dan

Kandisky'ye uzanan muhteşem bir gün

Rusya Ulusal Dans Gösterisi

Altın Halka'nın en önemli kentlerinden Sergiyev Posad gezisi

Moskova'dan Petersburg'a hızlı trenle yolculuk.

Dünyanın en büyük ve en ünlü kültür hazinelerinden Ermitaj Müzesi

Petersburg'da Neva Nehri ve kanallarında tekne gezisi

Her iki kente özgü gala yemekleriyle birlikte Rus Mutfağı'nın en güzel tatlarıyla gurme lezzetinde bir yolculuk

TUR PROGRAMI

22 Haziran 2019 Cumartesi İstanbul - Moskova

Türk Hava Yolları 07.50'de kalkan TK413 tarifeli seferi ile 10.45 'de Moskova'ya varış. Moskova şehir merkezine transfer ve panoramik şehir gezisi; Moskova şehir merkezine hakim en yüksek tepe olan Serçe Tepelerinden Moskova şehir manzarası, Luzhniki Olimpiyat stadyumu ve Olimpiyat Köyü, Moskova Devlet Üniversitesi, Eski Doğu Bloğu ve Sosyalist ülkeler Büyükelçilik Binaları, Mosfilm Stüdyoları, Zafer Parkı ve anıtı Borodino savaş müzesi, Zafer takı, Lenin Kütüphanesi, Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, Lenin'in Mozolesi, GUM Alışveriş Merkezi, St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, KGB binası, Duma meclis binası, Kurtarıcı İsa Kilisesi bulunmaktadır. Turun bitiminde otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği otelde.

23 Haziran 2019 Pazar Moskova

Sabah kahvaltısının ardından Kremlin gezisi için otelden hareket. 1147'de Yuri Dolgoruky tarafından ilk defa temellerinin atıldığına inanılan, Rusya'nın kutsal mekânını keşif. Günümüze kadar Lenin ve Stalin'in de içerisinde bulunduğu birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale, bugün de Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'in çalışma ofisidir. Ancak yönetim merkezi burada bulunduğu için binaların bir kısmı geziye kapalı. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanın bulunduğu Kremlin; çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle görülmesi gereken, gerçek bir müze. Çarlık Dönemi'nde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmıştır. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul edilmektedir. Kilise gezisi ile birlikte hazine dairesini ziyaret. Öğle yemeğinde sonra aralarında Nazım Hikmet'in de bulunduğu insanlığa faydalı olmuş kişilerinin mezarlarının bulunduğu Novodevichi Mezarlığı'na hareket. Bu ziyaret Çarlık Rusyası, SSCB ve günümüz Rusya Federasyonu döneminin edebiyat, bilim, sanat, spor, politika ve askeri anlamda tüm insanlığa faydası olan kişilerin mezarlarını onurlandırmak ve haklarında bilgilenmek için. Dünyanın en güzel metrosu olarak kabul edilen Stalin tarafından 1931'de başlatılan, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarıyla Moskova Metrosu'nun keşfi. Ardından Moskova'nın tam ortasından geçen araç trafiğine kapalı Arbat Sokağında serbest zaman. Burası, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, mağazaların rengârenk vitrinleri, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerinin sunulduğu restoranları ve Paris'i aratmayan şık kafeleriyle Moskova'nın en keyifli alanı. Akşam yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası Rusya Ulusal Dans Gösterisini izlemek için hareket 1. Perdesi Rusya Tarihi 2. Perdesi ise günümüz Rusya Federasyonu sınırları içinde kalan halkları anlatan bu muhteşem gösteri. Rusya'da "ulusal" ünvanını kullanabilen tek ve dünyanın en önemli gösterilerinden biridir. Gösteri sonrası otele dönüş.

24 Haziran 2019 Pazartesi Moskova - Sergiyev Posad - Moskova

Sabah kahvaltısının ardından Moskova'dan 70km uzaklıktaki Ortodoksların en önemli dini merkezlerinden Sergeiev Possad'a hareket. Burada Rusya'nın en önemli manastır merkezi olan 1337 yılında kurulmuş Aziz Sergius'un Teslis Manastırı'nı ziyaret; burası en önemli Rus manastırı ve Rus Ortodoks Kilisesinin manevi merkezidir ve 300'den fazla keşişe ev sahipliği yapmaktadır. 1993 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir. Öğle yemeğinden sonra Krasnogarskaya meydanı ve şehir merkezinde kısa bir gezi yaparak Moskova'ya dönüş. Oteldeki kısa bir dinlenme sonrası yerel bir restoranda akşam yemeği için hareket. Yemek sonrası otele dönüş.

25 Haziran 2019 Salı Moskova

Sabah kahvaltısının ardından Tretyakov Devlet Galerisi ziyareti için otelden hareket. Tretyakov Devlet Galerisi Rus sanatının dünyadaki en önemli müzesidir. Moskova'da bulunan ve iki bölümden oluşan Tretyakov Galerisi, ünlü Rus ikonlarından ve Repin, Vrubel, Kandinsky, Maleviç gibi Rusya'nın dahi sanatkârlarının başyapıtlarından oluşan bir koleksiyona sahip olmasıyla meşhurdur. Özgün galeri, 19. yüzyıl sonuna kadar uzanan bir Rus sanatı koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Yeni galeride ise 20. yüzyıl Rus sanatçılarının eserleri bulunmaktadır. Öğle yemeğinin ardından Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi ziyareti için hareket. Moskova'da Kurtarıcı İsa Kilisesi karşısında iki farklı binada faaliyet gösteren bu müzede ilk binada dünyanın sayılı antik medeniyetler koleksiyonlarından biri var amatör arkeolog Heinrich Schliemann'ın Truva'dan çıkarıp Berlin'e götürdüğü Priamos Hazinesi olarak bilinen parçalar buradadır. İkinci bina ise empresyonist ve post empresyonist ressamların resmigeçidini sunuyor. Claude Monet, Pierre Auguste Renoir, Edgar Degas, Paul Cezanne, Vincent van Gogh, Paul Gauguin, Henri Matisse, Pablo Picasso, Vassily Kandinsky. Otele dönüş ve kısa bir molanın ardından Moskova nehrinde eşsiz Moskova şehri manzarası eşliğinde gala yemeği ve tekne gezisi için hareket. Yemek sonrası otele dönüş.

26 Haziran 2019 Çarşamba Moskova - St. Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Leningradskaya Tren istasyonuna hareket. 4 saat 15 dakikalık tren yolculuğu sonunda St. Petersburg'a varış. Tren Garına yakın mesafede alınacak öğle yemeğinin ardında panoramik şehir gezisi; Nevski Caddesi, Kazan Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin'in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, Neva Nehri, Rostral Kolonlar, Peter ve Paul Kalesi, Vasilyevski adası, Kutsal üçleme köprüsü, Isaac Katedrali, Kanlı Kilise görülecek yerler arasında. Gezi sonrasında otele yerleşme ve biraz dinlenmek için mola. Rus mutfağının ünlü yemeklerinin tadılacağı akşam yemeği yerel bir lokantada. Yemek sonrası otele dönüş.

27 Haziran 2019 Perşembe St. Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından Ermitaj ziyareti için otelden hareket. Dünyanın en büyük sanat müzesi olan yapı, Katerina'nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalardan oluşuyor. Günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapan müze binası, Barok mimarisinin başyapıtları arasındadır. 1057 adet oda ve salonda Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergilenmekte. Öğle yemeğinden sonra Peter ve Paul Kalesini ziyaret. 1703 yılında Petro tarafından St. Petersburg'da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları'nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehir merkezinin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin'in kardeşi Aleksandre'ın da kaldığı ünlü kale zindanlarında yıllar içinde birçok ünlü kişi kalmış Kale ziyareti sonrası Petersburg'un eşsiz manzaralarını izlemek için Neva Nehri ve kanalları tekne gezisi. Akşam yemeği dışarıda. Geceleme otelde.

28 Haziran 2019 Cuma St. Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından yazlık saray gezisi için hareket. Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık saray muhteşem bir mimariye sahip yapı; Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksi. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiş. Saray ve bahçeleri gezisin ardından öğle yemeği. Öğleden sonra 18. Yüzyıl'da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi olan bölgede gezerek 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı'nı ziyaret. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekicidir. Çarlık Dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin'in eğitim gördüğü ve günümüzde de eğitim vermeye devam eden okul ziyaretinin ardından Petersburg şehir merkezine dönüş. Merkezde yer alan ünlü yazar Dostoyevski'nin yaşamış olduğu ve günümüzde müze olarak hizmet veren binayı ziyaret. Akşam Gala yemeğimiz Daça denilen rus yazlık evinde. Yemek sonrası otele dönüş ve konaklama.

29 Haziran 2019 Cumartesi St. Petersburg - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer ve Türk Hava Yollarının 15.15'de kalkan TK402 seferi ile 18.45'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış.

OTELLER

Moskova:Radisson Blu Slavyanskaya 4 *

St. Petersbourg:Radisson Sonya 4 *

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi