Çok rahat ulaşım, konforlu ve iyi konumlu oteller

ile kolay yapılabilecek bir yolculuk.

 

Bu seyahat özellikle Haziran ayında ışığı, hayatı, yazı ve doğa'yı

simgeleyen "midsummer" kutlamalarına denk

gelecek şekilde programlandı.

 

Tüm Dünyanın Renkleri Seyahatleri'nde olduğu gibi hiç

bir extraya gerek duymayacağınız bir yolculuk.

 

 

Çok rahat ulaşım, konforlu ve iyi konumlu oteller

ile kolay yapılabilecek bir yolculuk.

 

Bu seyahat özellikle Haziran ayında ışığı, hayatı, yazı ve doğa'yı

simgeleyen "midsummer" kutlamalarına denk

gelecek şekilde programlandı.

 

Tüm Dünyanın Renkleri Seyahatleri'nde olduğu gibi hiç

bir extraya gerek duymayacağınız bir yolculuk.

Tur Tarihleri : 1. 22.06.2019 - 30.06.2019
Fiyat : 2.325 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 6.1454 TL, EURO : 6.8452TL
booked.net

Baltık Ülkelerinde Bahar Şenlikleri

22 Haziran 2019 - 30 Haziran 2019

Bu seyahat sizi, çok az bilinen fakat şaşırtacak kadar zengin bir tarihi, kültürel ve doğal mirasa sahip, Estonya, Letonya ve Litvanya'dan oluşan Baltık Ülkeleri'ne götürecek. Avrupa'nın kuzeydoğusunda ve Baltık Denizi'nin doğu kıyısında yer alan ve birbirinden farklı bir kimlik taşıyan bu ülkelerin başkentleri birer Dünya mirasıdır: üçünün en büyüğü olan Riga Art Nouveau'nun en önemli merkezlerinden biri; 2009 Avrupa kültür başkenti ilan edilen Vilnius çok güzel bir Barok şehir; Orta Çağ dokusunu en iyi koruyan Tallinn ise en romantik kişiliğe sahip olandır. Kehribar Yolundaki bir doğa harikası olan Kuronian Yarımadası'na kadar giderek, Baltık kıyılarının bir başka yüzü ile tanışabilirsiniz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

Çok rahat ulaşım, konforlu ve iyi konumlu oteller ile kolay yapılabilecek bir yolculuk.

Bu seyahat özellikle Haziran ayında ışığı, hayatı, yazı ve doğa'yı simgeleyen "midsummer" kutlamalarına denk gelecek şekilde programlandı.

Tüm Dünyanın Renkleri Seyahatleri'nde olduğu gibi hiç bir extraya gerek duymayacağınız bir yolculuk.

TUR PROGRAMI

22 Haziran 2018 Cuma İstanbul - Vilnius

Türk Hava Yolları ile saat 16:20'de Litvanya'nın başkenti Vilnius'a hareket. Saat 19:00'da varışı takiben karşılama, tarihi şehir merkezinde bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Haziran 2018 Cumartesi Vilnius

Vilnius Baltık başkentlerinden en küçüğü olmasına karşın en hareketli ve tarihi açıdan da en zenginidir. Vilnius, XIV. yüzyılda Büyük Dük Gediminas'ın buraya yerleşmesiyle yeni başkent ünvanına kavuşmuş. Büyük Dük Gediminas'ın torunu Jogaila'nın, Polonya Kraliçesi Jadwiga'yla evlenmesiyle iki ülke birleşmiş ve sonraki yüzyıllarda Vilnius altın çağını yaşamıştır. 1795'de Rus'ların eline geçen Litvanya, 1991'de Sovyetler Birliğinden ilk ayrılan Baltık cumhuriyeti olur. Kahvaltının ardından, yürüyerek UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış olan Vilnius şehri turu: Barok sanatının mücevheri Aziz Piyer ve Paulus Kilisesi; Şafak Kapısı ve Şafak Şapeli; Aziz Anne Kilisesi; XVIII. yüzyılda yeniden Barok stilinde inşa edilen Litvanya Büyük Dükleri'nin taç giydikleri Katedral; Belediye Meydanı; yayalara ayrılmış Pilies Caddesi ve ucundaki 1579'da kurulan ve Avrupa'nın en eski üniversitelerinden biri olan Vilnius Üniversitesi'nin görkemli binaları görülecek yerler arasında.. Öğle yemeği yerel bir restoranda geziler esnasında. Gezilerden sonra, Midsummer kutlamaları etkinliklerinden önce dilediğiniz gibi gezebilmeniz için serbest zaman. Yerel bir restoranda, folklorik gösteriler eşliğinde yenecek akşam yemeğinden sonra "Midsummer" kutlamaları şenlikleri izlemek için hareket. Geceleme otelde.

24 Haziran 2018 Pazar Vilnius - Trakai - Kaunas

Sabah, Vilnius'dan 28 kilometre uzaklıkta bulunan ve 1323 yılına kadar Litvanya Büyük Dükalığı'nın ilk başkenti olan Trakai'ya doğru yola çıkış. Litvanyalıların hafta sonları ve yaz tatillerinde akın akın geldikleri, masalsı görüntüsü ile ülkenin simgesi haline dönüşen Trakai'ya varışı takiben Galve Gölü'nde de kısa bir tekne gezisi. Ardından, XV. yüzyılda Galve Gölü'nün küçük bir adasının büyüleyici bir konumunda inşa edilen, Litvanya'nın en tanınmış kalesinin gezisi. Kırmızı tuğlalarla yapılmış müstahkem kale, yüzyıllar boyunca hem savunma amacıyla hem de Litvanya Büyük Dükleri'nin konutu olarak kullanılmış. Akabinde, Trakai'nin en belirleyici özelliklerinden biri de Litvanya'nın en küçük azınlık grubu olan ve kendilerine has Kıpçak Türkçesi'ni konuşan Karaimlerin XIV. yüzyıldan beri burada yaşamaları. Trakai şehir turu esnasında Karaimlerin kültürü ile tanışma. "Kıbın" adı verilen Karaimler'e ait geleneksel börek çeşitlerini tadacağınız öğle yemeğinin ardından, Litvanya'nın ikinci büyük şehri Kaunas'a doğru yola devam. Nemunas ile Neris nehirlerinin birleştikleri stratejik bir yerde XI. yüzyılda kale çevresinde kurulan ve iyi korunmuş olan Kaunas'a varış. Tarihi şehrin keşfinden sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Haziran 2018 Pazartesi Kaunas - Kuronian Yarımadası - Nida - Klaipeda

Sabah, dünyanın en büyük kehribar rezervlerinin bulunduğu Baltık Denizi'nin kıyılarına doğru yolculuk. Klaipeda'dan feribotla Kuronian Lagonu'nu 15 dakikada geçerek UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış olan Kuronian yarımadasına varış ve Neringa Millî Parkı'nın keşfi. Bu gezi esnasında uzunluğu 98 kilometre olan ve genişliği 0,4 ila 4 kilometre arasında değişen Kuronian Yarımadası'nda nefes kesen kum tepeleri; XIX. yuzyılın ortasında 2000 tondan fazla kehribarın denizden toplandığı balıkçı köyü Juodkrante ve efsanevi pagan şahsiyetlerin betimlediği çok sayıdaki ilginç tahta heykellerin sergilendiği "Cadılar Tepesi" nde yürüyüş. Daha sonra, kehribar galerileri ve hediyelik eşyaları dükkanlarının bulunduğu Nida'ya doğru yola devam. Nida'da, 1929 yılında Edebiyat Nobel ödüllü Alman yazar Thomas Mann'ın yazlık evi gezisi. Kuronian Lagonu'nun güzel görüntülerine hakim Altın Kum Tepeleri'ni gezdikten ve öğle yemeğinden sonra, anakaraya dönüş ve Hitler tarafından 1939'da Reich'a eklenen Litvanya'nın tek büyük limanı Klaipeda'ya varış. Eberhardt von Sein'ın 1252'de inşa ettirdiği Memelburg Kalesi'nin adını alan ve Alman etkileri taşıyan eski Memel'de panoramik şehir turu: tarihi şehir merkezi, şair Simon Dach'ın heykelinin bulunduğu Tiyatro Meydanı, neo-gotik postane binası. Gezinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Haziran 2018 Salı Klaipeda - Palanga - Siauliai - Rundale - Riga

Sabah, yayaların gezmek için kullandıkları 470 metrelik bir tahta iskelenin bulunduğu, deniz kıyısındaki meşhur bir termal tatil beldesi olan Palanga'yı gezmek üzere hareket. Botanik bahçesine dönüştürülen Kont Tyszkiewicz Sarayı'nın bahçeleri gezisi. Ardından, Siauliai'de bulunan ve hayret uyandırıcı bir görüntü sergileyen, binlerce haçın yükseldiği Haçlar Tepesi'nde gezi. Letonya sınırını geçtikten sonra, Riga'ya 80 km uzaklıkta bulunan Rundale Sarayı'na doğru yola devam. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Rundale Sarayı'nı ziyaret. Ünlü İtalyan mimar Rastrelli tarafından Curland dükü için yapılan yazlık saray, Letonya'da Barok ve Rokoko mimarisinin en görkemli örneğidir. Gezinin ardından, yemyeşil orman manzarası eşliğinde, Baltık Denizi'ne dökülen ülkenin en büyük nehri Daugava'nın iki yakasında gelişmiş, Baltıkların en büyük kenti Riga'ya hareket. Akşamüstü, Orta Çağ'da kutsal Roma Germen İmparatorluğu'na bağlı Teuton Şövalyeleri tarafından kurulan Letonya başkentine Riga'ya varış ve şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Haziran 2018 Çarşamba Riga

Sabah, 1201 yılında Daugava Nehri'nin kıyısında kurulmuş ve 2001'de kentin kuruluşunun 800. yılı vesilesiyle gösterişli bir biçimde restore edilmiş olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan eski "Hanseatik" şehrinin yürüyerek gezilmesi. Riga, Baltık ve Kuzey Denizi'nin çevresindeki ticari birlikteliği ile tanınmış Hansa Birliği'nine bağlıydı. Almanlar, Polonyalılar, İsveçliler, Ruslar, Naziler ve 1991'e kadar tekrar Ruslar tarafından ele geçirilmiş olan Riga'nın son derece hareketli bir geçmişi vardır. 1930 lerde inşa edilen eski Zeppelin ambarlarında kurulan Riga merkez pazarı gezisinden sonra, Livonya tarikatı Kalesi, Dome Meydanı'nda yükselen ihtişamlı Azize Meryem Dome Katedrali, Aziz Piyer Kilisesi, 15. yüzyıldan kalma Riga'nın en eski evleri olan Üç Biraderler, İsveç Kapısı, Barut Kulesi, Özgürlük Anıtı, Büyük Lonca ve hemen yanında Küçük Lonca binaları gibi tarihi şehrin önemli yapılarının görülmesi. Riga'nın kent merkezi, her üç binadan birinin zarif dekoratif süslemeleriyle ön plana çıktığı XX. yüzyılın başına özgü Art Nouveau stilinin en güzel örneklerini sergilemekte. Aralarında ünlü Rus mimar Mikhail Eisenstein'ın imzasını taşıyan birçok Art Nouveau-Jugendstil yapının bulunduğu Elisabetes ve Alberta sokaklarının keşfi. Gezi esnasında Art Nouveau Müzesi'ni ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Sovyet işgalinin izlerinin henüz silememiş olduğunun işareti, KGB Müzesi ve Stalin donemi mimarisini yansitan Fen Akademisi Binası ziyaretleri. Daha sonra, Riga'yı dilediğiniz gibi keşfetmek için serbest zaman. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

28 Haziran 2018 Perşembe Riga - Sigulda - Parnü - Tallinn

Sabah, ülkenin iç kısımlarındaki Letonya'nın en önemli milli parkı Gauja'ya hareket. Mağaraları ve Orta Çağ yapıları ile tanınan Gauja Nehri'nin kıyısında ki Sigulda'ya varış. Bu pitoresk kasaba ve XIII. yüzyılın başında kırmızı tuğlalarla inşa edilen ve ormana hakim bir konumda bulunan ve eski yerel Livonya dilinde "tanrıların bahçesi" anlamına gelen Turaida Kalesi gezileri. Estonya sınırını geçtikten sonra, Baltık Denizi'nin uzun kumsallarını takip ederek, bir zamanlar çarların seçkin uğrak yeri ve Estonya'nın gözde tatil beldesi olan Parnü'ya hareket. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, bu güzel kasabanın keşfi. Serbest zamanın ardından, seyahatin en kuzey noktası olan, Finlandiya Körfezi'nin güney kıyısındaki Tallinn'e doğru yola devam. Akşamüstü, Estonya'nın küçük, şirin başkenti Tallinn'e varış. "Şarkı Söyleme Devrimi" ile anılan Estonya, 20 Ağustos 1991 tarihinde, üç Baltık ülkesi arasında Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını ilan eden ilk ülkedir. Şehir merkezindeki otelimize yerleşmenin ardından, yerel rehber eşliğinde tarihî şehrin merkezinde yürüyüş. Akşam yemeği Orta Çağı yansıtan tipik bir tavernada. Geceleme otelde.

29 Haziran 2018 Cuma Tallinn

Kahvaltının ardından, Tallinn'in keşfi: Baltık ve Kuzey ülkelerin arasında gotik mimarisinin en güzel örneklerine sahip olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış Tallinn şehrinin tarihi mahallelerinin keşfi. Yürüyerek yapılacak masal diyarı atmosferinde ki bu şehir turu esnasında bugün Parlamento olan Toompea Kalesi surları, Dome Katedrali, görkemli Rus Ortodoks Alexander Nevskij Katedrali, XV. yüzyılda inşa edilen Belediye Sarayı Meydanı, büyüleyici Raekoja Plats meydanı, tüccarların evleri, zanaatların ve ticaret loncalarının bulunduğu binalar görülecek yerler arasında. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, tarihi şehrin Arnavut kaldırımı ile döşenmiş dar, dolambaçlı sokaklarında istediğiniz gibi dolaşabilmeniz ve alış veriş yapabilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği folklorik gösterileri eşliğinde yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

30 Haziran 2018 Cumartesi Tallinn - İstanbul

Kahvaltının ardından Tallinn şehir turuna devam. Cumhurbaşkanı Sarayı, Estonya'nın bağımsızlığını kazanmasında en büyük rolü oynayan "Şarkı Söyleme Devrimi" nin anıldığı Şarkı Festivali Alanı, Pirita mahallesi, yat limanı ve Olimpiyat Regatta merkezi... Gezi sırasında Tallinn'in en büyük parkı Kadriorg Parkı'nda bulunan Estonya sanatı koleksiyonlarının büyük kısmını barındıran Kumu Sanat müzesinin yanı sıra Rus Çarlığı hakimiyetinde olduğu dönemlerde Büyük Petro tarafından Rus Çariçesi I. Katerina onuruna inşa ettirilen zarif Kadriorg Sarayı'nı ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 18:15'te hareketle saat 21:35'te varış.

OTELLER

Vilnius:Ramada Vilnius 4 *

Kaunas:Europa Royale Kaunas 4 *

Klapeida:Amberton Klaipeda 4 *

Riga:Europa Royale Riga 4 *

Tallinn:Radisson Park Inn Talinn 4 *

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi