GANGES VOYAGER II

ile YILBAŞINDA KUTSAL GANJ NEHRİ

&

HİNDİSTANIN ALTIN ÜÇGENİ 28 Aralık 2019

 

Kalküta – Bandel – Kalna – Matiari – Khushbagh – Baranagar

Murshidabad – Mayapur – Chandernagore – Kalküta – Jaipur(2) – Agra(1) – Delhi(2)


Yılbaşı Turu


Tüm Turlar dahil!

Ekstra tur yok!

 

GANGES VOYAGER II

ile YILBAŞINDA KUTSAL GANJ NEHRİ

&

HİNDİSTANIN ALTIN ÜÇGENİ 28 Aralık 2019

 

Kalküta – Bandel – Kalna – Matiari – Khushbagh – Baranagar

Murshidabad – Mayapur – Chandernagore – Kalküta – Jaipur(2) – Agra(1) – Delhi(2)


Yılbaşı Turu


Tüm Turlar dahil!

Ekstra tur yok!

Tur Tarihleri : 1. 28.12.2019 - 8.01.2020
Fiyat : 4.999 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.8173 TL, EURO : 6.4479TL

5* DLX GANGES VOYAGER II NEHİR GEMİSİ ile
YILBAŞINDA KUTSAL GANJ NEHRİ
HİNDİSTAN’IN ALTIN ÜÇGENİ

Kalküta – Bandel – Kalna – Matiari – Khushbagh – Baranagar

Murshidabad – Mayapur – Chandernagore – Kalküta

Jaipur(2) – Agra(1)  Delhi(2)

28 Aralık 2019 – 08 OCAK 2020

YILBAŞI TURU

01.Gün |28.12.2019 |Cumartesi     İSTANBUL ­– DUBAİ           
İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Emirates Havayolları kontuarında saat 13.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Emirates Havayolları’nın EK0124 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.30’da Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 21.45’de Dubai’ye varış sonrası aktarma saatimize kadar Havalimanında serbest zaman.

02.Gün |29.12.2019 |Pazar     DUBAİ - KALKÜTA (GEMİYE BİNİŞ) - BANDEL
Emirates Havayolları’nın EK0570 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.00 ’da Kalküta’ya hareket. Yerel saat ile 07.40’da İngiliz Hindistan’ının başkenti Kalküta’ya varış sonrası gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda; İngiliz koloni döneminden kalma yazarlar binası, Postane binası, Yüksek Mahkeme binası, Raj Bhawan(Valilik binası), Şehir meydanı, Konsey binası, Hazine binası ve Dalhousie meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası 5*Dlx nehir gemimizin bulunduğu Uttarpara’ya hareket. Varış sonrası check-in işlemleri ve kabinlerimize yerleşme. Gemide alacağımız öğle yemeği esnasında gemimiz Bandel’e hareket edecektir. Bandel’e varışımız ile birlikte küçük tekneler ile Bengali mimarisinin örneği olan 1841 yılında Hacı Muhammed Mahasin tarafından yaptırılan Imambara camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası gemimize dönüş ve geceleme. (Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)

03.Gün |30.12.2019 |Pazartesi    KALNA
Kahvaltı sonrası, küçük faytonlar ile Kalna’yı keşfe çıkıyoruz. ‘’Hindistan’ın tapınaklar şehri’’ olarak bilinen Kalna’da, Rajbari kompleksi’nde yer alan tapınakları görme fırsatımız olacak. 1809 yılında yapılan Naba Kailas Tapınağında; 34 adet iç çemberde, 74 adet dış çemberde olmak üzere toplam 108 adet eğik(şev) çatılı yapı bulunmaktadır. Pratapeshwar tapınağını içeren bir diğer kompleks 1849 yılında yapılmıştır. Burada Terra Cotta heykelciklerini görebileceksiniz. Tur sonrası gemimize dönüş ve geceleme. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)

04.Gün |31.12.2019 |Salı     MATİARİ – KHUSHBAGH  
Kahvaltı sonrası, ‘’sanatkârlar köyü’’ olarak bilinen Matiari’yi yürüyerek keşfediyoruz. Pirinçten yapılmış eserler, tipik bir esnaf evini ziyaret ve sanatkârların çalışmalarını yerinde izleme fırsatı bulacaksınız. Daha sonra gemimize dönüş ve nehir’de seyrimize devam ediyoruz. Khushbagh’a varışımız ile birlikte tarlaların arasından geçerek Nawab Ali-Wardi-Khan tarafından yapılmış ve içerisinde özel bir camiiyi barındıran, Moğol tarzında düzenlenmiş bahçeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra gemimize dönüş, Yerel müzikler eşliğinde Yılbaşı eğlencesi ve geceleme. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)

05.Gün |01.01.2020 |Çarşamba   BARANAGAR – MURSHİDABAD   
Kahvaltı sonrası, yeni yılın ilk gününde Baranagar kasabasına varış ve kum taşları ile yapılmış ve yapımı yüzyıllar öncesine dayanan yapılar ve 18. yy’dan kalma tapınakları görmek için serbest zamanınız olacak. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra, Murshidabad şehrine varıyoruz. Burada yapılacak şehir turunda; yapımı 19.yy'a dayanan, 1000 adet kapısı ile ünlü ve içerisinde ingiliz koloni dönemine ait sanat eserleri de bulunan muhteşem Hazarduari Sarayı ve Katra camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş ve geceleme. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)

06.Gün |02.01.2020 |Perşembe     MAYAPUR     
Kahvaltı sonrası, Mayapur kasabasına varış. Bu kasabanın özelliği; Uluslararası Krishna Konsiyans'ına ev sahipliği yapması ve her yıl milyonlarca bilim adamının ziyaret ettiği bir kasaba olmasıdır. Aynı zamanda, 2016'da tamamlandıktan sonra Roma'daki St. Peter Bazilikası kadar büyük olan ve 10 bin inananın aynı anda ibadet edebildiği Vedic tapınağı da bu kasabada bulunmaktadır. Mayapurdaki serbest zamanımız sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)

07.Gün |03.01.2020 |Cuma   CHANDERNAGORE – KALKÜTA (GEMİDEN İNİŞ) - JAİPUR          
Kahvaltı sonrası, Hindistan'ın Fransız kolonisi döneminden kalma ve diğer Hindistan şehirlerinden farklı bir yapıya sahip Chandannagar şehrini ziyaret ediyoruz. Koloni döneminden kalma resmi binalar, kiliseler, okullar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Kalküta Havalimanına hareket. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra tahmini 2 saatlik yolculuk sonrası Kalküta Havalimanına varış. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Yerel Havayolları ile Hindistan’ın doğusunda yer alan Jaipur’a akşam uçuşu. Geç saatlerde Jaipur’a varış sonrası Otelimize transfer. Odaların dağılımı sonrası geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)

08.Gün |04.01.2020 |Cumartesi  JAİPUR         
Kahvaltı sonrası, ''Pembe Şehir'' olarak bilinen Jaipur'da şehir turumuza başlıyoruz.1727 yılında Mihrace Jai Singh tarafından başkenti Amber’den Jaipur bölgesine taşımak üzere kurulmuştur. Turumuzda; Büyük zenginliği yansıtan Jaipur’un gözbebeği Amber kalesi ilk göreceğimiz yerdir. 17. Yy’da Raja Man Singh tarafından yaptırılmıştır. Yüksek bir tepede bulunan Amber kalesine çıkışımız Jeepler ile sağlanacaktır. Yukarı çıkıldığında muhteşem bir manzaraya tanık olacaksınız. Kale gezimiz esnasından Müslüman ve Hint mimarisinin özelliklerini görebileceksiniz.  Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından; tüm şehre yayılan pembe binaları, Dünya’nın sayılı astronomik merkezlerinden biri olan Jantar Mantar, dışı komple ihtişamı yansıtan, Rajput Hanedanına özgü mimarisi ve rüzgarların Sarayı anlamına da gelen Hawa Mahal, her satırı tarih kokan sarayları ve savaşçı duvarları, içerisinde Guinness rekorlar kitabına girmiş Dünya’nın en büyük gümüş kabını
da bulunduran Saray
görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)

09.Gün |05.01.2020 |Pazar JAİPUR – FATEHPUR SIKRI - AGRA        
Kahvaltı sonrası, yaklaşık 5 saat sürecek olan Agra yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan, Agra'nın 40 km batısında bulunan, 1570-1586 yılları arasında Moğol hükümdarlığının başkenti olan fakat daha sonrasında terkedildiği için ''hayalet şehir'' olarak bilinen Fatehpur Sikri şehrine uğruyoruz. Tüm Moğol yapılarında kullanılan ''kırmızı taş'' ile yapılmış yapıları görme fırsatımız olacak. Ziyaretimiz sonrası Agra'ya devam ediyor
ve Hint-Türk (Babür) imparatorluğunun eski başkenti ve Hindistan’ın en önemli şehirlerinden biri olan Agra'ya varışımız ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam üzeri, ülkenin simgesi haline gelen Taj Mahal'e güneşim batışını seyretmek için gidiyoruz. Türk-İslam Mimarisi'nin en önemli yapıtları arasında yer alan ve dünyanın 7 harikasından biri olan Taj Mahal, Babür İmparatoru Şah Cihan’ın 7 eşinden en sevdiği eşi, 14. çocuğunu doğururken hayatını kaybeden Mümtaz Mahal anısına yaptırılmıştır. Buradaki muhteşem günbatımı manzarasını fotoğrafladıktan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)

10.Gün |06.01.2020 |Pazartesi    AGRA - DELHİ         
Kahvaltı öncesi, Taj Mahal’’e tekrar gidip güneşin doğuşunu fotoğraflıyoruz. Daha sonra otelimize dönüş ve kahvaltı. Kahvaltı sonrası, Hindistan'ın en heybetli yapılarından biri olan Agra Kalesi'’ni ziyaret ediyoruz. Etrafı duvarlar ile çevrilmiş muhteşem bir saray olan Agre Kalesinde; Diwan-i-Am (Divan), beyaz mermerden yapılan saray (Khas Mahal) gibi yapıları görmeniz için serbest zamanınız olacak. Tur sonrası yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Hindistan'ın başkenti Delhiye hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)

11.Gün |07.01.2020 |Salı      DELHİ           
Kahvaltı sonrası, Delhi'de yapacağımız şehir turunda; Tarihi(Eski) ve Yeni Delhi olarak adlandırılan bölgeler, müslümanların hakim olduğu dönemden kalma muhteşem camiiler, kumtaşından yapılmış 2 tonluk Red Fort(Kale), Moğol hükümdarlarının ikincisi olan ve Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hümayun'un türbesi, Hindistan Bağımsızlık hareketinin siyasi ve ruhani lideri Mahatma Gandinin yakıldığı yer olan Raj Ghat görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Tur sonrası akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği dahil)

12.Gün |08.01.2020 |Çarşamba   DELHİ – DUBAİ - İSTANBUL        
Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Delhi Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Emirates Havayolları’nın EK0511 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.35’de Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 13.00’da Dubai’ye varış. Burada yapılacak aktarma sonrası Emirates Havayolları’nın EK0121 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi