AMERICAN QUEEN ile YILBAŞINDA NEW ORLEANS &

MİSSİSSİPPİ NEHRİ & KUZEY AMERİKA

20 Aralık 2019 - YILBAŞI TURU

 

Dünyanın en büyük buharlı nehir gemisi!

Turlar dahil!

Gemide Yemeklerdeki içecekler dahil!

Gemi Personeli Servis ücreti dahil!

 

Chicago(2) – Memphis(1) – Vicksburg(Mississippi)– Natchez(Mississippi) – Baton Rouge(Louisiana) – St Francisville(Louisiana) – Nottoway(Louisiana) – New Orleans(2) – New York(1)

 

 

 

 

 

 

AMERICAN QUEEN ile YILBAŞINDA NEW ORLEANS &

MİSSİSSİPPİ NEHRİ & KUZEY AMERİKA

20 Aralık 2019 - YILBAŞI TURU

 

Dünyanın en büyük buharlı nehir gemisi!

Turlar dahil!

Gemide Yemeklerdeki içecekler dahil!

Gemi Personeli Servis ücreti dahil!

 

Chicago(2) – Memphis(1) – Vicksburg(Mississippi)– Natchez(Mississippi) – Baton Rouge(Louisiana) – St Francisville(Louisiana) – Nottoway(Louisiana) – New Orleans(2) – New York(1)

 

 

 

 

 

Tur Tarihleri : 1. 20.12.2019 - 3.01.2020
Fiyat : 5.999 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 5.8173 TL, EURO : 6.4479TL
booked.net

5* DLX AMERICAN QUEEN NEHİR GEMİSİ ile

YILBAŞINDA NEW ORLEANS &

MİSSİSSİPPİ NEHRİ & KUZEY AMERİKA

Chicago(2) – Memphis(1) – Vicksburg(Mississippi)

Natchez(Mississippi) – Baton Rouge(Louisiana) 

St Francisville(Louisiana) – Nottoway(Louisiana)

New Orleans(2) – New York(1)

    20 Aralık 2019 – 03 Ocak 2020 YILBAŞI TURU

JAZZ, BLUES, ELVIS PRESLEY VE AMERİKA’NIN TARİHİNE BUHARLI

ve ÇARKLI NEHİR GEMİSİ ile MİSSİSSİPPİ ÜZERİNDE UNUTULMAZ YOLCULUK...

01.Gün |20.12.2019 |Cuma      İSTANBUL ­– CHICAGO       
İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 12.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK0005 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.00’da Chicago’ya hareket. Yaklaşık 12 saatlik bir uçuş sonrası yerel saat ile 17.55’de Chicago’ya varış ve otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası geceleme otelimizde.

02.Gün |21.12.2019 |Cumartesi    CHICAGO      
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, yürüyerek Chicago’yu keşfe çıkıyoruz. Dünyanın ilk gökdelenlerinin yükseldiği bu şehirde; Sears Tower, Water Tower gibi 1970 lerde yapılan gökdelenleri göreceksiniz. Ayrıca bu turda dünyaca ünlü alışveriş caddesi Magnificent Mile  ve State Street, Trump Binası, Millenium Park, Chicago Tribune gibi yapılar sizleri kendisine hayran bırakacak. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

   

03.Gün |22.12.2019 |Pazar          CHICAGO - MEMPHIS(Tennesse) 
Kahvaltı sonrası, otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve Chicago Havalimanına transfer. Yerel Havayolları ile öğle saatlerinde Memphis’e uçuş, öğleden sonra Memphis’e varış ve otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Akşam dünyaca meşhur eğlence caddesi Beale caddesinde yürüyüş turu ve B.B King Club’da Blues dinleme imkanı. Geceleme otelimizde.

04.Gün |23.12.2019 |Pazartesi    MEMPHIS – GEMİYE BİNİŞ          
Kahvaltı sonrası, otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Gemimize transfer olmadan önce Rock’n Roll kralı Elvis Presley’in şehrinde Memphis & Graceland  turumuza başlıyoruz. Meşhur Peabody hotel, Beale caddesi, Martin Luter King’in vurulduğu ve bugün insan hakları müzesi olan Loyale hotel, Rock’n Roll Kralı Elvis Presley in ilk kaydını gerçekleştirdiği Sun Studio ları gezisinin ardından bir tarihi anı yaşamak üzere Elvis Presley Graceland turumuz başlıyor. Kral Elvis’in ayak bastığı her yeri sizler de görecek, nefes alacak ve fotoğraflama imkanı bulabileceksiniz. Tur sonrası rüya gemimiz American Queen’e transfer ve kabinlerimize yerleştikten sonra maceramız 17.00’da demir alarak başlıyor. Geceleme gemimizde.

   

05.Gün |24.12.2019 |Salı MİSSİSSİPPİ ÜZERİNDE YOLCULUK       ***CHRISTMAS***
Bugün tüm günü nehirde seyir halinde  geçireceğiz. Koltuklarımıza uzanarak ya da tüm güzellikleri kaçırmamak adına kamera ve fotoğraf makineleriniz ile güvertede vakit geçirerek eşsiz Mississippi de seyrin tadını çıkartabilir ve gemi içi eğlence aktivitelerine katılabilirisiniz. Geceleme gemimizde.

06.Gün |25.12.2019 |Çarşamba      VİCKSBURG (MİSSİSSİPPİ)        
Konukseverliği ve şehre gelen misafirlere karşı hoşgörülü tavrı sayesinde güneyin “Kırmızı halı serilmiş şehir” olarak ün yapmış Vicksburg’a varışımız ve gemide alacağımız kahvaltı sonrası Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour: Şehrin kültürel karakteristik ve sanatsal tüm özelliklerini görebileceğiniz bu turda aracınızdan istediğiniz yerde inecek ve dolaşıp arzu ettiğiniz takdirde yeniden binerek tüm şehri keyifle yorulmadan gezebileceksiniz. Aracınız size aynı zamanda ünlü alışveriş bölgesine de götürecek. Ayrıca tur sırasında 125 yıldır aynı yerde bulunan kutsal üçleme klisesini de gezebilirsiniz. Bir sonraki durak iç savaş yıllarından kalanPemberton karargahı ve müze olan mahkeme binası. Son olarak Washington caddesi ile alışveriş keyfi yaşayacaksınız. Dileyen misafirlerimiz Amerika ile özdeş meşhur Biedenharn Coca-Cola Müzesini de gezebilir (giriş ücretlidir). Ayrıca civarda antika oyuncak bebek müzesi gibi pek çok müze de bulunmaktadır. Tur sonrası gemimize dönüş, akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor olacak. Geceleme gemimizde.

   

07.Gün |26.12.2019 |Perşembe        NATCHEZ (MİSSİSSİPPİ)        
Kuzey Güney savaşında , güney cephesinin en önemli yerlerinden olan pek çok malikane ve konağa ev sahipliği yapan Natchez’e varış ve gemide alacağımız kahvaltı sonrası Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour: Bu turumuzda pek çok filme ev sahipliği yapmış doğal plato olarak kullanılan sokaklar, malikaneler, Stanton Hall , the Magnolia Hall, Rosalie Mansion ve William Johnson evi görülecek yerler arasında. Tur sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemimizde. 

08.Gün |27.12.2019 |Cuma    BATON ROUGE(LOUİSİANA)     
Louisina eyaletinin başkenti, zengin bir tarih ve kültüre sahip Baton Rouge’a varış. Bu isim  Fransız kaşif Sieur D’Iberville tarafından verilmiştir. Şehir halkı günlük hayatta yöreye has Fransızca lisanını kullanmaktadırlar. Burada Amerikanın en büyük başkent binası bulunmaktadır, ayrıca Mississippiye bakan kayalıklar üzerinde Gotik tarzda yapılmış olan eski eyalet binası görülmeye değerdir. Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour ile şehrin önemli alanlarını keşfedebilir, alışveriş yapabilir ve yerel tadları deneyebilirsiniz. Geceleme gemimizde.

09.Gün |28.12.2019 |Cumartesi      STFRANCISVILLE(LOUISIANA)
Bu eski ve hoş kasaba Mississippi nehrine hakim tepede kurulmuş olup sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak. 140 dan fazla tarihi yapıları resmi belge ile onaylanmış bu kasabada tarihsel  bir yolculuk yapacaksınız. Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour:  Özel otobüsler ile Royal street’de bulunan Grandmother’s Button mağazasında duruyoruz. Büyükannelerimizin kullandığı takılar, düğmeler ve pek çoğu tarih sayfalarında kalan antik eşyalarla dolu bu ilginç mağaza fazlasıyla görülmeyi hakediyor. Ardından eski halk pazarı caddesinde el yapımı ürünler, antikalar ve müzik albümlerini alma şansına sahip olacaksınız. Turumuzda, Batı Feliciana tarih müzesi, Ferdinand caddesi ve Grace Episcopal kilisesi görülecek yerler arasında. Geceleme gemimizde.  

10.Gün |29.12.2019 |Pazar          NOTTOWAY (LOUISIANA)
Tarihi 1859 yılına uzanan, güneyin büyük şehirlerinden Nottoway, Mississippi nehrine tepeden bakan Güneyin en büyük ünlü Antebellum konağı ve Beyaz kale eski günlerin zafer ve ihtişamını size yansıtacaktır. 200 yıllık meşe ağaçlarının yer aldığı bahçeler göz zevkinizi tatmin edecektir. Güney’in bir zamanlar uçsuz bucaksız büyük toprak sahiplerinin hikayelerine konu olan bu bölgede Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour ile şehri keşfedebileceksiniz. Geceleme gemide

11.Gün |30.12.2019 |Pazartesi    NEW ORLEANS (LOUISIANA) – GEMİDEN İNİŞ
Kahvaltı sonrası, gemimizden çıkış işlemelerimizi gerçekleştiriyoruz ve New Orleans turumuza başlıyoruz.French Quarter, French market, St. Louis kilisesi, en saygın üniversitelerden biri olan Loyale ve Tunale üniversitesi, city park ve en klasik Louisiana malikanelerinin olduğu semt görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize check-in, odaların dağılımı ve serbest zaman. Jazzın evinde jazz geceleri sizleri bekliyor. Akşam dünyaca meşhur Bourbon caddesinde yürüyüş turu. Geceleme otelimizde.

12.Gün |31.12.2019 |Salı NEW ORLEANS (LOUISIANA)***YILBAŞI***  
Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek ve alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanınızda yeni yıl coşkusunu bu renkli şehirde doyasıya hissedeceksiniz. Geceleme otelimizde.

 

13.Gün |01.01.2020|Çarşamba    NEW ORLEANS - NEW YORK        
Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ardından New Orleans Havalimanına transfer. Öğle saatlerinde Yerel Havayolları ile New York’a uçuş. New York’a varışta havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otele transferimiz öncesi panoramik New York şehir turuyapacağız. Bu tur esnasında Manhattan,Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı  göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize check-in, odaların dağılımı ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

   

14.Gün |02.01.2020|Perşembe    NEW YORK -İSTANBUL      
Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemleri ve alışveriş için tam gün serbest zaman. Akşam New York John F. Kennedy havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın TK0012 sefer sayılı uçuşu ile 23.55’de İstanbul’a hareket.

15.Gün |03.01.2020|Cuma     İSTANBUL
Yerel saat ile 17.30’da İstanbul’ a varış ve turumuzun sonu.

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi