VAN ve KARS’ta 

 

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan bölgeler;

Yöresel lezzetler ;

Direkt uçuşlar ile ulaşım;

Akdamar adasına tekne ile geçiş;

 

 

 

VAN ve KARS’ta 

 

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan bölgeler;

Yöresel lezzetler ;

Direkt uçuşlar ile ulaşım;

Akdamar adasına tekne ile geçiş;

 

Tur Tarihleri : 1. 16.11.2022 - 1.04.2023
Fiyat : Program Fiyatlarımız Hazırlanıyor
booked.net

GRUPLARA ÖZEL

KARS – DOĞU BAYEZIT - VAN

Çarşamba - Pazar

4 Gece -  5 Gün

Direkt Uçuşlar ile

   

Kars, Cemal Süreya’nın dizelerinde ki gibi  “Beyaz, uykusuz ve uzakta ..”   Kış günlerinin büyüsü ile süslenen, Türkiye’nin Kafkaslara ve Orta Asya’ya açılan kapısı olan Kars, sokaklarında gezerken, kırk yıllık işgal süresince Rus’ların eski şehre dokunmazken merkeze inşa ettiği,  projesi Hollanda’lı mimarlara ait birbirini kesen geniş caddeler boyunca dimdik ayakta duran taş binalara rastlayacağız.

Restore edilmiş bu binalardan birinde konaklayacağız. Ünlü şair  Namık Kemal’in dedesi ile yaşadığı,  ilk şiirlerini yazdığı  ev bu güzel şehrimizde.

Doğunun geleneksel mutfağının eşsiz lezzetleri ile şölenimiz devam edecek. Tarihin içinde defalarca yıkılıp yeniden inşa edilmiş Ani şehrinden geçeceğiz. 

Gezimizde yer alan, doğunun başka bir incisi UNESCO Dünya Listesine girmiş olan Van, kaleleri, kiliseleri kadar etkileyici göl ve doğasının yanında, yörenin doğal ürünlerden oluşan sofra zenginliği ile bizleri bekliyor.

GEZİNİN ÖZELLİKLERİ

VAN ve KARS’da  UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan bölgeler;

Yöresel lezzetler ve folklor ;

Direkt uçuşlar ile ulaşım;

Akdamar adasına tekne ile geçiş;

TUR PROGRAMI

1.    GÜN    :  İzmir / Kars

Sabah  11:00 Sunexpress tarifeli seferi ile Kars’a uçuyoruz. Kars’a 13:15’de varışımızın ardından kentin tarihinde yer etmiş bir gecede 600 askerin yakın çatışma sonucu şehit edilmesi ile duvarları kanla kaplandığı için  ‘Kanlı Tabya’ adı verilen tabyayı şimdiki adı ile ‘Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni göreceğiz. Ardından Kars sokaklarında yürüyüşümüz esnasında‘Kırklar Kilisesi’ ve‘Taşköprü’ göreceğiz.  Akşam üstü şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşme, ardından yöresel yemekleri tadacağımız Kars’a özgü   ‘Kafkas Dans Gösterisi’ eşliğinde  akşam yemeği için otelimizden ayrılacağız. Konaklama Kars’ta.

      

2. GÜN       :   Kars

Otelde alacağımız kahvaltımızdan sonra, ülkemizin en büyük ve önemli antik şehirlerinden biri olan UNESCO Kültür Mirası olan ‘Ani Harabeleri’, ipek yolu üzerinde bulunduğundan tarihte önemini koruyarak, 5000 yıllık tarihi ile pek çok kavime ev sahipliği yapmıştır. Etrafı 4,5 km.’lik sur duvarlarıyla çevrili ören yerini keşfedeceğiz. Buradan 18.764 hektarı kaplayan kış aylarında tamamen dolan ‘Çıldır Gölü’ ne yol alacağız.  Burada alacağımız öğle yemeği sonrasında göl buz tutmuş ise, kızak ile keyifli anlar yaşayacaksınız.  Şehir merkezine döndükten sonra heykeltraş Halil Yontuç’un ilkini 1931’de ve 1937’de yeniden yaptığı Atatürk için yaptığı ilk heykeli göreceğiz. Akşam yemeğinde yöresel farklı lezzetler ile ‘aşık atışmalı’ akşam yemeğini aldıktan sonra konaklamamız Kars’ta.

    

3. GÜN      :  Kars / Doğu Beyazıt / Van

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası hareket.  Van doğru yolculuğumuzda, Doğu Bayezit’a vardığımızda ‘İsak Paşa Sarayı’, ‘Muradiye Şelalesi’ n de fotoğraf molasından sonra öğlen yemeğimizi alıp Van’a doğru ilerleyeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.

 

4. GÜN     : Van

Otelde    alacağımız   kahvaltıdan sonra, Edremit’e    doğru     kısa bir  yolculuk sonrası UNESCO Kültür Mirası listesinde olan ‘Akdamar Adası’ na varmak için tekne ile geçeceğiz. Efsaneye göre aşık olduğu Tamara için Van Gölü sularında canını veren genç çoban ve Akdamar'ın hüzünlü hikayesi adaya ismini verir. Taş ustalığı ile tarihe geçmiş ‘Surp Haç Kilisesi’ ilginizi çekecek. Adada gezimizi tamamladıktan sonra geri dönerek öğle yemeğine geçiyoruz.  Ardından, Urartu Kraliyet Sarayının ve binlerce yıllık tahıl ambarlarının bulunduğu ‘Çavuştepe Kalesi’ni ziyaret edeceğiz.

   

5. GÜN    : Van / İzmir

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Urartuların izlerini bulacağımız ‘Van Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından, tarihsel yolculukla şehri keşfetmenize yardımcı olacak binlerce yıllık eserleri görmek için ‘Van  Müzesi’ ve ardından  ‘Kedi Evi’ ni Göreceğiz. Van Havalimanına Sun express 15:05 tarifeli seferi için havalimanına transfer olarak İzmir’e hareket edeceğiz.

   

O T E L L E R

Kars The Park Otel 4*

Elit World Van Otel 5*

 

GRUP ORGANİZASYONLARINIZ İÇİN

BİZİMLE BAĞLANTIYA GEÇİNİZ +90 532 292 2320

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi