5* AURORA NEHİR GEMİSİ

İLE

REN NEHRİ ÖZEL SEFERİ

 

23-27 MAYIS 2020 / 4 GECE & 5 GÜN

  “ŞEKER BAYRAMI ÖZEL SEFERİ”

 

 

 

5* AURORA NEHİR GEMİSİ

İLE

REN NEHRİ ÖZEL SEFERİ

 

23-27 MAYIS 2020 / 4 GECE & 5 GÜN

  “ŞEKER BAYRAMI ÖZEL SEFERİ”

Tur Tarihleri : 1. 23.05.2020 - 27.05.2020
Fiyat : 699 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 6.4559 TL, EURO : 7.1130TL
booked.net

5* AURORA NEHİR GEMİSİ İLE REN NEHRİ ÖZEL SEFERİ

23-27 MAYIS 2020 / 4 GECE & 5 GÜN

  “ŞEKER BAYRAMI ÖZEL SEFERİ”

M/S AURORA nehir gemisi 2019 kış sezonunda tamamen yenilenmiş olup sınıfındaki en güzel gemilerden birisidir. Butik gemi; 142 yolcu kapasitelidir ve misafirlerine 35 personeli ile hizmet vermektedir.Bölgenin en güzel dönemlerinden olan Mayıs sonunda, Şeker Bayramı tatilinde gerçekleştirilecek özel seferimizde, Avrupa’nın en güzel manzaralarından birinin eşliğinde “Romantik Ren Nehrinin” en güzel limanlarını keşfedeceğiz…

01.Gün / 23 Mayıs 2020 / Frankfurt & Mainz, Almanya

İstanbul Sabiha Gökçen HavalimanıDış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 07:00’de buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1617 no’lu sefer ile 10:10’ da Frankfurt’a uçuş. Yerel saat ile 12:30’da varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile, Mainz limanındaki gemimize transfer ve gemiye giriş işlemleri. Gemimiz akşam yemeği sonrası saat 21.00’de Ren nehrinde seyrine başlayacak.

02.Gün / 24 Mayıs 2020 / Mannheim & Speyer (Heidelberg), Almanya

Sabah saat 06.00’da Mannheim’a varıyoruz. Gemimiz saat 13:00’e kadar limanda demirli olacak. Ardından Speyer’e doğru hareket. Saat 16.00’da Speyer’e varıyoruz. Gemimiz saat 20.00’ye kadar Speyer limanında demirli kalacaktır.

Not:Ekstra tura katılan misafirlerimiz gemiden Mannheim’da kahvaltı sonrası ayrılıp, Speyer’de tekrar bineceklerdir.   

*Ekstra Mannheim & Heidelberg Turu; Kareler şehri olarak bilinen Mannheim’da yapacağımız panoramik turda Elector Sarayı ve Su Kulesi görüldükten sonra Almanya’nın en romantik şehri olarak bilinen Heidelberg’e hareket ediyoruz. Şehri ikiye bölen Neckar Nehri ve Palatine Kale Sarayı ile birlikte Heidelberg benzersiz güzelliğe sahiptir. Heidelberg Kale Sarayı, saray mahzenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasındaki adı ile Eski Köprü diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski Şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche (Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Kilisenin hemen yan meydanında kurulan Noel alışveriş yapıp sıcak şarap tadabilirsiniz. Heidelberg tarihi şehir içerisinde serbest zaman ve ardından Speyer’de bizi bekleyen gemimize dönüş.

03.Gün / 25 Mayıs 2020 / Strasbourg (Colmar), Fransa

Sabah 07.00’de Strasbourg’a varacak olan gemimiz akşam 22.00’ye kadar limanda demirli kalacaktır.  

*Ekstra Strasbourg & Colmar Turu; turumuzda ilk olarak Fransa’nın tarih yüklü, 7. büyük şehri, 1988 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası listesine alınan Strasbourg ziyaret edilecektir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği Parlamento Binalarını, Cumhuriyet Meydanı, Opera Binası ve Üniversiteyi panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Tarihi adadaki yürüyüş turumuz sırasında Notre Dame Katedrali, Kammerzehl Evi, Alışveriş Caddeleri ve Kleber Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize dönüyoruz. Öğleden sonra Strasbourg’a 80 km uzaklıktaki Alsace Bölgesinin İncisi olarak kabul edilen Ren bölgesinin en güzel kasabalarından birisi olan Colmar’a hareket ediyoruz. Özgürlük heykelinin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, Küçük Venedik bölgesi ve Alman / Fransız mimarisi evleri gördükten sonra şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Serbest zamanın ardından akşam yemeği için Strasbourg’a demirlemiş olan gemimize dönüyoruz.

04.Gün / 26 Mayıs 2020 / Rüdesheim, Almanya

Öğlen saat 12:00’de Almanya’nın en güzel kasabalarından, Unesco Dünya Mirasına dahil olan, güzel yoluyla ünlü, şirin, şarap üretici kasaba Rüdesheim’a varıyoruz. Gemimiz ertesi sabah 04:00’a kadar bu güzel kasabada demirli olacak.

*Ekstra Rüdesheim & Müzik Aletleri Müzesi Turu; “Winzerexpress” mini treniyle önce panoramik olarak Dünyaca ünlü şarap bağlarını görüyoruz. Ardından kasabanın merkezine geliyoruz. Burada kesinlikle görülmesi gereken ve çok ilginç bir müze olan Siegfried’in Mekanik Müzik Aletleri Müzesini ziyaret edip, şarap tavernalarıyla ünlü Drosselgasse’de yürüyüş yapıyoruz.     


   

05.Gün / 27 Mayıs 2020 / Mainz, Almanya

Sabah 07:00’de gemimiz Mainz limanına yanaşacak. Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası Frankfurt havalimanına transfer. Havalimanında yapılacakpasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1618 no’lu sefer ile saat 14:05’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına uçuş. Saat 18:05 ’de varış ve turumuzun sonu.

*Ekstra Frankfurt Turu; Dileyenler kahvaltı sonrası havalimanına transfer öncesi gerçekleştirilecek olan Frankfurt Şehir Turuna katılabilirler. Şehir turunda öncelikle aracımızla panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından eski şehirdeki yürüyüş sırasında Ortaçağ’dan kalma belediye binası olan Romer, St. Bartholomew Katedrali, Opera binası ve alışveriş caddesi Zeil göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından havalimanına transfer.

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi