Grand Kanyon'un uçakla, havadan keşfi.

Konaklamalar 1. kategori otellerde.

Birinci gün akşamdan, son gün öğlene kadar, iki öğlen hariç tüm yemekler.

Las Vegas'da, şehrin muhteşem ışıklarını seyredeceğiniz bir gece turu programa dahil.

San Francisco'da, San Francisco Cable Car gezisi ve limousinlerle Treasure Island'a güneş batışını seyir turu.

San Francisco'nun son akşam da caz ambianslı bir lokantada akşam yemeği.


 

 

 

Grand Kanyon'un uçakla, havadan keşfi.

Konaklamalar 1. kategori otellerde.

Birinci gün akşamdan, son gün öğlene kadar, iki öğlen hariç tüm yemekler.

Las Vegas'da, şehrin muhteşem ışıklarını seyredeceğiniz bir gece turu programa dahil.

San Francisco'da, San Francisco Cable Car gezisi ve limousinlerle Treasure Island'a güneş batışını seyir turu.

San Francisco'nun son akşam da caz ambianslı bir lokantada akşam yemeği.


 

Tur Tarihleri : 1. 20.06.2020 - 2.07.2020
Fiyat : 4.545 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 6.0551 TL, EURO : 6.5651TL
booked.net

BATI AMERİKA

Milli Parklar ve Kanyonlar

20 Haziran 2020 - 01 Temmuz 2020

Amerika Birleşik Devletleri'nin en eski ve en çok ziyaret ulusal parklarının başında gelen Büyük Kanyon Ulusal Parkı, Arizona eyaletinin Kolorado Nehri çevresinde bulunmakta olup, müthiş manzaraları ve olağanüstü renkleriyle ziyaretçileri büyülemekte. Hele bu Kanyonun üzerinde uçarak, olağanüstü manzaraları yukarıdan seyredebilmenin keyfini anlatabilmek mümkün değil... Görmek lazım. Irmağın milyonlarca yılda oyup 1600 metre derinliğe kadar ulaştığı ve dünyanın iki milyar yıllık tarihini gizleyen bu kanyonda Kızılderililer yüzyıllarca oturmuş ve avlanarak hayatlarını ve kültürlerini idame ettirmişler. Buradaki derin vadilerde ve sarp kenarlı boğazlardaki erozyona uğramış granit ve kumtaşlarının oluşturdukları renkleri seyrederken insanın hayranlıktan nefesinin kesilmemesi mümkün değil. Tabii yolculuk burada bitmiyor: Efsanevi Route 66 da kendinizi yıllar öncesinin bir film platosunda hissedecek; Antelope Kanyon, Powell Gölü, Moab, Arches Milli Parkı, Dead Horse Point ve Bryce Kanyon'da göreceğiniz manzaralarla büyülenecek; Las Vegas'da gece gezerken göreceğiniz ışıklara veya San Francisco'da limusinlerle geldiğiniz seyir noktasında, şampanya kadehlerinizle seyredeceğiniz gün batımına hayran kalacaksınız... Bir Dünyanın Renkleri klasiği ile bu eşsiz güzellikleri keşfetmeyi kaçırmayın ...

Önceki seyahatlerin fotoğraf ve filmlerini, sayfamızın en altındaki Fotoğraflar ve Videolar bölümlerinden izleyebilirsiniz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

Seyahate Los Angeles 'tan başlayıp San Francisco'da bitirmek ve Las Vegas'dan San Francisco'ya uçmak ciddi bir zaman kazanımı oluşturmakta.

Seyahatin tamamını konforlu bir otobüs ve bir iç hat uçuşu ile yapacaksınız.

Grand Kanyon'un uçakla, havadan keşfi.

Konaklamalar 1. kategori otellerde.

Birinci gün akşamdan, son gün öğlene kadar, iki öğlen hariç tüm yemekler.

Las Vegas'da, şehrin muhteşem ışıklarını seyredeceğiniz bir gece turu programa dahil.

San Francisco'da, San Francisco Cable Car gezisi ve limousinlerle Treasure Island'a güneş batışını seyir turu.

San Francisco'nun son akşam da caz ambianslı bir lokantada akşam yemeği.

Senelerdir Amerika'da rehberlik mesleğine devam eden Nedim Demirel ile ülkeyi en iyi şekilde tanıma ve gezme firsatı..

TUR PROGRAMI

20 Haziran 2020 Cumartesi     İstanbul - Los Angeles

Saat 13.05 de İstanbul Havalimanından Los Angeles'e hareket ve saat 16.50 de varış, karşılama. ABD'nin Kalifornia Eyaleti'nde bulunan bu şehir, New York'tan sonra ikinci en kalabalık şehir olma özelliğini de taşır. Los Angeles, herbirinin kendi merkezi, kişiliği ve yaşam tarzı olan gibi aralarinda önemli mesafeler bulunan seksenin üzerinde mahalle/ilceden oluşmakta. İspanyol fransikan papazlar tarafindan kurulan Melekler Kralicesi Azize Meryem katolik misyonunun etrafinda gelisen sehir Melekler Şehri olarak da anilir. Tek başına dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahiptir, sanat ve eğlence merkezi olarak da bilinir. Şehre transfer ve daha sonra Los Angeles'in ilk kuruldugu yer olan sehir merkezindeki El Pueblo Mahallesi ve Olveira Sokağı'nda gezinti. Tarihi mahallede erkence hafif aksam yemegi (tavuk quesadilla). Otele transfer. Geceleme.

21 Haziran 2020 Pazar  Los Angeles

Günün gezi programı, sabah, kahvaltıdan sonra, Kaliforniya'yı tam olarak anlamak ve kendinizi izlediğiniz filmlerin içinde hissetmek için, Pasifik sahilindeki sayfiye bölgeleri Venice Beach ve Santa Monica gezileriyle başlıyor. Santa Monica, hem yakınında Third Street Promenade caddesinin olması, hem de okyanus manzaralı harika plajı ile çok keyifli. Öğle yemeği, Santa Monica'daki Buca di Peppo italyan lokantasinda. Öğleden sonra Beverly Hills'den geçerek Hollywood Bulvarı'na devam. Oskar ödüllerinin dağıtıldığı Dolby Tiyatrosu'nun üçüncü katının balkonundan, karşıdaki tepelerin üzerindeki meşhur Hollywood yazısını görebilirsiniz. Yine cadde üstünde Çin Tiyatrosu (Mann's Chinese Theatre) bulunmakta. Kaldırımlarda ise Oscar veya benzeri ödül kazanmış ünlülerin el veya ayak izlerini, imzalarını göreceksiniz. Yol boyunca Örümcek Adam, Süpermen, Shrek gibi çeşitli film ve çizgi roman kahramanlarının kıyafetlerindeki insanlar, bahşiş karşılığı sizinle fotoğraf çektirmek icin poz verirler. Göreceğiniz diger yerler arasinda Los Angeles'ın merkezinden başlayarak Hollywood ve Beverly Hills'den geçip Santa Monica'ya kadar uzanan 35 km uzunluğundaki Sunset Boulevard ve Los Angeles'ı doyasıya izleyebileceğiniz en güzel tepelerden biri olan Mount Hollywood'a kurulmuş Griffith Rasathanesi de var. Akşam yemeği Thailand Plaza'da, Tayland spesyaliteleri. Geceleme otelde.

22 Haziran 2020 Pazartesi  Los Angeles - Calico - Laughlin

Sabah, Mojave Çölü'nden geçerek Calico'ya doğru hareket. Calico hakiki bir madenci kasabası : 1881 ile 1896 arası gümüş madeni sayesinde müthiş bir insan akınına uğrayan şehir, madenin bitmesiyle 1904 den sonra hayalet bir kasabaya dönüşmüş. Western filmlerini anımsatan bir dekor: ahşap evler, bar, okul, kilise ve hatta hapishane ile şerifin bürosu... O dönemde bu şehri kuranların hissettiklerini yaşayacağınız bir ortam... Peggy Sue 'da hamburger molası. Öğleden sonra meşhur Bağdad Cafe'de küçük bir moladan sonra Colorado Nehri'nin kıyısında kurulu küçük Las Vegas diye adlandırılan Laughlin'e doğru yola devam. Büfe akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Haziran 2020 Salı  Laughlin - Route 66 - Grand Canyon - Cameron

Kahvaltıdan sonra, nehrin karşı yakasında bulunan Arizona'da, Seligman'a doğru hareket. Efsanevi Route 66'nın, günümüze kadar orijinal halinin en iyi korunabilmiş kısmı burada bulunmakta : kenarındaki motel ve lokantalarıyla zamanın Elvis veya James Dean ile durduğu hissini vermekte. Moladan sonra Grand Canyon'a doğru yola devam. Tusayan'da büfe öğle yemeği. Milli parkın içindeki 80 km. lik bu vadi, yer yer 1600 mt. derinlik ve 29 km. genişliğe ulaşmakta: harika, olağanüstü, devasa ve büyüleyici manzaralar. Colorado Nehri'nin on milyon senede oluşturduğu bu şaheser karşısında hissettiklerinizi kelimelerle anlatmakta zorlanacaksınız. Grand Canyon üzerinde 25-30 dakikalık unutulmaz uçak turundan sonra aşağıda akan Colorado Panaroması'nı seyredeceğiniz Mather Point'den Bright Angel Lodge'a kadar 4,5 km lik sakin bir yürüyüş ve eşsiz fotoğraflar. Desert View'de güneş batımından sonra akşam yemeği ve geceleme icin Cameron'a hareket.

24 Haziran 2020 Çarşamba  Cameron - Antelope Canyon - Grand Canyon - Page

Sabah, kuzey Amerika'nın en büyük su deposu olan Powell baraj gölü bölgesine doğru hareket. Burada, gri, kırmızı ve toprak sarısı kayalıkların gölün türkuaz sularında yansımasından oluşan gerçek üstü manzaraları seyretme imkanı bulacaksınız. Su ve kayaların birlikte oluşturduğu bu büyüleyici manzara bir çok kişi tarafından insanoğlunun yapay olarak oluşturduğu en güzel eserlerden biri olarak kabul edilmekte. Page kasabasına vardıktan sonra kızılderili rehberlerin kullandığı 4 çeker arazi araçlarıyla Antelope Kanyon'un keşfi: Arizona'nın en güzel mücevheri olan, 2 mt. eninde ve 200 mt. uzunluktaki bu dar kanyona öğlen saatlerinde ulaşabilen ışık, burayı tam bir sanat galerisine çevirir. Bu ışıkta ortaya çıkan suyla yontulmuş beyaz, gri, altın sarısı ve portakal rengi kayalar, adeta bir ressamın paletini andırır. Öğlen yemeği Meksika lokantasında. Ardından kısa bir yürüyüşle Colorado'nun 340 mt. altından aktığı ve kırmızı kayaların ortasında zümrüt yeşili nehrin kıvrımlarının oluşturduğu at nalı şeklindeki Horseshoe Bend'e başınızı döndürmesine aldırmadan tepeden bakma imkanı. Lake View Point'ten mukteşem göl manzarasını seyrettikten sonra serbest zaman. Aksam yemeğinde kovboy muzigi esliğinde somon. Geceleme.

25 Haziran 2020 Perşembe     Page - Monument Valley - Canyonlands NP - Moab

Kahvaltıdan sonra kızılderililere ait büyük ve vahşi bir vadi olan Monument Valley'e hareket: Navajo Ülkesi'nin ortasında, isimlerini buradan alan, büyük bir kızılderili topluluğu yaşamakta. Tarım ve hayvancılıkla geçinen bu yerliler, atalarının yaşam biçiminden uzaklaşmamışlar. Ziyaretçi Merkezinin terasından Mittens & Merrick Butte'un muhteşem manzarasını seyretme imkanı. John Ford'un 1938'de çevirdiği bir western filmi sayesinde tanınan, kırmızı kayaların ilginç şekiller aldığı bu vadiyi, 4 çeker arazi araçlarıyla yakından göreceksiniz. Tur esnasında vadinin ortasındaki özel alanda hazırlanan tipik Navajo öğle yemeği. Yemekten sonra, Utah eyaletindeki Canyonlands Milli Parkı'nı gezmek üzere hareket. Akşam yemeği Buck's Grill de geyik yahnisi, Geceleme Indiana Jones'un bazı sahnelerinin çekildiği küçük ve sempatik bir şehir olan Moab'da.

26 Haziran 2020 Cuma     Moab

Sabah, en çok kemer oluşumunun bulunduğu, güneş ışıklarıyla renk değiştiren toprak sarısı ve kırmızı kayalardan oluşan Arches Milli Parkı'na hareket. Burada bulunan 500 civarındaki kemer, 150 milyon sene boyunca meydana gelen yağmur, rüzgar, fırtına, donma ve güneşle ısınmanın etkileriyle oluşmuş. Batı Amerika'nın şüphesiz en ilginç manzaralarının başında yer almakta. Denny's de öğle yemeginden sonra serbest zaman. Akşamüstü Dead Horse Point State Park'dan güneş batışını seyretmek üzere yola çılış. Colorado Nehrine 340 mt. yüksekten bakan bu seyir noktasına sadece ufak bir keçi yolundan ulaşabilmek mümkün. Buradan Colorado Gooseneck (kaz boynu) denen nehrin kıvrımlarını görmek mümkün. Aksam yemegi ve geceleme otelde.

27 Haziran 2020 Cumartesi     Moab - Capitol Reef - Bryce Canyon

Sabah, 2700 mt. Yükseklikteki Capitol Reef Milli Parkı'nı doğu-batı istikametinde geçmek üzere hareket. Az gezildiği için tabiatın pek az değiştigi bir bölgede olan bu park renkli ve bir birinin içinden geçen derin kanyonlarıyla devasa bir falez oluşturmakta. Öğle yemeği Torrey, Wonderland Inn'de. Öğleden sonra Bryce Canyon'a doğru yola devam.. Büyüleyici manzarasından dolayı kızılderililerin "insana benzeyen kayalıklar" diye adlandırdıkları Bryce Canyon gezisi. Bu park, devasa derinlikteki yamaçları, bakır ve dantel kaplı org boruları ve erozyonun yontarak şekillendirdiği görkemli kuleleri ile 300 ila 400 metre derinlikteki harika bir amfitiyatroyu andırmakta. Yaklaşık 3,5 km'lik bir yürüyüşü müteakiben otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

28 Haziran 2020 Pazar     Bryce - Zion - Las Vegas

Sabah, Zion National Parkı'nın dar ve dolambaçlı olan ve kırmızı, beyaz kum taşlardan oluşan yolundan geçmek üzere otelden hareket. Las Vegas'a doğru ilerlerken St George Mormon Tapınağı'nda mola ve ardından öğle yemeği. Yemekten sonra, dünyanın en görkemli ve lüks kumarhane otellerinin bulunduğu Las Vegas'a varış. Binlerce savurgan turisti ağırlamak için bekleyen, çılgın bir ışık denizini andıran bu şehrin görünümü, ilk defa gelenleri şaşırtmakta. Burada gezinirken küçük ve yapay bir dünya turu yapabilirsiniz: yepyeni bir Mısır Sfenksi, arka planda Eyfel Kulesi ve yanında Venedik Sarayı... Büfe akşam yemeğini takiben Las Vegas gece turu. Geceleme otelde.

29 Haziran 2020 Pazartesi     Las Vegas

Sabah serbest zaman. Daha sonra alişveriş için Las Vegas Premium Outlets North'a transfer. Akşamüstü otele geri dönüş. Büfe akşam yemeği. Geceleme otelde.

30 Haziran 2020 Salı     Las Vegas - San Francisco

Sabah, 10'a doğru havalimanına saat 13 civarı uçuş için transfer. Öğlen yemeği serbest. San Francisco'ya varışta, şehre transfer ve şehir turu: dünyanın en dik ve virajli sokağı Lombard Street'i, Market Street'i, Union Square'i, fotojenik Victoria stili evlerin bulunduğu şehrin şık semti olan Alamo Square'i, şehre hakim Twin Peaks tepesini, Golden Gate Köprüsü'nü, muhteşem okyanus manzaralarına hakim Golden Gate Parkını görülecek yerler arasında. Akşamüstü serbest zaman. Daha sonra limuzinle Treasure Island'da güneş batımı turu. Akşam yemeği caz muzigi eşliğinde. Yürüyerek otele geri dönüş. Geceleme otelde.

01 Temmuz 2020 Çarşamba San Francisco - İstanbul Vize

Sabah, efsanevi Golden Gate Köprüsü'nden geçerek San Francisco'nun karşı yakasındaki en güzel kasabası olan Sausalito'yu keşif için hareket. Gezinin ardından, Fisherman's Wharf'a feribot ile geri dönüş. Pier 39'da karides spesyalitelerinden oluşan öğle yemeği ve ardindan serbest zaman. Daha sonra havalimanina transfer. Türk Hava Yollarının TK080 no.lu uçuşu ile saat 18.10 da İstanbul'a hareket ve ertesi gün saat 17.10 da varış.

OTELLER

Los Angeles:Baymont Inn & Suites Lawndale 1.sınıf

Laughlin:Colorado Belle Hôtel & Casino 1.sınıf

Cameron:Cameron Trading Post 1.sınıf

Page:Quality Inn 1.sınıf

Moab:Super 8 1.sınıf

Bryce:Rubys Inn 1.sınıf

Las Vegas:Circus Circus Hôtel & Casino 1.sınıf

San Francisco:Cova Hotel 1.sınıf

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi