Shanghai(2) – Yichang – Yangtze Nehri(4)

Chongqing – Xian(2) – Pekin(2)


THY ile

Profesyonel Türkçe Rehberlik

Turlar dahil! Ekstra tur yok!

Tüm Yemekler dahil!
5*Oteller ve 5*Nehir Gemisinde konaklama

 

 

Shanghai(2) – Yichang – Yangtze Nehri(4)

Chongqing – Xian(2) – Pekin(2)


THY ile

Profesyonel Türkçe Rehberlik

Turlar dahil! Ekstra tur yok!

Tüm Yemekler dahil!
5*Oteller ve 5*Nehir Gemisinde konaklama

Tur Tarihleri : 1. 21.09.2020 - 2.10.2020
Fiyat : 3.999 USD dan başlayan fiyatlar
USD: 7.5796 TL, EURO : 8.8341TL
booked.net

5*DlX Victoria Jenna İle
YANGTZE NEHRİ VE BÜYÜLÜ ÇİN
Shanghai(2) – Yichang – Yangtze Nehri(4) – Chongqing – Xian(2) – Pekin(2)
21 Eylül 2020

TUR PROGRAMI

01.Gün |21.09.2020 |Pazartesi      İSTANBUL – SHANGHAI    

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarında 20 Eylül 2020 Pazar akşamı saat 22.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK26 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.20’de (20 Eylül’ü 21 Eylül’e bağlayan gece) Shanghai’ye hareket. Yerel saat ile 16.45’de varış. Varış sonrası Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Asya’nın en yüksek, dünyanın en yüksek 3. televizyon binası olan Oriental Pearl TV Tower görülecektir. Akşam yemeği yerel restoranda  alındıktan sonra otelimize transfer ve geceleme.

02.Gün |22.09.2020 |Salı       SHANGHAI   

Kahvaltı sonrası; Shanghai'ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan Bund bölgesini ziyaret edecek ve bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin pek çok güzel örneğini göreceksiniz. Öğle yemeği Huang Nehrinde teknede alınacaktır. Daha sonra bütün geziniz boyunca, eski Çin mimarisinin  en güzel örneklerini görebileceğiniz, Yuyuan bölgesi alışveriş turumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

03.Gün |23.09.2020 |Çarşamba   SHANGHAI – YICHANG (Gemiye Biniş)

Kahvaltı sonrası; Çin'in en iyi müzelerinden biri olan Shanghai Müzesi’ni gezeceksiniz.1996 yılında açılan bu müzede Çin geleneksel sanatları ve mobilyaları sergilenmekte olup, hediyelik eşya mağazaları da bulunmaktadır. Öğle ve akşam yemekleri tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Akşam yemeğinin ardından yerel havayolu ile Yichang’a uçuş 21.15’te varış ve 5*DLX VICTORIA JENNA Gemisine transfer. Geceleme gemide.
 

 04.Gün |24.09.2020 |Perşembe      YANGTZE (Üç Boğazlar)

Kahvaltı sonrası“tribe of the gorges” (Üç Boğazlar) turu düzenlenecektir. Bu tur tüm Çin seyahati boyunca görebileceğiniz hatıralarınızda daima yer edecek güzel Çin görüntüleri ile dolu hemen hemen düz yolda yapılacak bir yürüyüştür.

Gemide alınacak öğle yemeğinden sonra Üç Boğazlar hidroelektrik santralı gezilecektir. Geminin 5 havuzdan oluşan sistem ile baraj seviyesine yükselmesini izlemek çok ilginç olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

05.Gün |25.09.2020 |Cuma    YANGTZE (Wu ve Quatang Boğazı)

Kahvaltı sonrası Beyaz İmparator şehiri”veya nehrin trafik durumuna göre “Shennong Çayı” turu düzenlenecektir. Wu ve Quatang Boğazları’ndan geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız. Öğle, akşam yemekleri ve geceleme gemide.

06.Gün |26.09.2020 |Cumartesi              YANGTZE     

Kahvaltı sonrası Shibaozhai gezisi”düzenlenecektir. Yangtze üzerinde yapımı halen devam eden dünyanın en büyük barajlarından Üç boğaz su tutulmaya başlanınca, Nehir kenarında yer alan birçok yerleşim ve tapınak sular altında kaldı. Shibozai pagodası yüksekte olduğundan su yükselmesinden etkilenmedi. Tur esnasında yan yana dizilmiş küçük dükkanlarda köylülerin sattığı hediyelik eşyalar, meyveler, içeceklerden alabilirsiniz. Öğleden sonra  nehir tam ortasında bulunan ve Hayalet Şehir olarak da bilinen Fengdu’ya  varışta Fengdu” turu düzenlenecektir. Ming Shan tepesinde bulunan tapınak, Çin mimarisinin önemli eserlerinden biri.. Zengin bir bitki örtüsüyle kaplı yemyeşil tepede kurulmuş olan tapınağa oldukça dik ve yüksek merdivenlerle çıkılabiliyor (Rahat yürüyüş ayakkabısı ve yürüyüş için merdiven tırmanış kondisyonu gerekmektedir). Öğle, akşam yemekleri ve geceleme gemide.

07.Gün |27.09.2020 |Pazar     YANGTZE (Gemiden İniş) - CHONGQING – XIAN

Kahvaltı sonrası gemiden iniş işlemlerini tamamlıyoruz. Ardından kelime anlamı seramik olan ve eskiden Seramik ticaretinin yapıldığı Ciqikou bölgesi ve Chongqing bölgesinde ülkenin en büyük müzelerinden biri olan “Three Gorges Müzesi” gezilecektir. Geç Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır. Yemek sonrası havalimanına transfer ve yerel havayolu ile saat 19.35’te Xian’a uçuş. 20.55’te varışımızın ardından otele transfer ve geceleme.

08.Gün |28.09.2020 |Pazartesi     XIAN

 Kahvaltı sonrasıünlü Terracota Müzesi ziyaret edilecektir. 20.yy’da ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır.  Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını  korumak için yapılmış olan bu yerde altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı  ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı. Bu kazılarda çıkan askerlerin Restorasyonlarını yapan kurumu ziyaret edeceğiz.Restoranda alacağınız öğle yemeğinden sonra müslüman bölgesinde bulunan Büyük Camiiyi ziyaret edeceğiz. (Cami ziyareti için gerekli kıyafetleri yanınızda bulunmasına ve rahat çıkarılıp giyilebilen ayakkabınızın olmasına dikkat edilmelidir). Akşam yemeği yerel restoranda alındıktan sonra otele transfer ve geceleme.

09.Gün |29.09.2020 |Salı    XIAN – PEKİN

Sabah erken saatlerde havalimanına transfer ve saat 08.00’de Pekin’e uçuş. Saat 09.50’de varış sonrası Pekin’in ünlü 3 tekerlekli bisikletler (Tuk Tuk) ile Hutong Mahallesi turu yapılacaktır. Tur esnasında mahalleden yerel bir ailenin evi ziyaret edilecektir. Yerel restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından; Çin’in simgesi olan sevimli Pandaların doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edeceksiniz. Akşam yemeği yerel restoranda lındıktan sonra otele transfer ve geceleme.

10.Gün |30.09.2020 |Çarşamba   PEKİN

Kahvaltı sonrası,Çin'in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilen Çin  Seddi ve Ming Mezarları turuyapılacaktır. M.Ö 9.Yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak ‘’ Dünya Kültür Mirasları Listesi’’ ne alındı. Çin’de şöyle bir söz vardır ‘’Çin Seddi’ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz’’. Yerel restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından, “Tong Ren Tang”  bitkisel ilaç mağazası ziyaret edilecektir. Akşam yemeği yerel restoranda alındıktan sonra otele transfer ve geceleme.

11.Gün |01.10.2020 |Perşembe   PEKİN

 Kahvaltı sonrası, dünyanın en büyük meydanıTiananmen Meydanı’nı (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir) ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün binlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Öğle yemeği yerel restoranda alıncaktır. Yemek sonrası Ming Hanedanının 1368 – 1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644 – 1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı  saray olan Yasak Şehir'i gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi’nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Sonrasında,Yazlık Saray Bahçesi turu yapılacaktır. Bu bahçe ziyaretinden önce veya sonra İnci imalathanesi ziyaret edilecektir.  19. Y.Y’de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır. Tur bitiminde akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Yemek sonrası havalimanına transfer.

12.Gün |02.10.2020 |Cuma     PEKİN – İSTANBUL

Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası saat 00.10’da TK21 sefer sayılı uçuş ile İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Geceleme uçakta. Yerel saat ile 05.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi