Yunanistan'ın 2. büyük şehri olan Selanik Gezimiz, kültür mozaiği ve eşsiz güzellikleriyle, sıcak ve cömert, aynı zamanda tarih ve yenilikleri ve İzmir'imize benzerlikleriyle bizleri bekliyor... 

 

 

 

Yunanistan'ın 2. büyük şehri olan Selanik Gezimiz, kültür mozaiği ve eşsiz güzellikleriyle, sıcak ve cömert, aynı zamanda tarih ve yenilikleri ve İzmir'imize benzerlikleriyle bizleri bekliyor... 

Tur Tarihleri : 1. 20.04.2019 - 23.04.2019
Fiyat : Program Fiyatlarımız Hazırlanıyor
USD: 5.3097 TL, EURO : 6.0084TL

SELANİK

THY ile İZMİR'in KARDEŞİNE YOLCULUK 

(CUMARTESİ– SALI)

1.GÜN

08:45 varışımızı takiben otelimize yerleşip, ardından şehrin sosyopolitik ve kültürel merkezi olarak bilinen 1918 yılında Fransız mimar Ernest Hébrard tarafından dizayn edilen Aristotoles Meydanı yakınında bulunan öğlen yemeği alıyoruz. Ardından, serbest zaman..

2. GÜN

Öğlene kadar serbest zaman. Öğlen saatlerinde Atatürk’ün Evi’ni ziyaret edeceğiz. Etkinlik sonrası Türkçe konuşan profesyonel rehberimiz ile şehir turuna çıkıyoruz. Şehir turumuz esnasında UNESCO Dünya Mirası olarak kabul edilen Agios Dimitrios Kilisesi, Roma İmparatorluğu’nun 4 büyük liderinden biri olarak kabul edilen Sezar Galerious’a adanmış Galerius Su Kemeri, Tapınak, kilise ve cami olarak devşirilme özelliği taşıyan  3 farklı inanışın dünyadaki nadir temsilcilerinden Selanik’in ilk kilisesi The Rotanda, ve gün sonunda Osmanlı devrinde ‘Zincirli Kule’ adını almış eski Bizans surları içerinde Selanik Yahudilerinin de önemli yerleşkesine tanıklık yapmış Eptapyrigo’yu gezerek günümüzü tamamlayıp otelimize dönüş yapıyoruz. Selanik’in en iyi deniz mahsulü restoranında yunan mezeleri eşliğinde kılıç balığı yiyerek günümüzü noktalandıracağız. 

3.GÜN

 Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tartışmasız Yunanistan’ın en güzel koylarına sahip Halkidiki’ye yol alıyoruz. 2 saat sürecek yolculuğumuz sonrası grubumuza özel tekne ile yeşil ile mavinin raks ettiği cennetvari koylarda doğal güzelliklerin tadına varacağız. Bütün gün sürecek tekne gezimiz sırasında öğlen yemeğimizi deniz mahsülü ağırlıklı alacağız. Akşama doğru otelimize dönüş ve serbest zaman.

4.GÜN

  Selanik’de son günümüzü değerlendirmek için en iyi destinasyon olan Osmanlı İmparatorluğu zamanında  Balkanların en önemli merkezlerinden, Selanik’in vazgeçilmez sayfiye yerlerinden sahil ve liman şehri Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala gezimiz sırasında alacağımız öğlen yemeği sonrası şehrin tarihi ve kültürel dokusunu keşfedeceğiz. Gezimizin bitiminde  21:25’deki uçuşumuz için doğrudan Selanik Havalimanı’na yol alıyoruz.

(Uçuşlarda Grubumuza özel sınırlı sayıda yer rezerve edilmiştir.)

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi