Tur Tarihleri : 1. 15.04.2022 - 20.11.2022
Fiyat : Program Fiyatlarımız Hazırlanıyor

ASSOS – GELİBOLU TURU

2 Gece / 3 Gün

1. GÜN 

Sabah 08:00 Karşıyaka Yunuslar’da, 08:30’da Atatürk Lisesi önünde tur rehberimiz ,tur otobüsümüzle buluşma ve hareket. Yol güzergahında Aliağa yakınlarında vereceğimiz ihtiyaç molası sonrası öğlen yemeğini alacağımız  Güre Çamlıbel köyüne varıyoruz.  Doğa içerisinde yiyeceğimiz öğlen yemeği sonrası Adatepe köyüne hareket ediyoruz. (29 km) Nüfusunun çoğunluğunu 80’li yıllarda büyük şehirlerden kaçanların oluşturduğu köy zeytin sütü tabir edilen yağın üretildiği tek yer olarak bilinen köyü ziyaret ettikten sonra Yeşilyurt köyüne hareket ediyoruz.(8 km) Kaz Dağları’nın eteklerinde, yüzyıllarca birikimin oluşturduğu taş işçiliğinin en güzel örneklerini sergileyen bu şirin köy dünyada oksijen oranının en yoğun bulunduğu 2. yer olarak tahmin edilmekte.  Tamamen yöresel ürünlerin sergilendiği köy aynı zamanda mitolojide ‘Dünyanın ilk güzellik yarışmasının düzenlendiği yer’ olarak biliniyor. Akşama doğru otelimize hareket. Akşam yemeği otelimizde.  

2. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyü’nden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Yeni açılan Truva Müzesini geziyoruz. Akşamüstü otelimize dönüş.

3. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası,yeni açılan Truva Müzesini geziyoruz.  Ayvalık’a hareket. Cunda adasında alacağımız öğlen yemeği sonrası İzmir’e dönüş.

GRUP ORGANİZASYONLARINIZ İÇİN

BİZİMLE BAĞLANTIYA GEÇİNİZ +90 532 292 2320

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi